Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83322 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #60 -: Януари 28, 2014, 01:21:21 pm »
Уран е първият "вестител" на истината от "тримата големи" ,Меркурий само информира " ТАСС уполномочен заявить" ;)
Так където в момента Уран активира точка от натала ,там ще се говори/търси истината и ако по натал няма аспект същата с Уран-криза и край на нещо ,последвано от начало .Ако аспекта е опозиция,в домове на взаимоотношенията,нодална ос ,даже и да не е активирана Венера ,акцента ще е върху тях.Тук няма или /или ,това е Уран има и/и.
Ретро Венера в същия този период и в знак ограничаващ проявите на Уран ,ще отлага до като тя реши целенасочено ,кой да "кастрира" в ситуацията. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #61 -: Януари 28, 2014, 01:31:29 pm »
" ТАСС уполномочен заявить" ;)

Рени, ТАСС очень долго молчал, но сейчас заявит... мало не покажется.  ;D

Изглежда че на някои им се очертават два много неприятни рождени дни. Освен ако не благоволя да забавя официалното изявление.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #62 -: Януари 28, 2014, 05:30:44 pm »
" ТАСС уполномочен заявить" ;)

Рени, ТАСС очень долго молчал, но сейчас заявит... мало не покажется.  ;D

Изглежда че на някои им се очертават два много неприятни рождени дни. Освен ако не благоволя да забавя официалното изявление.

А попита ли Марс дали е готов да го "заяви " ?!?
'Щото нали по ретро планети ,очакванията не се оправдават,а ти си Овен ,ще понесеш ли ако Марс започне да лавира,в смисъл в самия развой на битката да поиска споразумение ?!? ;)
Дали да не изчакаш Марс да съвпадне с възела ти и Венера да стане стационарна ,първият ще ти помогне да отстояваш позицията си ,без да си агресивна ,а втората ще се спре почти в градуса на Плутон-тук проявата си я разтълкувай ти  ,но ти си прецени кога и как  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #63 -: Януари 28, 2014, 09:14:47 pm »
Дотук не съм лавирала, а премълчавала, отстъпвала поради вродената ми тактичност и добро възпитание. Лавират тия, дето имат интереси, що мазнене изслушах, да взема да отворя фабрика за мас.  :012:

Обаче сега по това ретроградие в сатурнов знак (при мен се пада във 2 дом) излязоха на дневен ред доста материални претенции и недоразумения.
1. Както споделих, сега имам проблем с едни некръвни роднини, претендиращи за благотворителност от моя страна. 2. Не мога да оправя едни стари неиздължени хонорари - възложителят се обади да ми ги изплаща, но е с голям хаос в счетоводството и не можем да хванем докога са платени и откога се дължат. А това също предполага да преотстъпя нещо в негова полза, хем като посредник взема достатъчно задето нищо не прави, само ми издава преводите.  3. Обадиха се и от една нелоялна агенция (навремето започнах там преводаческата си кариера) с мазно предложение да си подновим сътрудничеството. След голямо прекъсване ми възложиха две мижави поръчки и днес от една колежка разбирам, че през това време са успяли да спретнат и интрига - преди няколко месеца бяхме претендирали за незначително увеличение на хонорарите за спешни и експресни поръчки (само с левче отгоре, а не с до 50%, както си му е редът!), тогава въпросът ни остана без реакция, а сега изведнъж е изплувал на дневен ред и ни обвиниха, че претендираме неоснователно. И се оказа, че за пореден път са ни изопачили думите в тяхна полза и наша вреда. Ако трябва да обобщя трите случая, по време на това ретроградие по-силно от всякога взех да се отвращавам от човешката алчност и тарикатлък. Да не говорим и за редица некоректни изпълнения.

---
Тоя пост е малко в стил оплаквачка, за което се извинявам.


« Последна редакция: Януари 28, 2014, 09:34:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #64 -: Януари 28, 2014, 09:42:32 pm »
Всички водни Марсове лавират ,за да стигнат до целта ,сега по какъв начин...-ти каза как е при теб ,това могат,както огнените са директни ,което ги прави груби и т.н. Споменах Марс ,защото без него няма как човек да пристъпи към действие ,да се защити ,да има мотивация ,а при теб е й важна фигура все пак.
Лавирането не винаги е аналог на "мазнене" ,това е прийом на Водата ,а тя е най-упорита и ...устойчива. ;)

Лили,направи ми впечатление това [quote вродената ми тактичност ][/quote]-астрологически ,къде е показано в картата ти ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #65 -: Януари 28, 2014, 09:43:23 pm »

Меркурий не е ли вече в предретроградна сянка? Тия дни усещам особена енергия, най-вече в меркуриевите сфери.

май да, имам същите провления в тези сфери, дискомфортни :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #66 -: Януари 28, 2014, 09:49:04 pm »
Лили,направи ми впечатление това [quote вродената ми тактичност ]-астрологически ,къде е показано в картата ти ?!?

Предполагам, че е от знака на Марс и липсата на напрегнати аспекти към същия, знака на Луната и тригоните на Нептун към овнешката сбирщина. Плюс ранна семейна среда и възпитание.

Когато силно се ядосвам, често си поставям за цел да бъда остра и нетактична, правя го нарочно, за периодично "разтърсване" на дразнещия субект - или да го изкарам от летаргията,  която пребивава, или да му покажа ясно и недвусмислено, че е доста прекалил. Но по принцип грубостта не ми е присъща и такива състояния предизвикват много силен вътрешен дискомфорт у мен, все едно не съм аз.

Тия дни усещам един особен дискомфорт и тревожност - вероятно се дължи и на ретро Венера, и на предретроградната сянка на Меркурий.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #67 -: Януари 28, 2014, 09:51:51 pm »
Лили,направи ми впечатление това [quote вродената ми тактичност ]-астрологически ,къде е показано в картата ти ?!?

Предполагам, че е от знака на Марс и липсата на напрегнати аспекти към същия, знака на Луната и тригоните на Нептун към овнешката сбирщина. Плюс ранна семейна среда и възпитание.

Когато силно се ядосвам, често си поставям за цел да бъда остра и нетактична, правя го нарочно, за периодично "разтърсване" на дразнещия субект - или да го изкарам от летаргията,  която пребивава, или да му покажа ясно и недвусмислено, че е доста прекалил. Но по принцип грубостта не ми е присъща и такива състояния предизвикват много силен вътрешен дискомфорт у мен, все едно не съм аз.

Тия дни усещам един особен дискомфорт и тревожност - вероятно се дължи и на ретро Венера, и на предретроградната сянка на Меркурий.

Благодаря . :08:

Той беше близо до ИЦ ,Луната ти е водна ,а планета имаше ли в 4-ти дом ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #68 -: Януари 28, 2014, 09:58:25 pm »
Не, Рени, друга планета в 4 дом няма. Марс е на 1-2 гр. от ИЦ, откъм 3 дом. Понякога съжалявам задето няма никакви напрегнати аспекти, не стига че е и в слаб знак. Изпитвам особени затруднения да си отстоявам правата и интересите, цял живот съм така - и характерът ми е такъв, и възпитанието. В този смисъл важи оня култов лаф, че Марс в Риби на никой не отказва.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #69 -: Януари 28, 2014, 10:28:22 pm »
Лили ,Марс в Риби не е слаб и не знам защо "някой ,накъде е казал това" -това го споделям от опит,мъжете които са "плували и плуват " около мен всички до един имат/имали са нептунов Марс ;трябва му муза/муз,но с "форма/реални"  и ела да видиш колко е слаб  ;) Относно отстояването тук -има начин ....
Имаш твърд аспект на Марс -съвпад ИЦ ,мама ,татко и аз ! Не знам тук /там ( у дома ) ,кой е бил "Марс "  ::),но останалите двама или трима са му сърбали кашата.

А че дава ,дава така е и то в секса ,много ясно и  в още две -три сфери ,но няма как -мъжка "даваща" планета в алтруистичен знак.Всички планети в знак на Риби раздават ей така ,по начин или под форма ,присъща за същите -аз раздавам "слънчеви водни кончета "(Слънце в Риби в аспект с Юпитер )  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #70 -: Януари 28, 2014, 10:40:17 pm »
Лили ,Марс в Риби не е слаб и не знам защо "някой ,накъде е казал това" -това го споделям от опит,мъжете които са

е, нямаше как от Венера да минем към Марс, особено когато е специфично поставен и мунданно, в знака на Венера, ретроградна и с предстоящ квадрат помежду им

в тоя ред на мисли, Рени, какъв е според теб притежателят на тая карта - силен или слаб


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #71 -: Януари 28, 2014, 11:05:01 pm »
Abroad,все пак си "споделяха" две марсови Венери,не може да не го включим в играта  ;)
Тук ме питаш конкретно как се утвърждава притежателят на тази карта ли ,според това как е поставен Марс тук?!?
Ако е мъж като "Великият Гетсби " ,но с Лада 1500's ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #72 -: Януари 28, 2014, 11:10:36 pm »
Не знам тук /там ( у дома ) ,кой е бил "Марс "  ::),но останалите двама или трима са му сърбали кашата.

О, да, така е! Първо дядо ми - Слънце в Овен, после майка ми - ранено Слънце в първи дом, екзалтирал Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #73 -: Януари 28, 2014, 11:22:21 pm »
Abroad,все пак си "споделяха" две марсови Венери,не може да не го включим в играта  ;)
Тук ме питаш конкретно как се утвърждава притежателят на тази карта ли ,според това как е поставен Марс тук?!?
Ако е мъж като "Великият Гетсби " ,но с Лада 1500's ;)

Марсът ми е венерин с ретроградна Венера, тъй че се вписвам в картинката, така че дай по същество
аналогията с Гетсби никак не я разбрах, инак за Ладата може и да я впишем, ама не съвсем - все пак е предимно от солидно желязо съставена

та, по същество - силен или слаб?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #74 -: Януари 28, 2014, 11:40:21 pm »
Abroad , за мен няма такова понятие като "слаб" и "силен" Марс ,има различен начин на изразяване на неговия принцип.
Искаш да предположа по тази карта ,дали мъжа (предполагам си поставила карта на мъж ) е "силен" с Марс -а си ?!?
За мен е интересен за противоположния пол и може би много често жените са неговия трамплин в амбицията му да бъде "някой" ,има нещо фанатично в него ,но не знам в каква област дефицира ,тогава би бил мрънкащ всезнайко ,от тихите водни "агресори " е. ;)

О ,а как изглежда този магьосник ?1?
Дай някакъв отличителен белег при този човек  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“