Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 238732 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #945 -: Април 17, 2018, 09:28:36 am »
Сафо, мъж е  :)

Някой с преживяна прогресивна Луна на DC? (в Козирог е)

Аз родих дъщеря ми при пр. луна на десцедента, както писах по-нагоре. Интересното е, че тя има натална луна в съвпад с моя десцедент.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #946 -: Април 17, 2018, 09:44:37 am »


Някой с преживяна прогресивна Луна на DC? (в Козирог е)

Доста отдавна е било, но май по това време съм се преместила с гаджето при баба ми. Наталната Луна е в 7 дом и е У7 - тогава бях много убедена, че това е единствената възможност :). Десц е баба ми по майчина линия

второто преминаване предстои, в момента е в 6 дом

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #947 -: Април 17, 2018, 11:10:53 am »
Благодаря,lina!В периода на зачеване в близнаци ли е била(мъжки знак)?

Сафо, при зачеването (знам точно коге е било) прогресивна Луна е била в последния градус на Рак.
Като ти го пиша това се замислям не трябваше ли младежа да е мома?!?... :017:  :012:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #948 -: Април 17, 2018, 11:20:40 am »
Благодаря, Сафо :) Интересни и различни насоки на разсъждение ми даваш, такива извън кръгозора на моето познание :)  Действително едната племеница от страна на мъжа ми ... влезе в сериозна връзка и може да има ест. продължение.  Иначе с извънкласните занимания на децата - основно аз се ангажирам - да усетя какво им е интересно, да намеря къде, как, логистиката ... плащането, всичко...

Сатурн към ДС е следващото голямо нещо, което очаквам с притаен дъх ... То съвпада по време с обръщането на Меркурий по прогресии. В натала ми е директен, но по прогресии стана ретрограден, а управлява децсендента.  И догодина мисля се обръща (2019-2020г). Трябва да си припмня точно кога беше. Очаквам да има хармонизиране по партньорската тема, изглаждане на противоречията, недразуменията, изчистване на недоизказаното, и структуриране в посока приемлива и за двамата. Ще видим, крачка по крачка - сме на този път, но става бавно и с много осмисляне, много любов и взаимна потребност. Все си мисля, че най-тежкото мина, но всеки нов ден предлага нова порция изпитания. Ако човек си учи уроците - стъпва по-уверено. Ако шикалкави - пропада. Та не искам нищо да се замита под килима :)

При предходната пр.Луна на Асцендента - нямам съществени спомени. Била съм вече в езиковата гимназия, добре ми беше, ходех на много извънкласни занимания (5-6), цялото ми време беше ангажирано да поглъщам света с всички сетива. А тогава нямаше интернет и т.н. :)
При мен Транзитен Сатурн върху Десцедента, даде смяна на работата , скъсване със стария колектив, но когато Сатурн мина през Нептун упр 10, квадратира Марс/Венера, нещата приключиха

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #949 -: Април 17, 2018, 11:40:58 am »
Сафо, при зачеването (знам точно коге е било) прогресивна Луна е била в последния градус на Рак.
Като ти го пиша това се замислям не трябваше ли младежа да е мома?!?... :017:  :012:
Ми,знам ли?! Ама нали написа,че прогресивна Луна в 1дом рак-бебе.Когато си родила в лъв ли е? Когато съм заченала про Луна е в първи градуси на близнаци,когато съм родила е все още в близнаци.Четох,че в деня на зачеване ,ако Луната е в мъжки знак,ще бъде момче и се размислих дали е възможно по прогресивна Луна да определим това.Явно,не. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #950 -: Април 17, 2018, 12:01:55 pm »
Сафо, мъж е  :)

Някой с преживяна прогресивна Луна на DC? (в Козирог е)
Дц. стрелец.Първият път,когато е била там,около 13 годишна съм била,нямам ярки спомени,кротка и срамежлива.Имам малък седми дом.При следващото преминаване бях щастлива,напълно.И "десцендента "е бил много щастлив :012:

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #951 -: Април 17, 2018, 05:30:25 pm »
Ми,знам ли?! Ама нали написа,че прогресивна Луна в 1дом рак-бебе.Когато си родила в лъв ли е? Когато съм заченала про Луна е в първи градуси на близнаци,когато съм родила е все още в близнаци.Четох,че в деня на зачеване ,ако Луната е в мъжки знак,ще бъде момче и се размислих дали е възможно по прогресивна Луна да определим това.Явно,не. :)

Мда, явно прогресивната Луна не е показател за определянето на пола.
И да -бебето се роди с нат. Луна в Лъв  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #952 -: Април 17, 2018, 09:10:22 pm »
Някой с преживяна прогресивна Луна на DC? (в Козирог е)
преди година и половина- за втори път
първия път бях бременна с първата си рожба, а втория път видях за пръв път втората си дъщеря, бременна в 5-ти месец с първото ми внуче
ДС в Риби, опозиция на Плутон, който е на АС

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #953 -: Април 17, 2018, 11:30:53 pm »
И при мен беше преди година и нещо на ДЦ в Козирог- нищо съществено не се случи, даже и опозиция към наталната  имаше след няколко градуса.
Един транзит на Марс или Слънце през ДЦ ми се отразява повече, отколкото тази прогресия тогава.
« Последна редакция: Април 18, 2018, 08:58:03 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #954 -: Април 18, 2018, 09:18:14 am »
И при мен беше преди година и нещо на ДЦ в Козирог- нищо съществено не се случи, даже и опозиция към наталната  имаше след няколко градуса.
Един транзит на Марс или Слънце през ДЦ ми се остарява повече, отколкото тази прогресия тогава.
Събитие при племенници ?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #955 -: Април 18, 2018, 10:08:05 am »

Някой с преживяна прогресивна Луна на DC? (в Козирог е)
Омъжех се и родих. Но пре мен и наталната е там, в Овен
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #956 -: Август 05, 2018, 05:49:07 pm »
Колеги , може ли да споделите Прогресивна Луна квадрат Натална Луна , какво ви донесе? При мен последния път преди 12 години на точния квадрат Баба почина ... за първи път се сблъсках със смъртта, много тежко го поех, депресия ме измъчи много тогава. Сега е същото усещане , трудно прием , че татко си замина така бързо и рано ...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #957 -: Август 05, 2018, 06:16:56 pm »
Няма да е само от това, сигурно прогресивната активира натално предразположение или транзит, дирекция ,прогресия на Сатурн към Луната или друга от по-личните планети-Меркурий Слънце Венера. Според мен има ли депресия тежка-да ти е черно безнадеждно ,безперспективно -Сатурн е някъде на болно място. Никоя др. планета нямa характеристики на депресия .Тъй че по-добре виж кога ще се разпаднат дирекции прогресии от Сатурн .Въпреки, че дори и да знаеш ,че примерно след 2 години ще разхлаби примката, пак не се понася по-лесно ..

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #958 -: Август 05, 2018, 06:36:39 pm »
Сатурн жули Марс/Венера съвпада ми и то втория квадрат от 3 квадрата. Края на Октомври се разпада това чудо най-накрая. Не мога да кажа , че съм в депресия , а емоционална борба. Всеки ден е борба за емоционално оцеляване ... а в работно положение примерно не съм бил никога по-добре до сега. Но ми липсва много семейството , трудно се преборва тази емоционална нужда. Майка ми преди идваше често , сега се е побъркала с кучето и не иска да пътува до Белгия. Гадже не искам , толкова ми е празно вътрешно след смъртта :(

Според мен трябва да стискам до Октомври , Юпитер като мине в Стрелец ще тригонира Марс/Венера, веднага още началото на Декември. Но сега се чувствам все едно искам да си поема въздух а не мога :(
« Последна редакция: Август 05, 2018, 06:38:18 pm от greg07 »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #959 -: Август 05, 2018, 07:29:24 pm »
Не възлагай надежди на Юпитер, той не оправя нещата, а ако има успореден неблагоприятен транзит и той го докосне, наистина го ражширява и става нетърпимо. Октомври Сатурн е в същият градус ,като сега ,трябва да се махне ,за да видиш евентуално емоционален подем от Юпитер. Аз най -тежките моменти карам при транзити "мечта" на Юпитер, ама като се види Сатурн какви ги върши и става ясна картинката .твоята травма ,болка е сериозна,не се лекува толкова бързо, ще трябва време, дано получиш спокойствие и пълнота скоро  .