Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83200 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #225 -: Февруари 22, 2017, 07:17:29 pm »
Ха, артес, ами еничарите? Ами нацистите?
Има начин да те определят, друг е въпросът, че е насилствен
Но от дадена гледна точка всяко общуване може да е насилствено, понеже има противодействие на действието
Астрологично-пресен пример-жена с голям квадрат и съвпад сатурн/луна, се свързва с мъж съвпад слънце/кету и съвпад сатурн/луна; дългите връзки са между себеподобни, и оня лаф "кажи ми кои са ти приятели, за да ти кажа кой си", и т.н. Уж никой външно нищо не ти прави, но реално никой дълъг човек в живота ти не е случаен

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #226 -: Февруари 22, 2017, 07:48:53 pm »
Астрологично-пресен пример-жена с голям квадрат и съвпад сатурн/луна, се свързва с мъж съвпад слънце/кету и съвпад сатурн/луна; дългите връзки са между себеподобни, и оня лаф "кажи ми кои са ти приятели, за да ти кажа кой си", и т.н.

Да, абсолютно вярно, в нашето семейство имаше същия пример. Двама бъгнати се събират – съвпад Луна/Сатурн/Раху в квадрат със Слънце и съвпад Слънце/Марс/Сатурн в опозиция с Луна. Тя с Венера в квадрат с Уран и тригон с Плутон, той с Венера в опозиция с Уран и Плутон, при двамата Плутон е ъглов – в 4 и 7 дом. И в приятелствата съм проследявала такава линия – една от най-близките приятелки на майка ми е с Луна в съвпад с Кету и квадрат от Сатурн, т-квадрат на светилата със Сатурн. Повтаря се сатурнова конфигурация към светилата с участието на нодалната ос и при двете. Проследяват се такива подобия в дългите и трайни приятелства, най-силно се усеща между фиксове и сатурнови доминанти, винаги се надушват една друга. В приятелствата повече реагирам на кардинално и мутабелно, по-акцентирани фиксове са ми тясно скроени.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #227 -: Февруари 22, 2017, 08:03:45 pm »
Понякога съм виждала и хора с доста противоположни качества да се привличат за по-дълго, може би с цел научаване на някакъв урок. Търсиш астрологично сходство и нищо не откриваш на ниво доминанти, стихии, качества. В по-трайните приятелства наистина съм абонирана за трудни конфигурации. И обикновено са от онези, които при мен липсват и по никакъв начин не са загатнати. Не и в западната карта, в навамша има отговор.

Обаче си мисля, че колкото по-осъзнато си "живееш" хороскопа, толкова по-разнолики типажи привличаш. Има ли натрапчиво повтаряне на някаква сигнатура, обикновено алармира за определени качества в твоя хороскоп. И ако е на принципа "подобното привлича подобно", има много интензивно отработване на акцентираните качества. Понякога еднаквостта води и до зацикляне. Това с особена сила се усеща в семействата с повтарящи се знакови и планетни доминанти. За прочистване на атмосферата може да им се изпрати дете, което на пръв поглед да не е в синхрон с доминиращите енергии в семейната единица. Има родови структури, в които развитието е спряло или е зациклило, не могат да излязат от шаблона, който доминира. Но "различните" често ги набеждават и за черни овци в семейството.

« Последна редакция: Февруари 22, 2017, 08:18:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Чер
« Отговор #228 -: Февруари 23, 2017, 12:22:58 am »
"Черната овца" е алтернатива(та) на различен, аналогично на разликата между лична свобода и свободна воля. Последната се случва, когато човек умее да търси отговорите отвъд системата знания и остава отворен да разширява своята перспектива. Обикновено това е възможно при важни транзити на външните планети към натални точки и планети, а е необходимо при точни аспекти от външните към натални планети и точки.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #229 -: Март 01, 2017, 06:39:51 pm »

Тази година Венера е стационарно-ретроградна в 13 градус на Овен и стационарно-директна от 26гр Риби.
В полусекстил с наталната ми Венера в 13гр Телец и полусекстил с натална Луна в 26 Овен.
За градусите на стационарност е ясно - влияят ми на планетите +/- 1гр орбис.
За полусекстила - ясно, изпадат възможности, които обаче човек сам трябва да намери.
Венера ми е в 7д
Луна е на К7
Ретроградието ми се случва върху Слънце в 5д.
АМАН БЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!
Едно хубаво събитие няма ли!  :91:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #230 -: Март 01, 2017, 09:18:49 pm »
Ами то туй не е ли хубаво  :017: на мен съвсем хубаво ми изглежда :012:  , дори смятам да го ползвам по предназначение- ревизия и втори опит по венерини теми-мангиза ,гъз и прочие ,които преди са претърпeли неуспех. Нали уж по ретровенерино време може да намериш нещо специално в антикварен магазин примерно или да си докараш онова платинено русо дето все не успsваше преди и беше с червени отблясъци  :012: На мен ми звучи страхотно- ретро Венета в точен аспект с натални -туй е транзит за археолог- на куп ще изровиш златната маска на Тутанкамон и венчето на хубавата Елена  :D А ти нали искаш да се отървеш от настоящ партньор-може би е чудесен момента  :012: Ретроградие ву нат Слънце -чудесно туй да не е добрия старец бе ,Венетка е  ;D -ъпгрейд ще ти върне няколко години визуално, имаше такава магия със стара наша снимка ама я забравих-гледаш примерно 20 годишна твоя снимка и се рефрешваш до тогава и скоро видимо се подмладяваш след медитациите  :012: При мен се заформя да правя коренно обратно на астро предписанията по рецептурник и то за сериозни дела, но мисля да не се вързвам на суеверията за черна котка, защото  е ценно и "късметлийско" за определени задачи ретрото.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #231 -: Март 01, 2017, 09:20:16 pm »
На мен ми е в опозиция с Плутон и май така ще се обърне ретро – нЕма драми, скучен е животът!  ???
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #232 -: Март 01, 2017, 09:25:08 pm »
А споокойно, ще ти направим драма тука, има време, ще го отработим аспекта  ;D малко драматици ли сме -цял кръжок по готическа гротеска на холограмна фрезка  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #233 -: Март 01, 2017, 09:57:25 pm »
А  тя станала стационарна днес преди малко сега разбрах -ко трябваше да ми стане  :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #234 -: Март 01, 2017, 10:49:44 pm »
Супер, Бека! Супер просто. Единствено мога да си докарам платинено русо. :91:
 А с моя човек сме на приливи и отливи, аз НЕ ЩА ДА СЕ РАЗДЕЛЯМЕЕЕЕЕ. В момента той е ангажиран с много нетипични неща, които според него няма да ни разделят, ама аз като си гледам аспектите, натам върви работата. Че дори в момента не можем ниго да се видим, нито да говорим... отвратителна година!
Как пък можа да ми ицджаса така Венерата и Луната тва ретроградие!
Начи, тая година имам само съвпади, ама само!!!
И по дирекции тук таме или квадрат Плутон към Марс У7 или тригон Уран към Юпитер У5. Тоя тригон просто ще ми активира наталния квадрат и ела да видиш. Уран върху Луната ми ще ми е един дребен енергизиращ аспект само  :lol_hitting:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #235 -: Март 01, 2017, 11:45:55 pm »
Yaya, нарисувай си червени точки върху бялата рокля, навий си косата с ролки и си поръчай мелба в дискотеката, докато слушаш :  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=fs8r-8EJ4c8
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #236 -: Март 02, 2017, 12:16:50 am »
При мен влиза на единия връх на големия огнен тригон - в 1 дом в съвпад с Юпитер (У9, 10, 1) и тригони с Луна У5 в 6 дом и Нептун У1 в 9 дом.

Днес - видьов ден за колежки, които са били брутално нахални. Голямо разместване на пластовете.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #237 -: Март 02, 2017, 12:27:13 am »
Алена,  нали знаеш, че  там, където попада Венера  е и областта, където се надпреварваме или завиждаме на хора, които притежават онова, което  и  ние бихме искали да имаме, както и  там, където се разминаваме с онова, което ценим, идеалите  и очакванията в съответната, най-вече "сърдечна '' област ?!? Колежките и те имат колежка, нали ? Гледай големия тригон, не се разсейвай към "трион(а). :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #238 -: Март 02, 2017, 10:25:16 am »
Рени, мислиш, че ще се обади нещо старо ли?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #239 -: Март 02, 2017, 12:01:28 pm »
 :38:
Алена,  нали знаеш, че  там, където попада Венера  е и областта, където се надпреварваме или завиждаме на хора, които притежават онова, което  и  ние бихме искали да имаме, както и  там, където се разминаваме с онова, което ценим, идеалите  и очакванията в съответната, най-вече "сърдечна '' област ?!? Колежките и те имат колежка, нали ? Гледай големия тригон, не се разсейвай към "трион(а). :)

Взеха ми "силата" някога, а сега загубиха всичко. Вчера, като казвах на мъжа ми, спомена за онази приказка, че ако стоиш достатъчно дълго на брега на реката ... Така се получи наистина, защото не съм правила нищо, за да ги компрометирам.
Над силата е само умението да я владеем!