Автор Тема: Луна  (Прочетена 21240 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Луна
« -: Ноември 18, 2013, 07:33:45 pm »
Луната се счита за втората най-важна планета в астрологията, след Слънцето. Във ведическата астрология тя е поставена на първо място. Eдно е сигурно двете са неразривно свързани в един танц на Мъж (Слънце) и Жена (Луна). Колкото и силно да е Слънцето със слаба Луната то не може да изрази себе си.

Слънцето е доставчик на енергията, Луната използва тези ресурси. Тя е отражение на слънчевата светлина и енергия. Представлява Майката, божествената женственост, раждането, началото на живота. Тя отговаря за нашата душа, емоционалност и психика. Тя е интуицията и интелигентността. Хармонията без нея е невъзможна.

Тя е нашата душа. От това как е поставена ще разберем какво се крие вътре в човек, неговата истинска същност.

Със слаба и зле поставена Луна, човек трудно постига успех и хармония в живота си. Нейните най-големи врагове са Сатурн и Кету, които могат да причинят психични заболявания, емоционална нестабилност, големи страдания. Най-зле се чувства в Скорпион или 8-ми дом.

Силната Луна прави човек чувствителен, добронамерен, нежен, емоционален, романтичен, с изразен вкус към красивото. Умът на човек е спокоен, хармонията е лесно постижима.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2013, 08:11:36 pm »
Satin,имаш ли лични наблюдения за горепосочената информация Със слаба и зле поставена Луна, човек трудно постига успех и хармония в живота си. Нейните най-големи врагове са Сатурн и Кету, които могат да причинят психични заболявания, емоционална нестабилност, големи страдания. Най-зле се чувства в Скорпион или 8-ми дом. ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2013, 08:23:10 pm »
От първа ръка  :93:
Във ведическата е заедно с Кету в 8-ми, Марс и Раху я аспектират от 2-ри. Поне Сатурн и се разминава, защото остава в Скорпион.
В западната в съвпад с Плутон в Скорпион и неприятно аспектирана от други планети.

Достатъчно съм се оплаквала от нея  ;D
Нека някой друг разкаже  :)

Кажи ти за своята  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2013, 09:38:24 pm »
Това ,че се оплакваш и страдаш какво общо има с успеха в живота и не е задължително да си хармоничен /балансиран ?!?

Луна Везни квадрат Плутон/възел
Луна Козирог опозиция Сатурн ,квадрат Юпитер,куинконс Уран/възел
Луна Риби квадрат Сатурн/Плутон
Луна Лъв съвпад Нептун опозиция Юпитер /Марс ,квадрат Сатурн...

Това са няколко примера от карти на успешни хора ,не знам дали са хармонични . ;)

Аз не съм хармонична,защото съм човек с позиция ,крайна съм.Успешна хм....не просто "хванах" пътя -Луна в Овен съвпад Сатурн/Венера ,по ведическата е в Риби ,в знака на Слънце и СЛВ,в аспект с Юпитер .И двете Светила в натала ми нямат достойнства и са наранени,това не пречи да изразявам себе си.)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Луна
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2013, 12:52:19 am »
Не знам колко е блага силанта луна, но моята тронова 12-домна с радост бих я заменила за някоя близнашка или стрелчешка в 3ти или 9ти дом  :). То си е направо наказание тая, водната " нощна кралица".  :93: Но и при мен не са минали напрегнатите аспекти незабелязано: опозиции с нептун и марс, тригон с плутон. Имам и широк сесктил със слънцето, макар да се намират в несъвместими стихии. И сега кое е по-голямото щастие, не знам: тронова или екзалтирана , но зле аспектирана или някоя паднала и заточена, но за сметка на това пък добре аспектирана? И защо се смята, че кету и луна са по-лошата комбинация? Напоследък гледам едни астро видеа  :93: , та попаднах на такива за луната съвпад с раху и кету. Мисля, че луната е по-дбра комбинация с кету( по-малкото зло , един вид), а слънцето с раху .

Едит: във ведическата е в близнаци на ац , раху силно влияние и оказва, марс пак я опозира , нод омовете са 1-7
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 12:56:26 am от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Луна
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2013, 09:32:10 am »
не е съвсем по темата, но понеже споменахте някъде успеха в живота - ето го Салвадор Дали, и двете светила не са съвсем във форма

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Луна
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2013, 10:03:58 am »
Сега по темата :) Не знам дали луната ми е "силна", има знакова опозиция с марс, тригон с юпитер, съмнителен съвпад с венера и куинконкс със сатурн (също малко под въпрос)
Не съм сигурна дали е от нея, но за мен е в пълна сила правилото "няма невъзможни неща, докато човек е жив и здрав", но по-хубавото е, че ако случайно се изпречи непреодолима пречка, минавам на правилото - "ами щом не може-не може, голяма работа"  :93:
Така се живее значително по-лесно и без драми. Не си спомням някога да съм се измъчвала за нещо дълго време, не цикля в негативни емоции, но понякога съм прекалено доверчива и дори наивна. Говоря прекалено открито и доста хора не ме харесват, но нямам големи врагове. Рядко съжалявам за нещо, да не кажа - никога. Обикновено заемам ролята на посредник при конфликти и се справям прилично, но ако аз съм страна в караницата, не съм склонна лесно на компромис. Ако видя несправидливост до скоро много навътре го приемах, сега започвам да си мисля, че се случва както трябва да се случи

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна
« Отговор #7 -: Ноември 19, 2013, 10:47:58 am »
Под успех нямах предвид точно слава, богатства и висок социален статус. Дори при наличието на тези, човек може да е нещастен, да се чувства, че нещо не му достига... Успехът за всеки е нещо различно.

Относно Дали не ми е сред любимците и не познавам детайлно биографията му , но животът му не е бил лек, ако изключим материалното благополучие и славата.  Съпътства ли са го множество скандали. Твърди се, че след смъртта на съпругата му е загубил желанието си за живот и е направил опит за самоубийство. Бил е егоцентрична, заядлива, саркастична, агресивна и невротична личност. Изкуството е негов отдушник. Гениалността му граничи с лудост. Картините му са дълбоко изследване и потъване в човешката душа.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна
« Отговор #8 -: Ноември 19, 2013, 11:04:02 am »
Някой с хармонична Луна да сподели дали при него има баланс между вътрешните потребности и външните обстоятелства  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Луна
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2013, 11:09:06 am »
еми нали твърдиш, че моята е хармонична - и вече ти споделих как стоят нещата-ако няма синхрон м/у вътрешни и външни-правим си го

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2013, 11:22:40 am »
И продължавам да твърдя, че е хармонична  :)
 

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Луна
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2013, 01:03:22 pm »
Вътрешните желания не винаги са условие, предпоставка и са определящи за желаните външни обстоятелства, макар че има известна истина и в това.
Не психологизирайте излишно.

това не го разбрах
вътрешните желания не са предпоставка за желаните външни обстоятелства?
кое би било предпоставка?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2013, 02:27:33 pm »
Да си доволен,"нахранен" ,удовлетворен от това ,което си избрал да ти се случва -Луна .Дали е слаба,силна ,в първа ,последна четвърт,аспектирана ...колко емоционално реагираш на всичко случващо ти се .
Например :
Една Луна в Скорпион секстил Марс в Козирог ,АСЦ Стрелец и Слънце Дева ,колко ще е "бясна"или човека няма да може да изрази себе си ,в сравнение -Луна в Рак секстил Венера в Дева,Слънце Лъв ,АСЦ Телец ,като първата карта е на жена ,а втората на мъж?!?
Лунните качества са ни най-познати и близки и като такива те са винаги достатъчно силни/значими във всеки един натал ,а специфичната локализация на Луна в отделните карти ,каква е естествената ни нагласа към нещата ,среща ли същата "прегради" имаме конфликт,психологични смущения и т.н.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Луна
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2013, 10:26:10 pm »
моите съвсем простички и скромни впечатления от практика са следните: колкото по-силна есенциално Луна, ведно с ранена, толкова по-зле и колкото по-слаба есенциално и хармонично аспектирана - толкова по-добре
същото важи и за Сатурн, например - колкото по есенциално слаб и както и да е аспектиран (добре/зле) - все тая - не може да навреди кой знае колко, за разлика от един силен Сатурн пък бил той и само добре аспектиран

тронова Луна е по щастливо попадение от екзалтирана
тронов Юпитер е по-добро стечение на обстоятелствата от екзалтиран, особено онзи лежерния в Риби
екзалтиран Сатурн е по-добре от тронов, но не при всички случай - зависи от Венерата, те са си приятелчета
и т.н.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Луна
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2013, 01:02:57 am »
В първия пост се прави препратка към ведическата, в такъв случай Луните по нея ли как са поставени или...? Защото при някои нещата са така, а оттатък онака.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred