Автор Тема: Радиестезично махало  (Прочетена 23515 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Радиестезично махало
« -: Октомври 25, 2013, 06:36:15 pm »
Прочетох, че 90% от хората могат да си служат с него, но повечето не го знаят. Вие можете ли? Как работи? Дава ли надежни резултати?
Някъде също мернах, че трябвало човекът с махалото да стои обърнат в определени посоки, например не трябвало на север (не знам защо). Също положителен отговор при различните хора бил в различна посока, при някои като се завърти наляво е "да", при други - обратно.
И последно - било много важно как и от какво е изработено самото махало, едни казват, че трябва да е дълга сребърна верижка, други -с къса, едни - че трябва да е от кристал, други - метал, можело да е вързано на памучен конец, отдолу да е от восък, всякакви вариации
Ако някой има опит- да разкаже

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Радиестезично махало
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2014, 01:48:07 pm »
Радиестезично махало



Радиестезичното махало представлява връвчица със завързана за единият и край тежест обикновено с конусовиден вид. Най-добри са махалата от аметист или планински кристал (моето е от аметист). Лично аз ги свързвам с коронната 7-ма чакра и Божествените ни способности.

Има няколко неща, които трябва да се знаят:

1. Махалото се държи с водещата ръка (обикновено дясна). Пръстите са свити до дланта за да не изтича енергията ни, която е необходима за задвижване на махалото, а самото махало се държи с палец и показалец. Другата ръка остава отпусната покрай тялото.

2. Докато работите с махало не кръстосвайте крака или ръце за да не се "кръстосва" личната ви енергия и да се получи объркване. Не подпирайте лактите до тялото и не ги подпирайте на маса, стол или нещо друго.

3. За да не въздействате върху движението на махалото е нужно да си изчистите съзнанието при задаване на въпроса, който ви интересува, защото е факт, че може да влияе на движението му, защото то става част от нашата енергийна система. Естествено ако пожелаете да се погъбаркате с някого по даден въпрос си му влияйте колкото ви е кеф, но при сериозни въпроси е нужно чисто съзнание.

4. Връвчицата му е нужно да е не повече от 10-ина сантиметра дълга, защото по-дългите връвчици изискват повече отделена енергия за задвижване и става по-бавно.

5. Относно "ДА" и "НЕ" си има стандартно клатене - дясно за "ДА" и ляво за "НЕ", но не забравяйте, че принципно е строго индивидуално. Като започнете работа с махалото сами ще се ориентирате лично за вас как работи или не работи махалото.

16.08.2011
Вещичка
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Радиестезично махало
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2014, 01:50:51 pm »
Моето махало онзи ден го изтървах (нали все съм от кръжока ръцете ми пречат и краката хич не ми помагат  :012:) и се строши. Сега трябва да си изнамеря махалото от планински кристал, че съм свикнала да си работя с махало и без него ми е терсене  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Радиестезично махало
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2014, 02:00:25 pm »
Ами да, за всеки може да е различно ДА и НЕ. Затова винаги се пита.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Радиестезично махало
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2014, 02:10:23 pm »
А моето махало е фалшиво, затова е наказано в едно шкафче

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Радиестезично махало
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2014, 08:50:40 pm »
Намерих си другото махало  :012:. Нали съм си лаком Юпитер съм си купувала по 2-3 броя - да има  :57: ... или то тва от рачешката Луна е трупането на всякакви дрънкулки  :D. Ммм дааа май раците бяха заклети плюшкинци...


И така: вече мога да отговарям на въпроси с махалото. Изискванията са следните:

1. Въпроса да е зададен така, че отговорите да са само с ДА или НЕ.
2. Не повече от 2 въпроса на човек за поне 2 седмици напред.
3. Моля, без лиготии от вида на "Х тази вечер ще ме ощастливи ли?", "Утре ще пия ли кафе с У?", "Спи ли ми са или друго ми се прави?".


Когато имам време ще ви отговарям  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Радиестезично махало
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2014, 08:52:09 pm »
Имат ли давност отговорите?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Радиестезично махало
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2014, 08:57:28 pm »
Имат ли давност отговорите?

Ъ, е сега вече ме застреля  :57:. Ми не знам. Никога не съм се замисляла по този въпрос.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Радиестезично махало
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2014, 09:43:26 pm »
Аз лично сега не съм добра с махалото, но имаше време...:)
Попитай го-то ще ти каже-започни от малки периоди-седмица, десет дена, такива работи

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Радиестезично махало
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2014, 08:09:31 am »
Вещичка,веднага се нареждам с въпроси. :012:

1-До 3месеца ще започна ли работа?
2-тази година ще запиша ли шофьорския курс? Отново  :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Радиестезично махало
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2014, 08:27:56 am »
1-До 3месеца ще започна ли работа?
2-тази година ще запиша ли шофьорския курс? Отново  :38:

1. Не
2. Да  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Радиестезично махало
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2014, 08:40:55 am »

Попитай го-то ще ти каже-започни от малки периоди-седмица, десет дена, такива работи

Отговорът на въпроса ти за давноста е НЕ. Не съм много сигурна дали ще успея да ти го обясня добре, но думата "давност" изисква стационарно време или непроменяне на ситуацията, тоест изисква стационарност. Времето тече, ситуациите се променят, нещата се променят, ние се променяме. При условие, че всичко е нещо имагинерно, то как даден отговор в определен период искаш да остане същия за някой последващ период. Всичко зависи от участниците в дадена ситуация и дали ситуацията ще се измени или не.

В момента на питането ситуацията е една, ама подлежи на промяна - някой си не разчел правилно знака на съдбата, на другия му се спяло и се спънал както си вървял... Ефекта на пеперудата може рефлектира и в другия край на галактиката.

 Значи ти може да зададеш въпрос във време "А". Някой да ти даде отговор във време "Б". Развръзката обаче винаги се случва във време "Д", защото между "А" и "Д" има време "С", в което една ситуация може и да се измени, а може и да си остане същата. Ако се измени обаче то отговора също се променя, тоест има пряка връзка между "С" и "Д". При всички случаи обаче "С" е променливата в уравнението и от нея зависи резултата!

Затова смятам, че думата давност тук е неприемлива.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Радиестезично махало
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2014, 09:24:11 am »
Ти как мислиш, че предсказваш чрез махалото? То ли улавя някакви неща или ти?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Радиестезично махало
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2014, 10:04:56 am »
Ти как мислиш, че предсказваш чрез махалото? То ли улавя някакви неща или ти?

Махалото е просто парче кристал и дори и самите кристали да имат минимум съзнание, то няма как да изкаже мнение освен ако не е задействано от по-висше съзнание за да го зареди с енергия. Сам по себе си кристалът не е способен на такива действия, той е само проводник. Както ВА действа чрез физическото ни тяло, което е проводник на ВА на материално ниво.

Ако момента на задаване на въпроса и момента на даване на отговор са близки или почти еднакви то човекът, който размахва кристала намира най-вероятният отговор и чрез собствената си енергия задвижва махалото за отговор, но пак искам да поясня, че най-вероятният отговор е за него момент. Все едно се смъква от база данни дадена информация. И като се има в предвид, че енергията е информация, а енергията е навсякъде, то моментът със даунлоуда на информацията е един от най-лесните за хора, които имат отворено съзнание.


И още нещо: не мисля, че думата предсказание е точната дума. Някак прекалено опростено звучи и не показва истинската същност на процеса. Имам усещането, че самата дума отново показва нещо стационарно, а в същност изобщо не е така.

« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 10:09:10 am от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Радиестезично махало
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2014, 10:26:27 am »
Сега - ако всичко е толкова променливо, тоест само в момента на отговора - той е изцяло валиден, то цялата операция се обезмисля
Но всъщност аз не мисля, че е така
Използва се интуицията на този, който работи с махалото, а тя има ограничено поле на прозорливост - така да го кажа
Когато съм гледала на кафе - стигала съм до 6 месеца - приблизително, при някои хора е показвало само за месец - два
Та това имах предвид - тази твоя интуиция - тя не пренебрегва събитията през период с, а ги включва, за да даде отговр за време д