Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277839 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #810 -: Август 16, 2015, 04:28:52 pm »
Прогресивна-натална , дава най-точната информация , Рептил. :)
Книгата е "Изкуството на предсказателната астрология "
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #811 -: Август 16, 2015, 04:52:30 pm »
Карел Ръшман не съм я чел, да си призная. Стават много комбинации обаче:
  • натална/натална карта — това ясно
  • прогресивна/прогресивна — за това питам и ми изглежда смислено
  • прогресивна/натална — тук вече се изгубих :)

Сещаш ли се коя книга по-точно си чела?

натална-натална ти дава само възможности като даденост на двамата
прогресивна-прогресивна не дава особени възможности, защото това са им настройките вътрешно, но ако не са свързани с натала, няма как да се проявят
прогресивно-натална - настройките се свързват с даденостите и става зацепката.

ако искаш, ще ти дам и някакви описателни примери.

за книжката Рени ти е написала.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #812 -: Август 16, 2015, 05:05:59 pm »
Логиката ми беше такава: наталната карта показва изначалните дадености, потенциала. Прогресивната карта я мисля като моментна натална — докъде сме стигнали, какви сме сега, каква еволюция е настъпила спрямо началното положение. Съпоставянето на две прогресивни карти би трябвало да покаже тези двама души сега, такива, каквито са, могат ли да мелят заедно в ежедневни ситуации.

Иначе май схванах какво казваш. Ако не те затруднява, няколко примера биха били много на място.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #813 -: Август 16, 2015, 05:25:45 pm »
Логиката ми беше такава: наталната карта показва изначалните дадености, потенциала. Прогресивната карта я мисля като моментна натална — докъде сме стигнали, какви сме сега, каква еволюция е настъпила спрямо началното положение. Съпоставянето на две прогресивни карти би трябвало да покаже тези двама души сега, такива, каквито са, могат ли да мелят заедно в ежедневни ситуации.

Иначе май схванах какво казваш. Ако не те затруднява, няколко примера биха били много на място.

Да, почти правилна е логиката, само я доразвий - тези дадености от прогресивната карта първо трябва да са в синхрон с наталните дадености, и заедно с това да са в синхрон, да се зацепват с даденостите при другия.

Чакай да ти измисля нещо :)

Ето, аз съм по натал - съвпад Венера/Плутон/Уран, Марс в Лъв, нощна карта. От няколко години имам/върви прогр съвпад Венера/Слънце (вървят си за ръчичка в рамките до 2 гр) - иска ми се някой да се появи, ама суша ... няма - и то няма, защото този съвпад не прави абсолютно никакви аспекти с натала. До миналата година, когато цъфна върху ЮЛВ/Нептун. Изведнъж изникна на преден план, със силни емоции, една уж само сексуална връзка, която си поиска разрешаването. Всичко добре дотук.
При мъжа - Слънчев Лъв, Марс в съвпад със Слънце, негова нат Венера съвпад мое Слънце. Когато започнахме да се обясняваме ке-що негова прогр Луна е в тригон с У8, но в квадрат с моя ИЦ/МС, негово прогр Слънце върху мое натално ИЦ, негова прогр Венера на все още 2 гр от Десц и не прави връзка с моята карта - нито натална, нито прогресивна.
В резултат - една година преживявания за него по 8 дом, осъществявани в моя дом, съпроводени с това да се занимава с моите емоции, но в крайна сметка нещата приключиха - по натал може да имаме дадености за нещо си, но прогресиите не се зацепиха нито с натал, нито с прогресии - имам предвид, достатъчно за да се осъществи нещо. Е, може би и моя ЮЛВ е бил достатъчен за отговора, но цялата картинка не беше обнадеждаваща от чисто практически поглед.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #814 -: Август 16, 2015, 05:32:11 pm »
Благодаря, Хепи :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #815 -: Август 16, 2015, 05:37:11 pm »
Цитат
От няколко години имам/върви прогр съвпад Венера/Слънце (вървят си за ръчичка в рамките до 2 гр) - иска ми се някой да се появи, ама суша ... няма

И при мен беше така - прогр. Венера застана на 1 градус от Слънцето, после се обърна директно и се закотви на 8-9 гр. Овен. През последните години е пълен застой, но предстои тригон на прогр. Венера с нат. Сатурн, след като се придвижи 1 градус напред.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #816 -: Август 16, 2015, 05:40:12 pm »
натална-натална ти дава само възможности като даденост на двамата
прогресивна-прогресивна не дава особени възможности, защото това са им настройките вътрешно, но ако не са свързани с натала, няма как да се проявят
Срещнах съпруга си при съвпад на моята пр. Луна с неговото пр. Слънце, натално не са свързани

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Синастрии
« Отговор #817 -: Август 16, 2015, 06:18:39 pm »
Най-важни в тези аспекти са прогресиите на луната към слънцето на другия, това на Акрукс - към пр. слънце е по-скоро изключение.


Аз мога да дам пример - негова пр. венера прави съвпад с десцедента ми. Обещаващо, нали? Но винаги трябва да имаме предвид натала и синастрията - неговият сатурн е в съвпад с асцедента ми, точен до градус, та всъщност той имаше опозиция на пр. венера с натален сатурн, по моята ос асцедент - десцедент.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #818 -: Август 16, 2015, 06:44:38 pm »
Твърди аспекти и Сатурн не ме плашат чак толкова. Без тях на втората седмица ще си втръснем.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #819 -: Август 16, 2015, 07:14:56 pm »
Аз разглеждам прогресиите като вътрешна нагласа(моментна, за определен период). От наблюденията ми, съпоставката натал към прогресия на партньор(+ транзитни тригери) обикновено показва развитието/динамиката на взаимоотношенията(съответно и началото или края на същите).
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Синастрии
« Отговор #820 -: Август 16, 2015, 08:56:07 pm »
Я гледай - първата ми връзка(дълга, сериозна и доста значима) е започнала при моя прогресивна Луна съвпад негово Слънце. Този човек съм го стиснала с моя Сатър(явно там ги лепя) в синастрията(съвпад Венера и опозиция Луна)  :57:. При него(когато е започнала връзката) същия съвпад(моя пр Луна - негово Слънце) е ставал на пр. ДЦ.

Подобни съвпадъци са нещо класическо и срещано при възникването на значима връзка, особено и пр. Вертекс съвпад лична планета на другия.  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Синастрии
« Отговор #821 -: Август 16, 2015, 10:15:06 pm »
Когато станахме гаджета с бившия ми съпруг моята пр. луна е била в съвпад с неговото слънце, неговата прогресивна луна с моята венера.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Синастрии
« Отговор #822 -: Септември 03, 2015, 08:55:01 am »
Давам обратна връзка по синастрията на стр.40. Всеки пое по своя път.
При първата среща пр. Вертекс на мъжа е на 3 градуса от моята натална Луна, пр.Венера на мъжа на 2 градуса от мой натален Плутон, мое пр. Слънце на 4 градуса от натална Луна на мъжа( този аспект не съм сигурна дали не е много широк?!).

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Синастрии
« Отговор #823 -: Септември 13, 2015, 08:43:01 pm »
благодаря за всяко изразено мнение по отношение на тази връзка
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Скорполей

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Синастрии
« Отговор #824 -: Септември 15, 2015, 11:36:24 am »
Здравейте :)! Може ли да се отчете като действащ, съвпадът между Плутон и Венера  9 гр, в Скорпион в 5-ти дом ? Другата Венера също е ангажирана със секстил с Плутон 3 гр . Кой от двата аспекта действа по-силно ?
Как влияе съвпадът на Венера (м) и Сатурн (ж) -4 гр , като Сатурн е управител на 7-ми дом в женската карта, а Венера на 5-ти в мъжката ?
Може ли да се счете, че мъжката Луна не е ангажирана достатъчно при следните аспекти - опозиция Слънце -7 гр, куинк.Венера-1 гр, квадрат и половина Уран - 1 гр, квадрат Плутон - 6 гр, секстил Хирон-2 гр. и тригон Вертекс-4 гр. ?
При аспекти в синастрията, които присъстват и в наталните карти се счита, че те са отработени и не действат толкова силно, защото човекът е свикнал с тази енергия , или напротив (аспектите са квадратури на Плутон към светилата )  ?
Как влияе съвпадът на Венера, Нептун и Юпитер  с десцендента (Нептун и Юпитер попадат в партньорския 7-ми дом ) ? За емоционалната обвързаност се гледа повече Луната или Венера ?
Какво е влиянието на съвпада на ЛВ със светилата ?
Съвпадът на Венера(ж) и Нептун (м) говори ли а някакви заблуди на жената, относно мъжът ?
Точният съвпад на Луна (ж) и Сатурн (м) на 0 гр във Везни в 5 дом, може ли да се интерпретира като спирачка от страна на мъжа или пък говори за дълготрайност на чувствата на жената (Луната прави съвпад и с Юпитер (м) на 5 гр) ?
Който тепърва се учи има и купчина въпроси  :012: !
Ще бъда много благодарна, ако споделите вижданията и знанията си с мен !
Хубав и усмихнат ден !  :58:
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 12:00:06 pm от Скорполей »