Астрология. Езотерика > Мистика

Радиестезично махало

(1/6) > >>

Papy:
Прочетох, че 90% от хората могат да си служат с него, но повечето не го знаят. Вие можете ли? Как работи? Дава ли надежни резултати?
Някъде също мернах, че трябвало човекът с махалото да стои обърнат в определени посоки, например не трябвало на север (не знам защо). Също положителен отговор при различните хора бил в различна посока, при някои като се завърти наляво е "да", при други - обратно.
И последно - било много важно как и от какво е изработено самото махало, едни казват, че трябва да е дълга сребърна верижка, други -с къса, едни - че трябва да е от кристал, други - метал, можело да е вързано на памучен конец, отдолу да е от восък, всякакви вариации
Ако някой има опит- да разкаже

Вещичка:
Радиестезично махало



Радиестезичното махало представлява връвчица със завързана за единият и край тежест обикновено с конусовиден вид. Най-добри са махалата от аметист или планински кристал (моето е от аметист). Лично аз ги свързвам с коронната 7-ма чакра и Божествените ни способности.

Има няколко неща, които трябва да се знаят:

1. Махалото се държи с водещата ръка (обикновено дясна). Пръстите са свити до дланта за да не изтича енергията ни, която е необходима за задвижване на махалото, а самото махало се държи с палец и показалец. Другата ръка остава отпусната покрай тялото.

2. Докато работите с махало не кръстосвайте крака или ръце за да не се "кръстосва" личната ви енергия и да се получи объркване. Не подпирайте лактите до тялото и не ги подпирайте на маса, стол или нещо друго.

3. За да не въздействате върху движението на махалото е нужно да си изчистите съзнанието при задаване на въпроса, който ви интересува, защото е факт, че може да влияе на движението му, защото то става част от нашата енергийна система. Естествено ако пожелаете да се погъбаркате с някого по даден въпрос си му влияйте колкото ви е кеф, но при сериозни въпроси е нужно чисто съзнание.

4. Връвчицата му е нужно да е не повече от 10-ина сантиметра дълга, защото по-дългите връвчици изискват повече отделена енергия за задвижване и става по-бавно.

5. Относно "ДА" и "НЕ" си има стандартно клатене - дясно за "ДА" и ляво за "НЕ", но не забравяйте, че принципно е строго индивидуално. Като започнете работа с махалото сами ще се ориентирате лично за вас как работи или не работи махалото.

16.08.2011
Вещичка

Вещичка:
Моето махало онзи ден го изтървах (нали все съм от кръжока ръцете ми пречат и краката хич не ми помагат  :012:) и се строши. Сега трябва да си изнамеря махалото от планински кристал, че съм свикнала да си работя с махало и без него ми е терсене  :57:...

Вещичка:
Ами да, за всеки може да е различно ДА и НЕ. Затова винаги се пита.

Papy:
А моето махало е фалшиво, затова е наказано в едно шкафче

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия