Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239038 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #600 -: Март 02, 2016, 12:11:52 pm »
Горе-долу на 28-та ни година Прогресивната Луна прави съвпад с наталната - връща се там, от където е тръгнала при раждането. Имахте ли специфични преживявания по темата - как е поставена Луната в натала? В този моменд СД Луна прави ли мажорни аспекти?
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #601 -: Март 02, 2016, 12:50:50 pm »
Горе-долу на 28-та ни година Прогресивната Луна прави съвпад с наталната - връща се там, от където е тръгнала при раждането. Имахте ли специфични преживявания по темата - как е поставена Луната в натала? В този моменд СД Луна прави ли мажорни аспекти?

Да, бих казала, че тогава завърши един период в живота ми - точно по това време започнах работа при сегашния ми работодател, което коренно промени вижданията ми за живота. След точния съвпад прави секстил с МС и след това опозиция с Юпитер, У6 и съУ10 - трите са в поредни градуси - критични при това :) - 27,28,29. Сега виждам, че освен възврата, пр Луна прави и точен квадрат с прогр Слънце, У2 - източника на пари стана по-приятен :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #602 -: Март 02, 2016, 02:28:17 pm »
Интересно - пр. Луна е направила  секстил с диспозитора си Сатурн - точно преди възврата - все едно добива сила и увереност да направи промените и емоционално да ги смели. А на възврата СД Луна е на един и същи градус с транзитен Сатурн. Луната управлява АС - може би затова такива значими промени си усетила личностно.

При мен също промените бяха огромни. Приключих една 11г връзка, започнах буквално от под нулата - без нищо. Сближих се с родителите си, срещнах голямата любов, започнах нова работа - станах наемник, по-скоро :) смених града ....

При мен Луната е в 6 дом, У5, ас СД Луна в този момент е на ДС.

Тръгнах да гледам какво е имало около луната, че с майка ми в този момент започнахме да бъде майка и дъщеря. Не просто рестарт, а все едно се родих наново :) И друго има при мен - СД ЮЛВ е точно в съвапд с натален ретро Марс на ИС. СД АС ми е в съвпад с Юпитер - доста индикации има за промените.

Прогр.Венера е точно на градус от МС - та голямата любов и усещането да съм обичана, както очаквам, както желая идва от това - преминаването от там :) А защо не и отношенията с майката - възврат на прогр. Луна и прогр. Венера на МС ... а не в квадрат с нея :)
Над силата е само умението да я владеем!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #603 -: Март 02, 2016, 03:45:36 pm »
Ами да, доста плакане има и овлажняване на възлавници, както Лилито каза, но плюсовете са, че това е период, в който, ако наистина позволиш, въпреки страха си, можеш да влезеш в контакт с много дълбоки свои подсъзнателни импулси и програми и да ги преработиш. Излизат просто много кирливи истини относно това какъв човек си и емоционално какви неща сами си натопяваш. Много илюзии се губят просто завинаги и така - във всички случаи излизашш нов човек - но дали тази луна ще те кали или ще те пребие, зависи наистина от това до колко си готов да я приемеш и да приемеш промяната, която носи.  :)

Ето това е пр. Луна в скорпион!  :clap: :clap: :clap:


Пр.Луна(У12), натално в 3дом скоро ще съвпадне с ИЦ? Идеи каква може да е проявата?

не разбрах У12 в прогресивната карта или  натала е пр Луна?
както и да е, от значение е в кой знак се намира по прогресия, а съвпадът с ИЦ в натала ще активира семейни дела, неща от миналото, свързани с рода, също мястото на живеене, недвижима собственост, родителите и независимо в кой знак е, когато преминава през ъглов дом нещата ще се случват по-рано от очакваното, в зависимост от аспектите, които сключва

В допълнение - отказах се от бащини имоти. Преди твърдо бях заявила, че всичко ще се дели по равно, но нещата се промениха. И то в момента, в който го заявих на себе си, на близките - животът ми потръгна. (не знам внушение ли е, какво е)
Вече не съм така привързана към вещи и имоти и се чувствам много по-добре.

Честита ми пр.Луна в скорпион. :043:

В последно време се намирам във вихър от събития,които ме оставят в повечето случаи без думи!Странно е,особено при мен.Разкриха се тайни,интриги и подмолни действия.Нооо,и радост от получено възмездие.Всичко в тоя скапан живот се връща,всичко.
Сега ще имаш възможност да разбереш дали живота е скапан или с капан ?!?  :)

А умееш ли да плуваш ?!?

Започнах да се уча.  :08:  :38:


"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #604 -: Март 02, 2016, 04:21:10 pm »
Скорпионче, явно вече усещаш предстоящо(то) влияние на пр. Луна в знака на Стрелец, щом си толкова ентусиазирана- ще има ли смяна на ника ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #605 -: Март 02, 2016, 04:33:49 pm »
Скорпионче, явно вече усещаш предстоящо(то) влияние на пр. Луна в знака на Стрелец, щом си толкова ентусиазирана- ще има ли смяна на ника ?  ;)

За сега, не, много си го харесвам.   :cheer:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #606 -: Март 02, 2016, 06:22:42 pm »
Да, бих казала, че тогава завърши един период в живота ми - точно по това време започнах работа при сегашния ми работодател, което коренно промени вижданията ми за живота. След точния съвпад прави секстил с МС и след това опозиция с Юпитер, У6 и съУ10 - трите са в поредни градуси - критични при това :) - 27,28,29. Сега виждам, че освен възврата, пр Луна прави и точен квадрат с прогр Слънце, У2 - източника на пари стана по-приятен :)

На точния съвпад на Прогресивната луна с наталанaта в четвърти дом , сестра ми дойде да живее при мен заради обучението си ... с нейното идване да живее при мен получих една силна емоционална свобода! Покрепата , която ми даде , усили чувството за сигурност , а  от  там усещането , че дори и да си сам и да имаш само себе си може да бъде напълно достатъчно и прекрасно. Една емоционална здравина , ново емоционално уещане ми даде. Чувствам се след това все едно , че съм бил болен от грип и съм оздравял.

Иначе  и на мен прогресивната ми луна е Скорпион в момента. Да ужасно е , но и да прекрасно е. Страховете от самия себе си , пак пречистване на стари неща идеи , вътрешно мразене на начини  на поведение и чертите на характера , които ме задържат.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #607 -: Март 02, 2016, 09:24:05 pm »
При предишния съвпад на пр Луна  с наталната, която е в самия кра на 7д, заминах заедно с голямата дъщеря, ненавършила годинка, при мъжа си, който работеше в съседен град и се беше уморил да пътува всеки ден, шефа му беше дал стая в хотела и забременях с втората дъщеря, като в същото време бях започнала курс по медицинска козметика и три месеца аз пътувах два пъти седмично  :) След 3г и половина ще имам отново този съвпад, дали няма да стана баба?  :012:
« Последна редакция: Март 31, 2016, 01:14:22 pm от akruks »

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #608 -: Март 31, 2016, 11:49:03 am »
При мен нат. луна е в 6ти и У11. Прогресивната до два месеца ще премине в Риби и октомври ще направи съвпад с наталната. Понеже се случва за първи път не знам какво конкретно да очаквам. В момента пр. Луна е в опозиция на нат. слънце в 12 У12, усещам враждебност и желание на другите да ме критикуват. Пр луна тригон Юпитер в 10 У4, как е по-правилно да го тълкувам като успех със заниманията ми по 10ти или добри отношения със семейството ми.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #609 -: Март 31, 2016, 12:31:20 pm »
Точно в тази тема го коментирахме - съвсем наскоро. Може би в края на предната страница  :)
Над силата е само умението да я владеем!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #610 -: Март 31, 2016, 05:33:38 pm »
Моята пр. Луна е почти в последния, критичен градус на Риби в 1-ви дом. От февруари 2014 до момента тя направи съвпад със себе си в 12-ти дом и прекоси АС.

За периода мога да потвърдя стандартните неща - много емоции, надувах се периодично и физически. Стари травмиращи случки излезнаха наяве, а други вече приех осъзнато. Извадих синтезатора от кашона. Слушах много класическа музика. Правих различни релаксиращи неща. Рисувах много, ползвах много техники, купих разни видове бои, пастели, моливи. После рисуването го замених с оцветяване на така известните рисувателни книги за възрастни ;D Няколко близки жени се нуждаеха от подкрепата ми. Пътувах основно до градове с вода ;D Започнах курс в МУ. Посетих различни псих. обучения. Правих опити за промяна на хранителния режим. Лекувах се. Имах и разочарование в личната сфера, което си мисля, че благодарение на положението на нат. ми Луна/У5 знаех, как ще приключи за мен месец по-рано благодарение на един сън, който беше изключително буквален. Бях попаднала в нещо като емоционален капан спрямо един човек - тотално изгубване... Завърших и започнах работа с неприятности ;D. Всичкото това приключение си бе като детокс на душата, поне за мен.

Сега ми е интересна пр. Луна в Овен как ще е, при мен ще продължи да е в 1-ви дом, където ще се срещна с пр. Венера, с нат. Юпитер, Слънце, СЛВ. Дано да е по-оптимистично...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #611 -: Март 31, 2016, 06:49:33 pm »
Моята преполови знака Водолей и движи към опозиция на наталната и квадрат с Венера - в края на май. Хич не съм хепи от това, ама каквото и да е - ще се преживее :( Повече ме притеснява, че следва да шета из Риби - все неприятни за мен отзиви чета - ревливост, емоц. нестабилност ... задържане на течности ... Не че и това няма да се преживее, ама ще е за по-дълго  :012: Интересно ми е дали и как ще усетя преминаването през АС :) Но - има време :)
Над силата е само умението да я владеем!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #612 -: Март 31, 2016, 07:29:54 pm »
Пр. Луна опозиция Меркурий?

Разходящ аспект вече, но все още в орбис. Майка му на приятеля ми не е доволна, че не работя и ми каза какво мисли за мен.

Е, аз работя, и въпреки че ми се дава страхотен шанс за професионална реализация, вкъщи са против.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #613 -: Април 01, 2016, 08:44:36 am »
Снощи се сетих да погледна, докъде е стигнала пр ми Луна - е, оказа се, че е в точен съвпад в момента с ЮЛВ - преди си мислех, че това ще доведе до прекратяване на интимната ми връзка, защото нат Луна е У1, и е в 5 дом, а преминава в момента през 5. Е, вчера се оказа, че лабораторните ми изследвания са се върнали на декемврийските показатели - демек, влошени са. Хич не ми е приятно, объркана съм накъде да поема с това лечение. Юпитер ми е У6 - надявам се, че когато тръгне директно, нещата ще ми се изяснят, поне в някаква степен, защото пък Сатурн транзитира през 6 дом, а той скоро няма да е директен  ???

След този съвпад на пр Луна, тя навлиза в много напрегната зона, всъщност вече е в орбис, 18-я - там имам много неща - да видим какво ще е - април-май.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #614 -: Април 01, 2016, 09:22:54 am »
Прогресивната ти Луна не само, че е там, ами си на прага на прогр. новолуние в 5 дом, и прогр. Венера е в съвпад с натален Нептун точно там  :) Звучи ми, като - ако цял живот си я чакала онази нерално невъзможната любов - то да се случи или поне да си отвориш сърцето за нея. А тр. Марс - нали и той става ретро - ще се връща назад към тези градуси и ще срещне новолунието и Венера.  Мисля, че точно там някъде спираше, за да стане директен :) Но пък не пречи да ретроспектираш за събития, когато е минал от там директен в предните месеци :) Ноемврийското новолуние също беше на тези градуси. Струпват се аспекти, които може да се подредят и обмислят :)

А в здравословен план, понеже спомена за луната - днес Луната в съвапд с Плутон на твоя ДС от към 6 дом - квадратират Уран и МЕркурий - У12 - според мен е време да вземеш мерки и да се задълбочиш в разчепкването на проблема, за да няма внезапни кризи по Уран, които да се задълбочат по плутонскому :) и по Меркурий да има хоспитализация за физическото тяло - Луната.

Сатурн е ретро на К6 - проблемът е нещо от преди, сега нали е стационарен - ще пази това място още месец поне и после ще се върне ретро в 5 дом. Става директен през август, но трябва да се види кога вече директен ще застане на К6 - да кажем с решение на проблема  (надявам се) :)

В натала ти Сатурн съвпада с Хирон, та още веднъж маркира здравните теми, но понеже и в натала ти е ретро - би трябвало сега това ретроградие да ти е силен период :)

Юпитер е ретро до 10 май мисля. Синодичния му цикъл мисля започна в края на лятото на 2015, август - може би :) Трябва да се види как ляга в натала ти,  а сега СЗ му беше в опозиция. Т.е при тази част от цикъла ма твоя У6 със Слънцето - опозицията, в опозиция е и У1 - Луната, двете светила, срещу У6 ... Та аз бих разгледала и СЗ в картата ти от тази гл.т. Следващото е в края на август мисля, когато и Юпи и Сатурн са вече директни :)
Над силата е само умението да я владеем!