Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239179 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #525 -: Ноември 18, 2015, 08:24:51 pm »
Моят е населен със Слънце и Меркурий, последният е на К11 почти. Определено още не ми е омръзнало :)
Над силата е само умението да я владеем!

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #526 -: Декември 07, 2015, 04:36:10 pm »
От 3 месеца пр.Луна е в Рак в 4Д и емоциите и сълзите са ежедневие.Няма такова чудо!От самия ингрес в Рак се почна ,та не спира и не спира. Бях подготвена, но не вярвах!След 4 месеца ще застане на К5,а още два след това ще съвпадне с ЮЛВ.
По натал ми е в Стрелец У5 в 9Д,съвпад с Нептун и опозиция Сатурн-не са ми чужди емоционалните изблици и драми,но сега не се трае. Наталната е затисната от тр.Сатурн и квадратирана от тр.Нептун,та може и това да усилва ефекта.


Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #527 -: Декември 07, 2015, 06:25:08 pm »
При мен също се усеща фонът на предстоящия знак на прогресивната луна още докато е в последните градус-два градуса на предходния. Но пък винаги имам някой съпътстващ транзит, прогресия или дирекция с подобно действие, та може и от това да е.
Някой преживял опозе прогресивна- натална Луна ? До месец ми предстои , почти  по ос 1-7.
Про Луна съвпад ДЦ не даде събитие или е било толкова мижаво, че не съм му обърнала внимание.
Имах огромни резерви към Сатурнова про Луна,  засега не е зле, никак не ми се изпада в емоционални кризи и дилеми, много разумно подхождам към нещата и работата ми е много повече отпреди, но свикнах , че не всичко е рози.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #528 -: Декември 08, 2015, 02:07:19 pm »
От 3 месеца пр.Луна е в Рак в 4Д и емоциите и сълзите са ежедневие.Няма такова чудо!От самия ингрес в Рак се почна ,та не спира и не спира. Бях подготвена, но не вярвах!След 4 месеца ще застане на К5,а още два след това ще съвпадне с ЮЛВ.
По натал ми е в Стрелец У5 в 9Д,съвпад с Нептун и опозиция Сатурн-не са ми чужди емоционалните изблици и драми,но сега не се трае. Наталната е затисната от тр.Сатурн и квадратирана от тр.Нептун,та може и това да усилва ефекта.
Може да е от някой друг съпътстващ транзит, само пр Луна в рак да те разплаква не ми се вярва- когато при мен беше в този знак не е имало рев и емоционални изблици, макар да е имало доста поводи за това- шест работни места смених в този период и чак на последната работа се задържах- заради високата заплата, не за друго.  Но при мен Луната У11 е в 7д, а знакът рак е в 10-ти и 11-ти дом, където ми е слв.

Олеле, сега докато проверявах кога ми е била пр Луна в рак и забелязах, че съвсем скоро е преминала в риби- 6д, а предишното преминаване в този знак и дом не беше приказка, макар че имаше и приказни моменти...
  O:-)
« Последна редакция: Декември 08, 2015, 02:27:14 pm от akruks »

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #529 -: Декември 08, 2015, 02:23:05 pm »
Акрукс,точно това писах,че  наталната луна е в съвпад с тр.Сатурн и квадратирана от тр.Нептун. Та това  май усилва състоянието ми.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #530 -: Декември 08, 2015, 02:37:26 pm »
Акрукс,точно това писах,че  наталната луна е в съвпад с тр.Сатурн и квадратирана от тр.Нептун. Та това  май усилва състоянието ми.
Хм, странно, но и при мене когато пр. Луна е била в рак, тр. Сатурн е бил съвпад с нат. Луна и както писах- беше труден период, но нямаше сълзи и емоции в борбата за оцеляване  :012:

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #531 -: Декември 08, 2015, 09:45:21 pm »
В края на месеца прогресивната ми Луна навлиза в 29 градус на Овена и образува абсолютно точни тригони с Юпитера ми в Стрелец и Марса ми в Лъв .Наталният ми тригон на Юпитер и Марс е най -точният ми аспект в картата.Надявам се на някакво щастливо събитие  :72:

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #532 -: Декември 14, 2015, 04:11:48 pm »
За по-задълбочен астрологичен анализ е от значение и деканатът, в който попада прогресивната Луна.

Ние нали оправихме плиткия анализ ..... та го докарахме и до дълбокия

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #533 -: Декември 14, 2015, 04:48:13 pm »
По-скоро усещането, че има енергия и простор за действие, като вътрешна нагласа :) Ама кои домове засяга и т.н. не е ясно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #534 -: Декември 14, 2015, 04:50:27 pm »
За по-задълбочен астрологичен анализ е от значение и деканатът, в който попада прогресивната Луна.

Много интересно, за това въобще не се бях сетила.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #535 -: Декември 14, 2015, 06:25:53 pm »
Ам сигур и терми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #536 -: Декември 14, 2015, 06:37:55 pm »
Ам сигур и терми

На същия принцип като директиране на терми?

Тази дирекция е доста показателна, но ми е трудно да я смятам на ръка. И, разбира се, върви в комплект с традиционния начин на тълкуване на хороскопа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #537 -: Декември 14, 2015, 06:43:38 pm »
Деканатите по коя система използвате - по Звездата на Маговете или по Господарите на знаците?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #538 -: Декември 14, 2015, 07:31:13 pm »
Аз по каквото предлага ЗЕТ  ;D Не знам кои са :)
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #539 -: Декември 15, 2015, 01:06:50 am »
Аз по каквото предлага ЗЕТ  ;D Не знам кои са :)
Виж де, нали това си говорихме :)