Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 234228 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1320 -: Юли 27, 2022, 01:00:34 am »
Аз имах прогр. Луна + прогр. Венера върху нат. Слънце - не мога да свържа аспекта с нещо определено и голямо. Не е имало любов.

Прогр. Луна в съвпад с прогр. Слънце във 2 дом, телец - 4 месеца след точния аспект бях започнала временно втора работа за няколко месеца. Беше изключителен стрес, защото работих и събота, и неделя. Но тогава имах най-много пари. Идеята да го направя - исках да напусна основната работа, а допълнителните пари ги ползвах по предназначение, за моя мечта (да уча нещо определено - за подготовка, учебници, за семестриални такси в последствие и т.н.), т.е. имах план, за който не казвах на никого. Същата година останах и без никаква работа за 3 месеца. В последствие, съвсем неочаквано ми предложиха нова работа, временна. Успях и да постигна целта си на 90%. Общо взето, голяма динамика във финансово отношение.
« Последна редакция: Юли 27, 2022, 01:09:04 am от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1321 -: Юли 27, 2022, 02:36:39 am »
Също искам да питам някой преживял прогресивно новолуние ,разглеждано само, като прогресивна върху натална Луна,както и истинската позиция за прогресивно новолуние,а по-точно прогресивна Луна съвпад пр.Слънце?Има ли реално проявление изолирано ,само по себе си или в унисон със съпътсващи транзити и др.тригери.Да ги броя ли за слива,защото съм на път да ги развенчая,като астро митове?
За прогресивно Новолуние има опция в astro.com , като показва датата на предходното и на следващото, и се случват на 30г. Имала съм прогресивно Новолуние във Везни 2д. през 1978г., на 5гр от Венера и може да се каже, че не съм оставала без пари през целия период. Следващото пр. Новолуние беше в 3д.  съвпад с Марс У3 и с Нептун У7, тогава създадох  първия си блог в един сайт, който вече не съществува, и представих стиховете си, които се радваха на успех сред потребителите на сайта. Е, плагиатстваха ме доста, но пък преодолях задръжките да се споделям с другите, а не стихчетата ми да събират прах в тефтерите. По принцип про Новолуние активира темите на дома, където попада за целия 30г период, но може да се разглеждат и неговите фази - Първа четвърт, Пълнолуние, Последна четвърт...
След месец ще имам прогр. Пълнолуние до нат. МС, , Луната в Близнаци в 9д опозиция на Слънцето в Стрелец в 3д. , в хармоничен аспект с натални Луна и Слънце
Хм, предишното прогр. Пълнолуние също е било в 9д, но в Телец, в хармоничен аспект с Уран У6, тогава имах мерак да работя в чужбина, само че нямаше на кого да оставя децата, а бяха съвсем малки... Но имах на следващата година други събития по 9д. , като учене във вуз, издателска дейност

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1322 -: Юли 27, 2022, 03:40:18 am »
Натална опозиция Луна Плутон. 5/8
Прогр Слънце върху Луната - емоционално интензивна и тежка среща със слънчев Скорпион. Без влияние върху живота ми, но няколко години бях неадекватна. Към днешна дата с нулев ефект. Все едно не е било. Отбелязвам го, защото в любовта съм по Водолея и това е необичайно.
Пр Луна върху Слънце - много мъже и никой мой на сърцето ми. Между другото в забавите на живота.
Пр Луна върху Луна - никакви мъже, успехи в работата, професионално ошлайфане (???)
Пр новолуние - професионален вододел. Обръщане на страницата, не... Смяна на книгата.

В резюме: засега няма мъж, пристигнал от Луната, който да влезе в биографията ми.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1323 -: Юли 27, 2022, 07:34:24 am »
Края на юЛи, прогресивна Луна ще е в съвпад с прогресивен Марс в 12нат.дом.Транзитен Сатурн спря съвпад Слънцето ми, ще направи квадрат към прогресивния съвпад.
Сафо,дойде ли краят на времето или още броим дните?Има ли проява?
Броя дните.Прогресивният съвпад Марс/Луна е на 23*телец,12 дом,Марс ще мине оттам около 10 август.Прогресия Сатурн в 12 дом квадрат Мс/Ис натално.
Не зная кое какво ще задейства.
Но по Луна,да,проблемни отношения с майка за първи път в живота ми.Споделих нещо с нея,а не чувствам подкрепа.Разбрах от трети лица,че леля(на баща ми сестра)е станала прабаба. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1324 -: Юли 27, 2022, 11:12:02 am »
Прогресивно Новолуние върху натална Венера, мога да броя и Сатурн, орбиса 1 *. Повратна година . Следващите 2 г каквото е посочило ПР Новолуние стартира темите. Много изявени 2-3 г.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1325 -: Юли 27, 2022, 11:51:14 am »
Благодаря за споделеното,може би съм пън,някак не я усещам и тълкувам прогресивната Луна.Това ми пречи да предполагам какви тенденции следват,когато видя прогресивно новолуние в чужди карти.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1326 -: Юли 27, 2022, 11:57:20 am »
Прогресията на Луната през домовете няма няма. Може невинаги да е силно като шамар, но все е нещо.
То и другите прогресии работят, ама офтикясваш да ги дочакаш.
За мен номер едно са критичните градуси, смяна на знак.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1327 -: Юли 27, 2022, 01:02:31 pm »
Ребека, споделеното от мен, съм отнесла към ПР Новолуние след години, иначе живееш това, което идва и после го анализираш. Принципът на тълкуване е аналогичен на цикъла Слънце- Луна, спецификата в натала. Винаги Прогресивното новолуние е в комплект с възврата на Сатурн+/- 1 г. Прогресивните лунации вървят заедно с транзита на Сатурн, който следва фазата по рождение и срещуположната Луна- Сатурн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1328 -: Юли 27, 2022, 05:25:14 pm »
Също искам да питам някой преживял прогресивно новолуние ,разглеждано само, като прогресивна върху натална Луна,както и истинската позиция за прогресивно новолуние,а по-точно прогресивна Луна съвпад пр.Слънце?Има ли реално проявление изолирано ,само по себе си или в унисон със съпътсващи транзити и др.тригери.Да ги броя ли за слива,защото съм на път да ги развенчая,като астро митове?
Да ,прогресивно новолуние,писах няколко пъти.Много тежък период за мен.Но Луната при мен е в 1ви дом,а Слънцето е упр.на 4ти и е в10 дом.И двете светила са ъглови.Прогресивното новолуние(съвпадът на про Слънце и про Луна),се случиха на к12 върху нат.Марс.Почина свекър ми при инцидент.Приключих отношения с племенница,същата година тя се омъжи(ден след кончината на свекъра,дядо и).Събития при брат ми,здравословни.Луната ми е упр.на 3ти дом.Покупка на жилище.Слънцето ми е упр.на 4ти дом.В брачния живот катарзис,пред развод.След хиляди молби,заплахи и какво ли не,уморих се да дерзая и към момента е затишие,идилично.На двете лели на ММ откриха рак,починаха на следващи и последващи години.
Преживях насилие,травми по тялото,счупвания и т.н.
Отвратителен,период,травматичен,изпълнен с насилие,психически неустойчивост.
Според мен е важно като условие и предпоставка за събития,че светилата при мен по натал са в ъглови домове,а прогресивният съвпад се случва върху малефик.
По същото време имах дирекция сатурн съвпад с натална Луна в 1ви ,транзитен Сатурн спря стационарен опозиция нат.ЛУна.Дирекция Луна се закова на к4 натално.
Нямам идея как оцелях.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1329 -: Юли 27, 2022, 06:27:17 pm »
Рени,да,комбинацията със Сатурн по-лесно ще я нагодя,при него за добро или лошо не минава незабелязано.Но вероятно при първи възврат сме като да ни е паднала тежка ябълка върху главата ,събудила ни е от сън в лятна нощ. ;DПри втората обиколка сигурно е съвсем различно ,вече сме зрял плод,вкусали сме и ябълката на мъдростта и много горчиви и гнили сме изяли.Една моя приятелка има втори лунен възврат сега.Гледам я и мисля.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1330 -: Юли 27, 2022, 06:32:17 pm »
Сафо,не мислех,че трябва да е лош период,срази ме..Мислех да е по-скоро положителен етап,ново начало или нищо с оглед,че все пак и двете са само прогресивни планети.Ама пък като си падне на мястото :-X

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1331 -: Юли 27, 2022, 07:39:08 pm »
Така,като гледам при Романтика и Акрукс,основните теми са били по дома на съвпада,при това знак +,ама има намесени и бенефици.При Сафо кофти дом,участва малефик ,кофти прояви.Люба и Рени не разбрах проявите по кой дом.Явно истинското прогресно новолуние е сериозната работа,другите вариации, по-скоро може да минат незабелязани.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1332 -: Юли 27, 2022, 08:19:43 pm »
Ребека, нека да минат 12- 15 месеца от точния аспект и тогава става "светло/ ново".
При мен в двойката домове 5-11 домове, и тези, които управляват Венера и Сатурн, както и Марс, диспозитор на ПР Новолуние, което означава почти цялата карта. Затова тълкуваш като Новолуние, но дните ги обръщаш в години, според това какво може картата. Новолунието или точния аспект Слънце/Луна е твърд аспект, не се свързва с положителна нагласа, докато Луната не се отдалечи на 12-15 *.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1333 -: Юли 27, 2022, 08:21:35 pm »
Мерси,Рени,ще се пробвам да мисля.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1334 -: Юли 27, 2022, 08:27:02 pm »
Мерси,Рени,ще се пробвам да мисля.
+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“