Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239204 пъти)

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #375 -: Юни 09, 2015, 09:29:48 am »
Каква е разликата за домовете. В "Natal and Progressed chart" и в "Natal, progressions and solar arc combinet" в астрото ми показва, че Луната ми преминава през 10-ти дом. Но в "Progressed chart" ми е в 9 ти. Коя гледате вие?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #376 -: Юни 09, 2015, 09:34:56 am »
В първите две карти виждаш в кой натален дом е, в третата показва прогресивния дом. Гледат се и двата дома, но наталния е по-важен.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #377 -: Юни 09, 2015, 09:40:01 am »
В първите две карти виждаш в кой натален дом е, в третата показва прогресивния дом. Гледат се и двата дома, но наталния е по-важен.

В наталната ми е в 7-ми... Първите две нали пак показват и прогресиите. Просто в тях ми преминава през 10-ти, а в последната през 9-ти. Нещо се забърках

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #378 -: Юни 09, 2015, 09:47:00 am »
Показват прогресиите на планетите в наталната карта, ъгловите домове и куспидите са както са в натала.

Виж, че в Progressed chart ъглите на хороскопа и домовете са в различни знаци.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #379 -: Юни 09, 2015, 10:06:51 am »
В наталната ми е в 7-ми... Първите две нали пак показват и прогресиите. Просто в тях ми преминава през 10-ти, а в последната през 9-ти. Нещо се забърках

Когато има натал, прогресии, арк, не можеш да видиш прогресивната карта. Тя се образува САМО от прогресивните планети и куспиди, затова се гледа отделно.

Когато имаме Луната или нещо прогресивно:

1. Положение по натал
2. положение на прогресивната планета спрямо наталната карта - от картата "Натал, прогресии и арк"
3. Положение на самата прогр планета в прогресивната карта (без натал)

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #380 -: Юни 09, 2015, 10:58:42 am »
Ахааа, ясно. Мерси многоо , момичета. Златни стее  :57:

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #381 -: Юни 23, 2015, 06:11:29 pm »
Искам да споделя, че моята прогресивна Луничка най-накрая навлиза в 5 дом  O:-) O:-)  Усещането е много приятно - едно такова свободно, весело, приятно .... От миналата седмица се чудя, какво точно става и го отдавах на това, че приключих онова там, но сега видях, че тази моя приятелка (У1) вече излиза от 4 дом - тя там да си е "у дома", но на мен ми беше тежко. Дори и в Скорпион, 5 дом явно си е 5 дом :)

 :party0036: :party0036: 8)

Това настроение явно отмина :). Сега вече се вкарвам във филми за глупости - хем знам, че не трябва (в смисъл, знам, че реалността е друга), а отвътре нещо все ме напира, търси, дълбае и ми е криво ... мамка му  :91: :91: ... а в Скорпион ми е и ЮЛВ - как точно да работя за СЛВ, щом прогр Луна е в знака на ЮЛВ - питам аз  :57: :57: Как да си изживея нормален 5 дом? Освен да чакам още 2 год, докато влезне госпожицата в Стрелец .... ама това са си две години - ужас  :57:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #382 -: Юни 23, 2015, 09:38:58 pm »
Happy, знакът Скорпион е свързан със засилен интензитет и драматизъм в проявите си, както и обсебване по някой/нещо. Прогресивната Луна, знаеш отразява емоционалните нужди и реакциите към ситуациите, събитията според знака и дома , в които се намира в периода, така че като събереш "2 и 2" получаваш : " Аз съм инстинктивно настроена(Луна) да давам щедро любов(5-ти дом) заредена с много драматизъм, целенасочено (Скорпион) срещайки ситуации, хора, с които да доведа нещата/ отношенията докрай (ЮЛВ)"-примерен прочит. :)
Хвани основните акценти тук и си сглоби пъзела според твоите потребности и как същите отразяват наталните ти констелации, сиреч -теб самата, как ти реагираш на такъв тип преживявания. В периода и още някъде трябва да има Плутон/Скорпион/8-ми ,които да активират или да са активирани, пр.Луна никога не е сама в проявите си и това ще ти подскаже как ще се справяш в периода. Основното при транзит, прогресия, дирекция и т.н. с участието на Плутон/ Скорпион е импулс и надолу, а в края голо.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #383 -: Юни 23, 2015, 11:16:09 pm »
Подкрепям за прог. луна в Скорпион! Е, няма такова чудо  :91:

Питам се това аз ли съм, не съм ли... и то не само емоции, ами и действията не отстъпват! Сега разбирам какво е това да си строшиш главата, и то при положение, че разумът ме владее отвсякъде. 

Луда работа. Искам да се маха, но още година ще трябва да потърпя. Сега е настъпила купсидата и ще влиза в 3-и дом, чийто управител е Скорпион. За трети дом - в него имам един Нептун и туй-то. Това с образованието не виждам как ще стане, вече съм и на години и нито ми се занимава, нито капчица желание имам.

Започнах да чета много книги, и то на чужд език. Какво ще ми донесе в 3-и дом?

А като за капак Уран прави точен съвпад с купсидата на 8-и ...
« Последна редакция: Юни 23, 2015, 11:27:48 pm от ladycharm »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #384 -: Юни 24, 2015, 08:34:25 am »
Happy, знакът Скорпион е свързан със засилен интензитет и драматизъм в проявите си, както и обсебване по някой/нещо. Прогресивната Луна, знаеш отразява емоционалните нужди и реакциите към ситуациите, събитията според знака и дома , в които се намира в периода, така че като събереш "2 и 2" получаваш : " Аз съм инстинктивно настроена(Луна) да давам щедро любов(5-ти дом) заредена с много драматизъм, целенасочено (Скорпион) срещайки ситуации, хора, с които да доведа нещата/ отношенията докрай (ЮЛВ)"-примерен прочит. :)
Хвани основните акценти тук и си сглоби пъзела според твоите потребности и как същите отразяват наталните ти констелации, сиреч -теб самата, как ти реагираш на такъв тип преживявания. В периода и още някъде трябва да има Плутон/Скорпион/8-ми ,които да активират или да са активирани, пр.Луна никога не е сама в проявите си и това ще ти подскаже как ще се справяш в периода. Основното при транзит, прогресия, дирекция и т.н. с участието на Плутон/ Скорпион е импулс и надолу, а в края голо.

Благодаря, Рени, за включването :) ще опитам да направя нещо по въпроса :)

И сега, заради астрологията - да, Плутон и 8 дом са активирани - тр Уран, У8, направи куинконс откъм 10 дом с Плутон в 3 дом, ама той нали е в точен съвпад с Венера, та .... :), а в момента прави и куинконс със себе си в натала. :). Пр Венера и пр Слънце вървят към секстил с нат Уран (У8). Добре че Плутон няма точни аспекти - сега ще върне към квадрата с Мерка, ама стационарната точка ще е на почти 2 гр, та се надявам да не го закача :)
Аспектите на тр Сатурн в Скорпион няма да ги смятам, че ще ми дойде в повече :)

Примерния ти прочит ме устройва, щом като все пак накрая ще има резултат  :08:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #385 -: Юни 24, 2015, 10:42:37 am »
Не ми беше лош период на пр. луна в скорпион, при все, че наталната е в огнен знак. Имаше трасформации, но въобще не беше така тежък както когато пр. луна беше в 8ми дом. Е, тогава не знам как оживях, бях в някакъв ад...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #386 -: Юни 24, 2015, 05:38:10 pm »
Е, някои сме късметлии-в осми дом, ама в телец

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #387 -: Юни 24, 2015, 07:11:55 pm »
Не ми беше лош период на пр. луна в скорпион, при все, че наталната е в огнен знак. Имаше трасформации, но въобще не беше така тежък както когато пр. луна беше в 8ми дом. Е, тогава не знам как оживях, бях в някакъв ад...

И аз бях в емоционален  ад при прогресивна Луна в Козирог в 8ми дом  :( :(

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #388 -: Юни 24, 2015, 09:49:43 pm »
Е, някои сме късметлии-в осми дом, ама в телец
И аз имам телец в края на 8-ми дом, какво ми се фукаш?  :29:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #389 -: Юни 24, 2015, 09:55:04 pm »
И аз имам телец в края на 8-ми дом, какво ми се фукаш?  :29:

2020 някъде и ти ще можеш да се фукаш