Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239039 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #795 -: Май 31, 2017, 10:32:19 pm »
Някой, преминал скоро през Водолейска про Луна?
Чакам с нетърпение 20 юли да уранясам, просто не се понасям с тази осмодомна Луна, хубаво, че ми е малък като градуси.
Когато ми беше в Скорпион, усетих свеж Юпитеров полъх още на 28- я градус, сега все по- забатачено ми изглежда, вместо да се проясни и непукизира.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #796 -: Май 31, 2017, 10:35:20 pm »
Някой, преминал скоро през Водолейска про Луна?

преди няколко години, случи се в 5д, карахме отново меден месец с мъжа ми, по-хубав от навремето когато пр Луна беше пак водолей като се оженихме

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #797 -: Май 31, 2017, 10:42:39 pm »
Чак до меден месец, колкото и да ме запере сачмата, няма да я докарам. :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #798 -: Май 31, 2017, 10:45:07 pm »
Чак до меден месец, колкото и да ме запере сачмата, няма да я докарам. :57:
е то има разлика в кой дом се случва, при мен водолея е в 5д, при теб 9д и по него ще очакваш неочакваното

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #799 -: Юни 01, 2017, 12:15:08 am »
Някой, преминал скоро през Водолейска про Луна?
Чакам с нетърпение 20 юли да уранясам, просто не се понасям с тази осмодомна Луна, хубаво, че ми е малък като градуси.
Когато ми беше в Скорпион, усетих свеж Юпитеров полъх още на 28- я градус, сега все по- забатачено ми изглежда, вместо да се проясни и непукизира.

Моята тъкмо направи ингрес в Риби, имах и прогресивно новолуние във Водолей. При мен в 12 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #800 -: Юни 01, 2017, 10:46:42 am »
Моята тъкмо направи ингрес в Риби, имах и прогресивно новолуние във Водолей. При мен в 12 дом.
А някакво събитие покрай това?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #801 -: Юни 01, 2017, 11:27:54 am »

Чакам с нетърпение 20 юли да уранясам

Внимавай какво си пожелаваш ?!?  ;)
Ти готова ли си да те "тресе тока" и да чуеш "истинската" истина, да търсиш смисъла във фактите, такива каквито са , да се смесиш с хора, с които да мислиш(те) на една вълна, или същите да те провокират да рискуваш в бъдещи планове,амбиции, статус, които тепърва ще се разгръщат ? И имаш ли рождена настройка към експериментирането, към резките промени, към ускорения ритъм на живот, буквално да ловиш информацията от въздуха, да те удрят светкавични мисли, на които веднага да реагираш, да ги осмисляш ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #802 -: Юни 01, 2017, 03:52:38 pm »
А някакво събитие покрай това?

Прехода между два знака, зная, че е се усеща тегаво. Може би, като да влезеш от нажежена суша в ледена вода ... има потрисане, адаптация. Така аз направих ингрес от Водолей в Риби, а ММ от Телец в Близнаци.

Нагласата ми беше с ингреса да очаквам промяна в емоционалното светоусещане, не толкова да има конкретни събития. Но ще помисля дали свързвам някое рибешко събитие с това :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #803 -: Юни 01, 2017, 05:02:55 pm »
Има ли особен ефект, ако прогресии повтарят натални констелации? В рождената карта имам съвпад на Венера и Луна в Овен в трети дом. Сега аспектът ще се повтори по прогресии, но в Телец - почти на К5 откъм четвърти дом.

Друго, което отчитам като забележително е, че наталният аспект е в знак на зле поставени Венера и Луна, а прогресивният - в знак, управляван от Венера, където Луната екзалтира.
Този съвпад по прогресии ще се случи за втори път след 27 години, когато пр. Луна ще завърши втората си обиколка през наталната карта. Тогава ще е в знака Близнаци и на К6. Тоест, предстои нещо извънредно, което няма да се повтори никога повече в картата ми - прогресивен съвпад на двете планети в знак, в който и двете са отлично поставени.
Жалко, че не образуват аспект с натална планета. Правят само тригон с нат. ЮЛВ в Дева.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #804 -: Юни 01, 2017, 05:34:29 pm »
The_One, време да провериш, дали нуждите, интересите ти, предпочитанията са се придвижили дотам, докъдето (ще) можеш да изразяваш себе си естествено като жена, без да компенсираш. Случвайки това, домовете, които се управляват от същите както и естествените им места 2,4,7-ми домове, би трябвало започнатото или действащото по същите да имат развитие, отразяващо реални събития и случки, емоционални преживявания такива.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #805 -: Юни 01, 2017, 05:38:09 pm »
е то има разлика в кой дом се случва, при мен водолея е в 5д, при теб 9д и по него ще очакваш неочакваното
Де да беше 9-ти...
Но е 8-ми , а той не е лесен дом.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #806 -: Юни 01, 2017, 05:42:47 pm »
Внимавай какво си пожелаваш ?!?  ;)
Ти готова ли си да те "тресе тока" и да чуеш "истинската" истина, да търсиш смисъла във фактите, такива каквито са , да се смесиш с хора, с които да мислиш(те) на една вълна, или същите да те провокират да рискуваш в бъдещи планове,амбиции, статус, които тепърва ще се разгръщат ? И имаш ли рождена настройка към експериментирането, към резките промени, към ускорения ритъм на живот, буквално да ловиш информацията от въздуха, да те удрят светкавични мисли, на които веднага да реагираш, да ги осмисляш ?  :)
Май си права.
Колкото и да съм Уранова по Слънце, наполовина съм темерут по Луна.
Пък тя ХИч не обича да напуска зоната си на комфорт.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #807 -: Юни 01, 2017, 10:55:27 pm »
Има ли особен ефект, ако прогресии повтарят натални констелации? В рождената карта имам съвпад на Венера и Луна в Овен в трети дом. Сега аспектът ще се повтори по прогресии, но в Телец - почти на К5 откъм четвърти дом.

Друго, което отчитам като забележително е, че наталният аспект е в знак на зле поставени Венера и Луна, а прогресивният - в знак, управляван от Венера, където Луната екзалтира.
Този съвпад по прогресии ще се случи за втори път след 27 години, когато пр. Луна ще завърши втората си обиколка през наталната карта. Тогава ще е в знака Близнаци и на К6. Тоест, предстои нещо извънредно, което няма да се повтори никога повече в картата ми - прогресивен съвпад на двете планети в знак, в който и двете са отлично поставени.
Жалко, че не образуват аспект с натална планета. Правят само тригон с нат. ЮЛВ в Дева.

Аспектът е хубав, дори да не повтаря наталния :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #808 -: Юни 02, 2017, 01:55:44 am »
Де да беше 9-ти...
Но е 8-ми , а той не е лесен дом.
ами така го разбрах първия ти коментар, че досега е била осмодомна и очакваш с нетърпение да не е такава  :)
втората си дъщеря заченах и родих при про Луна в 8д.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #809 -: Юни 02, 2017, 08:55:27 am »
Има ли особен ефект, ако прогресии повтарят натални констелации? В рождената карта имам съвпад на Венера и Луна в Овен в трети дом. Сега аспектът ще се повтори по прогресии, но в Телец - почти на К5 откъм четвърти дом.

Друго, което отчитам като забележително е, че наталният аспект е в знак на зле поставени Венера и Луна, а прогресивният - в знак, управляван от Венера, където Луната екзалтира.
Този съвпад по прогресии ще се случи за втори път след 27 години, когато пр. Луна ще завърши втората си обиколка през наталната карта. Тогава ще е в знака Близнаци и на К6. Тоест, предстои нещо извънредно, което няма да се повтори никога повече в картата ми - прогресивен съвпад на двете планети в знак, в който и двете са отлично поставени.
Жалко, че не образуват аспект с натална планета. Правят само тригон с нат. ЮЛВ в Дева.

Малко ми е трудно без карта, виж прогресивните и транзитни Меркурий и Юпитер какво правят. На К5 такъв съвпад може да донесе и бременност :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.