Автор Тема: Елекции - практикум  (Прочетена 59788 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Елекции - практикум
« Отговор #60 -: Юли 15, 2015, 05:27:09 pm »
Клер, тъй като е в темата за елекции - според мен си прави карти и за трите процедури. Условно независими са сякаш една от друга и според мен е трудно да се предвиди изходът и от трите по една карта :017:.

Практически може да се управлява само донякъде моментът на първи прием на хормоните.
След това пункцията се прави, когато ехографът каже, че е време, но ако е на естествен цикъл, е ясно горе-долу кои дни да се гледат.
При успешно оплождане и делене трансферът може да се отложи за следващ/по-следващ месец, особено ако ще се имплантират повече от един ембрион - донякъде и това може да е въпрос на избор, но зависи от клиниката. В повечето е конвейер и сбутват в свободния час.
De omnibus dubitandum est

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #61 -: Юли 16, 2015, 08:26:32 am »
благодаря. за приятелка е, не е за мен. не съм сигурна, че бих гледала за себе си  ::)
за съжаление, картата от трансфера е най-кофти. за лекарствата не знам кога точно са започнати, за пункцията не е лоша мисля, въпреки, че е на намаляваща луна. надявам се все пак да се е получило.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Елекции - практикум
« Отговор #62 -: Юли 16, 2015, 09:39:21 am »
Аз мисля като акрукс, дано да е успешна процедурата

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #63 -: Юли 20, 2015, 06:23:40 pm »
Според вас 27.07 или 28.07 е по-подходяща дата за подаване на възражение в съда?

Първо си бях набелязала 28ми /вторник/, но сега гледам и титхи /лунните дни/, май ще е по-добре в понеделник - Екадаши - денят е подходящ за негативни действия, атака, повеждане на спор, изричане на клетви.  ;D

И в двата дни лунната накшатра е подходяща за такъв тип /настъпателни/ действия - Джиештха и Мула. В западната карта Луната е в Стрелец.

От друга страна по време на Екадаши не се препоръчва да се предприемат никакви действия, желателно е да изкараш на пост и молитва. Но ако става въпрос за неблагоприятни действия /насочени срещу някой/, може би този ден е по-подходящ от следващия - Двадаши. В случая се търси именно такъв ефект - отсрещната страна трябва да клекне.  ;)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Елекции - практикум
« Отговор #64 -: Юли 20, 2015, 07:24:06 pm »
Лили, по индийската какво да ти кажа - ти я знаеш много по-добре от мен.
По западната май няма как на хванеш сходящ тригон на Луната със Слънцето (Слънцето е в самото начало на Лъв). Тригон на Луната с Меркурий искаме ли? Меркурий е поопърлен от Слънчо. И в двата дни хващаш сходящ тригон Луна/Юпитер. Остава само да си нагласиш Асцендента, ако имаш възможност да избираш час. Желая ти успех и пълна победа!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #65 -: Юли 20, 2015, 07:31:24 pm »
За знака на АС не съм сигурна дали ще имам възможност да избера конкретен час. От много неща зависи. А и както да глася картата, все нещо не ми харесва - у1 или ще е ретро Венера в падение, или Марс в падение, или опърлен Меркурий... АС Стрелец с Луна в първи дом също не знам дали е благоприятен вариант.

Изгряващ Стрелец също отпада - 16.30-17.00 ч., тогава работният ден на съдилищата приключва. А и определено не е опция да има ретро Сатурн и дебилитирана Луна /по сидерал - в Скорпион/ в знака на АС във ведическата мухурта.

Реших поне някой по-благоприятен ден да избера, с оглед позицията на Луната.

Интересно, обаче и в двата хорара съм представена от изгряващ Козирог и Сатурн. Не вярвам да е случайно съвпадение.

« Последна редакция: Юли 20, 2015, 07:35:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Елекции - практикум
« Отговор #66 -: Юли 20, 2015, 07:44:04 pm »
regulus или arcturus
и двете са марс/юпитер

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #67 -: Юли 20, 2015, 07:48:07 pm »
Благодаря, Рару.  :)

Точно за това си мислех и аз - да сложа Спика или Арктур на АС, те са близо една до друга. Но ще съм ретро Венера в падение.  Ще ми се противниковият сигнификатор /у7/ да е максимално отслабен.  ;D

Вариантите за избор не са чак толкова много - от АС Дева до АС Скорпион, за Стрелец става много късно /в края на раб. време/. А и не се знае дали адвокатката ще успее да спази часа.
« Последна редакция: Юли 20, 2015, 07:50:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Елекции - практикум
« Отговор #68 -: Юли 20, 2015, 08:39:20 pm »
не се бой от ретро венерата, над теб се опитват да упражнят натиск по имотни въпроси, което си е съвсем в съзвучие

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Елекции - практикум
« Отговор #69 -: Юли 20, 2015, 08:57:09 pm »
Лили, не е ли по-добре Луната да е във втори дом, като у 9 -ти и в Стрелец, така че 28.07. може би е по-подходящ ден ?!?

А, извън елекцията, защо избра точно дните, когато Уран спира върху Венера -това ми стана интересно, защото почти година акцента ще е върху делата в нейните сфери , но в стила на Уран ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #70 -: Юли 20, 2015, 09:07:26 pm »
Не съм гледала Уран да е спрял върху Венера, а и петодомните теми някак не ми се връзват с предмета на делото.

Но вече неведнъж съм забелязвала, че при мен транзит на Марс към Венера често дава и материален отзвук. Може би неслучайно съм избрала този ден - тр. Марс в точен квадрат с нат. Венера.  При такива аспекти или вземам пари, или харча пари.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #71 -: Юли 21, 2015, 12:03:22 am »
Според вас 27.07 или 28.07 е по-подходяща дата за подаване на възражение в съда?
Според мен на 27 юли, но гледай Луната да не е в 13-тия градус на стрелец, когато е съвпад с Растабан, та до 12ч. на обяд свърши работата.
Растабан
Звезда третьей величины, имеет природу Венеры и Сатурна.
Склоняет человека к грабежу, часто бывает у карманников, форточников. Либо дает двойственность: человек может быть честным, но все равно преступником или, наоборот, - с виду хороший, благородный человек, но полный мерзавец. С этой звездой рождаются аферисты и авантюристы, склонные к неожиданным проявлениям. Звезда стимулирует способности к клептомании, добыче денег нетрудовым путем. В соединении с Меркурием дает жертву грабежа, человек в жизни постоянно будет сталкиваться с воровством. На Dsc или вблизи него, а также в соединении с Юпитером - постоянные тяжбы, судебные процессы.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Елекции - практикум
« Отговор #72 -: Юли 21, 2015, 12:08:53 am »
че тая звезда колко е ярка, силна, близка, че да дава наклон?
трета величина...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #73 -: Юли 21, 2015, 12:15:35 am »
че тая звезда колко е ярка, силна, близка, че да дава наклон?
трета величина...
При елекция, също както при хорари, се гледа Луната- тя е водеща, а не някаква си звезда, но в случая уврежда Луната в интервала 12-13гр.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #74 -: Юли 21, 2015, 11:36:13 am »
Да ви кажа, засега се спирам на 27 юли. Но като алтернативна запазвам и 28ми, ако на 27ми не се получи.

Благодаря за мненията!  :58:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui