Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83183 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #165 -: Февруари 18, 2017, 04:21:11 pm »
Аз  се чувствам "ок", че повечето хора ми гледат "червената опаковачна хартия", така вече не ми се налага да обяснявам, защо така казах, защо не искам да говоря, защо  се смея. И имам толкова много време за да търся и за да си задавам на/ за себе си въпроси.  :)
Хубаво е да  имаш ретро Венера по рождение , на една по-друга възраст. Изведнъж откриваш колко много различни, нетипични интереси  и предпочитания, излизат на повърхността, при всеки ретрограден Меркурий.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #166 -: Февруари 18, 2017, 04:26:36 pm »
Хубаво е да  имаш ретро Венера по рождение , на една по-друга възраст.

На младини е трудна за понасяне, по към средната възраст започваш постепенно да свикваш и да осъзнаваш някои нейни предимства. Разликата в изявата с директна Венера в същия знак е доста съществена. Ако говорим за знака в Овен, ако е директна, се изявява с по-характерните му качества и е доста по-предсказуема.

Относно критиката – приемам градивна такава. Но ако не е, това веднага се усеща, както и движещите скрити мотиви под линия и с дребен шрифт.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #167 -: Февруари 18, 2017, 04:47:09 pm »
Ти си с АСЦ Скорпион- нативите с такъв АСЦ  винаги сте нащрек, мнителни, наблюдателни, все очаквате някой да изскочи даже и оттам, където е невъзможно, нормално е да преценяш така света, и не само ти, разбира се. Това не е "гъвкав' АСЦ, заедно с  ретро Венера , скритото, интригата, тъмното,  винаги ще има превес над "хей, живот, здравей, здравей ".
Овен поставен във Венера й придава много пламенност, страст, потентност, щедрост и това я затормозва, тя не обича нещата да се случват на екс, да се поти и да раздава от (скъпо)ценностите си  просто ей така, а с буквичката " R до нея пък, често отрича телесните си и физически нужди, ами  ако бъдат същите разбрани погрешно,ами ако това е "мръсно" ?!/ Наистина ретроградна Венера в Овен е специфична, защото е под управлението на Марс, да някои ще кажат, че ретро Венера в Скорпион също е под егидата на Марс, но тук е подчертан пасивния принцип, нощния, близък до този на Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #168 -: Февруари 18, 2017, 05:04:19 pm »
На младини наистина имах проблем да приема нещата да се случват "на екс". И търсех дълбочина там, където я няма. Под вола теле. С напредването на възрастта това се пренесе и в приятелствата с жени – търсиш нещо по-дълбоко и истинско там, където изначално нещата са поставени на куха и потребителска плоскост, или целта е просто да убива време в празни приказки с теб.

Гледам гореспоменатата приятелка с невидима ретро Венера – нито едно истинско приятелство, в което енергиите да вървят двупосочно, да има взаимна подкрепа. Иначе познанства с жени, които привидно могат да минат за приятелства, има доста. Навремето и аз поддържах кухи "приятелства", за да се чувствам обградена от хора, да съм част от тъй наречения социум. И постепенно теглих майна на социума, особено в частта му, изградена от кокошки. Все още никой не е умрял, само защото няма приятелка, с която да пие кафе и да разменя клюки. Да излязат заедно и да водят празни разговори. Преди 20 години имах съвсем други разбирания за тия неща, обградена бях от компании и от доста илюзии.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #169 -: Февруари 18, 2017, 05:04:53 pm »
Ретроградният период на Венера винаги активира модела на Златното сечение или проявите на отношението квинтил 72 *. Значи всички родени с ретро Венера по натал носят изначално в себе си творческия импулс,  но не е  задължително всички да са го изразили в изкуството или да работят по/с него, но пък оттам идва и чувството, че родените с такава Венера  са/сме "различни".
Знам, че Стар наблюдава задълбочено цикълът на Венера, ако желае може да сподели, как сега ще опознаем неопознаваемото, с помощта на заложеното в аспекта квинтил.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #170 -: Февруари 18, 2017, 05:13:45 pm »
Значи, все пак Слънцето има голямо значение при всяка ретроградна планета. Лили, имаме сходни прояви на Венера, относно отношението  и намеренията ни към социума, но при мен го има и това, че много жени искат да ми бъдат приятелки, а аз не мога да им отвърна със същата тази отзивчивост (Слънце в Риби ), при мъжете е същото- дива съм.
Благодаря за споделеното. При теб Слънцето е екзалтирало, то не може да бъде "скрито" , "самотно", "само". Ами...трябва да станеш Овен, не можеш да бягаш (Марс в Риби) от същността си, значи ще се случи. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #171 -: Февруари 18, 2017, 05:19:42 pm »
Овен отдавна съм станала, затова съм и сама, непридружена. Относно рибешкото – аз ли бягам от кокошките, кокошките ли бягат от мен?  :012:

Имах колежка със стелиум в Риби в 11 дом. Венера близо до Слънцето. Там случаят беше друг – открито заявяваше, че дружи и излиза с "фльорци", защото статусът ѝ изисква такъв начин на живот – да се кипрят и излизат по заведения, да правят селфита, да обикалят молове и магазини, да ходят по почивки... Не съм чула нищо за истинско, близко и дълбоко приятелство, само за "съпровод". Слънце в съвпад с Юпитер и Венера, но имаше и квадратура на три малефика към тях.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #172 -: Февруари 18, 2017, 05:26:50 pm »
Ха, ха, Юпитер не е по приятелствата. :) Добри наблюдения, много Слънчеви Риби с Юпитер там или Юпитер/Венера точно така заявяват себе си, но отстрани е някак смешно , неествествено, защото ние не го носим в себе си това със статуса.  ;)

Овенът не е знак, който носи в природата си: сам, самотен, без афинитет към партньорства, носи това : по моя начин, аз да водя, аз ще ти кажа кога и как и т.н. Отсреща са Везни и 7-ми дом , няма как, още ще трябва да ставаш Овен.  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #173 -: Февруари 18, 2017, 05:31:28 pm »
За овенското – някак не мога да си представя да се кача на мотор и да съм магистрална кралица.  :012:

За отсрещното везнишко/венерианско – така и не се научих да пърхам с мигли и да се правя, че ме боли глава, когато реално не ме боли. Това си е цяло изкуство и се научава в поредица от прераждания, моите явно са били все на слон в стъкларски магазин.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #174 -: Февруари 18, 2017, 05:39:48 pm »
Ха, ха- аз съм била "кралица на мотор", много палаво беше. :012:
Ами, има и други начини, освен мигли и главоболие, трябва да ги откриеш. Ти нямаш предпоставки в картата си това да са твоите "женски оръжия' , търси по-надалеч "под/в " архетипа на Овен, не може да ги няма там скрити. Сега като влезе Юпитер в Скорпион ще имаш тази възможност по-лесно и леко да ги откриеш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #175 -: Февруари 18, 2017, 05:54:48 pm »
Ти нямаш предпоставки в картата си това да са твоите "женски оръжия'

В интерес на истината никога не ми се е налагало. Това се прави, когато друго си нямаш. Но наистина е забавно, че все още има такъв зашеметяващ ефект, а уж би следвало обществото да е поумняло.  :012:

За Юпитер в транзит през Асцендента имам отчетлив спомен как ми пробута празно за пълно. Е, в крайна сметка пак е нещо, би могло да има и доста по-песимистичен развой впоследствие. Но беше най-спокойният ми и инертен период, който обаче не се помни с нищо специално.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #176 -: Февруари 18, 2017, 06:19:32 pm »
Във връзка с написаното от вас се сещам за една моя позната - Телец с Луна в Козирог, Венера в Овен в опозиция с Юпитер. Много красиво момиче, но точно толкова и повърхностно, въпреки че по светилата я мислех за съвсем друга. Основно чалгата я вдъхновява - дрешки, селфита и т.н. Приятелствата й и те са повърхностни - зад нейното "скъпа" се оказа, че липсват дълбоки чувства, всичко е само куртоазия. Не понася да остава сама, постоянно има нужда от мъжко внимание. Кокетна, лигава. Непрекъснато се сравнява с всички и се опитва да се изкара по-добра от тях. Трудно понася критика, дори и да е основателна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #177 -: Февруари 18, 2017, 06:34:18 pm »
При мен специфичното е, че като личност, жена съм се изграждала на фона на два противоречащи, диаметрално противоположни примера, майка ми и баба ми. Едната с Луна в Стрелец и директна Венера в Овен /и по сидерал/, другата с Луна в Козирог и Венера в Дева. И все пак баба ми беше Лъвица и също обичаше да се кипри, но беше привърженик на "естественото" – без грим, без бижута, без прически, никаква козметика. При майка ми беше точно обратното – прекаляване, преекспониране, включително пърхане с мигли и типичните женски чупки и номерца. Баба ми успяваше в професията си благодарение на постоянство, търпение и трудолюбие, майка ми – благодарение на женска хитрост и кокетство /сред мъже/. Като малка съм закърмена с примера на баба, във фокуса на който бяха сдържаност, скромност и пуритански морал, а като подрастваща тийнейджърка се сблъсквам с другия полюс, който буквално преобръща вече изградени и почти сформирани представи за женско поведение и маниери. В крайна сметка успях да намеря "златната среда", без да се идентифицирам нито с едната, нито с другата крайност – нито отричам женското кокетство, нито прекалявам и злоупотребявам с това, с което природата ме е дарила. И все пак смятам, че една жена би следвало да успява благодарение на личните си качества и добродетели, а не на външни атрибути. Ако не си в модния бранш или в шоубизнеса. Опаковката има значение, но истински важното е отвътре.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #178 -: Февруари 18, 2017, 08:39:59 pm »
Във връзка с написаното от вас се сещам за една моя позната - Телец с Луна в Козирог, Венера в Овен...

Квадрат луна/венера, най-малко знаков

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #179 -: Февруари 18, 2017, 08:46:08 pm »
А за опозиция какво ще кажете – и там ли чалга и селфита?
Веднага мога да дам два примера, диаметрално противоположни.

В примера със стелиумната Риба Луната е в Рак – силна, ъглова, само хармонични аспекти. Само съвпад с Полукс има, който я разваля – усеща се доста жлъч, макар и завоалирана. Но дали е от Полукс или от съвпада на Марс и Сатурн в 7 дом в квадрат към Меркурий и стелиума... Тронова Луна в тригон с екзалтирала Венера в 11 дом – харесва се такава, каквато е и не смята, че грешката е в нея, да му мисли отсрещната страна, другите трябва да се нагаждат. Беше еталон за престореност и лицемерие в цялата фирма. От тригона Луна/Венера ли е или от кофти аспектацията на рибешкия стелиум?
« Последна редакция: Февруари 18, 2017, 08:57:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui