Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239065 пъти)

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1155 -: Февруари 01, 2021, 06:22:41 pm »
Кога Прогресивната Луна дава събития и какви ги дава, според дома или според наталната?
прогр. Луна поставя акцент на основните емоционални нужди, задейства дома, през който минава. Показва също от какъв тип хора ще срещаме, ще сме привлечени от тях през периода, докато е в даден знак.

В този ред на мисли, ние ли трябва да ме проактивните или хора и събития ще се появят и ще се ангажират с нас ?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1156 -: Февруари 01, 2021, 06:25:45 pm »
Прогресивната Луна по знак може да е индикация, за това към какво човек е отворен да възприеме от реалността. Сама по себе си не е индикация за събития. Пък била тя и в десети дом.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1157 -: Февруари 01, 2021, 06:30:18 pm »
На толкова места четох как хора срещат половинката си, женят се, забременяват, местят се в нов дом или държава абе въобще промяна видна и осеазаема, а при мене нищо 🤦🏻‍♀️ Не мога да разбера къде бъркам.

В това че смятате, че има готови рецепти, валидни за всички. При това и това става така, при онова другото - само еди какво си. Не бъркате, вероятно нямате голям опит с астрологията, затова и смятате, че прогресията на Луната е достатъчна за прогноза.
« Последна редакция: Февруари 01, 2021, 06:35:34 pm от starinthenightsky »

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1158 -: Февруари 01, 2021, 07:07:44 pm »
На толкова места четох как хора срещат половинката си, женят се, забременяват, местят се в нов дом или държава абе въобще промяна видна и осеазаема, а при мене нищо 🤦🏻‍♀️ Не мога да разбера къде бъркам.

В това че смятате, че има готови рецепти, валидни за всички. При това и това става така, при онова другото - само еди какво си. Не бъркате, вероятно нямате голям опит с астрологията, затова и смятате, че прогресията на Луната е достатъчна за прогноза.
Не достатъчна за прогноза, а по скоро за тайминг на събитие. Имайки предвид, че излиза от 12ти, което си беше абсолютно забвение, нещата би трябвало да се размърдат.
Следвайки, че е в 1ви би трябвало промяната да е видима, а това че е във Везни би трябвало да даде отношение и към връзките.
Иначе, че нямам опит с астрологията така е , но пък се опитвам, допитва и чета.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1159 -: Февруари 01, 2021, 07:37:36 pm »
rokoko,какво събитие точно очакваше?разговор с приятелка,разкрасителна процедура,боя,лак........нова дреха,нещо ново в дома на родител,може теч от носа,цикъл,такива дребни неща забелязваш ли/хората около теб-сестра,племенник/ца,баба,жени.Луна/Венера.....нали трябва да има и други показатели за нещо по-генерално.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1160 -: Февруари 01, 2021, 08:19:03 pm »
Корея, нали, предстои ПР Луна да бъде в 10 ти дом няколко години, според това колко е голям дома ? :)
Като се сетя колко пътувах на про Луна в 9-ти, и с 10- ти ще се издигам толкова. :D
Очаквах някакво събитие по МЦ, но нямаше такова. Нищо, не се оплаквам.

Корея, личният ти статус не се ли/ нали се  промени ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1161 -: Февруари 01, 2021, 08:19:41 pm »
Имайки предвид, че излиза от 12ти, което си беше абсолютно забвение, нещата би трябвало да се размърдат.
Следвайки, че е в 1ви би трябвало промяната да е видима, а това че е във Везни би трябвало да даде отношение и към връзките.
Иначе, че нямам опит с астрологията така е , но пък се опитвам, допитва и чета.
е то не става от днес за утре- промяната на личността, че нали е в 1-ви дом, а във Везни вероятно ще ти се иска да промениш нещо във външния вид- прическа, облекло, красиви аксесоари и вещи

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1162 -: Февруари 01, 2021, 08:27:21 pm »
Прогресивната Луна по знак може да е индикация, за това към какво човек е отворен да възприеме от реалността. Сама по себе си не е индикация за събития. Пък била тя и в десети дом.
Вероятно е така, по Риби съм в една засилваща се  депресия, несигурност и чувствителност и свръх компенсиране на липси , но не с каквото трябва. Така хубаво се цопнах в едно блато, че не знам какво ще ме изкара от него. По- скоро май на мен не ми се излиза и рискува.
Рени, нямам променя в личен статус, вероятно след няколко месеца ще имам възможност за “ издигане “ в работата, но отсега знам, че ще го откажа- не си заслужава труда и нервите.
Иначе професионално се активирахме, шефката е идейна и иска действащи и продуктивни служители.
« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 05:27:10 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1163 -: Февруари 01, 2021, 08:45:37 pm »
Ааа не може без събитие на асцедента. Очаква се, след половин година пак ще говорим :)

Кога обаче се очаква ?
Аз очаквах в деня на нулевия градус .
На толкова места четох как хора срещат половинката си, женят се, забременяват, местят се в нов дом или държава абе въобще промяна видна и осеазаема, а при мене нищо 🤦🏻‍♀️ Не мога да разбера къде бъркам.

В градуса на асцедента по всяка вероятност :D
При мен като минаваше през асцедента завърших с пълно отличие гимназия, абитуриентския бал (асцедента е лъв да уточнявам ли кой беше с най-хубавата рокля ;D) приеха ме в най-желаната от всички специалност по това време и започнах връзка с голямата любов (ние и преди бяхме имали ама сега беше по така ако ме разбирате).

Както виждаш не са събития за един ден, в период от около 3-4 месеца е всичко.

Като беше на десцедента,  в опозиция с асцедент родих дъщеря си, пак голямо събитие.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1164 -: Февруари 02, 2021, 06:16:24 am »
Корея,нали статуса ти беше " връзка , партньор",сега не е........това е промяна,освен това си споделяла,че си по-имотна вече. :)

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1165 -: Февруари 02, 2021, 08:20:20 am »
rokoko,какво събитие точно очакваше?разговор с приятелка,разкрасителна процедура,боя,лак........нова дреха,нещо ново в дома на родител,може теч от носа,цикъл,такива дребни неща забелязваш ли/хората около теб-сестра,племенник/ца,баба,жени.Луна/Венера.....нали трябва да има и други показатели за нещо по-генерално.

Сафо голямо 😀 в същия ден бях на разкрасителни процедури, но то часа си беше записан преди това.

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1166 -: Февруари 02, 2021, 08:23:20 am »
Ааа не може без събитие на асцедента. Очаква се, след половин година пак ще говорим :)

Кога обаче се очаква ?
Аз очаквах в деня на нулевия градус .
На толкова места четох как хора срещат половинката си, женят се, забременяват, местят се в нов дом или държава абе въобще промяна видна и осеазаема, а при мене нищо 🤦🏻‍♀️ Не мога да разбера къде бъркам.

В градуса на асцедента по всяка вероятност :D
При мен като минаваше през асцедента завърших с пълно отличие гимназия, абитуриентския бал (асцедента е лъв да уточнявам ли кой беше с най-хубавата рокля ;D) приеха ме в най-желаната от всички специалност по това време и започнах връзка с голямата любов (ние и преди бяхме имали ама сега беше по така ако ме разбирате).

Както виждаш не са събития за един ден, в период от около 3-4 месеца е всичко.

Като беше на десцедента,  в опозиция с асцедент родих дъщеря си, пак голямо събитие.

Е за такива събития говоря, а не за някакви преминаващи.
Моят АСЦ е на 2 градус, значи има време :)
Дано да даде някоя връзка мен това ми се иска най-много.
Също след около десетина дни ще направи опозиция на МЦ - това не знам какво означава ?!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1167 -: Февруари 02, 2021, 12:01:54 pm »
Прогресията е олицетворение на личната еволюция. На това, за което си узрял. В зависимост от това на каква вълна, през каква призма разбираш нещата, но това не гарантира, че външното е на твоята вълна, а то е това което случва и моделира случването. Външното - транзитите моделират в каква "дреха" ще се вмести тази лична еволюция. Прогресията на Луната може да е тригер само в контекста на цялото, не сама по себе си.
Луна във Везни единствено означава че си узряла да изразиш спецификата на личната Венера по знак, дом. Да се ситуираш в света по един венерин начин. Обаче ако Венера не ти е важна за периода т.е. хронократор, няма аспекти на трансатурнови планети към нея, няма да има кой знае какъв съществен отзвук по нейните теми. Наблюдавай глобалните транзити на Венера с ..., как се изразяват в ежедневието ти. Например сега Венера направи ингрес във Водолей и върви към съвпад със Сатурн и квадратура с Уран в Телец.
« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 12:16:44 pm от starinthenightsky »

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1168 -: Февруари 02, 2021, 12:17:52 pm »
Прогресията е олицетворение на личната еволюция. На това, за което си узрял. Правиш това, на което си способен, в зависимост от това на каква вълна, с какви нагласи, но това не гарантира, че външното е на твоята вълна, а то е това което случва и моделира случването. Външното - транзитите моделират в каква "дреха" ще се вмести тази лична еволюция. Прогресията на Луната може да е тригер само в контекста на цялото, не сама по себе си.
Луна във Везни единствено означава че си узряла да изразиш спецификата на личната Венера по знак, дом. Да се ситуираш в света по един венерин начин. Обаче ако Венера не ти е важна за периода т.е. хронократор, няма аспекти на трансатурнови планети към нея, няма да има кой знае какъв съществен отзвук по нейните теми. Наблюдавай глобалните транзити на Венера с ..., как се изразяват в ежедневието ти. Например сега Венера направи ингрес във Водолей и върви към съвпад със Сатурн и квадратура с Уран в Телец.
Попада ми в 5 дом :)
По дирекции има акнивна Венера- ингресия, К5 тригон към Марс.  Дирекц Уран е при К5

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1169 -: Февруари 02, 2021, 05:29:17 pm »
Корея,нали статуса ти беше " връзка , партньор",сега не е........това е промяна,освен това си споделяла,че си по-имотна вече. :)
Е, тоз статус беше актуален преди половин година.
Днес ме информираха, че има пусната жалба срещу мен и утре ще ходя да видя каква е, добре, че си пазя скрийншотове на неговите помии.
Та, оказах се права в очакванията си.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...