Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83159 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #345 -: Март 26, 2017, 10:36:21 pm »
Този мунданен съвпад на Венера със Слънцето е на градус от наталното ми Слънце и Меркурий в 8 дом :) При ретроградна Венера в дома на притежанията на другите би трябвало да има ревизия на отношенията с роднини и финанси от наследства и партньорства. Важното в случая е и участието на управителя на АСЦ - Меркурий, който също ще бъде активиран от общата енергия на съвпада на планетите и домът, където  той се случва.
Има събитие по темата, което излезе на дневен ред още преди да се е случил съвпада. Аз очаквам да има и продължение по нея, все още не ми се струва приключило.
Другата линия няма да се изненадам да бъде професионалната и доходите от работата ми - Венера управлява 10 дом при мен.
« Последна редакция: Март 26, 2017, 10:40:07 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #346 -: Март 26, 2017, 11:31:12 pm »
По ретро Венера най- сполучливите ми покупки се оказаха тези, които са втора употреба- нови са, но се препродават по някаква причина.
В магазини се отказах да влизам, харесам нещо, тръгна да плащам и някой дефект , видян в последния момент , ме отказва.
Пробвах нов крем, не ми понесе и си купих стария изпитан.
Тръгнах да хвърлям една скъпа и много прехвалена спирала, с която не се спогодих нещо след 4-5 ползвания, добре, че й дадох последен шанс- беше се посгъстила и резултатът много ми хареса, та ще си я изхабя с удоволствие.

Корейче, все едно за мен пишеш - имам нужда от разни неща, влизам в магазина и НИЩО! Или все бримки и дефекти виждам :o

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #347 -: Март 26, 2017, 11:43:41 pm »
Делфин, Венера ще  е  невидима до 02.04. мисля, затова когато тълкуваш солара си имай предвид и това, за да не се получават разминавания между "обещано" и "завещано". :)

Сгрешила съм, извинявай, сега проверих, ти си на 23.03. родена - даже и Меркурий се е виждал, заедно с Венера, последната след 25.03. става невидима. Имай всичко тази година и по Венера, и по Меркурий .  :38:
« Последна редакция: Март 27, 2017, 12:08:50 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #348 -: Март 27, 2017, 12:33:24 am »
Добра вест от Венера, днес на 25 март !  :)
Долен съвпад Слънце/Венера 4 * 55 ' Овен- честито на оценените и "оцелелите" . ;)

Моя много лична приятелка се омъжи за трети път. Очаквам да има и бременност. Ще си каже, като се видим. В картите - транзити, прогресии, дирекции, солар - има знаци и за двете :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #349 -: Март 27, 2017, 12:32:44 pm »
Делфин, Венера ще  е  невидима до 02.04. мисля, затова когато тълкуваш солара си имай предвид и това, за да не се получават разминавания между "обещано" и "завещано". :)

Сгрешила съм, извинявай, сега проверих, ти си на 23.03. родена - даже и Меркурий се е виждал, заедно с Венера, последната след 25.03. става невидима. Имай всичко тази година и по Венера, и по Меркурий .  :38:

Благодаря Рени  :38:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #350 -: Март 28, 2017, 12:51:59 pm »
По ретро Венера наистина ще дойде време разделно. Вчера една приятелка дори не се сети дори да ми звънне за рождения ден, за което не й се сърдя. А днес ми се обади, за да излее сума ти негативизъм и да кълне целия свят. Оказа се, че тази сутрин мъжът ѝ си е счупил ръката. Тъкмо щяха да стартират почистващ бизнес, сега няма да могат да работят.

Изводът какъв е? Не се сещат за теб, когато има хубави поводи. Сещат се за теб само когато имат някакъв проблем. Вече много такива женски приятелства отсвирих, тази ще е следващата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #351 -: Март 28, 2017, 01:03:54 pm »
Важното е да не е счупил водещата ръка. С една ръка ще чисти, като Фреди в I want to break free. :)
Шегата настрана. И аз имам същия опит с т.нар. приятелки. Хората не се сещат за теб, когато си сам, а когато те са сами.
В тон с ретроградна Венера и аз преосмислям взаимоотношения.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #352 -: Март 28, 2017, 01:06:49 pm »
Баш водеща ръка е счупил, дясната. Но вече окончателно ми стана ясно повечето по какъв повод ме търсят, тя далеч не е изключение. И даже не е объркала датата на РД, просто трябваше пред някой да изплюе насъбраната отрова. Деградилал квартал, прости хора.

Една друга ми се сърди от миналата година, когато постъпи по типичния грозен квартален маниер и спрях да ѝ отразявам еврейските кликвания, да ѝ звъня и да изслушвам нейните жалби по един час и повече.

И с една агенция водихме "ретроградни" преговори за бъдещо сътрудничество. Твърде нагло подходиха още на началния етап, а аз не обичам такива тарикати. После се обадиха да замажат положението, но вече се бях настроила срещу тях и вдигнах летвата. Обърнах палачинката и предложих малко по-високи цени, да се научат да ни ценят труда, те на наш гръб печелят. С мен все обръщат палачинка, та аз ли не мога?! Цял живот се уча от тях, имах много учители. Не ми идва отвътре, но умея да имитирам. Каквато е заобикалящата среда, такъв е подходът.



« Последна редакция: Март 28, 2017, 01:32:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #353 -: Март 28, 2017, 06:53:18 pm »
Изводът какъв е? Не се сещат за теб, когато има хубави поводи. Сещат се за теб само когато имат някакъв проблем. Вече много такива женски приятелства отсвирих, тази ще е следващата.

Точно така!
И вече останах само с една приятелка, с която си знаем и кирливите ризи.  :012: От всички останали просто дистанция.
Братовчедка ми постъпи по същия начин с мен и много ме заболя. В резултат на което, казах край, до тук!!! И сега ми е хиляди пъти по-добре - психически се чувствам прекрасно, имам време и за учене, и за семейството. А те са ми най-важни, защото само те са били до мен в трудни моменти.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #354 -: Март 28, 2017, 07:08:32 pm »
С най-близката ми приятелка /от гимназията/ си знаем кирливите ризи, там няма нужда да се разиграва театър. Но в повечето приятелства не е така, сякаш се чувстват силно уязвими, ако не застанат в извисена поза и ако покажат истинското си лице, с всички силни и слаби страни. Престорено поведение винаги ме е отблъсквало, особено при близки отношения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #355 -: Март 30, 2017, 09:45:41 pm »
Купихме обувки на детето, но се оказа, че му опират на кокалчето и не може да ги носи.
Аз съвсем случайно открих последна останала бройка от книга с изчерпан тираж, която търся от миналото лято.
По ретро Венера :)
И пак по ретро Венера парите не ми стигат :) при мен тя е и у8
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #356 -: Март 30, 2017, 11:58:12 pm »
Замислихте ме и си дадох сметка защо напоследък "ме яде" толкова едно близо 20 годишно приятелство, в което избърсах тонове сълзи и сополи и изслушах още толкова "радини вълнения" без особена реципрочност. Венера ми е упр. на 11ти дом.
Напоследък въпросната персона си е намерила "нови приятели" и ме е сложила на "waiting list" - държим връзка само по телефона, но съм все така кошче за душевни отпадъци (явно новите приятели още не са достатъчно добър душеприказчик). Това адски ме дразни, защото е най-малкото приятелско. Съзнавам, че аз съм си виновна в очакването, че другия ще ми отвърне със същото :(, ама пак ми е криво.

Халал да са й хилядите посветени от мен часове на съпричастност и съчувствие, когато бях единствената, която имаше сили да я слуша, а тя бе самотна като мрака!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #357 -: Март 31, 2017, 12:12:16 am »
Такива приятелства вече приключвам по бързата процедура. Тебе да те имат за телефонен душеприказчик, върху който да се излива цялата помия, изтъкана от ежедневни битовизми и семеен живот, а да излиза и се среща с други приятелки, пред които да се прави на щастлива съпруга и домакиня, на която всичко й е наред и върви по план.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #358 -: Март 31, 2017, 12:28:47 am »
Такива приятелства вече приключвам по бързата процедура. Тебе да те имат за телефонен душеприказчик, върху който да се излива цялата помия, изтъкана от ежедневни битовизми и семеен живот, а да излиза и се среща с други приятелки, пред които да се прави на щастлива съпруга и домакиня, на която всичко й е наред и върви по план.  :D

Май е класика, над която не бях се замисляла до скоро.  :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #359 -: Март 31, 2017, 12:31:06 am »
Мда, то бързо става ясно кое как, и не е нужно да се трупа огорчение в ролята на потърпевшия с години, достатъчно е бързо "чао, ще се чуем"
Ама друг път