Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239114 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #150 -: Май 08, 2014, 02:08:07 pm »
тя Луната ми е по-бързичка и още след 8-9 месеца ще е в Скорпион.
Определено не си била изпила кафето за деня, когато си коментирала тази сутрин мои отговори  :012:
Написала съм "чак след година пр Луна ще е скорпион в твоя 5д", а не че тогава става скорпион  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #151 -: Май 08, 2014, 02:18:52 pm »
Определено не си била изпила кафето за деня, когато си коментирала тази сутрин мои отговори  :012:
Написала съм "чак след година пр Луна ще е скорпион в твоя 5д", а не че тогава става скорпион  ;D

бях бе :) - ама честно казано, замислих се, как точно да го разтълкувам - по-точно, на кое да акцентирам, и понеже обсъждахме луната в скорпион, а не 5 дом, затова така отговорих - ама то лошо няма - 4-5 месеца разлика .. за мен е по-важно, че получих информация, как може по положителен и ефективен начин да се отработи - нали това е целта на занятието - иначе, за какво, вие по-знаещите, ще си давате времето като пишете тук (а и на други места).

обаче, забелязвам, че като коментираш прогресиите, винаги гледаш и кое къде се намира в самата прогресивна карта на момента - явно и това е от значение - не съм срещала май по книгите такива насоки.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #152 -: Май 08, 2014, 02:42:18 pm »

обаче, забелязвам, че като коментираш прогресиите, винаги гледаш и кое къде се намира в самата прогресивна карта на момента - явно и това е от значение - не съм срещала май по книгите такива насоки.
разбира се, че е от значение, разглеждат се и прогресивните оси- пише го по книгите, но щом не си го срещнала не му е дошло момента

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #153 -: Май 08, 2014, 02:54:50 pm »
разбира се, че е от значение, разглеждат се и прогресивните оси- пише го по книгите, но щом не си го срещнала не му е дошло момента

срещала съм за прогресивните куспиди (вкл осите) в контакт с радикса. Ще обърна внимание и за самата прогресивна карта., когато го срещна.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #154 -: Май 09, 2014, 11:51:38 pm »

Страх ме хваща от описанията за прогресивна Луна в Скорпион. В момента имам прогресивни Меркурий, Слънце, Венера и Юпитер в Скорпион, не вярвам една Луна още да ме събори, то и без това положението е осмодомно и скорпско.
Не бой се де, на два пъти съм имала пр Луна в скорпион, пък нищо фатално не се е случило, само по-интензивен в емоционално отношение период
За разположението ѝ в 8д има значение- ще са активни осмодомните дела в този период, а при теб в какво ще се изразяват зависи в натала какво имаш заложено по 8д- при мен когато пр Луна в овен беше в 8д ми се случиха много хубави неща, защото там е натален Юпитер У7, тогава родих втората дъщеря- нали 7д в натала показва второто дете
« Последна редакция: Май 10, 2014, 12:08:43 am от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #155 -: Май 10, 2014, 07:19:15 pm »
Прогресивната ми Луна е в 6 дом Везни, делят я 9 градуса от съвпад с натален Плутон.Какво ли ме чака...
може да се вманиачиш на тема здраве, като това ще има отношение към външния вид, да настъпи промяна в него

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #156 -: Май 10, 2014, 07:29:52 pm »
Някакви наблюдения над точния тригон на прогресивната Луна с прогресивното Слънце? Загледах се, че при мен много скоро предстои, станал е почти точен. Прогресивната Луна се движи в 3 натален дом и принципно е у11, Слънцето ми е у12 и по прогресия то е в 11 натален дом - някакво раздвижване покрай компания/приятели, общуване ли трябва да очаквам?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #157 -: Май 11, 2014, 12:00:36 am »
Така ми звучи и на мен.  :29:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #158 -: Май 11, 2014, 08:23:30 pm »
Някакви наблюдения над точния тригон на прогресивната Луна с прогресивното Слънце? Загледах се, че при мен много скоро предстои, станал е почти точен. Прогресивната Луна се движи в 3 натален дом и принципно е у11, Слънцето ми е у12 и по прогресия то е в 11 натален дом - някакво раздвижване покрай компания/приятели, общуване ли трябва да очаквам?

Преди година и нещо имах секстил.  :) Добре се отрази, при положение, че 2 месеца преди това  беше опозиция с натален уран и не беше от най-приятните преживявания. И според мен ще ти се активизират темите по 3-ти и 11-ти, може да се запознаеш с  някакви нови , готини хора покрай твое хоби. Или нови познанства покрай стари познати да завържеш. Във всеки случай ще усетиш хармонията на слънце и луна, все пак имаш опозиция в натала между светилата. Може леко да усетишкак се чувтват щастливците с натален тригон  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #159 -: Май 11, 2014, 08:50:38 pm »
Аз усетя ли нещо хубаво, после го копирам и го закодирам, само да ми падне в ръцете оригинала да може да го снимам е въпроса.  :012: Благодаря ви и на двмата за включването, ще видим какво ще стане.  :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #160 -: Май 12, 2014, 12:23:33 am »
Първо, да изразя най-дълбокото, което можете да си представите, негодувание от апокалиптичните ви мнения за скорпионската Луна. :P  Да имате да вземате! Като не сте се научили овреме да чувствате истинската сила на емоциите и инстинктите си, скорпи-про-луната идва да ви отърве от таз свещена простота на битието (и съзнанието). Добре е да я използвате за добро - sex&drugs&R&R и прочее екстремуми, но ако няма подръка с кого - малко мръсен джаз, чаша вино и нещо старо и лачено ала Брулени хълмове помага за разтоварване на големите очаквания от прогресията на Луна в Скорпион. Шегувам се, но наистина малко се пресолява манджата с тия прогресивни водни луни. 

Второ, да докладвам, че про-Луна в Телец ще вземе да се окаже наистина голямо добиче. Не помня първия път, но понастоящем се оказва една много лежерна и take-it-easy Луна, която ми занижи стандартите - не се юркам като краставо муле при всяка професионална драма, карам го на квото стане, и мога да се заседя повече от половин час на едно място, без да правя нищо смислено и без да развия уртикария. Въобще в момента съм един много фиксиран по прогресия тулуп (Асц, Слънце, Меркурий и Луна са ми фиксирани) и оценявам, че това е Добро, и даже мога да свикна.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #161 -: Май 12, 2014, 12:25:29 am »
:)

потвърждавам за луна в телец :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #162 -: Май 12, 2014, 01:59:34 am »
:)

потвърждавам за луна в телец :)
ами то си зависи къде се намира и какви аспекти прави
докато беше в теле имах кофти случки и скандали покрай опозицията с натлни Нептун У7, Марс У3,8 в 3д, пикът на неприятните събития тогава беше когато пр Луна е била в опозиция с пр Венера- толкова силни и драматични емоции, та чак в града се прочух  :D сега ми е смешно, но тогава колко сълзи пролях от възмущение, но да не ви занимавам само със себе си, че все пак моят пъп не е център на земята  ;D

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #163 -: Май 12, 2014, 08:17:54 am »
Диянка, дай гушка.  :38:

Мислех си, че тези с плутонясали светила имат представа какво е плутонова енергия и при прогресивна Луна в Скорпион, няма да им е толкова трудно. Но пък Сатин май беше с подобна позиция и трудно е изживяла тази прогресия.

Около мен има една прогресивна скорпионска луна. Не се е тръшнал, няма кой знае какви сътресения, не и повече от нормалните и приемливи. Не дава вид на дълбоко страдащ човек. Оцелява се някак.

Описанието ти ми хареса - мръснишко и секси.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #164 -: Май 12, 2014, 08:18:29 am »
В момента е на градус от опозицията с прогресивно Слънце и Меркурий. Аспектите й с пр. Асц., Венера и Юпитер отминаха есента на 2013. Като управител на асц. Би трябвало да е активна, според мен е в латентна фаза защото не прави аспекти с натала
« Последна редакция: Май 12, 2014, 08:23:54 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est