Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 238978 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #555 -: Декември 27, 2015, 01:37:32 pm »
Да, Хепи, така е. Но днес успях да се спъна и одрах коляното, явно имам повече избитъчна енергия. ;)
Сатурн и марс натално имат квинконция, и аз не зачитах този аспект, но май работи.

честно казано, по ми е лесно, ако гледам цяла карта .... така се налага да тълкуваме само това, което ти виждаш ... :)

 :-*

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #556 -: Декември 27, 2015, 02:01:09 pm »
пр Новолуние е когато пр Луна съвпадне с натално или пр. Слънце
по мои наблюдения ново начало е имало когато пр Луна е правила съвпад с нат. Слънце

значи си имаме 2 прогресивни Новолуния ... интересно, каква е разликата между двете, защото, щом са две, трябва да има някаква разлика

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #557 -: Декември 27, 2015, 02:09:00 pm »
значи си имаме 2 прогресивни Новолуния ... интересно, каква е разликата между двете, защото, щом са две, трябва да има някаква разлика
Разликата идва от домовете, които управляват светилата в натална и прогресивна карта.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #558 -: Декември 27, 2015, 02:37:36 pm »
Погледнах да видя при мен за съвпада  пр. Луна ми нат.Слънце. Имам събития в служебен и здравословен план :)

1. Смениха внезапно шефа и всички бяхме супер шокирани. И 5-6 месеца след това той ме изтегли на новото си назначение, започна нов период

2. Тогава приключваха предните ми операции, които от сегашна гл.т не са били удачни ... Нов период започна - крайно отвратителен от тази гл.т. Дали заради анаретната луна, която в натала е в 6 дом и квадратира Венера ... Периодът приключи едва тази година лятото. Ще си го разгледам, най-вече пътя на луната :)

А година след това Пр.Луна прави съвпад с нат.Меркурий (У4, У7) и започва втората ми бременност. От там тя прави и квадрат с Плутон. Бременността беше изцяло по инициатива на мъжа ми. Бях в тотален колапс - как изобщо действа на своя глава ...

Не знам дали пр Луна върху нат Слънце е прогр Новолуние, но при теб в този период си има много други указания за тези събития:

По 1. - Слънцето при теб е У6 и е в 10 дом - когато бъде засегнато, все ще има нещо по служба/работа/кариера, шеф. Освен споменатото новолуние, имаш прогр Слънце на к12 - промяна, тр Плутон през 10 дом - определено промяна, тр Плутон секстил Уран в 8 дом - възможност за нов работен договор.

По 2. - Тук Слънцето също участва като У6 и преминаването в 12 дом може да е довело до заблуда, объркване - не най-добрия период за операция (та дори и диагноза), но определено показва болнична интервенция. 8 дом е налице. Но имаме и друго - Пр Асц е в квадрат с Луна в 6 дом, тр Нептун, У1 е куинконс със Сатурн в 5 дом, тр Плутон, У8 е ретро и идва от полусекстил с К12 (Плутон е бавна планета и този аспект си дава събитие, но с някакво напрежение). Тр СЛВ е в 8 дом, минава в наталния си знак, и щеше да е много добре, ако нат Луна не прави квадрат към нодалната ти ос в натала откъм 6 дом.

Така го виждам аз висчко това ...

А, и за второто дете - то е по 7 дом. Пр Слънце (като У6) на К12 продължава да действа, пр Марс е в квадрат към К1/К7, пр Десц съвпад Венера в 8 дом. По транзити - тр Уран, У12, прави квадрат към нат Мерк, У7, и тригон към Нептун, У1, откъм 1 дом. Ако иска, можеш да добавиш и тр Хирон със секстил и квадрат пак към тези планети, но този път откъм 12 дом. 5 дом също е замесен, но да не се отплесвам :).
Та, имала или нямала пр Луна върху нат Слънце, тези неща пак щяха да ти се случат :)

Когато пр Луна направи аспект с нат планета, тя действа само като "прожектор" - осветява и активира делата по тази планета съгласно натала. Но когато срещне прогресивна планета, тогава вече енергията на Луната е естествена, вече е активна енергия, със собствени характеристики и претенции :).

Логиката е същата като при транзитната Луна - имаме Новолуние, когато тя се срещне с тр Слънце, а не когато се среща всеки месец с нат Слънце. Ако си спомням правилно, тази среща спада към вида възвръщания на Луната (като Лунара), но не съм много сигурна. 

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #559 -: Декември 27, 2015, 02:44:03 pm »
Разликата идва от домовете, които управляват светилата в натална и прогресивна карта.

е как домовете - нали и в двата случая участват Луна и Слънце  ??? Разликата би трябвало да е в действието им, начина на действие - в единия случай има пр Слънце, а в другия случай е нат Слънце.

Както и да е - споделих мнението си в поста към Алена. На който както му харесва.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #560 -: Декември 27, 2015, 04:26:58 pm »
е как домовете - нали и в двата случая участват Луна и Слънце?
В натала и в прогресната карта управляват различни домове- при мен в натала Слъцето е У12, а в пр. карта е У10 отскоро; Наталното Слънце е във 2д в натала, а по прогресия е в нат. 3д.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #561 -: Декември 28, 2015, 01:04:04 am »
Happy58  :08: благодаря  :) анализът е прекрасен  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #562 -: Декември 28, 2015, 10:24:31 am »
Предсказателна астрология на К .Шоу- тя пише,че :

"-аспектите в прогресия на Слънцето от нат.съвпад с Луна към прогресивна опозиция с нея -указват на външни събития,способни да променят живота на човек
- когато прогр.Слънце се движи от фаза опозиция към фаза съвпад ,Луната обръща неговото влияние към вътрешни психологически преживявания,човек става по-затворен,използва натрупаните знания и мъдрост на практика и започва да взема решения въз основа натрупан опит

благоприятните аспести, особенно полусекстил,квинконс/странно.../ усилват стремежа да добиеш повече успехи, в обратната фаза от прогр.опозе към съвпад- те носят награди за положените в миналото усилия
неблагоприятните прогр.асп.слънце/луна предизвикват стрес,защото всички дела и проекти са подложени на сериозни изпитания ,проверка дали са съгласувани нашите емоции с нашите амбиции,няма смисъл да се стремим към това,което не ни е интересно или не ни е нужно,желанията и чувствата трябва да са в хармония за да постигнем успехи и асп.между слънце-луна показват дали е така в случая,кл.дума за асп. е обединение,като прогр.опозиция дава възможност да разберем какви методи да използваме за да постигнем желаното,да видат св.слабости и сила в сложни ситуации,дали под напрежение се връщат назад,стоят пасивно в очакване нещата да се променят сами/при асп.слънце с венера и нептун/ или вървят напред
прогр.опозе- възниква вътр.напрежение /емоции -желаното/,водещо  до емоционални кризи, неправилно избрани моменти за активни действия и нежелани хора в обкръжението,липса на сътрудничество и подкрепа,популярността/луна/ намалява ,
та в резултат на всичко това  пр.опозе  е осъзнаване и просветление"

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #563 -: Декември 28, 2015, 12:24:07 pm »
Стреличке, не рзбрах от коментара ти Шоу за аспект на пр. Слънце с нат. Луна ли пише или за аспект между нат. Слънце с пр. Луна?
Моето пр. Слънце от година е в стрелец (може да си сменя никнейма на "пр. стреличка" хаха) и по някое време, предполагам след 7г, ще е в тригон с нат. Луна

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #564 -: Декември 28, 2015, 12:54:39 pm »
Аз разбирам, че коментарът е за пр. Слънце в аспект с нат. Луна. При мен след 7г. пр.Слънце ще застане в опозиция на нат.Луна, а и ще е в 12 нат. дом. Много е вероятно да се случи второто - обръщане навътре към себе си, използване на натрупаните знания и опит :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #565 -: Декември 29, 2015, 09:34:06 am »
аз мисля за всякакви прогр.асп.слънце -луна,щото прогр.слънце най-много да дръпне два знака след рождения,макс три

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #566 -: Декември 29, 2015, 10:34:37 am »
Да :) и аз това си мислех - съвпад на пр. Слънце и нат.Луна в този живот при мен ... няма да има  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #567 -: Декември 29, 2015, 11:16:20 am »
Да :) и аз това си мислех - съвпад на пр. Слънце и нат.Луна в този живот при мен ... няма да има  ;D
То съвпад и при мен няма как да се случи на пр. Слънце с нат. Луна, може би авторът е имал предвид съвпад на пр. Слънце с пр. Луна
« Последна редакция: Декември 30, 2015, 02:22:47 pm от akruks »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #568 -: Декември 30, 2015, 09:35:39 am »
Предсказателна астрология на К .Шоу- тя пише,че :

"-аспектите в прогресия на Слънцето от нат.съвпад с Луна към прогресивна опозиция с нея -указват на външни събития,способни да променят живота на човек
- когато прогр.Слънце се движи от фаза опозиция към фаза съвпад ,Луната обръща неговото влияние към вътрешни психологически преживявания,човек става по-затворен,използва натрупаните знания и мъдрост на практика и започва да взема решения въз основа натрупан опит

благоприятните аспести, особенно полусекстил,квинконс/странно.../ усилват стремежа да добиеш повече успехи, в обратната фаза от прогр.опозе към съвпад- те носят награди за положените в миналото усилия
неблагоприятните прогр.асп.слънце/луна предизвикват стрес,защото всички дела и проекти са подложени на сериозни изпитания ,проверка дали са съгласувани нашите емоции с нашите амбиции,няма смисъл да се стремим към това,което не ни е интересно или не ни е нужно,желанията и чувствата трябва да са в хармония за да постигнем успехи и асп.между слънце-луна показват дали е така в случая,кл.дума за асп. е обединение,като прогр.опозиция дава възможност да разберем какви методи да използваме за да постигнем желаното,да видат св.слабости и сила в сложни ситуации,дали под напрежение се връщат назад,стоят пасивно в очакване нещата да се променят сами/при асп.слънце с венера и нептун/ или вървят напред
прогр.опозе- възниква вътр.напрежение /емоции -желаното/,водещо  до емоционални кризи, неправилно избрани моменти за активни действия и нежелани хора в обкръжението,липса на сътрудничество и подкрепа,популярността/луна/ намалява ,
та в резултат на всичко това  пр.опозе  е осъзнаване и просветление"

да допълня Стреличка - написаното касае аспект на прогр Слънце към нат Луна. Ето и текста, на руски:


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #569 -: Декември 30, 2015, 09:57:45 am »
Този аспект не всички хора ще го преживеят, аз никога няма да преживея съвпад с натална луна, а опозиция с нея само ако доживея докъм 100 г.
Frankly, my dear, I don't give a damn.