Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284387 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрии
« Отговор #885 -: Ноември 21, 2015, 11:23:40 pm »
Имам този синастричен аспек с дъщеря си- мое Слънце в съвпад с неин Уран. Темата за независимостта и автономните решения е винаги на дневен ред.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #886 -: Ноември 22, 2015, 08:42:07 am »
Слънцето на бившия ми съпруг беше в съвпад с уран. Но при мен уран управлява 7ми дом.

Както и урана на дъщеря ми е в точен съвпад с моето слънце :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Синастрии
« Отговор #887 -: Ноември 22, 2015, 12:40:32 pm »
Има ли поле за развитие на нещо, което би прераснало в стабилна връзка ,или..губене на време..? Ще съм ви благодарна за всякакви отговори и хрумвания по картата
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #888 -: Ноември 25, 2015, 05:08:32 pm »
Използвате ли прогресии в синастрията, индивидуални прогресии към синастрични планети ?

Мда, работят :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #889 -: Ноември 25, 2015, 05:08:32 pm »
Стар, аз -да. За мен прогресивната карта ми дава полезна информация, (до)къде съм стигнала и кой какво ме чака там. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #890 -: Ноември 25, 2015, 06:28:42 pm »
Забелязвала съм, че връзки често започват при аспект на пр. планета/и към синастрична/и планета.

Примерно две планети нямат връзка по между си в синастрията, но е много вероятно прогресивна планета на единия да е в точен аспект към натална на другарчето.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Синастрии
« Отговор #891 -: Ноември 26, 2015, 12:12:36 pm »
Това е много интересно - ще проверя и аз довечера :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #892 -: Ноември 27, 2015, 02:16:36 am »
Забелязвала съм, че връзки често започват при аспект на пр. планета/и към синастрична/и планета.
Да, навремето срещнах мъжа си при точен съвпад на моята пр. Луна с неговото пр. Слънце

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Синастрии
« Отговор #893 -: Декември 01, 2015, 08:56:08 pm »
Оххх, аз нещо блокирах май - елементарно - обаче запецнах и ще питам: нейният Марс в съвпад с неговата Венера - това ОК ли е или трябва да е обратното. Разсъждавайки, че тя вижда мъжа по Марс, а той жената по Венера - така трябва да е "чифтосването, нали?)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #894 -: Декември 01, 2015, 09:01:58 pm »
На мен ми е по-въздействащо, ако мъжка Венера е аспект с моя Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #895 -: Декември 01, 2015, 09:09:07 pm »
Оххх, аз нещо блокирах май - елементарно - обаче запецнах и ще питам: нейният Марс в съвпад с неговата Венера - това ОК ли е или трябва да е обратното. Разсъждавайки, че тя вижда мъжа по Марс, а той жената по Венера - така трябва да е "чифтосването, нали?)

да, така е хубавото :) - да им завиди човек

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Синастрии
« Отговор #896 -: Декември 01, 2015, 09:17:32 pm »
Хм, да - точно такава е ситуацията и то на моята К4 . Виждам, че неговия Меркурий е ретро и на моята К5. точно така започна - много настоятелна вербална атака и приказки, като на богиня. Моят Марс изпадна в ярост - меко казано, направо извади меча.

Имаме доста допирни точки, но гледам на него, като на приятел. Нещо по 11 дом ли да търся?
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #897 -: Декември 01, 2015, 09:31:59 pm »
Оххх, аз нещо блокирах май - елементарно - обаче запецнах и ще питам: нейният Марс в съвпад с неговата Венера - това ОК ли е или трябва да е обратното. Разсъждавайки, че тя вижда мъжа по Марс, а той жената по Венера - така трябва да е "чифтосването, нали?)

На мен ми са струва, че трябва да е обратното. Защото - така жената изразява агресивното начало, а мъжът рецептивното. Не съм сигурна, че ще им е комфортно.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #898 -: Декември 01, 2015, 09:39:59 pm »
На мен ми са струва, че трябва да е обратното. Защото - така жената изразява агресивното начало, а мъжът рецептивното. Не съм сигурна, че ще им е комфортно.

аз го разбирам, че това, което на жената ѝ харесва в един мъж, съвпада с женската страна на мъжа, със способността му да дава наслада и любов.  ???

но пък се сещам и за друго - двете планети не трябва да са сериозно нараненив наталите.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Синастрии
« Отговор #899 -: Декември 01, 2015, 09:42:32 pm »
Хепи - и аз така го осмислям.

Външният кръг е мъжкият. Неговата карта е без час.

« Последна редакция: Декември 01, 2015, 09:44:35 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!