Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 238409 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1260 -: Януари 31, 2022, 07:30:15 pm »
Когато моята про Луна е била на К4, взех окончателно решението да напусна тогавашната си работа, където изкарах 12 години, но условията ставаха все по- лоши и непрекъснато се говореше за закриване на въпросното училище. Работа намерих 8 месеца по- късно и веднага напуснах, но при нас има сезонност в търсенето и предлагане на работа. Та, да, може да очакваш някакви промени по 10- ти дом или поне решение за промяна, а самата тя да дойде по- късно.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1261 -: Януари 31, 2022, 08:44:55 pm »
Здравейте!
Имате ли наблюдения за прогресивна Луна съвпад с прогресивен ИЦ.Смятам ,че са доста показателни съвпадите на прогресивната Луна с прогресивните оси,а не само с наталните.При съвпада на прогресивната Луна с прогресивен МЦ съм закупила апартамента ,в който живея ,а й по същото време реших да се преместя да живея при тогавашната ми половинка в друга държава.Това означава,че промените са били основно по 4 дом.При съвпада  на прогресивната Луна с прогресивни АЦ и ДЦ  са ми донесли промени в партньорските отношения.
Ще се радвам,ако някой сподели.
По 10 дом ли да очаквам промените?
Прогресивна Луна, подобно на транзитна нодална ос, показва коя област от живота ще е активна.
Прогресна Луна преди да съвпадне с прогресния IC е имала съвпад с наталния , преминала е през 4д, тъй че промените в тази област се случват много преди да съвпадне с прогресния IC
При теб със съвпада си с МС е налице промяна на социалния статус - свила си гнездо с половинката. В същото време е опозиция на IC - напуснала си родното място и дом
При съвпад на прогресна Луна с прогресен ДС забременях с второ дете, но прогресна Луна е на 3 градуса от наталната
Меркурий по прогресия точен съвпад с прогр. К2 когато започнах да следвам редовно, бях стипендиантка към един завод и получавах заплата докато уча  :)
« Последна редакция: Януари 31, 2022, 08:57:15 pm от akruks »

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1262 -: Януари 31, 2022, 08:49:44 pm »
Благодаря ви много за споделеното Акрукс и Корея :-*.Значи да очаквам промени по 4 и по 10 дом.Дано да е за добро,по време на съвпада и прогресивната П.Фортуна ще е там.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1263 -: Февруари 01, 2022, 05:20:38 am »
Имам въпрос относно прогресивно пълнолуние.
Около края на септември до началото на октомври ми предстои опозиция на пр Луна в 1д към пр Слънце в 7д. Какво мислите, че ще стане? С какво събитие го свързвате? Не мога да преценя по лунарите. Единият обхваща голям 6 дом, длугият е с ац в 12д. Възможни ли са здравословни проблеми?
Преди 15г пр новолуние се случи точно върху натална Луна на К7 и тогава родих. Първо дете, първа бременност, въпреки че К7 се свързва с втора.
Натално Слънце е в 5д, а Луна е на К7.
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 05:31:04 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1264 -: Февруари 01, 2022, 06:23:26 am »
Yaya,1-7 домове,партньорства,може и смяна/промяна на външен вид,по Луна дом,семейство.Ако се сдобиеш със жилище,вероятно е преместване.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1265 -: Февруари 01, 2022, 07:06:02 am »
Мерси, Сафо. На опозицията на пр Луна с натално Слънце ми се наложи да правя компромис. Доста голям. Ръшман също свързва опозицията на светилата с компромис. Дали и сега би било така?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1266 -: Февруари 01, 2022, 07:55:42 am »
Възможно е ,да,да се наложи да правиш компромис,избор.Луната са нашите нужди и през 1ви дом,нуждата да бъдеш обгрижван,забелязван сигурно е по-изразена.При мен Луната също е ъглова в натала-в 1ви дом.Когато е била опозиция по прогресия с нат.Слънце,в първия момент не се сетих за нещо по-значимо.Слънцето е в 10ти дом,а прогресивна Луна е направила опозиция от 4ти.Тогава се роди моя племеник,на брат ми първо дете.Живеехме в едно жилище,на различни етажи.Така че,в къщата "дойде"нов член и трябваше да се съобразяваме с музика,шум и т.н. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1267 -: Февруари 01, 2022, 09:26:19 am »
Мерси, Сафо. На опозицията на пр Луна с натално Слънце ми се наложи да правя компромис. Доста голям. Ръшман също свързва опозицията на светилата с компромис. Дали и сега би било така?
Прогресна Луна опозиция нотално Слънце също е прогресно Пълнолуние, а опозицията е баланс, търсене и намиране на баланс, което не означава непременно компромис, пътищата за намиране на равновесие са много, понякога се налага да махнеш от едното блюдо на везната и да добавиш на другото, просто внимавай какво изхвърляш и какво добавяш, за да успокоиш кантара  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1268 -: Февруари 01, 2022, 12:05:55 pm »
Да, трябва да се внимава :)
Мерси, Сафо е Акрукс :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1269 -: Февруари 01, 2022, 02:14:17 pm »

Имам въпрос относно прогресивно пълнолуние.
Около края на септември до началото на октомври ми предстои опозиция на пр Луна в 1д към пр Слънце в 7д. Какво мислите, че ще стане? С какво събитие го свързвате? Не мога да преценя по лунарите. Единият обхваща голям 6 дом, длугият е с ац в 12д. Възможни ли са здравословни проблеми?
Преди 15г пр новолуние се случи точно върху натална Луна на К7 и тогава родих. Първо дете, първа бременност, въпреки че К7 се свързва с втора.
Натално Слънце е в 5д, а Луна е на К7.

По собствени наблюдения при преминаване на пр. Луна през н. Ац - промяна лична - външен вид, здраве или друго свързано с физ. тяло., но може и собствен статус., нещо видимо за околните.   При мен освен вс. друго - импулсивно  промяна цвят на косата от черно на русо  за пръв път, но след 1 година - обратно.
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 02:20:14 pm от zora »

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1270 -: Февруари 01, 2022, 02:54:07 pm »
При прогресивна Луна през Асцендент и 1-ви дом съм имала проблеми с връзките, отделно семейството ми загуби 2 ипотекирани имота. Чисто визуално - отслабнах и то без усилия.

Мен пък ме вълнува прогресивното новолуние, което живот и здраве ще се случи при мен в началото на 2023г. в 27-ми градус на дева, в 5-ти дом. Мислите ли, че в този период може да се появи нов човек в живота ми, понеже на бившия не смея да се надявам вече? То и за бебе вече не съм особено обнадеждена, като няма кой да го направи, та какво събитие е възможно да бележи съвпадът на прогресивни Луна У4 и Слънце У5, съу4? Да не са тревоги с баща ми или събитието задължително е положително? И изобщо в същия месец ли да очаквам нещо или напред във времето? Гледам, че е в тригон с MC и в секстил към прогресивен Марс У7, У12.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1271 -: Февруари 01, 2022, 03:33:11 pm »
Опозицията е най-трудият аспект защото отразява най-голямото разстояние в природата. Много малко хората могат да извървят пътя на осъзнаването или пътят до другия/-ото, затова чпо-лесно е да се направи компромис с...еди-какво си.
А, пък и кой живее до 180 г ?! До 90 г има желаещи, затова и всяка четвърт от Слънчево-лунния цикъл на 7,14, години, месеци, дни, дава криза, за да схванем, къде не ни е удобно и струва ли си, струването ?! Затова и квадратурата е действащата винаги във времето и изтощава, Марсова му работа, а опозицията изисква усилия, да се чака, да се търпи, иска се време и опит, Сатурн. Малките интервали го хваща Венера, люлеенето  от опозицията носи и приятното. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1272 -: Февруари 01, 2022, 05:21:33 pm »
Чак сега загрях, че питаш за про Луна на прогр. ИЦ, не на натално.
Това се е случило няколко месеца по- късно, тогава вече ми беше ясно, че няма как да продължа работа както досега. Не помня дали не излизахме и в неплатен, новата работа я намерих три месеца по- късно.
Майка ми тогава замина за чужбина да гледа племенник ми и я нямаше половин година.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1273 -: Февруари 01, 2022, 07:38:48 pm »
Guapa79, много е вероятно да ти донесе желаните неща предвид мястото на случване и какво управляват Слънце / Луна.
Догодина и аз ще съм с прогресивно новолуние в 10- ти дом, а предишното беше по учебник- приемането ми във ВУЗ, на два градуса от МЦ се случи, Слънце У3, Луна У1,2. Заживях съвсем друг живот, просто коренна промяна отвсякъде. По онова време се строеше и сегашното ми жилище, но аз така или иначе бях на общежитие. Та си мисля, че новолунията вещаят положителни промени в живота на човек.
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 07:40:23 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1274 -: Февруари 01, 2022, 10:14:21 pm »
Аз се омъжих на прогресивно новолуние в 7 дом.Не че бракът продължи дълго...По същото време транзитният северен възел с прогресивен Меркурий-У на 7 дом са били съвпад с ДЦ
Guapa при теб може да донесе нова любов или бебе,по скоро второто ,защото при бременност винаги ги дават активни 4 и 5 дом и техните управители.
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 10:19:58 pm от julia »