Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 234089 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1350 -: Август 14, 2022, 01:38:01 pm »
Края на юЛи, прогресивна Луна ще е в съвпад с прогресивен Марс в 12нат.дом.Транзитен Сатурн спря съвпад Слънцето ми, ще направи квадрат към прогресивния съвпад.
Сафо,дойде ли краят на времето или още броим дните?Има ли проява?
Ребека,да дам нещо като ОВ.Марс мина през точката и единственото нещо,което ми хрумва е,че бях притеснена заради пътуване на сина ми,който тръгна по пълнолуние на почивка на о.Тасос,при положение,че има огромен пожар и в момента непрекъснато кръжат хиликоптери над плажа, за да разнасят вода .
Вероятно прогресивен съвпад между планети е начало на нещо,както всеки цикъл и трябва да се проследи напред във времето -първа квадратура,опозиция и т.н къде попадат.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1351 -: Септември 02, 2022, 12:53:47 pm »
Забелязах, че при прогр. Луна в близнаци, в 3 дом на градус от ИЦ - съседите стават супер нагли и любопитни!
При мен Меркурий е У4,7 в 1 дом в риби.

Имах гости. Съседката (възрастна баба, 80 г., слънчев близнак) не спря да дебне. Хората бяха с кола, с чужда регистрация, тъй като живеят в чужбина. В последствие ме пречакваше няколко дни, за да ме пита - приятелят ми чужденец ли е, щото видяла колата и чула някой да говори на чужд език?! ;D Викам ѝ - "Не, българин. Но си говорим на китайски, за да не разбират другите."

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1352 -: Септември 02, 2022, 01:05:47 pm »
Ако живееш в жилищен блок,а не къща,ще имаш не баба ,а цяло КПП пред входа.Ежедневно,ежечасно,дебнат,прверяват родословието на преминаващите до девето коляно,сканират торби,пратки,глави,МОСАД са,като пешлемета пред тях.
« Последна редакция: Септември 02, 2022, 01:09:11 pm от Ребека »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1353 -: Септември 02, 2022, 01:08:45 pm »
Края на юЛи, прогресивна Луна ще е в съвпад с прогресивен Марс в 12нат.дом.Транзитен Сатурн спря съвпад Слънцето ми, ще направи квадрат към прогресивния съвпад.
Сафо,дойде ли краят на времето или още броим дните?Има ли проява?
Ребека,да дам нещо като ОВ.Марс мина през точката и единственото нещо,което ми хрумва е,че бях притеснена заради пътуване на сина ми,който тръгна по пълнолуние на почивка на о.Тасос,при положение,че има огромен пожар и в момента непрекъснато кръжат хиликоптери над плажа, за да разнасят вода .
Вероятно прогресивен съвпад между планети е начало на нещо,както всеки цикъл и трябва да се проследи напред във времето -първа квадратура,опозиция и т.н къде попадат.
Звучи успокояващо за моментния страх и дано не е притеснителна опция за бъдещето.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1354 -: Септември 03, 2022, 12:49:24 am »
Ако живееш в жилищен блок,а не къща,ще имаш не баба ,а цяло КПП пред входа.Ежедневно,ежечасно,дебнат,прверяват родословието на преминаващите до девето коляно,сканират торби,пратки,глави,МОСАД са,като пешлемета пред тях.

И на двете места, на които живея съм в къща. А винаги съм искала в апартамент...
Винаги любопитството на съседите ме е дразнило, но този път са ми непоносими и усещам агресивност от тях към мен. Все едно съм длъжна да им се отчитам.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1355 -: Септември 03, 2022, 02:48:42 am »
Романтика, Ребека е права за КПП-тата пред входа на блоковете. Такъв чек-ин няма и на летище Шереметьево. В най-добрия случай ще са софт версия ала фейсбук. Значи представи си Сатурнясал Меркурий в собствен знак.
Мисия на всеки Рибешки акцент е да си тури скафандър за безопасно подводно плуване и да не му пука на пукницата. Да им го играе на твърдия аспект, един вид.
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 05:17:25 am от Люба »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1356 -: Февруари 24, 2023, 06:05:02 pm »
Да отбележа, прогресивна Луна направи ингрес в близнаци-пътувах до Рим.Луната ми упр.3ти дом.След 2*“каца “ на асц ми.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1357 -: Февруари 24, 2023, 10:46:45 pm »
Сафо, блазе ти. Аз тъкмо сега погледнах моята прогресивна карта, то направо да си плюеш в пазвата… :D
И се чудя защо съм кълбо от нерви и са ме налегнали черни мисли, апатия и всякакви хубавини.
В момента имам точен съвпад на прогресивни Луна и Мерк в Овен/10 дом в квадратура с АЦ, а там вече действа прогресивен Марс. След месец пък прогресивно новолуние към натална Луна.
Долавям признаци на депресия и срината психика, нямам желание и сили за нищо. Не знам как се докарах дотук , не ми харесва как се развиват нещата. Професионално се чувствам изчерпана и безидейна. Съзнателно се самоизолирам, защото не съм добра компания.
Силно се надявам да е временно, но така съм пресирана прогресивно, че едва ли.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1358 -: Февруари 25, 2023, 03:12:08 pm »
Да отбележа, прогресивна Луна направи ингрес в близнаци-пътувах до Рим.Луната ми упр.3ти дом.След 2*“каца “ на асц ми.
и моята про Луна е в Близнаци от година насам, но не пътувах до Рим, макар да беше в 9-ти дом; сега е в 10д квадрат АС, но в точен секстил с секстил с Юпитер и в сходящ тригон с Венера. Луната по дирекция също е в Близнаци, а края на август 22-ра съм имала прогресивно Пълнолуние – про Луна в опозиция на про Слънце

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1359 -: Февруари 25, 2023, 07:24:33 pm »
Да отбележа, прогресивна Луна направи ингрес в близнаци-пътувах до Рим.Луната ми упр.3ти дом.След 2*“каца “ на асц ми.
и моята про Луна е в Близнаци от година насам, но не пътувах до Рим, макар да беше в 9-ти дом; сега е в 10д квадрат АС, но в точен секстил с секстил с Юпитер и в сходящ тригон с Венера. Луната по дирекция също е в Близнаци, а края на август 22-ра съм имала прогресивно Пълнолуние – про Луна в опозиция на про Слънце
Ама до Мадрид одиш ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1360 -: Февруари 25, 2023, 07:27:24 pm »
Да отбележа, прогресивна Луна направи ингрес в близнаци-пътувах до Рим.Луната ми упр.3ти дом.След 2*“каца “ на асц ми.
и моята про Луна е в Близнаци от година насам, но не пътувах до Рим, макар да беше в 9-ти дом; сега е в 10д квадрат АС, но в точен секстил с секстил с Юпитер и в сходящ тригон с Венера. Луната по дирекция също е в Близнаци, а края на август 22-ра съм имала прогресивно Пълнолуние – про Луна в опозиция на про Слънце
Акрукс,Луната ми е упр.на 3ти дом,а Меркурий ,който е диспозитор на про.Луна е в 9ти(водолей)-има евтини полети,знаеш......плануваме и други дестинации.
При теб Луната е упр на 11 дом ,възможно е някой по този дом да е пътувал,да се е занимавал с документи,сделки и т.н.Не е ъглова,и ако не е хронократор,няма да има особена изява.
Моята Луна е в 1ви дом,винаги при смяна на знак ,има събития.


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1361 -: Февруари 25, 2023, 07:34:25 pm »
Корея,соларният асц е в скорпион тази ти година,много Марс изисква внимание,ти си дневно раждане.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1362 -: Февруари 26, 2023, 11:37:34 am »
.Не е ъглова,и ако не е хронократор,няма да има особена изява.
Моята Луна е в 1ви дом,винаги при смяна на знак ,има събития.
наталната Луна е в 7д., а прогресивната в 10-ти, все ъглови домове. Но специално Рим не ми е бил никога дестинация, била съм в Милано на няколко пъти, минавала съм през Генуа и ми се иска да посетя Венеция и Флоренция (заради изкуството); пътувания в чужбина имах, докато Луната прогресираше в 9-ти дом, но аз вече го нямам за чужбина Мадрид. Има и друго – диспозиторът Меркурий по прогресия е в Стрелец и в квадрат с наталния Меркурий, а докато Луната прогресираше в 9-ти дом, след тригона с Плутон У3 спускаше опозиция на Марс У3 в 3д. Хроникатор ми е Венера У9.
Сега като се замисля, докато беше в 9-ти дом и в тригон с натален Меркурий, внукът ми, който е по 11д. пътува  до чужбина, за да види баща си, който беше започнал да се влошава.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1363 -: Февруари 27, 2023, 10:54:05 am »
Акрукс,останала съм с впечатление ,че Луната ти е в 8ми,извини ме.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1364 -: Юни 02, 2023, 02:04:13 pm »
Прогресивната ми Луна преди месец смени знак и дом и вече се движи през 6-ти във Везни. Чела съм много хубави неща за нея, когато минава през този знак, още повече че моята натална също е във въздушния Водолей и оттам тя ще направи хубав аспект към нея, а и към стелиума ми в Лъв. През последните 2г. и половина, докато беше в 5-ти дом и Дева, като че ли много повече се проявяваше по знак, отколкото по това в кое поле на хороскопа се намира. Много работа, проблеми с хормони и гърда, кето диета... Вярно, че имаше и влюбване, но отдавам това на прогресивното новолуние, което беше в тригон към MC и секстил към прогресивен Марс. В последния градус на Дева нещата станаха доста тегави, а веднага щом влезе във Везни и направи квадрат към натален Марс, със сестра ми не си говорихме 3 седмици, мъжът, с който имах отношения, го хвана амнезията и понеже настоящата му приятелка май е чувала доста за мен и това колко опасно близки сме били, е взела мерки и е поискала от него да си ограничи комуникацията с мен до минимум, та съм игнорирана в чата и вече не общуваме. Не съм тръгнала да се вклинявам между двама и да си слагам грях на душата, не ми е в характера, но ми е неприятно, че доброто приятелство се изпари, а то поне можеше да се съхрани.
Към момента прогресивните ми Меркурий и Венера движат в комплект също във Везни и прогресивната Луна ще ги срещне там в 5-ия градус. Мислите ли, че може да е любов и дали е възможно връщане на този именно човек предвид участието на Меркурий в целия съвпад и връзката му с по-млади партньори като цяло? Не се надявам много, защото техните отношения са стартирали малко преди априлското затъмнение и предполагам ще са за дълъг период от време. Още повече че при мен въпросното затъмнение беше в 12-ти дом и очевидно вселената разчисти, за да освободи място за нещо ново. Може би трябва да очаквам раздвижване в любовта, когато по прогресия направи и секстил към натална Венера.
На колко от вас тази прогресия във Везни е донесла споделени чувства в периода?