Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 237508 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1095 -: Юли 30, 2020, 02:31:59 pm »
Казват, че прогресивна Луна през 12д изисква от нас да се вглъбим в себе си и вътрешните си преживявания и да се изолираме от света и общуването, за да можем да намерим себе си.
Моята е вече 12 градуса там. Във Везни. Разсъждавам върху отношенията си с хората. Нетипично за наталната ми Овнешка Луна, съм станала много толерантна и търпелива. През това време ми охладняха отношенията с приятелка, която познавам от 20г, друг приятел изтрещя и ми се обиди затова, че искам да не пиша по телефона през отпуската си, да се абстрахирам, а той се чувствал като натрапник.
Не излизам много с компании. Сякаш карантината ми дойде добре.
Проблемът е, че след 6-7 градуса прогресивната Луна ще съвпадне с пр Плутон и после с натален. А накрая ще направи опозиция с натална Луна, преди да мине през АЦто. Подозирам, че тогава ще се излее всичко, което сега се опитвам да потисна. Но ще се излее върху мен, няма аз да разплискам легена.
Помня преди 27г, когато пр Луна минаваше през същото място. Бях в нова среда, непозната, нетипична, чувствах се чужда и не на място, неразбрана. В един момент тогава се фокусирах върху друго и спрях да мисля за драмите, които ми вряха в главата. И сякаш нещата така се пооправиха. Като спрях да се фокусирам върху натрапчивите емоции и чувства.

Сега обаче прогресията ще съвпадне и с каре при транзит.
Интересното е, че, когато карах квадратура на транзитен Плутон със Слънцето, пр Луна ми съвпадаше с наталната. Сега пак предстои квадратура на Плутон със светило, но пр Луна ще е в опозиция с натална. Сигурно ще приключи някакъв цикъл на пр Луна.
Добрата новина е, че 12 дом ми е малък - само 23 градуса. Лошата е, че след него идва Скорпион  ;D
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 03:21:35 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12542
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1096 -: Юли 31, 2020, 02:46:32 am »
 Yaya, за Слънчеви Риби, ПР Луна през 12 ти дом, е като.да знаеш, че можеш да плуваш и въпреки това да си със спасителен пояс- това е познато място. Трудностите идват от това, че е във Везни и е срещу Луната в Овен. Тази година Венера беше ретро, така че ПР Луна ще ти е подлвастана на новия цикъл на Венера и като стъпи в 1-ви, ще има събитие, с което ще си видима.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1097 -: Юли 31, 2020, 11:28:49 am »
Yaya, за Слънчеви Риби, ПР Луна през 12 ти дом, е като.да знаеш, че можеш да плуваш и въпреки това да си със спасителен пояс- това е познато място. Трудностите идват от това, че е във Везни и е срещу Луната в Овен. Тази година Венера беше ретро, така че ПР Луна ще ти е подлвастана на новия цикъл на Венера и като стъпи в 1-ви, ще има събитие, с което ще си видима.

Със сигурност, Рени. Плюс/минус месец имам и една върволица от транзити, а и дирекции през периода...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1098 -: Август 30, 2020, 08:59:18 am »
на 22.07.2020г Прогр.Луна влезе в Стрелец,предстои среща с нат.ми Слънце,приключва един цикъл,започва нов...с Новолунието/17.05.2021г/
диспозитора й Юпитер ще влезе във Водолей  на 19.12.2020,ще транзитира през 6 дом
ще следя критичните градуси за подвижните знаци са 4 и 17 градуса,ще има ли криза или неотложни проблеми,стресови ситуации
 по темите на Луната,у11,наталната е 3,а прогр. се намира 3 и  ще мине в 4 дом с прогр.новолунието и ще активира осите с карета/асц-дсц/ и опозе към МС
СД Юпитер тригон Луна 08.2020-2022г
Нодалната ос транзитира в Близнаци-Стрелец- възврат на 1.10.2020
ще привличам стрелчета от миналото ,близнаци от бъдещето:)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1099 -: Септември 02, 2020, 09:41:29 pm »
Блазе ти, Стреличка- такива хубави спомени пазя от престоя на моята в Стрелец.
Мислех си, че от Скорпионска няма по- зле, но има- Рибешка.
Въпреки , че е в 9-ти още, грам пътуване няма зад граница.
Драми, драми на килограм, емоции, понякога се питам къде отиде разумния човек, когото бях.
Аз и на Скорпи Луна не съм вършила такива простотии. :D
В интерес на истината, писането ми върви- особено на сатирични произведения.
Нещо фотоманията и филмоманията ме напуснаха,  надявам се да е временно.
Винаги съм знаела за себе си, че е грешка да разчитам на някой друг да ме прави щастлива, че привързаността те превръща в глупаво зависима личност - и то се случи.
Надявам се скоро да се събера и да изплувам , защото докато дойде Овена... :D
 
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4543
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1100 -: Септември 02, 2020, 10:22:36 pm »
Това с прогресивна Луна в знак не играе при мен ,явно наистина съм осиновена от дебела, стара  черна циганка, както казваше баща ми, като малка ,въпреки че съм бяла и руса  :D Никак не е вярно при мен ,не взема характеристики, не се проявява по знак , чудя се дали поне по дом да го докарва ..Като правя ретроспекция ,по дом ,като цели ,битки, проблемни теми -по -скоро да, но ,като Луна във Везни- с фусти и мигли, в Дева със стирка и спирт -нее    Трябва война на клишетата и нова истина  ;D Когато има значими събития, тя е в дома по темата, в аспект с планета и съпорт от транзити, но това е няколко пъти в живота.. През другото време, независимо дали е в 8ми, в Риби, в съвпад със Сатурн или Плутон, всичко е кръгла нула -зеро, нищо ,дупка в поп астрологията. Казвам го ,като човек, вече съзнателно наблюдаващ, последните десет години, от къде ми влиза и излиза прогресивната Луна ;D Може и Рептил да съм имлантиран в човешка кожа  ;D
« Последна редакция: Септември 02, 2020, 10:42:13 pm от Ребека »

kalina_1986

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1101 -: Септември 02, 2020, 10:58:13 pm »
Слабо е действието и по знак като се замисля.
При мен като беше във Везни единственото по различно беше, че все бях поставена пред някакви дилеми и трудно взимах решения.
В Дева... не помня да се е проявявала, то нямаше и да забележа де, понеже тъй или иначе съм от отбора на маниаците-чистофайници по рождение.  ;D

Транзита и по домовете действително се усеща много по-силно...  ;)

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1102 -: Септември 03, 2020, 08:47:08 pm »
Скоро прогресивната ми Луна (управител 4-ти дом) направи съвпад с прогресивния ми Юпитер (управител 8-ми дом) в 5-ти дом, като си имах и прогресивно Новолуние там. Притеснява ме това, че прогресивният ми Юпитер в момента е в опозиция с наталната ми Луна в 11-ти. Възможни ли са здравословни проблеми заради лошия аспект? Днес се загледах и в солара си, не бях отчела опозицията между соларен Марс (в 1-ви към 12-ти натален) и натален Плутон в 6-ти във везни. Навяват ме мисли за нещо гинекологично или греша? ::)
Освен това Луната ми вече е в 28-ми градус на Лъв и засега я чувствах сравнително добре, като изключа времето около затъмненията през юни, когато буквално бях пощръкляла,  ;D беше ми доста ревливо и разни страхове се бяха заобаждали. Какво да очаквам, когато ингресира в Дева? Прогресивно е в 3-ти към 5-ти натален.

kalina_1986

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1103 -: Септември 03, 2020, 10:13:57 pm »
Луна плюс Юпитер ми звучи като стабилно похапване, подуване, задържане на вода.  ;)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4543
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1104 -: Септември 03, 2020, 10:20:05 pm »
Да ама с индикатори  като У4 У8 в 5ти -може и да не е бременна от хладилника  ;D

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1105 -: Септември 03, 2020, 11:27:23 pm »
Луна плюс Юпитер ми звучи като стабилно похапване, подуване, задържане на вода.  ;)
Ох, недей, че и без това понатежавам доста вече!  :) С моите 57кг. при ръст 160см и асцендент телец, който ми е дал едно масивно "ремарке", ;D хич не трябва да припарвам в кухнята. А иначе вода задържам много, ама цял живот си карам обилно "напоена" ;D

Да ама с индикатори  като У4 У8 в 5ти -може и да не е бременна от хладилника  ;D
Ами а дано! Ребека, чувството ти за хумор искрено ме радва, дано имаш и пророчески постове!  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12542
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1106 -: Септември 04, 2020, 12:01:39 pm »
Ребека, знакът на ПР Луна задава информация за атмосферата за следващите  2, 5 г и ако същия не е в унисон с наталната, тогава е трудно да ходиш по персийски килим, колкото и да е мек. Домът, как се променят интересите ти, кои стават очевидни, те ангажират, настроението, къде се очаква да си  лично ангажирана.
Зашо Везни първосигнално винаги се свързват с нещо сладникаво?! Венера и Сатурн тук имат управление, а Венера в рождената карта не винаги е миглички и устнички ? Мога да ти споделя, лично преживяно, при ПР Везни- научих се да чувам и другата страна,многото  Аз, аз, аз, почти изчезна, разбрах какво е да се възползваш от ситуация, другия, не в комерсиалния смисъл, как да стигна до другия, да не избързвам с преценката. Това се случи доста бавно, уморително и се противопоставях, защото натална Луна е в Овен, но това че има аспект с Венера помогна.
Недей така еднозначно да правиш изводи. Може да не ти е харесал периода с ПР Луна във Везни, поради това че не си с Венерин темперамент, но човешките взаимоотношения, тогава не са  ли били тема важна за теб, не са ли били по-премерени, разумни инстинктите, нуждите, не си ли търсила справедливост ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4543
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1107 -: Септември 04, 2020, 12:27:23 pm »
Рени, това беше образно казано, в бърз шеговит стил, не съм казала, че не ми харесва пр Луна във Везни и не съм от хората ,които гледат нещо еднозначно  ;) За другото навярно си права, като все пак има частни случаи на изключение, за чиито процент не знам ..При мен този акцент на интереси и емоционално вживяване ,обагряне на пр луна се случва повече по дом- пр 9 дом обучения, десети-енергията в битка за социален статус и тнт..

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1108 -: Септември 05, 2020, 08:33:28 am »
Блазе ти, Стреличка- такива хубави спомени пазя от престоя на моята в Стрелец.
Мислех си, че от Скорпионска няма по- зле, но има- Рибешка.
Въпреки , че е в 9-ти още, грам пътуване няма зад граница.
Драми, драми на килограм, емоции, понякога се питам къде отиде разумния човек, когото бях.
Аз и на Скорпи Луна не съм вършила такива простотии. :D
В интерес на истината, писането ми върви- особено на сатирични произведения.
Нещо фотоманията и филмоманията ме напуснаха,  надявам се да е временно.
Винаги съм знаела за себе си, че е грешка да разчитам на някой друг да ме прави щастлива, че привързаността те превръща в глупаво зависима личност - и то се случи.
Надявам се скоро да се събера и да изплувам , защото докато дойде Овена... :D

Корея,за мен пък предишния период в скорпион  бе хубав,защото имам венера-луна-нептун скорпи, харм. аспектирани
при теб луната  е водна,силна и на асц.,диспозитор на У7 ,драмите са от нат.каре с плутон, свързани с партньорствата лични и бизнес
емоциите там са разтърсващи,но и обновяващи,минаваш на ново по-високо ниво
от тригона й с уран не ти ли донесе нов полъх или като премине в 10, с някой високостоящ или нещо ново в работата
самоизолацията за рибешката е на ментално ниво,но емоциите са си реални
не ти трябва да се събираш,разтварай се като цвете на слънчевите лъчи,не е необходимо да   изплуваш,а да плуваш напред
по течението за да стигнеш нови брегове,а миналите  са просто опит по пътя
венера и меркурий, са ти още подвласни на тр.юпитер-сатурн-плутон,от там е усещането за вакум и равносметки,но до края на годината първите двама минават във водолей
остава само плутон да ги асфалтира все още,валякът му е неприятен,изживяла съм му транзитните съвпада с всички лични планети
след тях се чувстваш умиротворен,каквито  и емоции да се разбълбукат на повърхността,не докосват душата,духът е закален и силен да бъде над нещата
извън ситуациите,като страничен наблюдател и така никой не може да докосва тънките струни на емоциите и да успее да ги скъса, ехилеса,с който ни манипулират
тр.плутон срещу сатурн- ще промени всичко свързано с партньорствата и взаимоотношенията с околния свят,интересни резултати ще даде,надявам се да споделиш
възможни са критични ситуации, свързани с властови борби,подмолни удари,психологически тормоз,заплахи ,безсилие,безпомощност,нечестност,принуда против волята ти
крайности,който променят отношенията безвъзвратно,но за добро,тъй като те са изчерпани и ненужен товар по пътя...
« Последна редакция: Септември 06, 2020, 07:24:02 am от strelicka »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1109 -: Септември 05, 2020, 05:31:55 pm »
Стреличка, благодаря за анализа!
Тепърва ще наблюдавам и анализирам кое, как, защо...
Само да сме здрави, другото - каквото дойде.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...