Автор Тема: Луна  (Прочетена 23378 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #90 -: Юни 11, 2014, 12:54:38 am »
да подскажа малко:

Да проверя ,дали правилно съм разбрала -Луна апликиращ съвпад със Сатурн /Юпитер е "ОК",но съвпад с Венера /Марс -не ?!? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Луна
« Отговор #91 -: Юни 11, 2014, 01:58:42 am »
Да проверя ,дали правилно съм разбрала -Луна апликиращ съвпад със Сатурн /Юпитер е "ОК",но съвпад с Венера /Марс -не ?!? ::)

Когато е растяща.

Това е така, защото се счита за благоприятна, когато е в контакт с дневните планети. Обаче, когато е намаляваща е обратното.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #92 -: Юни 11, 2014, 08:40:22 am »
Когато е растяща.

Това е така, защото се счита за благоприятна, когато е в контакт с дневните планети. Обаче, когато е намаляваща е обратното.

При мен Луна е нарастваща ,в аспект и с дневна планета -Сатурн ,и с нощна Венера ,да приема,че е наполовина благоприятна и наполовина неблагоприятна ,според древните, и злокобно и уродливо значение на Сатурн ,тъй като не мога да усвоя правилно енергията му .Ммда..знаех си ,че съм наказана  :'( ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луна
« Отговор #93 -: Юни 11, 2014, 10:47:38 am »
Хахахах, моята е плачевна направо - хем намаляваща, хем деабилитирана, хем седи в съвпад със възлите и транссатурновите, сега древите се оказва, че имат против и куинкосите й с Марс, Венера и Юпитер. Всъщност в моята карта Меркурия май е дневен, последния пирон за горката ми Луница.  :85: :85: :85:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #94 -: Юни 11, 2014, 01:05:17 pm »
Пробвай, пробвай, лошо няма, все няма да си чула.

Извинявам се, че отново се връщам към тази тема, но не можах да се сдържа.  ;D

То и нечуването е избирателно при някои.

Като питам колежката нещо конкретно и я помоля за уточнение по документите, които тя е написала и ми е дала за превод, се прави, че не чува – при все това, че сме бюро до бюро. А не шепна, говоря достатъчно ясно и високо, когато трябва.  :012:

Но когато ми се обади на личния телефон някой мой клиент и стане въпрос за някаква поръчка, превод при нотариус или пари за получаване, същата слухти, наостря уши и вдига глава – тогава изведнъж започва да чува. Да им се не види на махленския манталитет значи.  :043:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луна
« Отговор #95 -: Юни 11, 2014, 01:16:38 pm »
А, че бутай я и я ръчкай докато те чуе като ти трябва нещо свършено да й възложиш. При мен така правят, най-накрая се доближават съвсем до мен и наистина няма как да не чуя и да не видя.  :012: :012: :012: А особено пък ако хората се правят, че не чуват - то направо ти доставя удоволствие да им покажеш как номера не минава.  :012:

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Луна
« Отговор #96 -: Юни 11, 2014, 01:18:37 pm »
При мен Луна е нарастваща ,в аспект и с дневна планета -Сатурн ,и с нощна Венера ,да приема,че е наполовина благоприятна и наполовина неблагоприятна ,според древните, и злокобно и уродливо значение на Сатурн ,тъй като не мога да усвоя правилно енергията му .Ммда..знаех си ,че съм наказана  :'( ;)

 :012: Откъде го извади това за уродливостта сега - само ти си знаеш.

Гледай първия на Луната. И то пак не стига за окончателни изводи. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #97 -: Юни 11, 2014, 01:22:49 pm »
:012: Откъде го извади това за уродливостта сега - само ти си знаеш.

Гледай първия на Луната. И то пак не стига за окончателни изводи.

От древните-така пишат и се опитвам да разбера ,какво ги е провокирало в наблюденията им за такъв извод  . ;)

Луната при мен има два аспекта и то сходящи ,както казах- първият със Сатурн ,следван от Венера ,няма леки аспекти,но както казваш ти,това не може да се твърди за всички.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #98 -: Юни 11, 2014, 01:35:21 pm »
Рени, във ведическата ти карта “гледката“ съществено се променя – Луната се отделя от Венера и Сатурн и отива при Слънцето и Раху, същевременно получава аспект от Юпитер в срещуположния знак. Луната върви след Слънцето, но още е в обсега на новолунната сянка. Не смятам нейната позиция за чак толкова проблематична, по-трудна ми се вижда ретро Венера в съвпад със Сатурн в Овен в 6 дом – домът, който не е особено гостоприемен за нея (и аз съм с такава домова позиция, Венера от двете страни е обградена от малефици, в съседни знаци – Марс и Кету).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Луна
« Отговор #99 -: Юни 11, 2014, 01:35:59 pm »
Луната при мен има два аспекта и то сходящи ,както казах- първият със Сатурн ,следван от Венера ,няма леки аспекти,но както казваш ти,това не може да се твърди за всички.

Казвам, че се имат предвид повече фактори. В случая едно добро при теб е изпълнено - растяща, отива към дневна. Какво искаш повече?! ; )))
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #100 -: Юни 11, 2014, 01:42:07 pm »
Рени, във ведическата ти карта “гледката“ съществено се променя – Луната се отделя от Венера и Сатурн и отива при Слънцето и Раху, същевременно получава аспект от Юпитер в срещуположния знак. Луната върви след Слънцето, но още е в обсега на новолунната сянка. Не смятам нейната позиция за чак толкова проблематична, по-трудна ми се вижда ретро Венера в съвпад със Сатурн в Овен в 6 дом – домът, който не е особено гостоприемен за нея (и аз съм с такава домова позиция, Венера от двете страни е обградена от малефици, в съседни знаци – Марс и Кету).

Лили,благодаря ти за вниманието  :38:

Ами ,приемам(е) предизвикателството по рождение ,че ще  красим тортата ,с надеждата,че ще ни вкуси су-шефът ,дегустирайки ни адекватно. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Луна
« Отговор #101 -: Юни 11, 2014, 01:42:45 pm »
да подскажа малко:

Папи, това само за съвпад ли се отнася, или по принцип за свързване в някакъв аспект? И има ли значение аспекта?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #102 -: Юни 11, 2014, 01:44:09 pm »
Казвам, че се имат предвид повече фактори. В случая едно добро при теб е изпълнено - растяща, отива към дневна. Какво искаш повече?! ; )))

Аз имам достатъчно . ;)

Разбрах ,какво ми каза-споделих твоето мнение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #103 -: Юни 11, 2014, 01:51:11 pm »
То не може всичко да ти е хармонично в хороскопа – при някой е Луната, при друг Слънцето, при трети Венера няма да е в “кондиция“. И моята Луна навремето я спрягаха за дисхармонична само заради единия сходящ квадрат с Плутон, но във ведическата карта не е слаба, нито неблагоприятно поставена – в 9 дом, растяща, не е в съвпад с малефици, нито обградена от тях.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #104 -: Юни 11, 2014, 01:59:19 pm »
Така е...

Но аз моята Луна  си я приемам ,като специална за мен ,въпреки че много често необузданата й емоционалност ме проваля,но пък отразява мрънкащото ми Слънце с " и утре е ден ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“