Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83179 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #135 -: Февруари 17, 2017, 01:06:30 pm »
Интересно, фалшо-усещането то Венера ли идва? Аз надушвам от километри тайните помисли и много се ядосвам вътрешно на хора, които лицемерничат, а другите въобще не ги усещат. Венерката ми е силно аспектирана, в Дева. Кой знае какво ще лъсне на това ретроградие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #136 -: Февруари 17, 2017, 01:09:47 pm »
Интересно, фалшо-усещането то Венера ли идва? Аз надушвам от километри тайните помисли и много се ядосвам вътрешно на хора, които лицемерничат, а другите въобще не ги усещат. Венерката ми е силно аспектирана, в Дева. Кой знае какво ще лъсне на това ретроградие...

При предишното ретроградие имаше ли нещо подобно - тя тогава май влезе в дева и от там се върна в лъв?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #137 -: Февруари 17, 2017, 01:26:15 pm »
Интересно, фалшо-усещането то Венера ли идва?

Лицемерието и куртоазията се приписват на Венера. По Меркурий е начинът, по който го изразяваме, вербализираме, предаваме нататък, към определен човек или аудитория. Ако говорим за фалшификаторски умения, номерца и тарикатлъци, според античните астролози го дава комбинацията между Меркурий и Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #138 -: Февруари 17, 2017, 03:00:06 pm »
При предишното ретроградие имаше ли нещо подобно - тя тогава май влезе в дева и от там се върна в лъв?
На мен това си ми е по природа- тези усещания. При предишното не съм имала акцент във взаймоотношенията. Разположението й в 12-ти дом, и У на 2 и 8, обикновено при ретроградия ми се отразява в творчески импулси и започвам да творя.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #139 -: Февруари 17, 2017, 03:11:59 pm »
При предишното ѝ ретроградие вълк в овча кожа си показа зъбките. Занимавах се с имотни дела, беше наистина неочакван удар под кръста и много подло изплетена мрежа. Кету ми минаваше през Слънцето, проработи домът по равнодомната система /дом-знак/. Да, може със сигурност да се каже, че на фокус са били междуличностните отношения. Ретроградието на Венера изкара на повърхността мотиви, които дотогава са оставали скрити и незаявени в прав текст. По делата и постъпките ще ги познаете, не по думите... И на адвокатка със съмнителни качества попаднах – типичен венериански представител беше, при това стелиумен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #140 -: Февруари 17, 2017, 11:36:53 pm »
Венера спира в Овен в рецепция със  Слънце Риби и Нептун съвпад Меркурий : " Там, дето мислиш, че сте ти и твойта роза, наднича градинар " Г. Господинов :)

Замислих се върху споделеното от Papy и наблюденията й върху фазова Венера. Към този момент някак не настоявам да се обяснявам в чувствено-емоционално-интимната сфера или защо и какво чувствам, не го нося в себе си това, не мога да го оценя, за да го разпозная, изразя и съответно споделя.  Когато към мен е "насочено" такова настоятелно обяснение, даже и жест, ситуация  на радост към мен,  аз се чувствам неловко, не знам как да отреагирам и това се приема от другия/-ите като незаинтересованост, студенина, високомерие( може би защото и Сатурн е до ретро Венера при мен). Аз съм първична по отношение аналогиите на Венера- искам , желая и предпочитам да ме искат  и желаят, но по моя начин и то сега, когато имам настроение. По-често фазова Венера без оглед на знака действа като Марс, не се обяснява настоятелно, нито на всяка цена иска да обясни своите чувства и предпочитания..трябва й многооооо време и ...многооооо социален живот , докато случи това.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #141 -: Февруари 17, 2017, 11:48:12 pm »
Всъщност, за да говорим за фазова планета, тя трябва или тъкмо да си е сменила посоката на движение, или да се е показала в небето /след невидим период/, или да се е скрила. Астрономически. А астрологически ретрото си е вид фаза или може би състояние. Не са чак толкова много хората с фазови планети и обикновено си личат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #142 -: Февруари 18, 2017, 12:04:12 am »
Моята е фазова, нали затова си лича и споделих лично.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #143 -: Февруари 18, 2017, 12:06:14 am »
Моята е фазова, нали затова си лича и споделих лично.  :)

Малко след стационарно-ретроградната ѝ спирка ли?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #144 -: Февруари 18, 2017, 12:10:30 am »
Да, Венера ми е стационарно-ретроградна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #145 -: Февруари 18, 2017, 12:14:07 am »
Да, има разлика.
Моята е само ретроградна, не е фазова, видима. Доколко е забелязвана не знам, не полагам особени усилия да ѝ лъскам козинката.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #146 -: Февруари 18, 2017, 12:25:14 am »
При мен се усети някакъв, макар и минимален интерес да потърся в себе  си жената в по-пасивния й, приемащ тип, 5-6 г . след като Венера се обърна директна по прогресия, но не бих казала, че това изцяло промени нагласата ми в тази сфера. Да, определено започнах да схващам някои чисто женски прийоми, тактики и "защо така правят жените". Тялото ми не отразява вътрешната същност, женското ми его-чувствам се като в капан, това е моята Венера SR. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #147 -: Февруари 18, 2017, 12:36:42 am »
Венера фазова си е фазова, но в знак със сатурн, винаги ще си дава сметка какво е, какво би могло да е, какво трябва да е, и дали ще е, и понеже в овен-тя решава дали ще е царят, господарят, или друго. Демек-не е женска, а е войн, при това силен войн, без бойно поле. Опасна комбинация


Относно маските-да нямате илюзии по въпроса. Всички сме с маски, защото сме социални и много искаме да сме приети и харесани. Често ситуацията е прозрачна. Често маските са плоски. Но при всички случаи маската е строго индивидуално нещо, и отразява съвсем точно мирогледа на човека. За който може да чете (първообраза). Другите четат маските. А някои нищо не четат :)

Според мен твърдите аспекти на уран в това отношение са голям плюс-знаят за маските, и не им пука на грам

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #148 -: Февруари 18, 2017, 12:47:56 am »
Точно така, желанията са ми по-силни от възможностите и често изигравам, като във/на филм, ситуация свързана с Венера, още преди да се е случила същата и в момента на сбъдването или малко след това се разочаровам, защото не се върти "моя' сценарий-това е много кофти и въпреки, че го знам, куинконкса Венера/Нептун 5/12-ти всеки път ме връща в тази роля, няма перспектива. Докато Уран/Юпитер не докоснаха пр. Венера точно в градуса, в който се е обърнала, а там е МП Слънце/Луна...намерих начин(ът).

Папи, и много хора четат, за да не мислят. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #149 -: Февруари 18, 2017, 12:54:38 am »
Има въображаема ситуация заради нептун, а няма бъдеще и има разочарование заради сатурн. Спасение няма...освен ако не избереш скучен сатурнов тип. Той може да те издържи, а може и да те зарадва.