Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239189 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #630 -: Април 21, 2016, 08:51:05 am »
Би трябвало, особено с толкова много овен в натала :) Имаше и новолуние там на 7 април :)

Прогресивното новолуние, което предстои до няколко години ще е в Телец, нали? И във 2 дом ли? Би следвало да подейства и приземяващо :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #631 -: Април 21, 2016, 02:38:16 pm »
Прогресивната Луна в Скорпион доста ме мъчи да споделя , много ми е неприятна ...

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #632 -: Юни 19, 2016, 08:49:45 am »
Пр. Луна опозиция Меркурий?

В допълнение - леко спречкване с братовчедка ми и моето отдалечаване от нея. Истината все пак излезе наяве.
В мъките  бях отдушник, а в щастието - забрави за мен. Ех, тия използвачи.  :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #633 -: Юни 19, 2016, 04:10:32 pm »
Отварям новите отговори и ме връща 4 страници назад, но тъкмо попаднах на това:

При мен предстои интересно - пр. луна ще направи едновременно точни квадрат с натален марс и секстил с прогресивен марс ::)

Виждам, че е минало време, но бих преположила, че ще имаш вътрешен импулс за нещо, за което ще има конфликтност в реалността. Трябва да се види кое какво управлява и какви съпътстващи аспекти има :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #634 -: Юни 19, 2016, 04:32:52 pm »
Този аспект отмина и нищо не се случи. Сега пр. луна е в съвпад с юпитер в 10ти дом, но нищо конкретно също. ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #635 -: Юли 14, 2016, 03:59:51 pm »
Здравейте  ;)
Ходих на скоро на консултация при астролог. Астролога има доста интересна методика за прогнозиране мисля , че ставаше въпрос за лунната прогресия. Като чрез тази методика дава събития по дати въз основа на съответните аспекти. Обикновенно има добра познаваемост като по определени теми дори на посочената дата се случва събитието. Предполагам това е прогресивна луна и аспектите, които тя сключва с определин планети в натала или греша? Може би става въпрос за друг вид прогностична техника?
Интересното е, че аспектите се изчисляват с програма по дати и после астролога ги тълкува.
 ;) Ако сте запознати моля отговорете.  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #636 -: Юли 14, 2016, 04:04:21 pm »
Може да и ползвал вторична, може и третична прогресия. Масово се ползва вторичната - дава добри резултати, но в съчетание с други техники. Никога не се прогнозира само по една-две.

Цитат
Интересното е, че аспектите се изчисляват с програма по дати и после астролога ги тълкува.

Не винаги дадено събитие се случва в деня на точния аспект. Но вероятно твоят астролог освен прогресии е гледал и друго - транзити, лунации...
« Последна редакция: Юли 14, 2016, 04:17:23 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #637 -: Юли 14, 2016, 04:19:44 pm »
Може да и ползвал вторична, може и третична прогресия. Масово се ползва вторичната - дава добри резултати, но в съчетание с други техники. Никога не се прогнозира само по една-две.

За съжаление, никога когато са ми правили хороскоп не са съчетавали различните методики, за да може когато едно събитие се потвърди едновременно по два поне прогностични метода да може да се каже, че ще се случи с голяма вероятност. Обикновенно няколко по-отделно без да се навърже информацията в едно цяло.  :19:
Междудругото не знам защо, но според мен транзитите сами по себе си не дават конкретни събития, поне това са моите лични наблюдения, но може и да греша. Каква комбинация от методики е най-добра откъм прогностичен характер според Вас.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #638 -: Юли 14, 2016, 04:21:53 pm »
Няма най-добри. Всеки астролог, според предпочитанията към някое астрологично направление, си изгражда набор от техники. И оттам нататък ги надгражда с други, след като е проверил на практика тяхната резултатност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #639 -: Юли 14, 2016, 04:28:41 pm »
Няма най-добри. Всеки астролог, според предпочитанията към някое астрологично направление, си изгражда набор от техники. И оттам нататък ги надгражда с други, след като е проверил на практика тяхната резултатност.

Да права си. Затова аз си правя статистика на различните методи, за да мога след време да се опитам да разбера коя методика има най-голям процент на познаваемост. Трябва следващия път като отида да попитам точно каква е тази техника за която споменах по-горе. Стана ми интересно, защото съм ходил и при други астролози, но никой не ми е казвал с дати за конкретни събития. Междудругото  когато е ставало въпрос за пари познаваемостта е била на сто процента, но примерно когато става въпрос за важни пътувания никога не се е реализирало, като реално последващо събитие.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #640 -: Юли 14, 2016, 04:41:07 pm »
На мен събития и години не ми познават, а ти издребняваш за дни  :012:

Само да уточня, че часът ми на раждане е много точно ректифициран и работи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #641 -: Юли 14, 2016, 04:51:37 pm »
На мен събития и години не ми познават, а ти издребняваш за дни  :012:

Само да уточня, че часът ми на раждане е много точно ректифициран и работи.

Как така при точен час, който работи не ти познават за събития който са предсказани?
Щом работи би трябвало да имаш моного точни прогнози по време.  :)
Аз примерно си знам 02,20 една астроложка направи ректификация и каза 02,23, а друг след ректификация 02,26. И сега на кого да вярвам  :57: Остава единствената методика проба грешка или да се направи едновременно прогностика и по трите часа и да се изчисли процентната познаваемост.  :19:

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #642 -: Юли 14, 2016, 05:02:30 pm »
Няма познаваемост по години на събития /и насоченост/, но не съм се и скъсала да ходя по астролози и да сравнявам прогнозите после. Иначе за минали събития годините се познават - забелязах, че в ретроспекция е по-лесно да напипаш нещата и посоката /вкл. и при ректификация/.
Да така е. Но принципно казват, че астрологията е точна наука и като такава би трябвало да могат да се предсказват събитията с доста голяма точност по време. Да ама............ според мен старото истинско познание за астрологията е отдавна изгубено или малцина го притежават. Древните не са боравели с Плутон и други тежки планети, но въпреки това са имали доста по-големи познания от днешните хора. Малко се отклоних от темата за което се извинявам.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #643 -: Юли 14, 2016, 05:43:30 pm »
За дълбочината на познанията съм съгласна. Но според мен един астролог, ако наистина има дарба свише, талант, би трябвало да познава и да бъде прецизен и използвайки съвременни техники. Количеството техники също не са гаранция за познаваемост - някой, ако му е каша в главата и липсва систематизиран подход, само ще се обърка допълнително.
« Последна редакция: Юли 14, 2016, 05:47:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #644 -: Юли 14, 2016, 08:02:36 pm »
Според мен пък и използването само на транзити може да даде доста добра познаваемост. Но винаги се гледат всички транзити за периода с правилото от най-бавната планета към най-бързата.

Май в другата тема писа, за транзита на сатурн към уран, аз преди няколко години имах такъв - сатурн съвпад уран. Но едновременно с него и уран тригон сатурн. Та нещата не излязоха извън контрол :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.