Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83199 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #210 -: Февруари 21, 2017, 02:36:11 pm »
Мерси, Лила. Далеч съм от мисълта за груби инвазии, но малко трябва да се погрижа за вида. У1 дом ми е Мерк и на него дължа младоликия си вид, смъквал ми е винаги към 5-6 години, а ако отида на почивка и повече.  ;D Ама сега като стана ясно, че Мерка е изгорен от Слънцето да не се сбабишкера рязко след една определена възраст,м? :85:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #211 -: Февруари 21, 2017, 03:38:39 pm »
Тери, жената се оценява чрез мъжа и мъжа се преценява според жената. Нещата са простички... Когато Венера е затормозена в картата, да разбира ме  не добре поставена, жената бяга при Луната, при онова, което й е познато , ако и там нещата са същите, следват "симптомите " на неудовлетвореност, неприемане, не посрещане на нуждите, често и изолация от социума. Това  обаче не  е повод хората да се съдят, че са такива, добре е след като сме открили, че се повтарят  непрекъснато определени качества, да бъдат назовани с истинските им имена, за да може натива да схване смисъла, без да се въвлича в някаква абстрактни теории. Жената има нужда от мъж и мъжът има нужда от жената, спецификата на тези нужди са различни при различните хора, но продължителното отсъствие/дефицит  или дистанциране между същите се компенсира с алтернативни занимавки, амбиция, голяма мечта. За да не звучи всичко това като от приказките на Андерсен, ще дам нагледен пример : Тук редовно списващите дами, които получават/-ме аплодисменти колко са/сме знаещи и можещи в тази материя, също толкова са/сме  не знаещи и не можещи в реалния свят, там, където мъжът пипа жената и жената си ляга до мъж. Същите тези можещи и знаещи дами колко пъти за последните 2 г и половина ( да уважа Венериния цикъл :) ви/ ни бяхте/ ме на романтична среща, в компанията на мъж, без да си вадите списъка с точките, на които трябва да отговаря фантазма ви за мъжът, който ви заслужава, който може да ви оцени?
Това е Тери, нещата са много простички, но понеже ние станахме много умнички и забравихме да чувстваме, прекалено силно изразяваме Слънчевия принцип от природата си, а  това , както се вижда разваля баланса. Уж, Венера е видима, почти през цялата година, а в момента  и то невероятно красиво видима, а пък, явно не умеем да се свързваме реално с това , което ни носи като послание, зациклили сме на фаза теория, а пък  нещата за да се случват се иска да ги живееш.
Понеже нодалната ос след 2 месеца ще смени знаци, наскоро си  мислех върху това, от какви нагласи ни "избавиха" затъмненията по оста Дева/Риби през изминалите почти 2 г. - за какво ни подготвиха да поддържаме, което да ни вдъхновява  и попаднах на цитат, който мисля е много актуален по казуса : " Когато любовта липсва, работата става заместител. Когато  работата липсва, любовта става опиат."Алис  Литенс  Картата не е нашата съдба. Човек или живее или постоянно търси причини защо другите живеят. Шарен свят... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #212 -: Февруари 21, 2017, 04:36:03 pm »
Тери, жената се оценява чрез мъжа и мъжа се преценява според жената.
Ъ, не!
//сори, ама не. но изказването е по Венера, да;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #213 -: Февруари 21, 2017, 04:38:43 pm »
И да, и не.

Интересно защо в един колектив, съставен предимно от жени, жените се кичат и надпреварват с тоалети една пред друга? Е, пак си зависи от колектива, винаги ще се намерят и изключения. Но много често пред представителки на същия пол се организират модни дефилета.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #214 -: Февруари 21, 2017, 06:30:22 pm »
Е, ама и вие каква тема зачоплихте. Нали знаете онзи виц:
Мъж попада на остров обитаван от кръвожадни амазонки. Нито един мъж не оцелявал- бил убиван ог жените. Дошло време да го убиват и него и той казал:
- Имам едно последно желание: Нека ме убие най-грозната от вас.  :) И така си останал жив и здрав и си заживял с тях на острова.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #215 -: Февруари 21, 2017, 06:54:29 pm »
Защо, аз познавам жени много добри шофьори :) Адекватни на пътя, с бързи и точни реакции и усет за кола и габарити.

А от другите колко познаваш...
И аз така спорех едно време, ама вече не, твоите са към изключенията, малкият процент

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #216 -: Февруари 21, 2017, 09:07:58 pm »
Да, жените шофьори, с които съм имала по-близък контакт са такива, от малкия процент вярно. И аз съм между тях :) Няма спор, споделих опит.


....Когато Венера е затормозена в картата, да разбира ме  не добре поставена, жената бяга при Луната, при онова, което й е познато , ако и там нещата са същите, следват "симптомите " на неудовлетвореност, неприемане, не посрещане на нуждите, често и изолация от социума. ....

Рени, на Андерсенова приказка не ми прилича, но виж ме наведе на мисълта за Юнг и неговите Анима и Анимус. Ако са потиснати, вероятно се виждат в натала като недобре поставени или аспектирани Марс и Венера.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #217 -: Февруари 21, 2017, 09:59:38 pm »
Да, жените шофьори, с които съм имала по-близък контакт са такива, от малкия процент вярно.

Въпросът е да не се надценяваш там, където наистина не те бива. Но за много хора е трудно да го признаят – и пред себе си, и пред другите.  :)

Като знам, че за шофьор не ставам и не ме влече, реших да не предприемам опити да карам курсове за шофьорска книжка. И да си насоча усилията към нещо, в което съм по-добра.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #218 -: Февруари 21, 2017, 10:09:28 pm »
На бялото как да кажеш черно :)
Предполагам, че човек може да прецени качествата си, още повече когато касаят нещо съвсем практично и приложимо. Там някак си не можеш да се залъгваш - или умееш нещо добре, или не.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #219 -: Февруари 21, 2017, 10:19:30 pm »

Рени, на Андерсенова приказка не ми прилича, но виж ме наведе на мисълта за Юнг и неговите Анима и Анимус. Ако са потиснати, вероятно се виждат в натала като недобре поставени или аспектирани Марс и Венера.

Много дълго ще стане ако включим и Юнг. :)
Докато пишех се сетих за "Дивите лебеди" и затова написах Андерсен, не са му "леки" приказките.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #220 -: Февруари 21, 2017, 10:19:53 pm »
Предполагам, че човек може да прецени качествата си, още повече когато касаят нещо съвсем практично и приложимо.

Не че не съм била свидетел и на безсмислени опити и хвърлени на вятъра пари. От страна на човек, който изначално имаше доста нереалистична самооценка.

Понякога обаче човек може да си мисли, че няма да се прави, докато не бъде поставен в някоя предизвикателна ситуация, в която да разбере истинския си потенциал и да го видят другите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #221 -: Февруари 21, 2017, 10:22:09 pm »
Ъ, не!
//сори, ама не. но изказването е по Венера, да;)

А, защо сори ?  :)
Нали, всеки споделя мнение и виждане. Твоето "не" какви аргументи представя, за мен е интересно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #222 -: Февруари 22, 2017, 02:52:38 pm »
А, защо сори ? :)
Нали, всеки споделя мнение и виждане. Твоето "не" какви аргументи представя, за мен е интересно.
"сори", защото съм мила, а и знам, че хората по-често се съгласяват с теб, отколкото ти противоречат;

според мен никой извън теб самия не (може да) те определя. проявите ни в социума и интеракциите ни с други хора са само отражения и частични възможни проекции на личността (ни) - по подразбиране са непълни и ограничени във времето и пространството на съществуването си.

...........надолу само по желание, Меркът ми не се чувства добре...........

//някой цитира Камю тези дни - това са човекът и животът му - страхове и желания, които определят изборите му, камъкът винаги ще е наличен, а върхът - неосъществен/недостигнат. аз повече харесвам метафоричния образ на хоризонта като винаги видим и недостижим. в този контекст нека видим как стои този твой цитат:
Цитат
Жената има нужда от мъж и мъжът има нужда от жената, спецификата на тези нужди са различни при различните хора, но продължителното отсъствие/дефицит  или дистанциране между същите се компенсира с алтернативни занимавки, амбиция, голяма мечта.
ти едва ли не принизяваш личните активности като заместители, компенсиращи липсата на любов в живота на някого, сублимиращи сексуалната му енергия. (т.е. задаваш любов/секс/партньорство като основната човешка функция, желание, смисъл?)  а всъщност самата любов, сексът, партньорството са компенсаторни. а именно - едно от проявленията на опитите човек да запълни празнината, да притъпи болката си, да се разсее от върха/хоризонта и/ли (за малко) да смени платната/да почине.
//или според теб усещането за незавършеност идва единствено от Венера?


(според мен любовта не е по Венера, а по Нептун, ще го отбележа в тези скоби, за протокола.)
По Венера е партньорството. То е дотолкова важно, доколкото ти помага да определиш кое (не) си ти, докъде свършваш ти и откъде започва другият. //днес чета поста ти през този поглед на контраста, вчера контекстът ми беше друг.
В този смисъл отново се опитвам да разбера твоето
Цитат
жената се оценява чрез мъжа и мъжа се преценява според жената
.
Но не го, защото ти не си написала какво влагаш в него, а аз прекарах твърде много време да измисля всичките му възможни смисли, да ги мотивирам и после да ти/им отговоря, което ме натовари излишно и изписах цял автореферат на дипломна работа по темата.


Гари Чапман говори за 5 езика на любовта, реално начини, по които демонстрираме и изискваме любов. Те са:
1) подаряване на подаръци
2) качествено време, прекарано заедно
3) утвърдителни думи
4) помощ (acts of service)
5) физическо докосване
Той твърди също, че демонстрираме любов по начина, по който искаме да я получаваме. Което е и нашето разбиране за Венера тук.
//това ще го оставя просто тук, да си стои, докато се занимая с други работи

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #223 -: Февруари 22, 2017, 03:05:29 pm »
Много смислен пост, Арт. Не говорим за лично отношение, а за разсъждения.
Надявам се повече хора да те разберат, макар че не е в характерния накъртващо захаросан стил, нито достатъчно абстрактен, за да може всеки да разпознае в него това, което му импонира на разбиранията. Но отвъд такова разбиране трябва да стоят интеракции с духовните реалности, а не само популярни психологически клишета. Затова всеки чете и разбира през лещите, които носи. Успехът по Венера в какво се състои? Как изглеждаш, какво носиш/имаш, как въздействаш върху противоположения пол и върху социума с оглед максимална лекота в живота и сбъднати желания. Имаш ли връзка, имаш ли брак, полезни контакти и партньорства, имаш ли всички атрибути и привилегии, свързани с този статус – да си с някой вместо да си соло. Ако тези условия са изпълнени, значи на венерианското в хороскопа ти нищо му няма, всичко му е наред, функционира без бъгове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #224 -: Февруари 22, 2017, 04:07:00 pm »
art7ess, ограничи посоката с  астрология, без значение чий е коментара, това пречи на  обективността.

Венера -Марс
пасивен-активен принцип
за да не се сърдят:
Марс Овен-Венера Везни
активен/дневен-активен/дневен
Марс Скорпион-Венера Телец
пасивен/нощен-пасивен/нощен
Венера е Ок в знаците от своя тригон
Марс е Първи в знаците от своя тригон
Венера показва как жената се свързва и демонстрира своята женственост(женско его)
Марс показва как мъжът утвърждава и впечатлява със своята мъжественост( мъжко его0
Венера е мирът, Марс-войната,едното е продължение на  другото.
Символиката за любовта, която се крие във Венера не е случайна, защото всичко хармонично, красиво, отразява принципа любов. Това са видели древните, това са ни завещали, ако смяташ, че са ни излъгали има още няколко дни да провериш- излез на терасата си и ми кажи кой виждаш: Венера или Нептун ?
Венера и Марс в картата винаги се разглеждат заедно, защото отразяват един и същи принцип, но диаметрално показан-огледалото, бе . Кое тук му е сложното ?!/   
Всички се раждаме незавършени, иначе се обезсмисля цялата същност, в случая на астрологията. И за да бъдеш с някой партньор, нали трябва да се свържеш с него, да го прецениш, но и той да те прецени, което неминуемо налага обмен на чувства, емоции и мисли- не задължително романтични. Аз не съм сложила ограничения, скобички, рамка на "какво е любов". Има любов и по Луна, и по Венера, и по Нептун, аз коментирах оценката, а тя винаги е свързана с втори.
Астрологията е въпроси не отговори.
Защо има двойки знаци, двойки домове и т.н. ? :)



( Ще ми бъде приятно, иначе, да си побеседваме за женската и мъжката психология, за любовните и сексуални  фантазми,  за" голямата илюзия любов", за пресечната точка на езиците, за средностатистическия човек , за прословутото "добро" ,"мило" отношение и нормалното "лошо" такова. Тук много хора не само се интересуват от психология, но и се занимават с тази материя, но същата не е обект на коментари, даже често се предпочита, да не се тълкуват астрологичните казуси през призмата на същата-въпрос на Венера )
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“