Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83298 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #255 -: Март 04, 2017, 07:49:09 pm »
Престои ми да платя оставаща част за покупка на недвижим имот, за който съм сключила договор и платила капаро преди година. По време на ретроградна Венера не се купува недвижимост, а при мен Венера е У8. Плащане на окончателна сума и фактическо придобиване брои ли се в този случай? Да чакам ли 6  юни, когато излиза от ретроградна сянка?

Яя, договорът е подписан в друг период - купуването е станало тогава. Сега само "довършваш" покупката, което е ок по ретро Венера. Не сключваш нов договор, не избираш нов имот. Само доплащаш. Не мисля, че това е проблем. Ако ще си по-спокойна и ако не ти пречи - чакай 6 юни. Според мен обаче няма смисъл.

За да не спамя с още един пост - да споделя, че Венера се обърна ретро в градуса на моята натална Венера. Имам си възврат и ретроградие в едно. Венера ми е У5 и У10 и се намира в 3-ти дом. Засега проявление няма, но очаквам да ме налазят стари пациенти  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #256 -: Март 05, 2017, 11:57:32 pm »

Имах два невероятни дни- първият , започнал с думите на една жена, с която се разминахме , че много хубаво ме чака, не приличаше на циганка, беше добре облечена , премина с  много приятни срещи, хапване, пийване, покупка на отдавна търсена дреха, която ми "заспа", сложих си новите обувки за сефте, изобщо най- хубавият ден от началото на годината- много емоционален, споделен и спорен.
Днес най- накрая се реших да изхвърля любими ботуши, две години отлагам момента, сега ми дойде спонтанно раздялата с тях.
Лъснах и къщата предпролетно. Продължавам да се освобождавам чрез сайтове за продажба от ненужни дрехи и аксесоари .
Не знам дали заради идващата пролет, но покрай мен народът го е подкарал любовно, и аз се престраших да се хвърля в общата лудост.
Наблюдавам и сравнявам случки от три поредни ретро периода, отразяват ми се изключително добре без да имам натална ретро Венера.
« Последна редакция: Март 16, 2017, 07:27:35 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #257 -: Март 06, 2017, 01:02:25 am »
Тази Венера ми разказа играта просто ... Управител ми е на 6-ти и 1-ви домове.

Проблеми всякакви - много любовни драми с приятелката ми и ще излизаме в почивка - сигурно докато Венерата стане директна, направо се чудя на себе си как я търпя, докато Венерата беше стационарна и почти скъсахме, даже бях останал без надежда, че ще се оправи, но като Венерата тръгна ретро, тя отрече едни неща дето беше казала в изблика си и сега сме в добри отношения ... :D Колкото и объркващо да звучи това. Важното, че  се обичаме пък дано преодолеем проблема, пред който сме изправени.
Здравословното ми състояние последните 4 дни е зле, хвана ме някакъв грип ...
С баща ми драми с делото за издръжка ..
Със съквартирантите ще се избием.
 В момента имам чувството, че нищо не може да ме трогне и бих преминал и през ада.
Транзитен Сатурн ми прави квадрат с Луната ми, а нодалната ос прави квадрат с натален Плутон У7, то не само Венерата е виновна де ... Ама тя активира другите 2 транзита.
« Последна редакция: Март 06, 2017, 01:05:39 am от Теодор »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #258 -: Март 06, 2017, 12:51:48 pm »
на ретро венера и дупитер ни подариха семейно -пекарна за хляб ,а аз трябва да отслабвам
умирам за топъл хляб и аз като него бързо набухвам :17:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #259 -: Март 06, 2017, 02:28:17 pm »
на ретро венера и дупитер ни подариха семейно -пекарна за хляб ,а аз трябва да отслабвам
умирам за топъл хляб и аз като него бързо набухвам :17:
ще си правиш хляб с брашно от лимец, няма да напълнееш, а ще си оправиш стомаха и здравето, като цяло

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #260 -: Март 06, 2017, 02:32:50 pm »
E и няколко козуначета за великдени, задушници, а може и без повод ,пълнозърнести хлебчета с 3 вида брашно, подправки и семена и една козичка ако ви подарят -вкусно козе сиренце  ;D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #261 -: Март 06, 2017, 09:21:21 pm »
на ретро венера и дупитер ни подариха семейно -пекарна за хляб ,а аз трябва да отслабвам
умирам за топъл хляб и аз като него бързо набухвам :17:

Започни да правиш всеки ден и бързо ще ти омръзне. Ако излизаш сутрин за работа - включвай го на отложен старт през нощта. Сутринта ще ухае страхотно, но ти нали ще излизаш .... :)
Над силата е само умението да я владеем!

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #262 -: Март 06, 2017, 11:44:11 pm »
В деня на ретроградието внезапен разрив в отношенията с любим човек. Тъкмо се бях успокоила, че вече сме изяснили нещата и можем да говорим, свободни от страхове и комплекси. Е, явно той още не може.
Non est ad astra mollis e terris via!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #263 -: Март 06, 2017, 11:51:27 pm »
Сетих се, че по време на предишното ретроградие през 2015 г. се уреждаха по съдебен ред едни материални претенции, към мен. И ищецът получи с лекота това, което искаше. Ретро Венера му беше в съвпад с нат. Луна, много силно поставена в радикса, с подкрепящ тригон от кулминиращ Юпитер, също есенциално силен. При мен ретроградието беше върху каръшката планета – Сатурн в 9 дом по модерната система и в кулминиращия знак по античната.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #264 -: Март 07, 2017, 09:02:30 am »
ще си правиш хляб с брашно от лимец, няма да напълнееш, а ще си оправиш стомаха и здравето, като цяло
имам,делим си с една приятелка един чувал,поръчка по интернет от производител
ма домашните го бойкотират,не им се живеело след края на света от толкова консерванти и здравословия

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #265 -: Март 07, 2017, 02:33:28 pm »
аз още нямам проявление  :08:
А ми се обърна в градуса на наталната Венера и бях изтръпнала. Засега дишам и се оглеждам с подозрение ;)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #266 -: Март 07, 2017, 02:45:18 pm »
Yaya, явленията минаха, тези дни, а  пък проявите след 25.03.  ;)
Теб какво те интересува по Венера от 2012 г към този момент и какво си предпочела  да материализираш или ти е толкова ценно да имаш по сферите на Венера от юни 2016г , сега след 18.05. ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #267 -: Март 07, 2017, 03:27:11 pm »
Yaya, явленията минаха, тези дни, а  пък проявите след 25.03.  ;)
Теб какво те интересува по Венера от 2012 г към този момент и какво си предпочела  да материализираш или ти е толкова ценно да имаш по сферите на Венера от юни 2016г , сега след 18.05. ?

При Венера в 7 дом е очевадно какво ми е важното. Засега всичко е наред в областта.
Все пак, аспектите на ретроградието не са лоши, но обстоятелствата не позволяват положително развитие на аналогиите по Венера. Затова се развам на липсата на събития.
А, да не говорим, че ретроградния период не мога да го разглеждам отделно от останалите ми транзити, които не са особено леки.
Мерси, Рени
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #268 -: Март 07, 2017, 04:44:06 pm »
Сега, погледнато в ретроспекция, по ретроградните фази на Венера все важни неща са ми се случвали. Някои от тях дори са с естество на повратни събития. Има и положителни, има и негативни, несправедливи. Хубавото на ретро Венера е това, че бързо те отървава от нови познанства без никакво бъдеще или с перспектива впоследствие да създават проблеми. За стари приятелства и отношения това чак толкова не важи, но и там има преразглеждане. При мен сега има наплив на стари клиенти или поне на такива, които вече веднъж са ползвали услугите ми и са останали впечатлени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #269 -: Март 07, 2017, 05:21:50 pm »
Уволнение по ретро Венера + ретро Юпитер - може ли да даде повторно връщане на работа, естествено след дело и т.н.?

Жената е с голям въздушен трин и стелиум във везни (Слънце, Меркурий, Уран, Венера).

Моля, ако някой реши да отговори - не копирайте цялото мнение, по-късно ще редактирам.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 06:38:00 pm от romantica »