Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277625 пъти)

Nieriya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Синастрии
« Отговор #795 -: Август 10, 2015, 01:01:29 pm »
Здравейте!
За първи път пиша тук, имам нужда от помощта ви за разгдаването на тази синастрия. Тя има 7 годишна история с прекъсвания, отдръпвания, събирания наново, дълбоки чувства и усещания. Но има нещо, което сякаш не позволява на тази връзка да се развие в пълен обхват и не зная дали е моментно и е трябвало да минем през някакви събития поотделно, за да осъзнаем повече неща, или наистина няма поле за развитие на нещо, което би прерастнало в стабилан връзка в бъдеще. Ще съм ви благодарна за всякакви отговори и хрумвания по картата (аз съм от външната страна,а господинът от вътрешната). :-*

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Синастрии
« Отговор #796 -: Август 10, 2015, 08:27:39 pm »
Happy, само аспектите съвпад, квадрат, опозиция, тригон и секстил на Луната до 5 гр. ли се отчитат или може и полуквадрат например?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #797 -: Август 10, 2015, 09:49:32 pm »
Благодаря, че се включи! Опитвам се да си тръгна, защото според мен само аз съм емоционално свързана. Обичам астрологията, но когато става въпрос за мен съм неуверена в знанията, които имам.
Ти какво очакваш от Луна/Дева и Венера почти там?Как мислиш,че такова дърво си изразява емоциите.Имате знаков тригон на Луните,което е добре.  ;)
Твоята ЛФ е в 8Д и изисква дълбока интимност и отдаване от страна на партьора,а неговата е в 1Д в Лъв и иска израз на аза с целия му блясък,в това се състои щастието му,но твоето Слънце е в 1Д и иска същото  :d030: :012:
Марсът му в Близнаци ще те обожава тайно и явно-в тригон е с твоя У8  :D
Според мен ти си една надута Лъвица,на която обожанието все и е малко,а на Заточения Сатурн в Рак сигурността все недостатъчна.Предлагам стига комплекси  :08: ;D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #798 -: Август 10, 2015, 10:21:33 pm »
Happy, само аспектите съвпад, квадрат, опозиция, тригон и секстил на Луната до 5 гр. ли се отчитат или може и полуквадрат например?

полуквадрата е валиден само при орбис до 1,5 гр - ако е в тези граници, брой го ...

но нали другите тук казаха, че могат да се гледат по знак  ???

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Синастрии
« Отговор #799 -: Август 10, 2015, 10:34:40 pm »
Ти какво очакваш от Луна/Дева и Венера почти там?Как мислиш,че такова дърво си изразява емоциите.Имате знаков тригон на Луните,което е добре.  ;)
Твоята ЛФ е в 8Д и изисква дълбока интимност и отдаване от страна на партьора,а неговата е в 1Д в Лъв и иска израз на аза с целия му блясък,в това се състои щастието му,но твоето Слънце е в 1Д и иска същото  :d030: :012:
Марсът му в Близнаци ще те обожава тайно и явно-в тригон е с твоя У8  :D
Според мен ти си една надута Лъвица,на която обожанието все и е малко,а на Заточения Сатурн в Рак сигурността все недостатъчна.Предлагам стига комплекси  :08: ;D

Много ми се иска да съм надута Лъвица, но... съм изключително притеснителна и с ниско самочувствие, което се опитвам да скрия.

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Синастрии
« Отговор #800 -: Август 10, 2015, 10:59:21 pm »
полуквадрата е валиден само при орбис до 1,5 гр - ако е в тези граници, брой го ...

но нали другите тук казаха, че могат да се гледат по знак  ???
Ако правилно съм разбрала, този чиято Луна има аспект би трябвало да е емоционално свързан в една синастрия?! В моя случай излиза, че е обратно :).

Днес се опитах да разгледам картите на мои познати, но се оказа, че часът не е много ясен и така не успях да проверя, как работи аспектът с луните.

Klio

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Синастрии
« Отговор #801 -: Август 11, 2015, 10:40:31 am »
Цитат
Според мен ти си една надута Лъвица,на която обожанието все и е малко,а на Заточения Сатурн в Рак сигурността все недостатъчна.
Ха! Дракониада, не знам, колко е валидно това за Рада, но тук разпознах себе си  ;D. Иначе, въпросите за Луната и мен ме вълнуват. /Явно форумът е налазен от лъвици с желание да разрешават емоционални въпроси - защо съм въвлечена, кой е по увлечен.../ Та да ви питам имате ли наблюдения как се проявява в реалността опозицията Марс/Луна. И по-конкретно мъжка скорпионска Луна срещу женски телешки Марс /аз съм Марс/. Какво се случва с Луната най-вече... Гледах една карта с човек, където аз съм Луната и да ви кажа той ми изглежда направо като петно антиматерия. Но, може и от друго да е.
« Последна редакция: Август 11, 2015, 10:42:47 am от Klio »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #802 -: Август 11, 2015, 02:17:09 pm »
Ако правилно съм разбрала, този чиято Луна има аспект би трябвало да е емоционално свързан в една синастрия?! В моя случай излиза, че е обратно :).
Какво значи това –емоционално свързан"? Ако някой е емоционален инвалид как очакваш да се свърже емоционално с другите? Той е с Луна дева, а неговият Марс в близнаци не позволява на Луната да изрази пълноценно своите потребности, защото Луната точно това отразява- вътрешните потребности на човек, неговата същност, когато се включи на автопилот, а емоциите са повече по Венера- неговата Венера е съвпад с твоя Марс и би трябвало емоционално/сексуално да имате добра спойка. Твоята Луна е в козирог- много по-студена от неговата, освен това е в опозиция с Венерата ти в рак, която е емоционална, но държи емоциите си вътре в черупката, накратко имаш вътрешен конфликт между нужда и изразяване, що се отнася до емоционалност. Неговата Венера е на границата между лъв и дева, но ако е лъв- също не очаквай емоции, защото Венера в люв обича когато тя поиска, изразява емоциите си в скъпи подаръци, но пак когато тя поиска, а не когато човека отсреща има нужда от топлина и разбиране. Марсовете ви са в квадрат- това за кревата ако е добре, за ежедневието няма да имате синхрон в действията, ще ви е трудно да работите като екип. Юпитера му квадратира твоите Луна и Венера, твоя Юпитер в опозиция с неговата Луна и квадрат с негов Марс, докато всеки гони щастието си наранява/спъва другия. 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #803 -: Август 11, 2015, 03:06:50 pm »
Здравейте!
За първи път пиша тук, имам нужда от помощта ви за разгдаването на тази синастрия. Тя има 7 годишна история с прекъсвания, отдръпвания, събирания наново, дълбоки чувства и усещания. Но има нещо, което сякаш не позволява на тази връзка да се развие в пълен обхват и не зная дали е моментно и е трябвало да минем през някакви събития поотделно, за да осъзнаем повече неща, или наистина няма поле за развитие на нещо, което би прерастнало в стабилан връзка в бъдеще. Ще съм ви благодарна за всякакви отговори и хрумвания по картата (аз съм от външната страна,а господинът от вътрешната). :-*
При теб Слънце овен, Луна стрелец, Марс близнаци, при него Слънце скорпион, Луна и Марс козирог- твоя Марс не му върши работа, а неговия наранява твоето Слънце. Това, което ви сближава (ненадейно и за кратко) е съвпада на негови Уран/Венера с твоята Луна, както и секстила на твоята Венера с негова Луна, което е повече приятелска любов, поне от негова страна- Слънцето ти е в негов 11дом, докато неговото е в твоя 5д, съвпад с твоя Плутон, оттам и усещането ти за дълбоки чувства.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #804 -: Август 16, 2015, 11:23:26 am »
Как мислите, доколко е уместно да се разглеждат синастрии с прогресивни карти? Може ли да приемем, че това би показало тенденциите в отношенията между двама души за момента, а между натални карти — по принцип как се случват нещата?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #805 -: Август 16, 2015, 12:25:13 pm »
Интересно хрумване. Много често забелязвам съвпад на прогр. Асцендент на единия партньор с лична планета на другия в годината на запознанството или когато на двамата заедно се случва значимо събитие. Не важи само за любовни синастрии, също така и за приятелски. С една от най-добрите си приятелки се запознах, когато нейния прогр. АС беше в точен съвпад с моето Слънце. Проследявала съм подобни "закачки" и по Венера, Луна...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Синастрии
« Отговор #806 -: Август 16, 2015, 12:56:33 pm »
Как мислите, доколко е уместно да се разглеждат синастрии с прогресивни карти? Може ли да приемем, че това би показало тенденциите в отношенията между двама души за момента, а между натални карти — по принцип как се случват нещата?

Даже е задължително :) Много неща могат да се видят, именно по аспекти на лични планети с остта асцедент десцедент, а също така аспект на пр. луна с лични планети на другия.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #807 -: Август 16, 2015, 04:01:55 pm »
Лили, Тери, именно, оста AC/DC е сериозно натоварена и за двамата. Прогресивните Луни също правят значими аспекти. Благодаря, че потвърдихте предположението ми :)

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #808 -: Август 16, 2015, 04:10:18 pm »
Лили, Тери, именно, оста AC/DC е сериозно натоварена и за двамата. Прогресивните Луни също правят значими аспекти. Благодаря, че потвърдихте предположението ми :)

Този тип практика е добре описан от Рашмън, но в момента не се сещам, къде точно беше - май в частта за прогресивната Луна, но може и да бъркам. И то е много логично. Ако и при двамата има прогресии за партньорство/любов и едната прогресия засяга по градуси натала на другия и обратно (значи, не само в отделните карти, но и взаимно), като за пр Луна орбиса е около 3 гр, тогава имаш достатъчно основания за положително тълкувание.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #809 -: Август 16, 2015, 04:24:51 pm »
Карел Ръшман не съм я чел, да си призная. Стават много комбинации обаче:
  • натална/натална карта — това ясно
  • прогресивна/прогресивна — за това питам и ми изглежда смислено
  • прогресивна/натална — тук вече се изгубих :)

Сещаш ли се коя книга по-точно си чела?