Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239080 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1185 -: Април 16, 2021, 09:49:10 am »
Прог.Луна в телец при мен ,ма толкова стисната и меркантилна никога не съм била.Минавала е през телец преди години,но сега прогресия Венера,Меркурий са там също.Не че само за пари говоря,но някак правя сметка вече къде какво......никога преди не съм се интересувала,не ми е пукало,не съм обсъждала финансови въпроси.
Изумявам се от себе си.Напазарувах дрехи,нови,но с огромно намаление и чак се похвалих (в семейния кръг),сега и тук ,на тази изгодна сделка! :o :D ;D

Има някаква сбъркана представа за Телец. Телец е практичен знак, по-скоро табиетлия, колекционер, ценител, един вид не цепи стотинката на две. ;D А инвеститор ;D, в нещо, което намира за ценно.
Като представител на едрия рогат добитък, дори и с два лева в джоба съм била на принципа по-добре да събера пари да си взема едно, но качествено и което ми харесва, ако става въпрос за дрехи, отколкото да си взема много неща, колкото да ми е по-голям гардероба. Държа на качеството. Сетивната и естетическа наслада. Мотивацията ми е като си купувам нещо да търся оптималното съотношение между качество и цена. Намаленията в повечето случаи са или нереални, или на стоки, които са залежали и за които няма кой знае какво търсене.

За теб е малко чудничко, да не кажа доста, защото доколкото си спомням си с Венера в екзалтация. Прогресивната Луна повдига зодиакалния знак, в който се намира, според състоянието на неговия диспозитор в наталната карта. Пък и Уран по транзити е в Телец. По-скоро би купувала, инвестирала в неща, без много да се замисляш. ::) Нещо по-различно и технологично, иновативно. Погледнах че си коментирала в период на мунданен съвпад Венера-Юпитер, макар във Водолей, но е интересно да се отбележи.Ти разби всички клишета. :D
« Последна редакция: Април 16, 2021, 09:56:39 am от starinthenightsky »

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1186 -: Април 16, 2021, 10:11:50 am »
guapa79, Щом това ти е направило впечатление, значи има защо. Сега търси връзката между наталните предпоставки и прогностичните. Първо се питаш : " Моята Луна в позиция ли е да ми носи събития, т.е. има ли есенция и акциденция ? После :" В кои сфери, за да знам, къде да очаквам такива ?" Следва :" Щом ме интересува 5 дом, да го разгледам обстойно- управители, статуса им, как се свързва с цялата карта , за да разбера какво ми е отношението/връзката с делата по този дом ?' Която планета има най-много сила над 5-ти, и нея така я разглеждаш за годината, дали е управител, какъв й е статуса в соларната карта, по дирекция, прогресия, транзитна. Прогресивната Луна е като показалец- виж тази сфера през следващите  2-3 г. През следващ дом ПР Луна консолидира, задържа, търси надеждност, стабилност и какво човек наистина иска да има тук.Аспектите показват с какво отношение и заради какво, това ще се случи или не. :)


Ами тя моята водолейска Луна е "леко" ударена от Уран, а Юпитер като сигнификатор на децата й е в опозиция, но пък поне тригонира управителите на 7-ми дом Марс и Плутон и макар да са малефици би трябвало да се задействат нещата, когато тя транзитира или прогресира през 5-ти или 7-ми. Може и да не ми е вярна логиката.  ::) В момента, като е в 5-ти, я чувствам погълната от любовни теми и провокираща огромно желание за дете, но в дева по-скоро много й се иска, но нещата са по-неромантични и не се задълбочават. Като се има предвид, че ми управлява 4-ти, поне съжителство на семейни начала ми се иска, но да видим колко ще й е силата да докара подобно събитие и смяна на местожителство при мъжкия пол. Тя за жалост не прави аспект със Слънцето ми У5, което макар и ударено си е на трон в компанията на изгорени бенефици. Пък и по натал със Сатурн в 5-ти не ми се дават хубавини в любовта. Много хора го имат, позициониран там, но моят е в съвпад със СЛВ и сякаш дава спънки по задачите му.
Като управител на 5-ти в солара не знам дали да се надявам на Луната в 1-ви соларен почти на Асцендент, защото има тригон към Меркурий У7 соларен в 5-ти, обаче е в квадрат с Венера на IC ::) , а и господар на годината е Нептун в 12-ти, като и дирекционна Луна се движи там и засега само болници посещавам. Юнона в 7-ми, ако удари едно рамо, ще съм най-доволна. ;D
Слънцето макар и в 5-ти е управител 6-ти соларен, но пък по прогресии също е в 5-ти натален. Управителят на Десцендента Меркурий в 5-ти соларен с куспида в 3-ти натален до момента води със себе си само сладки приказки и обсъждане на отношенията ни + кратки пътувания, а аз искам пръстен, обаче как да стане тая работа, като по натал си нямам аспект между управителя на Асцендента и основния управител на 7-ми Марс?! ;D Донякъде Плутон може би спасява положението и не е изключено транзитът му към MC да не се окаже фатален за мен, а да донесе така мечтаната промяна, въпреки че Юпитер и Сатурн вървят към натална Луна, а тях никога не ги свързвам с хубаво. Съвпадът им обаче беше в 10-ти и може би смяната на статуса е възможна.  :)
Сигурно трябва да разглеждам нещата паралелно с картата на приятеля ми. Там всичко сочи предстоящо сериозно обвързане, а и соларът също е със Слънце в 5-ти и то господар на годината, възли по оста 5-11, Асцендент в лъв на куспида на натално IC, Десцендент на MC и Венера в 4-ти соларен. Прогресивна луна вече на куспидата на 4-ти също.
Ако ми се получи, ще се похваля с егати яката мощна прогресивна Луна. Имам чувството обаче, че прогностично сякаш може, а натално - твърдо НЕ. 😃
Благодаря за отговора и насоките, Рени!  :)
« Последна редакция: Април 16, 2021, 10:46:10 am от guapa79 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1187 -: Април 16, 2021, 10:49:56 am »
Всеки знак си има своята положителна и негативна проява, Телецът не прави изкключение. Това е знакът, кото най-силно е фиксиран, затънал в материята, алчен, скъперник. Глифът, обърната чаша, иска оплождане,с всички дарове от природата,  пълнене, до горе и още, защото здравия, врат държи главата изправена  и я свързва с тялото. Тук най-силно е изразен принципа искам,най-силни са желанията и най-голямата наслада или прекаляне със секс, пари и храна.. Целият фиксиран кръст е материален.В Телец сила имат  Луна и Венера, това  е женския принцип, приемаш- не дава. Когато по прогресия , дирекция, в солар се наблегне на Телец и натива не знае или  не иска да се освободи от натрупаното по сферите, които са активирани, проявява негативните характеристики- лакомия, похотливост, сервилност, слугински манталитет, инертност, поведение "Плюшкин". Тук е и образът на Чичо Скрудж. Трябва да отиде в положителното на Скорпиона.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1188 -: Април 16, 2021, 11:02:17 am »
guapa79, Обратно, ако натално може, тогава и прогностично- да. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1189 -: Април 16, 2021, 11:06:29 am »
guapa79, Обратно, ако натално може, тогава и прогностично- да. :)
Да, да, знам, Рени. Имах предвид, че макар и да изглежда добре прогностично и възможно сякаш, по натал нещата относно деца и брак не са никак розови, та съм наясно, че и най-чудесните транзити, прогресии и дирекции не могат да ми донесат желаното събитие.  :) С натален тригон между Нептун и Венера обаче надеждата умира последна, идеализирането, фантазьорството и копнежът по розови облаци - също. ;D
« Последна редакция: Април 16, 2021, 11:16:17 am от guapa79 »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1190 -: Април 16, 2021, 03:36:43 pm »
Прог.Луна в телец при мен ,ма толкова стисната и меркантилна никога не съм била.Минавала е през телец преди години,но сега прогресия Венера,Меркурий са там също.Не че само за пари говоря,но някак правя сметка вече къде какво......никога преди не съм се интересувала,не ми е пукало,не съм обсъждала финансови въпроси.
Изумявам се от себе си.Напазарувах дрехи,нови,но с огромно намаление и чак се похвалих (в семейния кръг),сега и тук ,на тази изгодна сделка! :o :D ;D

Има някаква сбъркана представа за Телец. Телец е практичен знак, по-скоро табиетлия, колекционер, ценител, един вид не цепи стотинката на две. ;D А инвеститор ;D, в нещо, което намира за ценно.
Като представител на едрия рогат добитък, дори и с два лева в джоба съм била на принципа по-добре да събера пари да си взема едно, но качествено и което ми харесва, ако става въпрос за дрехи, отколкото да си взема много неща, колкото да ми е по-голям гардероба. Държа на качеството. Сетивната и естетическа наслада. Мотивацията ми е като си купувам нещо да търся оптималното съотношение между качество и цена. Намаленията в повечето случаи са или нереални, или на стоки, които са залежали и за които няма кой знае какво търсене.

За теб е малко чудничко, да не кажа доста, защото доколкото си спомням си с Венера в екзалтация. Прогресивната Луна повдига зодиакалния знак, в който се намира, според състоянието на неговия диспозитор в наталната карта. Пък и Уран по транзити е в Телец. По-скоро би купувала, инвестирала в неща, без много да се замисляш. ::) Нещо по-различно и технологично, иновативно. Погледнах че си коментирала в период на мунданен съвпад Венера-Юпитер, макар във Водолей, но е интересно да се отбележи.Ти разби всички клишета. :D
Сатурн в телец,у9,у10 домове,диспозитор на Слънце(у4) и Меркурий(у1,у2,у5),прогресивна Луна съвпад Сатурн и квадрат нат.Меркурий,опозе Юпитер.Прогресивна Венера е там също(в телец)съвпад Сатурн,погр.Меркурий и той.Много,много телец........

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1191 -: Април 17, 2021, 10:39:29 am »
guapa79, 5-ти дом е един от домовете на "късмета", тук нещата се случват по-леко, така че, ПР Луна през него си носи усещането , да се правят неща, които идват от сърцето ни и ни правят щастливи. Не го подценявай този период като... сбъдване. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1192 -: Април 20, 2021, 02:57:45 am »
Да очаквам ли нещо лошо от съвпад на тр. Марс с прогресивна Луна на 29"42'гр? Ясно е, че само по това няма как да се каже, но е точен съвпад и ми направи впечатление.
« Последна редакция: Април 20, 2021, 03:02:18 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1193 -: Април 20, 2021, 10:21:57 am »
Да очаквам ли нещо лошо от съвпад на тр. Марс с прогресивна Луна на 29"42'гр? Ясно е, че само по това няма как да се каже, но е точен съвпад и ми направи впечатление.
Зависи в кой дом се случва ,дали активира нещо друго прогресивна Луна в последни градуси ,Меркурий като диспозитор какво аспектира и т.н.Нещо лошо,не бих казала,може просто натоварена,изнервяща комуникация с жени,при жена проблем с окото,такива общи неща.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1194 -: Април 21, 2021, 12:56:03 pm »
Сафо, благодаря!

Случва се във втори дом, разходящи- опозиция към нат. Венера, тригон нат. Меркурий. При преминаването в първите градуси на Рак ще направи тригон към прогр. МЦ/Меркурий, квадрат нат. Луна.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1195 -: Април 21, 2021, 01:44:16 pm »
Маймунка, Марс е динамизираш принцип и винаги носи със себе си "бомба", спорове, конфликти, но и мотивация. Към Луната вдига градуса на емоциите или те са тези, които в продължение на 1 месец ще определят действията ти , подхода в активираните сфери. Щом е съвпад, може да определи точното време на приключване/ започване на нещо с криза, с повече вълнения. Може  точно в деня на съвшада да си много продуктивна, да се избухнеш и така да си навлечеш неприятности, на физиологично ниво да реагираш с инфекция, порязване, спазми в стомаха, да си част от инцидент, непряко. Рязко, спонтанно да смениш посока. Какъвто и да е резултатът от този аспект, понеже е с Марс, който няма сила тук, ще е съпътстван с нещо не толкова приятно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1196 -: Април 21, 2021, 02:15:01 pm »
Благодаря, Рени!

В петък е точния съвпад и ще да ОВ.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1197 -: Април 21, 2021, 04:01:34 pm »
Имам проблем със съседката отгоре. Намерила си е тъпкач и вече зачестиха креватните гимнастики със силно озвучение. Сега, нямам проблем, нека се обичат хората, ама и аз имам нужда от спокойствие и да се наспивам.   ;D ;D ;D
Ще си взема сега едни тапи за уши, но едва ли ще помогнат много. Друг вариант е да си пускам музика на слушалки. Луната е У3,4д.
Има и една колежка на работа, която е с ниска култура, липса на елементарно възпитание и се държи изключитлено непрофесионално. Нажежава атмосферата, не се съобразява с екипът и скоро може и да я скастря, но трябва да съм внимателна да не прекаля.
« Последна редакция: Април 21, 2021, 06:27:53 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1198 -: Април 21, 2021, 06:34:23 pm »
Маймунка, Марс това и чака.   
Гледай на музиката от кревата като нещо заразително. Сега съседката отгоре, после по-надолу. Кой бяга от една такава аеробика, хм  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1199 -: Април 21, 2021, 06:50:05 pm »
Рени, то като ти е на главата след 00.00 ч едва ли ще ти е приятно. Като се замисля и аз с бившия по колко пъти на ден сме томозили съседите, но честно не съм знаела че толкова се чува. А нищо не мога да направя, тя си е у тях и има право на сексуален живот момичето, но в началото беше само уикенда, сега зачести. Че и само на задна я плющи и се чува много, хахахах. Вече имам тапи за уши, дано помогнат. ;D ;D ;D
Отделно стъпва като кон, с това вече свикнах, а не е някоя едра мацка. То и майка ми едно време ме дразнеше с това сутрин, някои хора са шумни и им липсва деликатност. А моята си има граници. Добре че времето се постопли и имам възможност да съм по -често навън. Но имма нужда и от спокоен сън, без тапи за уши.
Всъщност проблемите със съседите започнаха от преди два месеца. Съседчето до мен играе по цял ден игри и псува като каруцар до 22ч. Преди беше спокойно, изведнъж се активираха. Сега си мечатя да живея в къща. На следващото новолуние в Телец(в мой първи дом) знам какво ще си пожелая и то ще е спокойствие у дома. Дотогава тапите или музика на макс.
« Последна редакция: Април 21, 2021, 07:29:30 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг