Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239064 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1170 -: Февруари 04, 2021, 10:55:39 pm »
Оказа се не жалба, а предупреждение и то не от бившия идиот, а от настоящата му приятелка .
Полицайката видимо се забавляваше с казуса.
Думи нямам как един човек може да манипулира останалите да се излагат заради него.
Все пак си е събитие в моя живот да ме привикат в полицията, тъй че отчитам и туй минаване на про Луна през МЦ като успешно.  :D
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1171 -: Февруари 06, 2021, 11:51:50 am »
Ето я картата ѝ, днес каза, че е взела ключовете и се е споразумяла със собствениците за плащането, защото с банките още не е ясно какво ще се случи:
Обаче ви поизлъгах одеве, имаше връзка при съвпада на пр Венера със Слънце, и то страхотна , със заможен чужденец, който много й помогна финансово.
Съвпадът не проработи при другата ми приятелка, беше наскоро.
Тук отново цитирам поста с картата на моята приятелка.
Успя с кредита, вече е в новия си собствен апартамент, макар да му предстои поетапен основен ремонт.
И най- важното, от два месеца един мъж я преследваше, тя приемаше на майтап нещата, но е започнала връзка с него.
Та, проработил ѝ е съвпадът и то добре.
Картата не излезе в цитата, та я прикачвам пак:
« Последна редакция: Февруари 06, 2021, 11:54:30 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1172 -: Февруари 09, 2021, 10:44:13 am »
Драмата с моята прогресивна Луна, от която се страхувах толкова страшно, май приключи.
Както съм писала, имам натална опозиция Плутон на 3гр над АЦ и Луна на К7.
В момента пр Луна подмина пр Плутон и предстои да съвпадне до месец с натален Плутон.
В същото време тр Плутон прави каре към натална Луна и затваря тао между АЦ-3д-К4

Всъщност, истината е, че преживявам аспектите много по-лесно, отколкото самото пребиваване на пр Луна в 12д Везни. Спрях да се вживявам в много теми, някак си се успокоих и пуснах доста неща по пързалката. Вместо да се старая да угаждам на всички, започнах да си гледам интереса и на когото не му харесва, може да си намери ново поприще, а не да ме занимава с капризите си.
Не влизам в конфликти, ако на някой му се спори, да си намери друг отдушник за душевно напрежение.
Като цяло, харесвам новото си отношение към заобикалящата среда ;D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1173 -: Февруари 11, 2021, 06:57:41 pm »
В деня или даже нощта, когато Прогресивна Луна е направила опозиция на МС ме махнаха от работата, добре че имах късмета и волята да приема предложението за нова макар и временна работа дни преди това.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1174 -: Февруари 11, 2021, 07:16:27 pm »
В деня или даже нощта, когато Прогресивна Луна е направила опозиция на МС ме махнаха от работата, добре че имах късмета и волята да приема предложението за нова макар и временна работа дни преди това.
е как опозиция на МЦ,нали ти беше на асц про Луна?Опозиция на ДСЦ прави.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1175 -: Февруари 11, 2021, 07:39:45 pm »
В деня или даже нощта, когато Прогресивна Луна е направила опозиция на МС ме махнаха от работата, добре че имах късмета и волята да приема предложението за нова макар и временна работа дни преди това.
е как опозиция на МЦ,нали ти беше на асц про Луна?Опозиция на ДСЦ прави.
сигурно е имала предвид квадрат на МС, на мен също ми се е случвало да напиша квадрат вместо опозиция или обратно  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1176 -: Февруари 12, 2021, 06:12:23 am »
Прог.Луна в телец при мен ,ма толкова стисната и меркантилна никога не съм била.Минавала е през телец преди години,но сега прогресия Венера,Меркурий са там също.Не че само за пари говоря,но някак правя сметка вече къде какво......никога преди не съм се интересувала,не ми е пукало,не съм обсъждала финансови въпроси.
Изумявам се от себе си.Напазарувах дрехи,нови,но с огромно намаление и чак се похвалих (в семейния кръг),сега и тук ,на тази изгодна сделка! :o :D ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1177 -: Февруари 16, 2021, 06:48:29 pm »
Прог.Луна в телец при мен ,ма толкова стисната и меркантилна никога не съм била.
моята сега е в Телец, за трети път и не съм забелязала да съм по-меркантилна, в 9д само за пътешествия си мисля, особено като нямам възможност през последната половин година

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1178 -: Февруари 16, 2021, 11:11:34 pm »
При мен мисля,че заради прогресия Меркурий у1,у2,у5 дом ,прогресия Венера у6,у12 и Луната за капак съвпад с тях.Натален Сатурн е в градуса също и дирекция Северен Възел.
Голяма групичка се е събрала.В 12 дом.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1179 -: Април 13, 2021, 10:44:47 am »
След около два месеца прогресивната ми Луна У4 в К11 във водолей по натал ще направи точен съвпад със СЛВ в 5-ти дом, на 5 градуса от него е Сатурн У9, У10 дом. Всичко това се случва в знак дева. От момента на ингрес, та досега основно здраве и работа ангажират вниманието ми. Според вас какво може да ми донесе докосване с възела и мога ли да се надявам на по-сериозно раздвижване по темите на 5-ти дом или по-скоро колкото по-близо е вече до сатъра, толкова по-депресантско ще е и не са изключени грижи с родител? ::) Диспозиторът на СЛВ ретрограден Меркурий У2 на К4 в лъв как влияе в такъв случай? Към момента картата ми с транзити, прогресии и дирекции изглежда така.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 11:47:55 am от guapa79 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1180 -: Април 13, 2021, 02:30:33 pm »
Луна към възел, още повече се засилва нуждата, потребността да се случва нещо по 5 ти дом. Майчинско отношемие по-скоро, да се грижиш за някой или той за теб, по-скоро да сте си полезни с нещо един на друг. Почващ да търсиш като по обява, подходящата любовна тръпка или ако има такава с какъв ритуал да я адаптираш към твоите нужди. Виж в солара, дали е активен 5ти дом, Слънце и Юпитер, възлите имат ли връзка с 1-7 и тогава ще има раздвижване.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1181 -: Април 13, 2021, 02:57:15 pm »
В 5-ти соларен имам Слънце, Меркурий и Парс фортуна, управител на дома е Луна в първи соларен. Вертекс на Десцендент, чиято куспида попада в 5-ти натален. Юпитер в 10-ти соларен, почти в съвпад с 11-ти. СЛВ е почти на куспидата на соларно IC в съвпад с Венера, която е управител на 2-ри и съуправител на 7-ми соларен заедно с Меркурий. Соларните СЛВ и Венера са в съвпад с натален Марс У7, У12. Май да чакам, а? ;D
Много благодаря, Рени! :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1182 -: Април 13, 2021, 05:24:30 pm »
guapa79, Щом това ти е направило впечатление, значи има защо. Сега търси връзката между наталните предпоставки и прогностичните. Първо се питаш : " Моята Луна в позиция ли е да ми носи събития, т.е. има ли есенция и акциденция ? После :" В кои сфери, за да знам, къде да очаквам такива ?" Следва :" Щом ме интересува 5 дом, да го разгледам обстойно- управители, статуса им, как се свързва с цялата карта , за да разбера какво ми е отношението/връзката с делата по този дом ?' Която планета има най-много сила над 5-ти, и нея така я разглеждаш за годината, дали е управител, какъв й е статуса в соларната карта, по дирекция, прогресия, транзитна. Прогресивната Луна е като показалец- виж тази сфера през следващите  2-3 г. През следващ дом ПР Луна консолидира, задържа, търси надеждност, стабилност и какво човек наистина иска да има тук.Аспектите показват с какво отношение и заради какво, това ще се случи или не. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1183 -: Април 14, 2021, 07:48:17 pm »
Моята Луна сега е в Козирог и не ми допада. Скоро, в началото на юни ще прогресира във Водолей. Мисля, че ще ми е по-добре там. Предполагам, че емоциите няма да ми влияят толкова.

Gal71

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1184 -: Април 15, 2021, 07:20:08 pm »
Моята прогресивна Луна преминава в Скорпион след 4 дни и е в 6ти натален. По натал Луната ми е стрелчешка но е в 8ми дом и най-точният й аспект е квадратура с Плутон.....да видим ;)