Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 238650 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #915 -: Април 14, 2018, 05:54:09 pm »
Спомняте ли си как преживяхте преминаването на прогресивната Луна през Асцендента?
януари 1996,разбрах,че съм бременна в 1месец. :) В натала Луната ми е в 1дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #916 -: Април 14, 2018, 06:08:21 pm »
През пролетта 2014 е било, тогава преминава през АС. Не помня нищо специално. Тогава все още имах активен социален живот, но и по време на престоя ѝ в 12 дом също. Говорим за професионални ангажименти. Но приятелските връзки бяха порязани. Тогава се борех със здравословните последици от престоя ѝ във Везни, които се обадиха по-късно, когато навлезе в Скорпион и 12 дом. През лятото на 2014 имах рязко отслабване, свалих без никакви усилия около 10 кила, 2 размера. Но ефектът беше йо-йо, краткотраен. После започнах работа на гадно място и сред кофти хора, пак напълнях. Но не беше толкова забележимо като през 2013. Годините 2013/2014 ще ги запомня най-вече с нездравословните последици след изживяна лична и семейна криза в периода между 2009 и 2012. След много предателства, удари под кръста и лицемерни хора. Всъщност доста си е значимо влиянието на престоя ѝ в 12ти и 1ви дом, тогава се промених и си преразгледах близките отношения, а и като цяло в какви взаимодействия влизам с хората. Редуцирах ненужните контакти. Тогава се научих да се радвам на собствената си компания, вместо да се обграждам с престорени хора и фалшиви приятелства. Обикнах самотата и започнах повече да държа на личното си време и пространство, изградих граници. Особено след като през 2012/2013 се сдобих с доста неадекватни съдници, невиждаши по-далеч от собствения си нос.  :)


« Последна редакция: Април 14, 2018, 06:16:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #917 -: Април 14, 2018, 06:46:31 pm »
Специално проверих, по това време е била първата ми сериозна връзка и в този период- година след началото й,  нещата отиваха към брак.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #918 -: Април 14, 2018, 07:18:53 pm »
Хм, и как да не е било важно преминаването ѝ в първи дом?  Към края на януари 2014, когато е била на броени градуси от АС, но още в 12 дом, вземам категорично решение за прекъсване на всякакви отношения със семейството на пастрока – с него и третата му съпруга. Много мазно ми се натискаха поради имотни интереси, което се разбра впоследствие, през 2015та. Не че през цялото време съм се заблуждавала, цялата им престореност беше много видима. Просто резултатът дойде по-късно, като реакция от тяхна страна. За мен прекъсването на пъпната връв с тези отровни хора имаше ключово значение, животът ми тръгна в съвсем друга посока. Сега не си представям какво би могло да бъде, ако бяхме продължили контакта си. На достатъчно глупости се наслушах през едногодишното си общуване с половинката му. Толкова простотия ти стига за цял един живот. Изхвърлих тези хора от живота си и продължих напред, започнах на чисто. Пази боже да ти дават непоискани акъли жени, които се продават за едни френски гащи.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #919 -: Април 14, 2018, 08:13:43 pm »
Спомняте ли си как преживяхте преминаването на прогресивната Луна през Асцендента?

Абитуриентския ми бал и успешните приемни изпити за университета. Това беше времето, когато имах всичко. Успехи, гаджета, хубави и скъпи неща, приятели, безгрижие, илюзии. Най-хубавото време от живота ми май беше тогава.

Като се замисля май другото най-хубаво нещо беше раждането на дъщеря ми - пр. луна беше на десцедента, т.е. в опозиция на асцедента.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #920 -: Април 14, 2018, 08:19:33 pm »
Погледнах и за първото преминаване на пр. Луна през Асцендента, януари 1987.
Ако не ме лъже паметта, тогава е било първото ми идване тук. Изкарах зимната си ваканция при нашите, вече бяха получили апартамент. Запомних го с дълго и мъчително пътуване на връщане, с по 2-3 влака. Страшни снегонавявания в Киев и чакане на гарата в продължение на едно денонощие – влаковете бяха закъснели, други не пристигнаха. Била съм 4 клас тогава. От престоя си тук нищо не запомних, беше зима. Второто ми идване, на 13-годишна възраст през лятната ваканция, беше по-запомнящо се.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #921 -: Април 14, 2018, 10:53:54 pm »
Значимо е било и осезаемо сте усетили аспекта, благодаря ;)
При мен предстои наесен :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #922 -: Април 15, 2018, 12:36:09 am »
Спомняте ли си как преживяхте преминаването на прогресивната Луна през Асцендента?
бях в 5-ти клас, на всеки отделен предмет учител, беше стресиращо, че до 4кл по всичко ни предаваше един учител
през 2002 като е минала отново над АС имах промени в работата, които ми се отразиха негативно на психиката, но навлизайки и преминавайки в 1-ви дом позитивно на външния вид- тогава проведох гладолечение, обаче нека се има предвид, че на АС имам Плутон

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #923 -: Април 15, 2018, 12:41:33 am »
Февруари 2007 Пр. Луна на Асц. приеха ме да уча в Белгия целия ми живот се промени из основи.

inna

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #924 -: Април 15, 2018, 08:05:00 am »
Спомняте ли си как преживяхте преминаването на прогресивната Луна през Асцендента?
Когато прогресивна Луна пресече асцендента се роди дъщеря ми . :) По натала Луната ми е в 1 дом.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #925 -: Април 15, 2018, 08:22:25 am »
при мен скоро премина /2014г/ прогр.Луна през Асц-Марс-Уран-Плутон Дева,в секстилен знак към наталната
много хубав период в професионален план и нов приятелски кръг,
само си спомням,че имах проблеми с жена,слънчев рак,обща позната,на която отказах в прав текст "да й погледна хороскопа"
много заповедно-наложително си го поиска ,след това се сърди дълго и напоително,но всичко е точно
сама поднови прекъснатата комуникация помежду ни,не ,че ми е първа радост факта

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #926 -: Април 15, 2018, 02:08:46 pm »
Спомняте ли си как преживяхте преминаването на прогресивната Луна през Асцендента?

Ммдаа,

първо преминаване - прием в езикова гимназия.

второ преминаване - нищо, много мътен период.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #927 -: Април 15, 2018, 08:19:54 pm »
+ още 1 бебе и от мен, но няколко месеца след навлизане на прогресивната Луна в 1ви дом - Рак.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #928 -: Април 15, 2018, 11:05:39 pm »
Странно ми е, че нямам никакви очааквания, с които да товаря предстоящия аспект. Обичайно, като има значим аспект - започвам да му нагласям събития - как би огъл да се изяви, а сега нищо :) Надявам се да има и приятни "изненади" :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #929 -: Април 15, 2018, 11:10:17 pm »
Може да имаш трето дете  :72: