Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239210 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #705 -: Септември 27, 2016, 04:00:21 pm »
предимно Бернадет Брейди, Рашмън .... и после с добавки ....

и попитах, защото .... ако прогр Луна е във Везни, а Плутон прави един точен квадрат към (примерно) Марс/Сатурн/Уран дали няма да има никакво събитие? Или трябва да чакаме прогр Венера да направи аспект (щото по транзитна нещо по-голямо едва ли би се случило). Но .... ще проверя как се проявява и може пак да споделя мнение.

Сигурно ще има, но няма да е толкова важно събитието. Сега се сещам за съвпад на тр. плутон с венера, дето го дават като голяма любов, ала - бала...ама пр. луна по това време е в стрелец и козирог. Голямата любов се оказва въздух под налягане.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #706 -: Септември 27, 2016, 04:17:21 pm »
В това което пише Терри има резон-проверих си картата,сбъркал съм синхронично-като съм раборил кръв и ла.на изненадващо за мен про луна точно е влязла в 9д,стрелец,а у9д Юпитер е съвпад с Плутон у8д .При про Луна в скорпион,8д -уПлутон е бил съвпад с у9д-Юпитер у9,10  .Иначе про Луна в скорпи описва стреса във втората половина на следването-рязко се се увеличи натоварването,първата половина при про Луна във везни беше пей душа-лесни предмети,купони,приятна работа .

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #707 -: Септември 27, 2016, 04:33:35 pm »
А в Рак? Честита ми нова прогресивна Луна - в Рак :) Честно казано не си спомням какво е било първия път, когато е била там. Беше интензивно време на промени и пътувания, но без мое желание. Бих предпочела да си остана вкъщи, може би това е доста добро указание за Рака :)
Аз съм с пр. Луна в Рак, която е от 2 месеца в 1 дом. Още с влизането си в Рак имах запознанства с хора зодия Рак и АС Рак. Пътувах доста. Още по-силна емоционалност, много сълзи, болка и желание да остана сама. Тогава се появиха и първите ми проблеми със здравето, влязох в болница. При мен Луната е У1, не е добре поставена в натала, а и от две години транзитен Плутон я е гушнал.

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #708 -: Септември 27, 2016, 04:51:29 pm »
[quotСлед това не стана ли по-силна? Емоциите са двигател, но не са всичко. На пр.луна в скорпион, да, не е за разказване, хубаво че сатурн стопираше, само с болест минах.e][/quote]

Еми не мога да кажа дали съм по -силна, вероятно...,но е факт че коренно промених себе си, начина по който гледам на света, начина по който реагирам в разни житейски ситуации, начина ми по който общувам с околните, начина по който допускам другите до себе се, самото ми отношение към себе си и към всичко ,което ме заобикаля....Но имаше и транзит на Плутон опозиция с натален Марс ( управител на Асцендента ми; двете планети се квадратират натално и са в ъглите на хороскопа,т.е силни),тцтц :19: :'( :o
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #709 -: Септември 27, 2016, 06:29:17 pm »
До сега нищо хубаво не прочетох за Прогресивна Луна в Скоприон , направо съм станал сянка на човек. Както веднъж каза Хепи , трябва да си пазя силите в този период :(

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #710 -: Септември 27, 2016, 07:03:04 pm »
Аз съм с пр. Луна в Рак, която е от 2 месеца в 1 дом. Още с влизането си в Рак имах запознанства с хора зодия Рак и АС Рак. Пътувах доста. Още по-силна емоционалност, много сълзи, болка и желание да остана сама. Тогава се появиха и първите ми проблеми със здравето, влязох в болница. При мен Луната е У1, не е добре поставена в натала, а и от две години транзитен Плутон я е гушнал.

Транзитен Плутон върху натална Луна , гинекологични проблеми ли ти донесе?

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #711 -: Септември 27, 2016, 09:21:14 pm »
Сигурно ще има, но няма да е толкова важно събитието. Сега се сещам за съвпад на тр. плутон с венера, дето го дават като голяма любов, ала - бала...ама пр. луна по това време е в стрелец и козирог. Голямата любов се оказва въздух под налягане.

Ще въздух под налягане, ако Венера в натала е нещо по-иначе .... или пък си има с Плутон някакъв аспект. А и не е без значение, какво точно разбираш ти под "голяма любов".

Проверих си картата - взех идентични събития - от тези, които ги имам достатъчно и им помня и дати и развитие и т.н. Става въпрос за лИбовите в живота ми - та, четири различни прогр Луни, но и в четирите случая е намесен тр. Плутон като У5. Управителя на знака на прогр Луна също има аспекти, но това са други планети, които управляват други домове .... И това, което искам да кажа, е, че и тази идея не е за пренебрегване, но само на нейна база не бих направила предсказване. Ето и сега, последния случай с настоящата връзка - прогр Луна в Скорпион, тр Плутон няма аспекти, а към наталния са извън орбис. За сметка на това имах прогр Венера върху Нептун в 5 дом (е, тя и прогр Луна е там ).

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #712 -: Септември 27, 2016, 11:06:33 pm »
До сега нищо хубаво не прочетох за Прогресивна Луна в Скоприон , направо съм станал сянка на човек. Както веднъж каза Хепи , трябва да си пазя силите в този период :(

Грег, дай го малко по-оптимистично, колкото и да ти е трудно. Не е болка за умиране тази прогресивна Луна. И аз в момента съм със скорпи прогресивна луна. Дори успях да проспя точен квадрат на прогресивна към натална Луна. Така като гледам... нямам някакво събитие, което да е кой знае колко интересно.
Наталната ми е у6 и може би се прояви като някаква измислена хипохондрия и лапане на всякакви природни лекове, витамини и други неща, които не са ми чак така присъщи. Страх за здравето и превантивни мерки. Откак взех да бъда превантивна, къде се разболях и ми се появиха болежки.  :85:
Аз се зачетох в разнопосочни окултни неща и всичко ми е интересно. Но при мен влезе в 9 натален.
Аз нямам тези твоите оплаквания. Не, че всичко ми е ок и си нямам своите грижи, но ако изпадна в драма, то е за около 1-2 дена и ми минава. Драмите ми идват от дразнителни ситуации, които минават всякакви граници. Границата ми на търпимост се е смалила сигурно. Но да съм станала чак сянка... Даже се чувствам много жива и имам много готини мечти за осъществяване.
Прогресивната Луна в Скорпион я усещам интензивна. Но повече събития имах на прогресията във Везни, заради планетите ми там. Е, там имаше и повече драма от сега, но нормално - мина ми през 8 натален дом. Тогава беше драмата. Сега е театрална драма, не съм си надмогнала на егото понякога. Човек като си няма реални грижи, та изпростее и си създаде, попресили се малко. Та това е за мен прогресията в скорпион - реална драма няма, егото голямо, та си създам нещо за циврене. Положителното е, че много ме радват окултните неща. Вземи се в ръце, прави си разни ритуали, почеткай я тази луна с литература, с нещо специално.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #713 -: Септември 27, 2016, 11:39:53 pm »
Аз съм с пр. Луна в Рак, която е от 2 месеца в 1 дом. Още с влизането си в Рак имах запознанства с хора зодия Рак и АС Рак. Пътувах доста. Още по-силна емоционалност, много сълзи, болка и желание да остана сама. Тогава се появиха и първите ми проблеми със здравето, влязох в болница. При мен Луната е У1, не е добре поставена в натала, а и от две години транзитен Плутон я е гушнал.

Рада, при мен пр.Луна е все още в 10 дом и предстои скоро да премине в 11-ти, а самата тя натално управлява 11-ти (Водолейски) дом и е в съвпад с Уран.  :) И сега ми дойде идея какво може да бъде проявлението й. Тронова прогресивна, в дома си в картата ми и в познатата й уранова енергия - замислила съм осъществяване на едно мое много голямо желание, което е свързано с обучение и което би ме свързало с голяма група от хора и е точно по Уран, който транзитно в момента се разхожда върху К9 дом. :)

Квадратурите към светилата отнасям към усилията и активността, които трябва да вложа, за да се осъществи замисъла ми. Хармоничните аспекти към наталния съвпад Марс/Сатурн в 9 дом са подкрепящи и даващи по-ясен поглед и оценка върху нещата и подхода, а също и нужната дисциплина и правилно канализиране на енертията.

Още има да се разсъждава, но в момента не съм се задълбочавала. :) Бих погледнала какви аспекти е правила миналия път, когаго е била там и какви са били съпътстващите транзити, дирекции, прогресии.

Чела съм, че при навлизане на прогресивна Луна в Рак могат да се появят стомашни проблеми. При теб такива ли бяха?
« Последна редакция: Септември 27, 2016, 11:49:05 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #714 -: Септември 28, 2016, 01:02:44 pm »
Транзитен Плутон върху натална Луна , гинекологични проблеми ли ти донесе?

Да Грег, имах и такива проблеми.

Чела съм, че при навлизане на прогресивна Луна в Рак могат да се появят стомашни проблеми. При теб такива ли бяха?

Проблемите са в кости и отделителна система.

Това с обучението го имаше и при мен, но беше в последните градуси на Близнаци.
Сега прави квадрат към натални Хирон и Уран, и в последните дни срещам случайно хора от миналото, на които съм позволила да ме наранят дълбоко.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #715 -: Септември 28, 2016, 07:37:37 pm »
Аз съм с пр. Луна в Рак, която е от 2 месеца в 1 дом. Още с влизането си в Рак имах запознанства с хора зодия Рак и АС Рак. Пътувах доста. Още по-силна емоционалност, много сълзи, болка и желание да остана сама. Тогава се появиха и първите ми проблеми със здравето, влязох в болница. При мен Луната е У1, не е добре поставена в натала, а и от две години транзитен Плутон я е гушнал.
Рак в 9д натален - качих около 10кг и си боядисах косата тъмна. Добре, че влезе в Лъв  :85:
Сега предстои до месец да ингресира в Дева. Как сте я  усещали в 11 или в Дева?
Тери, при опозиция с Меркурий в 5д какво да очаквам?
« Последна редакция: Септември 28, 2016, 07:40:28 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #716 -: Септември 30, 2016, 11:10:07 am »
До сега нищо хубаво не прочетох за Прогресивна Луна в Скоприон , направо съм станал сянка на човек. Както веднъж каза Хепи , трябва да си пазя силите в този период :(

Като мине в Стрелец ще ти е весело  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #717 -: Септември 30, 2016, 11:30:06 am »
Аз на прогресивна Луна в Скорпион в 8 дом забременях - първото дете. Точно при съвпада със СЛВ.
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #718 -: Септември 30, 2016, 11:41:40 am »
Аз на прогресивна Луна в Скорпион в 8 дом забременях - първото дете. Точно при съвпада със СЛВ.

 :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #719 -: Септември 30, 2016, 11:46:33 am »
Като мине в Стрелец ще ти е весело  :)
Не е много сигурно.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми