Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239206 пъти)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #135 -: Май 06, 2014, 10:17:01 pm »
Който наскоро е бил с прогресивна луна в близнаци,би ли споделил как се изразява?
Не питам за мен...моята в момента е в стрелец.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #136 -: Май 07, 2014, 09:06:40 am »
В Скорпито не е толкова трагично. Смисъл, да, трагично е, но си има и позитивите. Друг е въпроса, че съм правила в този период такива блудкави простотии, че лошо ми става само като си помисля. Вероятно като вече наистина излезе от Скорпион и влезе в Стрелец около юли месец тази година, ще ми стане още по-зле. За прогресивна луна в Риби съм чувала от няколко места ужасни описания и наистина хората с такава прогресия стават яко нетърпими.  :012:

Тъндър, би ли споделила, как точно успяваш да извлечеш позитиви от Скорпион? Аз след няколко месеца ще съм там и отсега за почвам да се притеснявам ...
« Последна редакция: Май 07, 2014, 09:12:55 am от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #137 -: Май 07, 2014, 10:53:21 am »
Хубавото при пр.Луна в Скорпион е влагата , а в каква посока ще я ползва всеки ,зависи от него /натала. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #138 -: Май 07, 2014, 01:21:14 pm »
Хубавото при пр.Луна в Скорпион е влагата , а в каква посока ще я ползва всеки ,зависи от него /натала.

Редовно оросявам възглавницата, скорпионската прогресия на Луната с това ще я запомня.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #139 -: Май 07, 2014, 01:37:06 pm »
Тъндър, би ли споделила, как точно успяваш да извлечеш позитиви от Скорпион? Аз след няколко месеца ще съм там и отсега за почвам да се притеснявам ...

Ами да, доста плакане има и овлажняване на възлавници, както Лилито каза, но плюсовете са, че това е период, в който, ако наистина позволиш, въпреки страха си, можеш да влезеш в контакт с много дълбоки свои подсъзнателни импулси и програми и да ги преработиш. Излизат просто много кирливи истини относно това какъв човек си и емоционално какви неща сами си натопяваш. Много илюзии се губят просто завинаги и така - във всички случаи излизашш нов човек - но дали тази луна ще те кали или ще те пребие, зависи наистина от това до колко си готов да я приемеш и да приемеш промяната, която носи.  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #140 -: Май 07, 2014, 02:03:15 pm »
Редовно оросявам възглавницата, скорпионската прогресия на Луната с това ще я запомня.

Аз от ужас и това не мога  :) Усещането е че все едно съм затворена сама в тъмна стая без врати, прозорци и светлина, а вътре бродят всички най-ужасни и страховити същества ;D А в такива моменти толкова те е страх, че не можеш да викаш, плачеш, крещиш, просто стоиш в тъмния ъгъл, а страхът става все по-голям, но накрая просто спира да ти пука и теглиш по една и на тъмнината и на страха :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #141 -: Май 07, 2014, 02:09:46 pm »
Сатин, ти като имаш по натал скорпи Луна в съвпад с Плутон, не би ли следвало тази енергия да ти е по-близка и позната и да не го възприемаш толкова драматично, да не те травмира толкова? Чудя се дали родените с такива Луни нямаме “вграден“ имунитет към такива “ужилвания“ или просто сме склонни несъзнателно да привличаме такива опитности, за да изживеем тези чувства в цялата им дълбочина и палитра?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #142 -: Май 07, 2014, 02:49:20 pm »
Еми не защото имам непоносимост към нея, иска ми се да я изтрия с гумичка тази нейна енергия. Имат конфликт с първият ми дом, не могат да комуникират по между си, а в момента е взела пълен превес. Страх ме е от тази Луна и от нейните дълбоки чувства, силна ранимост и от всичките и там характеристики. А в комбинация със злодея Сатурн става нещо наистина кошмарно. Тя обича да държи нещата под контрол, а той и отне това право, а всяко съпротивление и опит от нейна страна да се изправи, довеждаше до нов тупаник. При благоприятни външни събития не е лоша, тогава си проявява светлата страна. Но най-лошото, което може да и се случи е нещо да я ограничава, контролира, да я прави безпомощна и да и се отнема онова, което обича.

Може би щеше да е друго при само пр. Луна в Скорпион, но при мен беше пр. Луна и тр. Сатурн съвпад нат. Луна/Плутон, после съвпад с юлв, сега е в съвпад с нат. Сатурн, нямам търпение да мине в Стрелец, ще има хубави аспекти с първи дом

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #143 -: Май 07, 2014, 03:41:04 pm »
Лелееее, аз по-добре да не бях питала бе :)
Я да си поживея, докато е във Везни ... :)

благодаря ви за споделеното - ще си приготвя предварително възглавници, кърпи и всички там помощни материали :) - той 5 дом е в Скорпион, та е ясно за какво точно ще се реве :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #144 -: Май 07, 2014, 03:43:49 pm »
Риби (отстрани) ми се струва по-гадна, ако това те успокоява, Скорпиона ще да е на второ място.  :012: Но пъък след Скорпиона, замисли се, все хубави знаци - Стрелец, Козирог, Водолей - прогресивно-лунно спокойствие.  ;)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #145 -: Май 07, 2014, 03:59:50 pm »
Риби (отстрани) ми се струва по-гадна, ако това те успокоява, Скорпиона ще да е на второ място.  :012: Но пъък след Скорпиона, замисли се, все хубави знаци - Стрелец, Козирог, Водолей - прогресивно-лунно спокойствие.  ;)

върнах назад да я проверя тази в Рибите - верно си беше тежка, ревлива ... ама то си имаше и поводи .... ама реването си беше в повече - отчитам го. Е, щом това съм издържала .... тогава няма да се притеснявам :)

Тъндър, викаш да си мисля за следващите знаци и да не се впечатлявам много-много :) ОК, съгласна :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #146 -: Май 07, 2014, 04:08:24 pm »
Едва ли прогресивната Луна в Скорпион има такива големи заслуги, освен в случаите,  когато същевременно транзитен Плутон разцъква картата или по рождение този с прогресията е с плутонясала Луна или натален Плутон включва това в "програмата".

При престоя си в Скорпион, прогресивната ми Луна премина през натален Плутон. Транзитен Плутон направи опозиция с натално слънце, но това беше преди прогресията на Луна в Скорпион. По натал, имам секстил между Плутон и Луна, така че, да, беше намесен и Плутон.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #147 -: Май 08, 2014, 12:43:40 am »
Лелееее, аз по-добре да не бях питала бе :)
Я да си поживея, докато е във Везни ... :)

благодаря ви за споделеното - ще си приготвя предварително възглавници, кърпи и всички там помощни материали :) - той 5 дом е в Скорпион, та е ясно за какво точно ще се реве :)
е, на мен 3д ми е в скорпион и при пр Луна в скорпион за гаджета съм ревала, но го отчитам като моя грешка, че съм влагала толкова емоции и съм задълбавала в чувствата, вместо да се отдам на позитивите от престоя на пр Луна в този знак- многото секс. А ти много си се разбързала, чак след година пр Луна ще е скорпион в твоя 5д, но в прогресивен 3д и там ще извърши съвпад с пр Слънце, т.е. ще имаш пр Новолуние- ново начало ти се дава след 2г.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #148 -: Май 08, 2014, 08:55:10 am »
е, на мен 3д ми е в скорпион и при пр Луна в скорпион за гаджета съм ревала, но го отчитам като моя грешка, че съм влагала толкова емоции и съм задълбавала в чувствата, вместо да се отдам на позитивите от престоя на пр Луна в този знак- многото секс. А ти много си се разбързала, чак след година пр Луна ще е скорпион в твоя 5д, но в прогресивен 3д и там ще извърши съвпад с пр Слънце, т.е. ще имаш пр Новолуние- ново начало ти се дава след 2г.

е това е - човек като си е положително настроен .... чашата му е все наполовина пълна :)

това е закачка, да не ми се вържеш нещо ... тя Луната ми е по-бързичка и още след 8-9 месеца ще е в Скорпион. Везните нещо почнаха да ми омръзват с техните обяснения на взаимоотношенията, та затова гледам напред - за нещо новичко, малко екшън с положителни оттенъци :). Права си за прогр Новолуние след две години, ама то наистина е далеч ... дотогава явно е по-добре да си седя на д...то, щото един вид съм в прогр балсамична :) Но това не пречи да се подготвям да комбинирам скорпиончето, с 5 и 3 дом - представяш ли си какъв секс, какво чудо ще е .... чак да ми завиди човек :)

Хубаво е да има човек, който да дава положителните оттенъци на ситуацията - то винаги си има две страни. Трябва да се науча и аз така ..... ти добре ми го прилагаш  :lol_hitting: :lol_hitting: - продължавай :) - все някога може и да вдяна :) - сигурно при прогр новолуние.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #149 -: Май 08, 2014, 10:54:21 am »
От пр.Луна в скорп ли,не знам от какво,но се чувствам повече от страхотно.Енергична и весела,както никога до сега.Въпреки и малкото сън,който ми се полага напоследък,съм в отлична  форма.Не помня и кога за последно ме боля глава.(но тук заслуги има и Тъндър,за което огромно и благодаря) :d030:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."