Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 234200 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1335 -: Юли 27, 2022, 09:37:43 pm »
Давам нещо като ОВ ,относно картата на приятелката,която има понастоящем пр.Луна свпад натлна.По натал Луната е опозе Меркурий,като Меркурий е диспозитор на Слънцето й в Дева и е у9 и у12 и се намира в 12 дом.Преди трийсет години трайно емигрира отвъд океана/ако приемем/,че тогава е бил първи възврат на Луната.Сега пък прави нещо обратно ,ремонтира и стяга основно ,жилище тук,уж с тенденция някога да се завърне.Друго няма засега,но може би ще има.Но в нейният случай изглежда класическа реакция при първи възврат.Е можеше и да мръдне като че ли..

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1336 -: Юли 28, 2022, 02:49:40 am »
Ребека, аз съм с първодомни светила и посочените прогресивни лунации по съвпад се случват там. Проявленията са по 5 или 6 дом, кое ще е по-ярко зависи от ред причини. Истинското прогр новолуние става в края на 1 дом, вече в знака на 2ри като и пр слънце е сменило знак. Затова и аз обърнах палачинката в професионална характеристика.
Категорично не бих казала, че коя да е прогресивна фаза е минала незабелязана при мен, щом добре се сетих и врътнах карта, за да пиша.
Ама при (млади) жени като че ли желаният или търсен ефект е в посока Мъжа. Затова изглежда като алабала, ми то нямало нищо уж.
При пр луна опозиция натално слънце родих момче. Ето го Важният Мъж.  :)
При пр луна каре слънце (първа фаза на пр луна) срещнах таткото.
Влизам в период на опозиция Луни и страховете от "раздялата" с детето, влизане в матрицата детска градина/работа и на новия живот.
В края на др година имам прогрес прогрес пълнолуние по 2/8. Не знам какво ще е. Вероятно ще се разделя с работата, която започнах при пр пр новолуние.

Обаче винаги имам паралелно някакви проявления по домовете, които У натални Слънце и Луна.
« Последна редакция: Юли 28, 2022, 02:57:07 am от Люба »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1337 -: Юли 28, 2022, 03:23:09 am »
Давам нещо като ОВ ,относно картата на приятелката,която има понастоящем пр.Луна свпад натлна.По натал Луната е опозе Меркурий,като Меркурий е диспозитор на Слънцето й в Дева и е у9 и у12 и се намира в 12 дом.Преди трийсет години трайно емигрира отвъд океана/ако приемем/,че тогава е бил първи възврат на Луната.Сега пък прави нещо обратно ,ремонтира и стяга основно ,жилище тук,уж с тенденция някога да се завърне.Друго няма засега,но може би ще има.Но в нейният случай изглежда класическа реакция при първи възврат.Е можеше и да мръдне като че ли..
Ребека, съвпад на прогресивна Луна с натална Луна не е прогресивно Новолуние.
Прогресивно Новолуние е когато има съвпад на прогресивна Луна с прогресивно Слънце.
Прогресивната Луна когато съвпада с наталната означава, че е преминала през всички знаци и
домове в натала и сега започна нов цикъл, но вече е наясно с енергията на всеки знак и дом, който ще активира.
Първият възврат на Луната е на около 29 годишна възраст, това е същото време когато е първият възврат на Сатурн. Вече преминах второ връщане на Луната и сега на Сатурн, при първия съвпад на пр Луна с наталната в 7д родих втората дъщеря, при втория неин съвпад станах баба – Луната е У11 , производен 5-ти от 7-ми, първото дете на втората дъщеря

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1338 -: Юли 28, 2022, 10:56:58 am »
Ребека, твоята приятелка е родена около Пълнолуние, значи приемаме, че е с фазова Луна, оттук и фазите на ПР Луна към натална ще са важни. За дневна карта, Сатурн е първи управител на к4 и вероятно е била в период или подпериод на Луна или Сатурн и сега пак тр. Сатурн да активира годишния управител. Натален Меркурий е западен, но е вероятно да е фазов ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1339 -: Юли 28, 2022, 10:57:14 am »
Акрукс,Да,знам,че не е пр.новолуние,но много си го броят за такова.И за двете питах.Иначе аз от моя лунен възврат и сатурнов ,нищо не помня..Никви отговорности и зрялост. ;D
« Последна редакция: Юли 28, 2022, 12:03:44 pm от Ребека »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1340 -: Юли 28, 2022, 11:09:06 am »
Рени не знам дали е фазов не съм здълбавала.Сега погледнах ,около пълнолуние родена,Луната по натал е съвпад Сатурн,Сатурн тогава транзит 4 дом.Ама нещо ми се струва ,че обърках сметките с Луната. :)Преди 30год.не я виждам възвърната ::)Оплетох се от препирня,после трябва по-внимателно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1341 -: Юли 28, 2022, 11:22:15 am »
Ребека, възврат на ПР Луна трябва да се случи до 29-30  г, но ПР Новолуние зависи от наталната фаза на Луната.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1342 -: Юли 28, 2022, 12:02:57 pm »
Ребека, възврат на ПР Луна трябва да се случи до 29-30  г, но ПР Новолуние зависи от наталната фаза на Луната.
Рени,знам го бе,как,ама нейните сметки омотах.Значи тя при възврата на Луната вече е емигрирала ,две години по-рано,а по време на възврата,който се пада по-скоро преди 28 години, събитието е друго.Чувствала се е объркана,изгубила пътя леко.Започва да учи там наново,корено различно нещо по-скоро по 12д.,което и до днес й е професия-фармация.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1343 -: Юли 28, 2022, 12:09:56 pm »
Качи карта, тъкмо ще видим как действа ПР Новолуние и възврат на ПР Луна.  :)
Вероятно Луната  е била в 4-ти дом или в аспект и със Сатурн/Юпитер ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1344 -: Юли 28, 2022, 12:20:49 pm »
Качи карта, тъкмо ще видим как действа ПР Новолуние и възврат на ПР Луна.  :)
Вероятно Луната  е била в 4-ти дом или в аспект и със Сатурн/Юпитер ?
Май ще е по-лесно да кача,че пишейки му др.задачи,пиша гл.глупости. ;) Хич не съм стигнала до там да и гледам пр.новолуние,само възврат скорошен.PS: датата е произволна,само годината врътнах на годината на възврата,емиграцията е две години по рано.И не е сигурно,че това са купсидите,за да спра да ви подвеждам!
« Последна редакция: Юли 28, 2022, 12:26:09 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1345 -: Юли 28, 2022, 12:56:51 pm »
Поне знаково може ли да разчитаме на куспидите ? :)
При К4 в Сатурнов знак, управителят е слаб, така че вероятността, натива да не мърда от там, където е роден е минимална. По тази карта.ПР Луна преди 2 г е била опозиция нат. Слънце и тр, Сатурн у4/5 също срещу Слъмце
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1346 -: Юли 28, 2022, 01:50:57 pm »
Оф,чакай,аз говоря за настоящият момент,а картата е от преди 28 години... :-[ ;D Две години по-рано ,за емигрирането,разбах..Ако има значение първо тръгва мъжът й да опипа почвата,а година по късно тя с детето.Оф хич не съм в добра умствена кондиция :-X

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1347 -: Юли 29, 2022, 04:19:34 pm »
Период на Меркурий,, вероятно подпертиод на Сатурн, год.управител Марс който тъкмо е сменил знак по прогресия, има упр. над възлите, ПР Луна още като е влязла в 5-ти дом е сменила интереса. СД Меркурий е срещу Луна, вероятно сол. Сатурн и Марс са имали аспект към 4, 9,12 домове.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1348 -: Юли 29, 2022, 04:35:03 pm »
Доста интересно,ще разгледам,мерси.Прогресивно слънце също е сменило знак и излязло от 12 дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1349 -: Юли 29, 2022, 04:51:20 pm »
Доста интересно,ще разгледам,мерси.Прогресивно слънце също е сменило знак и излязло от 12 дом.

Цитат
Прогресивно слънце също е сменило знак и излязло от 12 дом
+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“