Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83330 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #45 -: Януари 24, 2014, 09:04:23 pm »
Към края на ретроградието бях изненадана - неочаквано ме потърси агенция, която преди време постъпи нелоялно с мен. Сега ми предлагат да си подновим сътрудничеството. Но този път няма да им позволя да диктуват условия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #46 -: Януари 27, 2014, 12:53:15 am »
При мен Венера е ретроградна в първи дом и с пълна сила заработи правилото, че активира и срещуположния дом. Отделно при мен в радикса упралява 5 и 10 дом, та няма как да не отвори някоя лИбовна тема.
Всички стари "пациенти" от последните две години ме потърсиха. Но по-важното е, че с всеки макар и кратък разговор с някой от тях все повече си давам сметка какво всъщност искам от интимните отношения и от какво имам нужда. И много се радвам, че с тези хора не се е получило нищо, защото сега по странен начин с цялото си същество знам, че никой от тях не е бил моят човек.
Преди време ей така - за флирта и за да си губя времето, може би дори бих се видяла на кафе с някой от тях. Сега дотолкова не ме вълнуват, че дори разговора по телефона ме натоварва. Може би звучи малко...некрасиво, но точното ми усещане е, че са някакъв ненужен отпадък от миналото. Нямам негативно отношение към нито един - не ме разбирайте погрешно. Просто на този етап не желая случайни хора около себе си, предпочитам да бъда сама.

Само за месец претърпях доста реформи в разбирането си за любовта. Дадох си сметка с какво повече не мога и не бих направила компромис. Обясних си какво в моето поведение и мислене е провокирало нещата да се случват по сходен начин. Все едно проследих ефекта на пеперудата.

Интересното е, че Венера ще се обърне директна, когато квадратира наталната ми Венера в Овен, та очаквам още преки проявления.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #47 -: Януари 27, 2014, 12:55:27 am »
При мен тази гаднярка нищо не донесе, ама съвсем нищичко и съм и сърдита :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #48 -: Януари 27, 2014, 12:59:13 am »
The_One,в момента какво правят Плутон /Сатурн към оста 5/11 и имаш ли активиране на оста 1/7 и нодална и по транзити ,и по прогресия ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #49 -: Януари 27, 2014, 01:20:13 am »
Плутон се движи през първи дом, има градус до квадрата с Венера. Юпитер минава през седми дом и скоро направи квадрат с Венера - този аспект също ми води пациенти  ;D Уран върви към съвпад с Венерата ми. Изобщо...положението е - да ми е здрава Венерата  ;D

Сатурн скоро навлезе в 11 дом, но не прави аспекти с натални планети. Скоро ще имам прогресивно Новолуние в последните градуси на Риби, в трети дом. Но остта 1-7 дом е активна само по транзити. Дирекциите и прогресиите ми са във втори и пети дом.

Я кажи какво ти се върти в главата?:)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #50 -: Януари 27, 2014, 01:27:31 am »
Нищо още не ми се е завъртяло ,но от това ,което сподели ,не може да е проява само от ретро Венера ,тя си "кара " назад постоянно,нали ?!?  ;)

Венера в Овен ,много рядко ще се отпусне да споделя нещо 1/5/7-ми ,ако някой/нещо не я "бута" да го прави  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #51 -: Януари 27, 2014, 01:33:19 am »
Ама моята е приказлива - третодомна Венера  :D

Генералната промяна на разбиранията мисля, че е по Юпитер. През седми дом сменя разбиранията, като те кара да погледнеш философски на партньорствата. За аспекта с Плутон - нямам идея. Него го имам и по прогресия само че е опозиция. Пострадах си миналата година от любов, дано с това се размине. Може това да ме е размекнало да споделям така. Ухх...сега как ме стегна Овенската гордост, че съм се размекнала  :57:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #52 -: Януари 27, 2014, 01:40:51 am »
Тя нека си говори ,но не по темите ,които споменах и моята го играе "разголено " и "в червено" на публични места ,но ...винаги има едно голямо НО  ;)

На колко градуса е Уран от стелиума в Овен и Сатурн ,какво е "охладил" през изминалите 2 г.?1? Ти не си юпитеров тип темперамент,за да е толкова важен той за теб.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #53 -: Януари 27, 2014, 02:00:36 am »
Помня, че и ти беше с Овенски стелиум затова така "запознато" подхождаш ;D Теб налази ли те Уран и как ти действа квадрата с Плутон?

При мен Уран има близо 4 градуса до Венера, 9 до Луната и чак накрая на знака ще се срещне с Юпитер. А Юпитер ми е важен, защото е ъглов - той е на К4. Но управлява 12 дом и отвреме-навреме ми носи и загуби. Уж са за добро...ама са си загуби.

Сатурн охлади, каквото напипа през последните 2 години. При мен е на асц. свикнала съм му и затова хич не ме щади, а се развява с голямата брадва. Откакто беше във Везни и ми опозира Луната се почна с едни нууууууужди от любов и още по-големи липси на любов. Но пък научих кое наистина ми е важно. През 10 дом беше доста тегав период. Много ме промени, но чрез неприятни ситуации и усещания. Малко ми поугаси Овенските фойерверки, с които преди подхождах към всичко.

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #54 -: Януари 27, 2014, 02:08:34 am »
Значи квадратурата Уран/Плутон вече е разбунтувал Венера и всичко ,свързано с нея.Е,от догодина ,вече ще се радваш на чисто новичка Венера,да не си хареса някой жених и да те изненада  ;) Аз не казвам ,че Юпитер не е важен ,но не е "твоя " човек ,гледай Сатурн ,той ще те "радва" .

Моят стелиум след 1-2 г .ще го атакуват Уран/Плутон от 20* -26* Овен е .сега само ми разбутват пр.Венера и всички МП с участие на Слънце/Венера. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #55 -: Януари 28, 2014, 11:44:47 am »
Продължават да излизат наяве стари и полузабравени некоректни и нелоялни отношения. Този път професионални, с агенция-посредник. И, разбира се, пак са спретнали интрига - вадят от прахоляка стари забравени недоразумения и ги правят актуални към момента. При условие, че тоя въпрос вече отдавна не повдигам, за мен е приключил. Направо се чудя как ги държат тия на работа толкова години - все мрънкат, все ги мързи, все гледат да спретнат интрижка и да ти изопачат думите. Поставиха ме и в неудобно положение и спрямо колежката, с която от няколко години работим в екип по двуезични преводи.  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #56 -: Януари 28, 2014, 12:11:41 pm »
При мен ретрото се отрази на дома, който управлява венера в натала. В момента ми транзитира през 7ми, но прояви точно по тези теми няма, никой не е излизал от нафталина по тия теми  :012: обикновено това става на ретро мерк ( макар, че ми У4,12 ). Но венера ми е У11 в натала и се видях с много стари приятели и познати с които бях загубила контакт с течение на времето. Някак си изникнаха на дневен ред и от обстоятелствата, но съм доволна, защото единствената причина, поради която не съм била в контакт с тези хора е било разстоянието и времето, различния ритъм на живот. Имах и пътъване към бившо местожителство, където пак се видях със стари дружки. Мисля да си поискам и едни пари, надявам се да ми ги пратят вече, че то минаха 2 месеца. Иначе за моя изненада се чувствам несигурна за покупки, а сега както са разпродажбите.  ???  Взех си 2 неща за които вече се чудя защо аджеба ги взех  :012: :012:, надявам се да си оправя мнението като тръгне директна.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #57 -: Януари 28, 2014, 12:18:55 pm »
Проблем с покупките нямам, реших да посвия малко разходите, а и сега нямам потребност да купувам излишни неща. Но по време на това ретроградие, особено към края му, изплуваха много моменти, свързани с коректност и етика или по-скоро с липсата на такива в междуличностните отношения. Изключително съм възмутена, да не казвам зашеметена!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #58 -: Януари 28, 2014, 12:24:47 pm »
Ще перефразирам и Алберт Айнщайн, ако ми позволите, защото и аз имам подобни наблюдения като тези на Лила (само че не са от ретро Венера, а от по-рано). Две неща са безкрайни - Вселената и човешката наглост. За първото не съм сигурна. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #59 -: Януари 28, 2014, 01:04:02 pm »
По време на това ретроградие Венера е в Козирог и направи аспект със Сатурн – логично е да  излязат на дневен ред тези страни в отношенията.

Меркурий не е ли вече в предретроградна сянка? Тия дни усещам особена енергия, най-вече в меркуриевите сфери. И няма да коментирам какви неща напират отвътре и смятам най-сетне да ги изрека, очаквам същински фурор. Не може все да се мълчи и да се поощряват лъжите и злоупотребите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui