Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239161 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #855 -: Август 10, 2017, 06:55:00 am »
И при мен в момента прогресивна луна е съвпад с натален Сатурн. Още като наближи 5-я градус усетих, че стомахът ми сякаш се сви и ми намаля апетита. Друго не съм забелязала да се случва. При мен е във втори дом, паричните постъпления нараснаха, но те тъй или иначе заминават за погасяване на кредити, така че не мога да кажа, че съм се видяла в пари :D

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #856 -: Август 11, 2017, 01:57:32 pm »
Идеи за тълкуване на пр Луна съвпад натален Сатурн?

При мен също предстои.
Но забелязах друго - съвпад на прогресивните Луна и Сатурн?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #857 -: Август 11, 2017, 02:49:49 pm »
При мен също предстои.
Но забелязах друго - съвпад на прогресивните Луна и Сатурн?
е то това неминуемо се случва, пр Сатурн се движи бавно, близко е до наталния, тъй че пр Луна като мине над наталния, преминава и над прогресивния след това, което удължава влиянието на аспекта, изключение е когато Сатурн е ретрограден в натала и по прогресия, тогава пр Луна ще премине първо над пр Сатурн след това над наталния

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #858 -: Август 11, 2017, 03:31:01 pm »
При мен Сатурн и Луната управляват заключени знаци в 3/9 домове. Съвпадът е в 11д и след него предстои пр Пълнолуние. Луната натално е в 7д.
Акрукс, под козел имаш предвид, че мъж ти е Козирог ли? Моят приятел е ац Козирог със силен Сатурн.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #859 -: Август 11, 2017, 04:10:08 pm »
Идеи за тълкуване на пр Луна съвпад натален Сатурн?
Доста отдавна беше при мен, подсилен и от тр. Сатурн отгоре.
Тогава окончателно се разпадна първата ми сериозна и пълноценна връзка, години ми трябваха след нея да се осеферя и почна друга.
Работех, учих през уикенда и някак реших, че аз и собственото ми развитие са по- важни от тези отношения. Вече беше почнало да ми омръзва да нося толкова дини под мишница, по време на целия транзит на Сатурн и Про Луна в 1-ви дом.
Типично противопоставяне 1/7 - ми дом, на които домове са и управители.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #860 -: Август 11, 2017, 04:27:53 pm »
Тоест, имала си и Сатурнов възврат?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #861 -: Август 11, 2017, 05:55:47 pm »
Акрукс, под козел имаш предвид, че мъж ти е Козирог ли? Моят приятел е ац Козирог със силен Сатурн.
Да, слънчев Козирог , попада в моя 5д, а аз в негов 2д., затова съм му скъпа  :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #862 -: Август 11, 2017, 08:12:24 pm »
Да, слънчев Козирог , попада в моя 5д, а аз в негов 2д., затова съм му скъпа  :012:

При наз ас съм му на К2, а той ми е в 11з :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #863 -: Септември 24, 2017, 05:25:26 pm »
Пр. Луна съвпад Сатурн и пр. Марс тригон ИЦ:

Най-после постигнах така жадуваното емоционално удовлетворение! Смело заявявам, че "пораснах" и "прогледнах". Сблъсках се с различни хора и събития, и си направих една равносметка. Като за начало, изоставям идеята за смяна на работа. Смятам, че трябва да се концентрирам върху образованието си и да го завърша и чак тогава да започна мечтаната работа.
Поставянето на ясни цели ми помогна да оправя и отношенията вкъщи. В крайна сметка послушах една от многото мъдри мисли на баща ми, а именно"Каквото повикало, такова се и обадило", и резултатът не закъсня.
Ех, ама той животът бил прекрасен. :012:

п.с. отново замествам в службата, но на друга позиция и казах на шефа, че искам да работя по специалността си като завърша.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #864 -: Октомври 12, 2017, 10:36:44 am »
Здравейте!
Предстои ми тригон на прогресивната Луна с нодалната ос.
Някой ще ми помогне ли с тълкуването.... :017:
По същото време нодалната ос и дирекционната Венера ще са  в съвпад с натално Слънце
Луната е управител на 5 дом,нодалната ос се намира в 11/ 5 дом ,а наталното Слънце в 6 дом
« Последна редакция: Октомври 12, 2017, 10:38:19 am от julia »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #865 -: Октомври 13, 2017, 11:55:41 am »
Здравейте!
Предстои ми тригон на прогресивната Луна с нодалната ос.
Някой ще ми помогне ли с тълкуването.... :017:
По същото време нодалната ос и дирекционната Венера ще са  в съвпад с натално Слънце
Луната е управител на 5 дом,нодалната ос се намира в 11/ 5 дом ,а наталното Слънце в 6 дом

Значи Луна ти е уЮЛВ , а сега мунданно затъмненията са по оста Лъв/Водолей или повтарят като тема твои рождени щом нодална ос е 11/5-ти като сходни. Хубаво би било да се ангажираш с някаква социална дейност, занимание, вместо да си загрижена толкова за собствените си лични дела или интереси. "Отвори ' си сърцето за нещо по-голямо от това, което си, за да стане ежедневието ти по-смислено.  Вътрешния свят на чувствата се среща с това как ума (ще ) възприема действителността навън, това рефлектира върху посоката , която следваш. Формата/-ите на тялото ще се погрижиш да ги усъвършенстваш- как е показано в картата ти. Ще имаш нужда да се самоопределиш с онова, което смяташ че отговаря на твоята природа, това налага и промяна в приоритетите, навиците. Ще се разграничиш със заетост, дейност, малки ритуали ако щеш, от това което си била към момента и това,което ти предстои да бъдеш . Предстои ти да се обединиш с другите, Венера е естествен у 7-ми, СЛВ в 11-ти, Слънцето би трябвало и по дирекция, и по прогресия да е в 7-ми или да е "минало " оттам ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #866 -: Октомври 16, 2017, 07:45:21 pm »
про Луна в кой дом е и има ли аспекти, това се гледа
аспект с нодална ос не дава събития, а само показва, че такива ще има
дир Венера на Слънце е хубав аспект по отношение на любов, финанси и социален успех, подкрепя всяко действие; брак при несемейните, а за семейните- дете
Прогресивната Луна е в 3 дом и след 2-3 градуса ще направи квадрат с Марс -У на 2 дом.Може да похарча повече пари за удоволствия ,Луната е У на нат.5 дом.
Благодаря ти за мнението Акрукс :58:

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #867 -: Октомври 16, 2017, 07:50:33 pm »
Значи Луна ти е уЮЛВ , а сега мунданно затъмненията са по оста Лъв/Водолей или повтарят като тема твои рождени щом нодална ос е 11/5-ти като сходни. Хубаво би било да се ангажираш с някаква социална дейност, занимание, вместо да си загрижена толкова за собствените си лични дела или интереси. "Отвори ' си сърцето за нещо по-голямо от това, което си, за да стане ежедневието ти по-смислено.  Вътрешния свят на чувствата се среща с това как ума (ще ) възприема действителността навън, това рефлектира върху посоката , която следваш. Формата/-ите на тялото ще се погрижиш да ги усъвършенстваш- как е показано в картата ти. Ще имаш нужда да се самоопределиш с онова, което смяташ че отговаря на твоята природа, това налага и промяна в приоритетите, навиците. Ще се разграничиш със заетост, дейност, малки ритуали ако щеш, от това което си била към момента и това,което ти предстои да бъдеш . Предстои ти да се обединиш с другите, Венера е естествен у 7-ми, СЛВ в 11-ти, Слънцето би трябвало и по дирекция, и по прогресия да е в 7-ми или да е "минало " оттам ? :)
Луната е У на юж.възел и прогресивното Слънце ми е в 7 дом и е вече във Везни,което още веднъж повтаря темите за обединение с другите.Преди няколко дни получих предложение за една социална дейност,засега го обмислям ,но по скоро клоня към съгласие.
Благодаря ти за мнението ,Рени :58:

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #868 -: Октомври 16, 2017, 08:41:35 pm »
Днес сутринта моята прогресивна Нова Луна направи съвпад с прогресивното Слънце - 7Д, Лъв. С наталното също са в съвпад, но вече разходящ. Зачетох се бегло днес. Прогресивната Луна е направила вече един пълен цикъл и е в същата фаза като в наталната карта. Ново начало. Със завършването на цикъла трябва да се почувствам пораснала и освободена от миналото. Това ако правилно съм си определила лунната фаза. Родена на 26 лунен ден - балсамична луна. Тя е на 43* преди Слънцето в радикса. Така следващите две -три години ще трябва да трупам нов опит по седмодомни теми. 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #869 -: Октомври 17, 2017, 10:38:28 am »
Имате ли наблюдения, дали пр.Луна в последните градуси на знака, малко преди да направи ингрес, влияе както Луната в дните преди Новолуние ? При мен  наистина е занижен жизнения тонус, липсва ми  вдъхновение, стимул, което се отразява върху работата ми, отказвам светски прояви, събирания, предпочитам уединение, но пък усещам как се зараждат нови идеи в мен, но засега само като намерения-това  наблюдавам от един месец, сега ще влезе в 29 *, макар да прави само леки аспекти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“