Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 238692 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1005 -: Септември 25, 2018, 08:40:12 pm »
Моята вече преполови Водолея.
Кофти усещанията идват от положението й в осми дом, още малко и в заветния девети. Сега е по- добре- предстоят тригон и секстил с нат Марс и Юпитер, както и съвпад със Слънце.
В началото ми беше много зор- аз по природа съм разсеяна и имам проблем с концентрацията, сега още по- зле станах. Здравословният егоизъм ми се отразява добре.
Лесно и бързо завършвам приятелства- факт.
Абе, някак съм над нещата, което ми допада.
Но за натална Рачешка Луна престоя в Козирог и Водолей си е истинско изпитание.
От почти месец съм и щастливо влюбена, случайно запознанство в Нета с българин в чужбина.
« Последна редакция: Септември 25, 2018, 08:43:50 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1006 -: Септември 25, 2018, 10:26:14 pm »
Честито, Корея! Това да се чува! Радвам се за теб и бъди щастлива  :-*

Някой имал ли е прогресивно Новолуние? А дир. Луна съвпад нат. Слънце ::)?

При мен първото ще е във 2 дом - смених пенсионния фонд и много взех да мисля за пари :012:

Прогр. ми Луна е в 1гр. на Телец - много се дразня, че на работата всеки ден събират пари, че някой черпи за нещо си. Започнах да си готвя по-здравословни неща, купих си кутия и чанта за обяд, и си нося с мен :012:

В началото на месеца имах и точен съвпад прогр. Венера към Слънце/Юпитер в 1 дом, като се сетя преди години как с нетърпение го очаквах. А сега ми е супер безразлично. Няма нищо интересно, но и аз съм пас.
« Последна редакция: Септември 25, 2018, 10:29:27 pm от romantica »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1007 -: Септември 26, 2018, 08:07:22 am »
А дир. Луна съвпад нат. Слънце ::)?


Моя приятелка роди първото си дете на дир. луна съвпад слънце, като едновременно имаше и дир. слънце квадрат натална луна. Бременността беше след няколко неуспешни опита инвитро, на доста късна възраст.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1008 -: Септември 26, 2018, 03:32:21 pm »
Прогресивната ми Луна е на минути да влезе във Водолей. В Козирог ми разказа играта. В началото беше приятно да ме изсуши от към емоции, но към края вече беше кошмар, напълно безчувствена съм, физически, емоционално, душевно и всякак, като творение на д-р Франкенщайн  ;D При прогресивната Луна във Водолей тази тенденция предполагам ще се запази, но има ли шанс поне да се почувствам комфортно в тази емоционална празнина?
Satin,

Моята е в Овен, а как си искам Водолейската :D Аз пък се чувствам прекалено емоционална с тази овнешка  :banghead: прогресивна луна и доста раздразнителна, но поне има само един аспект, тригон с нат. Сатурн, който е У8. Нямам търпение да отиде в Телец, че да се почуствам малко по-стабилна и земна, но ще дочакам до Юни догодина.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1009 -: Септември 26, 2018, 05:34:14 pm »
От една година със с ПР Луна във Водолей, преди седмица влезе в 3-ти дом. От както Уран е в Телец, заедно със Сатурн в Козирог ми е скучно, тегаво.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1010 -: Септември 26, 2018, 09:17:51 pm »
Моята прогресивна Луна е от няколко месеца в Близнаци и по нерешителна и колеблива не съм се чувствала от доста време.След 4-5 месеца ще застане на куспидата на 4 дом.През 10 и 7 дом имаше много ярки проявления,докато през асцедента не я усетих и не я свързвам с някакво по важно събитие.Може ли някой да сподели какво му е донесла прогресията на Луната през ИЦ
Пропуснах да отбележа ,че на 2 градуса от куспидата на 4 дом ми е и наталният Сатурн и Луната ще съвпадне и с него .
Луната ми е  У на 5 дом ,а Сатурн на 11 и 12 дом и малко ме притеснява
« Последна редакция: Септември 26, 2018, 09:21:16 pm от julia »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1011 -: Септември 27, 2018, 12:11:39 am »
При мен сега прогресивната Луна е на Асцендента. Там е и тр.Нептун  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1012 -: Септември 27, 2018, 08:13:12 pm »
Пр. Луна на асцедента е изключително важен период. При мен даде прием в университета в Белгия и изцяло промени живота ми.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1013 -: Септември 27, 2018, 10:53:56 pm »
За сега не мога да изолирам събития или състояния, които да й припиша :) Но следя и се ослушвам :)
Над силата е само умението да я владеем!

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1014 -: Октомври 02, 2018, 09:00:57 am »
Здравейте,
Някой може ли да ме насочи какво да очакваме при прогресивна Луна У1 през 7-ми дом(в козирог), в съвпад с транзитен Плутон през 7-ми дом У5. Пр. Луна и тр.Плутон са квадратура с У7 Сатурн в 10-ти дом и квадратура с нат. Луна в 10ти дом.
 :-*
Благодаря предварително.
« Последна редакция: Октомври 02, 2018, 09:03:29 am от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1015 -: Октомври 02, 2018, 10:33:26 am »
Здравейте,
Някой може ли да ме насочи какво да очакваме при прогресивна Луна У1 през 7-ми дом(в козирог), в съвпад с транзитен Плутон през 7-ми дом У5. Пр. Луна и тр.Плутон са квадратура с У7 Сатурн в 10-ти дом и квадратура с нат. Луна в 10ти дом.
 :-*
Благодаря предварително.

Транзитен Плутон е активирал действието на ПР Луна и нейните аспекти към натални Луна/Сатурн. Щом са активирани ъгловите домове предстои промяна и то кардинална така че да задоволиш своите собствени нужди и тези на другите. Може да си обсебена от желанието да имаш дете, ако няма такова към момента; потребност да се установиш на място, където да се чувстваш безопасно и сигурно; ситуация в която да се защитаваш, може и по съдебен път; ще се бориш за нещо и по-скоро за позиция, власт. Конкретика ако пуснеш картата и се разгледа как са развива цялата динамика в периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1016 -: Октомври 02, 2018, 10:59:26 am »
Транзитен Плутон е активирал действието на ПР Луна и нейните аспекти към натални Луна/Сатурн. Щом са активирани ъгловите домове предстои промяна и то кардинална така че да задоволиш своите собствени нужди и тези на другите. Може да си обсебена от желанието да имаш дете, ако няма такова към момента; потребност да се установиш на място, където да се чувстваш безопасно и сигурно; ситуация в която да се защитаваш, може и по съдебен път; ще се бориш за нещо и по-скоро за позиция, власт. Конкретика ако пуснеш картата и се разгледа как са развива цялата динамика в периода.
Рени,
Много ти благодаря за коментарите, изключително много ми е полезна. За сега картата няма да я пускам, защото искам сама малко да се помъча. Но в една руска литература прочетох, че пр. Луна през 7-ми дом води до промени във връзките с другите: дали са лични или бизнес, това се показва и от Плутона в радикса и от нат. Луна. Възможно ли е да се преразглеждат лични взаимоотношения или да се трансформират, заради Плутон? Също така доста често били прекъсване на брак/връзка и се питам дали предстоящата ретро Венера няма да се намеси също?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1017 -: Октомври 02, 2018, 12:45:50 pm »
Fortunades, да, когато ПР Луна е в някой от ъгловите домове са задействани темите свързани с взаимоотношенията. Освен това по някакъв начин с ъглова ПР Луна човек става видим с нещо в света.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1018 -: Октомври 02, 2018, 02:13:10 pm »
Fortunades, да, когато ПР Луна е в някой от ъгловите домове са задействани темите свързани с взаимоотношенията. Освен това по някакъв начин с ъглова ПР Луна човек става видим с нещо в света.
Рени,

Много ти благодаря!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1019 -: Октомври 08, 2018, 04:45:20 pm »
В момента пр. ми Луна съвпада с натален Сатурн. Първо мина съвпада с пр. Сатурн. Период на отшелничество. Не ми се излиза, не ми се среща с хора, леко ми е депресарско и не виждам много розово бъдеще, но пък нещата са си такива, каквито са, без събития.
Като че ли аспекти с участието на транзитен Сатурн към светилата са по-осезаеми.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински