Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 234083 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1365 -: Юни 02, 2023, 04:12:43 pm »
guapa79, пълен абсурд е да чакаш само по прогресивна Луна във Везни споделени чувства и прочие любов. Отделно, че казваш 6 дом.Гледай си у5,5дом,аспекти по различни техники и така..

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1366 -: Юни 02, 2023, 07:10:22 pm »
И аз смятам като Ребека ,че не трябва да се надяваш на прогресивна Луна във Везни.Аз се разведох при прогресивна Луна във Везни преди много години.И аз имам три планети в Лъв /Меркурий-У  на 4 и 7 дом,Слънце и Марс/ ,а наталната ми Луна е във Везни.Не казвам ,че нямаше и други дирекции и транзити,които са предизвикали събитието.При мен прогресивна Луна работи много ,но при съвпад Слънце,прогресивно новолуние и когато минава през главните оси в хороскопа.Виж ,ако имаш натална планета на 5 градус на Везните ще е друго,макар че едва ли ще е свързано с партньорство  в 6 дом
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 07:34:41 pm от julia »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1367 -: Юни 02, 2023, 08:31:47 pm »
guapa79, да, ПР Луна във Везни си" мисли "за Венера, нормално е човек, да е емоционално свързан с нейните теми. Наблюдавай в следващите 2, 5 г, статуса на транзитна Венера, знаци, аспекти, домове, фаза и как това се отразява на романтичния ти живот и сферите, които са под нейно влияние. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1368 -: Юни 03, 2023, 05:38:27 am »
Моята прогресивна Луна е на последни минути в Овен в момента, след около половин година ще влезе в 5 натален, интересно, следя. Пр. МС се готви също сменя знак и вече е в Стрелец, а скоро и дом -ще влезе в 12 д, а иначе дирекционен Марс е на ас.

Допълвам: прогресивна Венера е ретроградна и о ужас! загнездена е между Уран и Нептун без изглед за промяна.
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 10:55:18 am от terrarossa »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1369 -: Юни 03, 2023, 05:20:59 pm »
Прогресивната ми Луна преди месец смени знак и дом и вече се движи през 6-ти във Везни. Чела съм много хубави неща за нея, когато минава през този знак, още повече че моята натална също е във въздушния Водолей и оттам тя ще направи хубав аспект към нея, а и към стелиума ми в Лъв. През последните 2г. и половина, докато беше в 5-ти дом и Дева, като че ли много повече се проявяваше по знак, отколкото по това в кое поле на хороскопа се намира. Много работа, проблеми с хормони и гърда, кето диета... Вярно, че имаше и влюбване, но отдавам това на прогресивното новолуние, което беше в тригон към MC и секстил към прогресивен Марс.
Първите 11* 28' на Везни са в 5д., според часа, с който си записана, тъй че пр. Луна си е в 5д., все още и през окт. ще се съедини с пр. Венера в н. 5д.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1370 -: Юни 30, 2023, 01:03:08 am »
При мен прогр. Луна/У5 в 12 дом направи ингрес и влезе в рак, в 4 дом.

Усещам повишена тревожност по теми - дом, семейство, грижи за близките.

През следващата година ще направи опоз. с нат. Нептун/У1 в 11 дом и ще влезе в 5 дом, където ще остане почти до края на 2025 г.
« Последна редакция: Юни 30, 2023, 01:10:47 am от romantica »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1371 -: Септември 23, 2023, 11:19:00 pm »
Ме мога да не се похвали с новата си про Луна.
Изненадах се от вида на прогресивната си карта.
В момента много сериозно обмислям дали да се преместя в друго училище, при нас нещата отиват на зле. Мисля, че с Юпитер на МЦ имам шанс.
Интересно ще ми е и прогресивното новолуние, какво ще да е този път. Предният път станах студент и се изнесох от вкъщи, най- сериозната дълговременна променя в живота ми до този момент.
Харесва ми да съм Овча натура. :D Нещо, което винаги ми в липсвало и съм харесвала в другите- да си прям, директен, без спирачки.
И ето , че и това се случи.
Много мислих това прогресивно новолуние в 10- ти какво ще донесе, а то се оказа буквално.
Убедих се, че без външна намеса при мен нищо не се случва доброволно, добре, че животът поднася изпитания, за да се реша на промяна за нула време.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1372 -: Септември 25, 2023, 10:42:25 am »
Корея, благодаря за споделеното.
Какво задейства прогресията- лунация, транзит, смяна знак на управител на ПР Луна ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1373 -: Септември 25, 2023, 11:40:00 am »
Много се радвам за промяната. Прогресивното новолуние е дало ново начало.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1374 -: Септември 25, 2023, 06:47:00 pm »
Корея, благодаря за споделеното.
Какво задейства прогресията- лунация, транзит, смяна знак на управител на ПР Луна ?
про Луна няма как да смени знак за една година, когато е писала миналата година тъкмо е влязла в Овен, има карта
Прогресивно Новолуние е в 10д на кариерата, в квадрат с нат. Луна У1 , ще усети какво ни е на нас с овчите луни по рождение  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1375 -: Септември 25, 2023, 06:50:44 pm »
Много мислих това прогресивно новолуние в 10- ти какво ще донесе, а то се оказа буквално.
Убедих се, че без външна намеса при мен нищо не се случва доброволно, добре, че животът поднася изпитания, за да се реша на промяна за нула време.
Новолунието в Овен – активирала си се, а прогресивното Новолуние е за 30г. , акцент кариера, социален статус – и това да промениш радикално ти желая!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1376 -: Септември 25, 2023, 07:21:02 pm »
Акрукс, аз съм много доволна от тази овча енергия, усещам я и то е видно от картата.
Решението ми беше изцяло емоционално, конфликт с шефката и неочаквани за мен остри реакции от дългогодишни колеги. Изцяло съм в правото си да протестирам заради това, което се опитваха да ми наложат , но вече директорите са феодали и те колят и бесят. Друг момент е, че училището беше във финансов колапс ,предстояха строги ограничения без грам допълнителни плащания,  в новото няма такъв проблем.
За виновник подозирам квадратурата на про с нат Луна У1 и 2, не толкова финансите , колкото огорчението от отношението на колегите се оказа решаващо. Имам и прогресивен Юпитер близо до МЦ, а предвид несигурността на часа ми на раждане, може и точна дирекция опозиция Сатурн/ Мерк по ИЦ/ МЦ да имам. Про Марса на АЦ ме направи много импулсивна, смела, със самочувствие и бързо запалима .
Благодаря за пожеланията, новата работа си има и хубавите, и лошите страни, но имах нужда от промяна.
Ето карта
« Последна редакция: Септември 25, 2023, 07:25:36 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1377 -: Септември 25, 2023, 07:31:49 pm »
Ме мога да не се похвали с новата си про Луна.
Изненадах се от вида на прогресивната си карта.
В момента много сериозно обмислям дали да се преместя в друго училище, при нас нещата отиват на зле. Мисля, че с Юпитер на МЦ имам шанс.
Интересно ще ми е и прогресивното новолуние, какво ще да е този път. Предният път станах студент и се изнесох от вкъщи, най- сериозната дълговременна променя в живота ми до този момент.
Харесва ми да съм Овча натура. :D Нещо, което винаги ми в липсвало и съм харесвала в другите- да си прям, директен, без спирачки.
И ето , че и това се случи.
Много мислих това прогресивно новолуние в 10- ти какво ще донесе, а то се оказа буквално.
Убедих се, че без външна намеса при мен нищо не се случва доброволно, добре, че животът поднася изпитания, за да се реша на промяна за нула време.
Корея, супер, сега ти гледах картата към коментара, към днешна дата случи ли си про.новолунието,кога или още не? Уважавам хората,които устояват позициите си,дори с цената на потъпканото статукво. ПС: видях сега новата карта минало е новолунието.А около точния съвпад имаше ли нещо или сега се задейства.
« Последна редакция: Септември 25, 2023, 07:37:32 pm от Ребека »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1378 -: Септември 25, 2023, 07:41:08 pm »
Той и Меркурий там в про новолунието и те в каре с натална Луна..Сигурно хич не си мила и приятна компания напоследък. ;D Корея ,кой ти е профекционен у-л на годината и има ли някакво отношение към тази прогр. ситуация по транзити,друго?
« Последна редакция: Септември 25, 2023, 07:50:09 pm от Ребека »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1379 -: Септември 25, 2023, 11:07:30 pm »
Новолунието се случи през май.
Сега, връщайки лентата назад, още по онова време ми се обади приятелка и знаех за това свободно място - беше ми предложено да го заема или поне да препоръчам сериозен човек за него./ писах, че с приятелката ми сега сме на един клас/ Нямах никакво намерение за промени,  до последно отлагах.
Помня, че срока за кандидатстване беше до 7- ми септември. В почивния 6- ти цял ден мислих и въпреки стотиците съвети от близки да се преместя, си легнах решена, че оставам на старото място.
Сутринта на 7- ми се разрази грозен скандал, тръгнах си разревана с намерението да отида в РУО.
По пътя реших, че е глупаво, че ми е невъзможно да работя повече с тези хора, отбих се вкъщи за дипломите и отидох да си подам документите в новото. Там вече течаха интервютата с останалите.
Просто колегите и директорът  са останали с добри впечатления за работата ми преди години и след час ми се обадиха, че съм одобрена. Аз си го знаех, де, и друг път са ме канили при тях при наличие на място.
Та така, напълно импулсивно решение беше, 4 месеца след точната прогресия.
Никой от бившите колеги и шефката не очакваше подобна реакция от мен, наистина. На мен винаги ми е било проблем да си защитавам интересите  и да съм директна. Та тези дългогодишните, дето са свикнали на покорство и лицемерие, увериха ченета. В момента са разединени, защото новите колеги са на моя страна и това не се харесва. Просто те са хора с мнение и не искат да работят “ за Бог да прости”.
Шефката се е оплела в собствените си схеми и драпа да заеме директорския пост в елитно училище. Затова ме освободи без никакви спънки и предизвестие, даже ми се извини, защото я е страх от компромати и проверки.
Не помня за профекцията, трябва да проверя.Май е Меркурий, на 47 съм , пада се да е У 12
« Последна редакция: Септември 25, 2023, 11:22:58 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...