Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239069 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #615 -: Април 01, 2016, 10:39:11 am »
Да, много неща се събират .... то кое по-напред човек да гледа и тълкува. :) Аз споделям тук откъслечни фрагменти, които биха били интересни - в конкретния случай съвпада на пр Луна с ЮЛВ.

Всичко друго, което описваш, е много добре - напредваш бързо  :08: :08:, даже изпреварваш някои (като мен) :)

 :58:

А, и да допълня още нещо - Хирон прави възврат, което също не е за подценяване.
« Последна редакция: Април 01, 2016, 10:41:23 am от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #616 -: Април 01, 2016, 02:27:47 pm »
  :-*  Аз съм на работа - иначе веднага щях да огледам.

Мисля, че ми липсва цикъла Уран-Плутон, присетих се сега покрай квадрата им  :) . Трябва да поровя да видя детайли - кога и къде е започнал и т.н. :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #617 -: Април 10, 2016, 12:55:40 pm »
Имам  наблюдения на транзити, в това число и на тр.Марс , към Пр.Луна - активират прояви по знака и дома на същата, даже и да няма аспекти в периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #618 -: Април 10, 2016, 12:57:08 pm »
Аз имам едно наблюдение, защото гледам от сравнително скоро :) Прогресивната ми луна е в 12 дом. В солара ми прави връх на Т квадрат с опозицията е на соларни АЦ/ДЦ. На соларен АС е соларна Венера, натална Венера и натален СЛВ. На ДС, но от към 6 дом е сол. Луна.

В момента точно, като право връх на Т квадрата (защото нали се движи) съм си у дома, относително изолирана - обстоятелствта го налагат, възстановявам се (по 6 дом), физически бях в недобър вид - с отоци и т.н. (квадрата към Венерите и сол.АС).

Прогр. Луна е на 2 градуса от точна опозиция с наталната - та дискомфортът няма да приключи с това.
Над силата е само умението да я владеем!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #619 -: Април 10, 2016, 08:30:35 pm »
Мисля тежки транзити задействат проЛуната,наблюдавал съм го при трУран съвпад про Луна-провокира изненада като емоция :012:,май класиците не го признават но е факт за мен :72:

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #620 -: Април 11, 2016, 01:28:20 pm »
На про Луна в 5д ,лъв съм,като направи секстил с Уран майка ми/Луна/ я прихвана желание за иновации по Уран ,нещо като хоби по 5д,за да се фука/лъв/ ,скоро ремонтът приключва-тогава про Луната ще е тригон с Венера у2-нещо като кеф ,готина емоция/Венерина/ от свършената работа .Намеквам ,че освен емоцията на натива като че ли про Луната има събитийност оклоло майката-не съвсем класическо,но защо не ::)това подкрепено от тр Уран съвпад първо с про Сатурн, а скоро с натален Сатурн-падна голямо разбиване на стени,мивки  и тн,Сатурн също допълнително указане за изнанадващо изперкване на родител-всичко стана спонтанно,изведнъж ,без план :o
« Последна редакция: Април 11, 2016, 01:36:26 pm от Bin »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #621 -: Април 11, 2016, 01:50:03 pm »
Про Луната ми е в аспект с транзитен Юпитер. Ако го гледам само психологически, дали от намусеното и хладно време, но ми е по-скоро меланхолично.

В кой дом е прогресивната Луна? Юпитер какво управлява при теб?
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #622 -: Април 11, 2016, 01:51:24 pm »
Стар, защо "избра" Юпитер към пр. Луна за меланхоличното настроение , това е по-скоро "неспокоен/ гладен " аспект . ::) Търсиш ли нещо или имаш ли нужда да изследваш нещо лично за теб ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #623 -: Април 11, 2016, 07:58:21 pm »
Стар, виж Юпитер-Марс .:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #624 -: Април 12, 2016, 10:13:17 am »
В смисъл ?

Юпитер може прекалено да е  ентусиазирал нещата в дома, в който при теб се е случило Слънчевото затъмнение от месец март, заедно с опозицията Слънце-Юпитер там и понеже "свободната инициатива' все още е възпрепятствана, се бави, или посоката някак я няма  , поне по твоите критерии, е възможно да реагираш с безпокойство, раздразнение, неудовлетвореност. Ти си човек, който се вълнува, интересува от постиженията , чисто практично, но активирането на/от  подвижния кръст в периода при теб е отключил и нуждата да търсиш  свобода, да живееш за момента, да си отпуснеш душичката, да помечтаеш за това -онова, а такова състояние не импонира на ценностите ти. Виж как търсиш информация, с която да си обясниш логично , да кажем това ти състояние , емоция в периода, защото му се противопоставяш, за теб това е загуба на време и несериозно.  :)
Стар, имаш ли нужда да си непрекъснато в движение в периода ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #625 -: Април 13, 2016, 09:01:45 am »
прогр.Луна ми е във везни от  м.11 2015 и аз не съм усетила промяната  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #626 -: Април 13, 2016, 09:36:14 am »
прогр.Луна ми е във везни от  м.11 2015 и аз не съм усетила промяната  :012:

а дома сменя ли?
И аз моята не я усетих при преминаването във Везни, хем там е и Слънцето. Но пък моите Везни са интерсептирани, в 4 дом - не е кой знае каква възможност за изява.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #627 -: Април 14, 2016, 05:50:40 am »
Може ли да се каже, че в последния градус на пр. Луна в риби (1-ви дом) вече емоцията е по-осъзната?
Погледът е по-избистрен, ума по-реален, не реагираме така първично, както в началото... Има някаква умора от всичко, но и крещящо желание за някаква промяна, но без ясна цел ::)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #628 -: Април 14, 2016, 09:52:35 am »
а дома сменя ли?
И аз моята не я усетих при преминаването във Везни, хем там е и Слънцето. Но пък моите Везни са интерсептирани, в 4 дом - не е кой знае каква възможност за изява.
на 25,този месец ще пресече К2

откакто тр.Сатурн  У5 ми е върху Слънцето и квадратира Асц/У8 Марс - нямам никакво желание да си купувам нови дрехи,козметика,гривнички,украшения, ходим с дъщеря ми по магазините и нищо не ме грабва,стагнация на желанията,нищо не ми харесва,дай ми само на природа и красотите й ,не съм депресирана,просто летвата за качество на стоката е високаи все кусури намирам да ме разколебаят- то бива нерешителност от везните, не че девешкото си го нямам да забележи всички дефекти,дори и скритите...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #629 -: Април 21, 2016, 03:13:57 am »
Пак да питам :017:

С ингреса на пр. Луна в овен в 1-ви дом и съвпадите ѝ с пр. Венера, нат. Слънце, нат. Юпитер, нат. СЛВ, ПФ и дир. Луна дали ще ми се даде шанс да активирам овена в мен? Добър момент ли е да усвоя енергиите, които не съм успяла - предвид, че премина възврата на пр. Луна в риби в 12-ти дом?

Благодаря!
« Последна редакция: Април 21, 2016, 03:16:39 am от romantica »