Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239120 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #750 -: Април 22, 2017, 08:19:00 pm »
Да попитам тези, които са го преживяли и си спомнят - за съвпад на пр.Луна с пр.Юпитер?
забременях с второ, Юпитер е съУ7
предстои ми отново да имам този аспект, като в същото време този път дир. Юпитер ще е на МС
при мен Юпитер е ретро по натал и прогресия, тъй че пр. Луна се среща първо с прогресен, а след това с наталния
« Последна редакция: Април 22, 2017, 10:58:43 pm от akruks »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #751 -: Април 22, 2017, 08:51:34 pm »
Да попитам тези, които са го преживяли и си спомнят - за съвпад на пр.Луна с пр.Юпитер?

Дъщеря ми тръгна първолак. Стрелец е включен знак в 4 дом. Дотук се вижда промяна, свързана с дома, но в дирекцията за същата година СД Меркурий е в квадратура с СД К5 дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #752 -: Април 22, 2017, 10:22:27 pm »
Да попитам тези, които са го преживяли и си спомнят - за съвпад на пр.Луна с пр.Юпитер?
Случило се е точно преди 20 години, в 10-ти дом- през този период завършвах висшето си образование. По- точно съм ходила на практика по училища и са били последните седмици на съвместно съжителство с моите приятелки в общежитие.
Интересното е, че е в точен квадрат с АЦ и Сатурн .
Два месеца по- рано почина дядо ми.
А 10 месеца преди това се нанесохме в нов дом.
Само за това се сещам.
Забравих да допълня , че и Хирон е участвал в съвпада.
« Последна редакция: Април 22, 2017, 10:34:05 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #753 -: Април 22, 2017, 11:29:52 pm »
Корея, като спомена нанасяне в нов дом, мога да споделя, че аз смених дома с нов по-удобен и хубав при ингреса на прогресивен Марс в Близнаци. Марс е съуправител на моя 4 дом, а ингресът се случи в 10 дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #754 -: Април 22, 2017, 11:33:17 pm »
А какви впечатления имате от ингрес в знак овен? :)

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #755 -: Април 22, 2017, 11:49:24 pm »
Пуснахте ми муха да си изследвам прогресивната карта, за минали събития.

извода ти е по-важен. :) работеща техника ли е прогресията?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #756 -: Април 22, 2017, 11:52:19 pm »
работеща техника ли е прогресията?

Да, особено в ректифицирана карта.
При мен наистина като по часовник е работила, всички важни години и събития са отбелязани.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #757 -: Април 22, 2017, 11:54:23 pm »
Да, особено в ректифицирана карта.
При мен наистина като по часовник е работила, всички важни години и събития са отбелязани.

Голяма ли е разликата установена при ректификацията като време - часове , минути?

Това е мнооого добре. Сега можеш да разчиташ на звездна подкрепа за всяко нещо. :72:
« Последна редакция: Април 22, 2017, 11:59:42 pm от месалина »

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #758 -: Април 23, 2017, 12:02:17 am »
Около 4 минути от първоначално обявеното време = 1 година по прогностика.
Часът ми на раждане и преди беше точен /нямах никакви съмнения/, но след ректификация направо замръзна.

Напред или назад? :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #759 -: Април 23, 2017, 06:27:53 pm »
Да попитам тези, които са го преживяли и си спомнят - за съвпад на пр.Луна с пр.Юпитер?
Днес , хрупайки ябълка, отново се присетих за този период. Имах чувството, че нещо ми убягва, защото прогресивно картата е с много показателни точни аспекти.
И се сетих, благодарение на ябълката.
Това беше моят булимично-анорексичен период, в който изкарах тримесечна строга диета и тежах 43 кг.
Около година продължи това мъчение и вариации +\- поне 35 кг, като точният съвпад е по времето на началото на гладуването.
Малко по- късно ме налегна и дълбока депресия .
Това явно ще е по съвпада на пр. Сатурн с пр. АЦ.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #760 -: Април 25, 2017, 09:22:46 am »
Да попитам тези, които са го преживяли и си спомнят - за съвпад на пр.Луна с пр.Юпитер?

Любов :) Беше тази зима - няколко страници по-рано можеш да го намериш тук. Около ноември.
Юпитер е У3 и съУ5, в 10д съвпад СЛВ и Марс. По натал ретрограден, предполагам сега е стационарен, защото догодина есента сменя посока по прогресии.


А аз да попитам - съвпад на пр Луна с пр МЦ?
« Последна редакция: Април 25, 2017, 09:25:18 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #761 -: Април 25, 2017, 02:54:16 pm »
Лили, при мен съвпад с натално МЦ ми донесе размисли за второ висше, мислих няколко месеца и като мина 4гр от ингреса, записах магистратура. Особеното е, че когато пр Луна ми е влязла в 10 натален, в същото време е била в 9 прогресивен, тъй че това показва.

В момента съвпадът с пр МЦ ще е в 11 натален и Луната ще влезе в 10 прогресивен (разбира се ;) ).
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #762 -: Април 25, 2017, 03:37:54 pm »



А аз да попитам - съвпад на пр Луна с пр МЦ?

"Чувствам, усещам ( Луна), че ще улуча (в) десятката или  мен ще ме улучат с десятка. "
И почваш да търсиш потвърждение в картата си , дали момент като този, ти е "писан" да го материализираш- нат. Луна във връзка с МЦ, доколко се идентифицираш като лунен тип човек, за да очакваш прогресиите на Луната да имат важно за теб значение; Сатурн,колко е амбициозна картата ти по отношение на 10-ти, квадратури и дали Луна, Сатурн участват в същите;  планетите в кардинални домове
 за какво се борят, знакът на пр.Луна какво обещава в периода и т.н.
Сега е и благоприятен момента да разбереш със сигурност, дали Луната ти е в падащ дом или кардинален. Предстои ти и прогресивно пълнолуние, значи е важен периода.  :)

При мен съвпада на пр. Луна с пр. МЦ беше свързан с връх като постижение в една дейност и след това нейното прекратяване; имаше "улучване " и по 5-ти дом, Луната ми е в 5-ти; предприех промени по отношение и на личен, и на обществен статус и физически такъв.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #763 -: Април 25, 2017, 05:20:27 pm »

Нали прогресията на Луната е тригер на събития? Тери беше казала, че аспект на пр Луна с диспозитора й ще даде със сигурност събития - предстои точна опозиция, вероятно ще съм пред избор в професията, знам ли.

Участието й в натални квадратури или в прогресивни? Че точно по същото време имам квадрат с Нептун У5, върху който има бавен транзит на Сатурн - нали бавните транзити отключват прогресии, а прогресиите - дирекции?

По градус ми е в кардинален дом ;) стар наш спор :) :)

Защо ми предстои пр пълнолуние сега? Опозицията с натално Слънце ще е след година чак. Имайки предвид, че при пр новолуние се случиха катаклизми, то сега вероятно ще приключи нещо. Но тогава пр Слънце беше върху нат Луна, а сега пр Луна ще е в опозиция на нат. Слънце - тази разлика има значение, нали?

Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #764 -: Април 25, 2017, 06:39:47 pm »
При мен  в момента е на царски градус и пред ингрес в Риби, да видим :) Не бях догледала този анаретен момент - при продължителното боледуване + варицела - може да се отнесе тук. Но и прави точен секстил с диспозитора си - нат.Слънце в 10 дом. Може би затова минах по-леко. А и бесовете ми на работа се поуспокоиха. Отчитам, че харесвам работата си ...
Над силата е само умението да я владеем!