Автор Тема: Елекции - практикум  (Прочетена 60882 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #135 -: Февруари 09, 2016, 08:38:23 am »
марс ми е У7, а пък той е стелиумен скорпион, което не е добре. но пък марс е в скорпион, където би трябвало да се чувства добре.
като цяло периода ми се струва кофти, даже и до края на годината.
юпитер е ретро до 10,05 -  не става.
сатурн пък чак до 12,08, а и при двамата играе важна роля в натала. на всичкото отгоре сатурн ретро е на върха на Т квадрат и то с юпитер и слв... :-X но пък този квадрат много време ще се задържи.
растяща луна подходяща има от 11,05-21,05, 06,06-19,06.  като се нагласи да е в секстил или тригон със слънцето, дните съвсем се орязват.

13,06 ми се струва по-малко зло. венера в съвпад със слънцето не знам за пложително или отрицателно да го броя.
осите са примерни.

Happy58

  • Гост
Re: Елекции - практикум
« Отговор #136 -: Февруари 09, 2016, 09:14:50 am »
Честно казано, при такъв йод, с връх ретро Марс в 4 дом, аз лично не бих предприела това мероприятие. Освен ако не си подготвена за някакви изненади впоследствие.

не може ли нещо като натал с дирекции и транзити ... или дата на раждане ... така на парче е трудничко.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #137 -: Февруари 09, 2016, 09:36:08 am »
аз съм със стелиума във везни

Happy58

  • Гост
Re: Елекции - практикум
« Отговор #138 -: Февруари 09, 2016, 09:47:37 am »
Изпитвам невероятно удоволствие (наричам го "душевен оргазъм :) ), когато видя цифрите да действат толкова буквално :)

На база цифри предлагам да е през май - трябва обаче да се съобрази и с ретроградията - това обаче ще го гледам по-късно  :08:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #139 -: Февруари 09, 2016, 11:14:59 am »
аз съм със стелиума във везни
Новолунието сега в 4д съвпад с К5 и тригон с Луната в 9д - активирало е темите по дом, семейство, дете. Понеже Сатурн е У4 при теб, това е основното, което трябва да гледаш, когато решиш да сменяш дома- гледай да не е ретрограден, Мерка и да е ретро не е проблем, той е У9, а нали няма да подписваш брак. Марс е партньора ти и новия дом (производен 4-ти от 4-ти), в натала ти е в лъв, а тр Сатурн У4 е в тригон с него- идеалния момент да стабилизиране на връзката и фундаментални промени в дома, а за да е всичко наред с партньора и новия дом- гледай да хванеш периода, когато тр Марс е директен и в стрелец , средата на август Марс и Сатурн са директни в стрелец, в тригон с твоя Марс У7 и Сатурн У4.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #140 -: Февруари 09, 2016, 12:04:53 pm »
Като му гледам натала на младежа, как въобще се е наканил, голямо решение ще да е било за него.  :)

Тъй че, Клер, хващай бика за рогата, докато не е размислил. За твоята карта няма чак такъв проблем каква ще е елекцията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Елекции - практикум
« Отговор #141 -: Февруари 09, 2016, 12:33:40 pm »
Клер, една синастрия на детето и приятеля ти е хубаво също да направиш, ако досега не си. Аз бих обърнала внимание на вторите и четвъртите домове. То това може и в самите натали да го видиш. В синастрията виж в кой дом на другия попадат Слънцата, аспекти с Меркурий. Също 11 дом от натала на мъжа.
« Последна редакция: Февруари 09, 2016, 12:35:15 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #142 -: Февруари 09, 2016, 01:51:24 pm »
Клер, една синастрия на детето и приятеля ти е хубаво също да направиш, ако досега не си. Аз бих обърнала внимание на вторите и четвъртите домове. То това може и в самите натали да го видиш. В синастрията виж в кой дом на другия попадат Слънцата, аспекти с Меркурий. Също 11 дом от натала на мъжа.

много интересно.
имат двоен съвпад слв с юпитер. единият съвпад е в стрелец, другият в риби. а сега през май транзитен слв и юпитер са в съвпад в дева - още един квадрат на същото. и става Т квадрат с връх в стрелец, където са транзитен сатурн и марс  :-\

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Елекции - практикум
« Отговор #143 -: Февруари 09, 2016, 05:42:34 pm »
Марс директен

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #144 -: Февруари 09, 2016, 05:50:02 pm »
Вчера тъкмо четох разни неща за ретро Марс в женска карта и установих, че в голямата ми база данни такава карта липсва, с изключение на най-добрата ми приятелка - не е представителна извадка.

И днес като по поръчка дойде запитване от жена, иска да стартира малък собствен бизнес. Спомена, че в живота сама се оправя, без мъжко рамо. Гледам - ретро Марс в съвпад с екзалтирала Луна. Слънце в падение, Марс в заточение.

Та си мисля, че при нея ретроградният период може и да не е толкова неблагоприятен, но зависи и от останалите фактори.

Но за да стартира този бизнес, иска да тегли и кредит, а съвпадът Луна/ретро Марс е в 8 дом.  :017:
« Последна редакция: Февруари 09, 2016, 05:57:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Елекции - практикум
« Отговор #145 -: Февруари 09, 2016, 06:06:34 pm »
Ако съдя по ретро мер и моя натален-нищо лошо не ми носят тия фази
По аналогия с марса

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #146 -: Февруари 09, 2016, 06:26:09 pm »
Нейният случай е специфичен - ако е родена само минутка по-рано, АС с прецесия минава в предходния знак и негативните тенденции в живота далеч няма да са толкова силно изразени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Елекции - практикум
« Отговор #147 -: Февруари 09, 2016, 06:27:19 pm »
Клер,отиди.  :)
У1-паднала Венера,но ще я топли цял Скорпионски стелиум с тригон от тронов Юпитер,със съвпад от тронов Марс.Има един проблем на първо четене,че този стелиум е в квадрат на твоя Марс.Не бих гледала кога е най-подходящото време,ако при евентуален проблем има къде да се върна назад с детето си.И друго-твоят асц и У1-са на много високо място в хороскопа му,което значи,че ще те уважава и цени.
« Последна редакция: Февруари 09, 2016, 06:34:54 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #148 -: Февруари 10, 2016, 08:28:45 am »
да, марсовете се подкачат, ама какво да се прави :)

ретро марс в телец има моя колежка. опозиция слънце и уран от везни, квадрат юпитер от водолей и тригон сатурн от рак. имаше извънбрачна връзка за пари, за благото на семейството/детето. часът й не го знам.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Елекции - практикум
« Отговор #149 -: Февруари 10, 2016, 10:57:27 am »
Аз съм с ретроМарс, Лили, но в заточение в Телец. Не съм забелязала по-особено проявление в ретрофазите, управлява 6-ти и 11-ти. Може би хронични болежки да са се обаждали, примерно, но в момента спекулирам малко наизуст.

ретро марс в телец има моя колежка. опозиция слънце и уран от везни, квадрат юпитер от водолей и тригон сатурн от рак. имаше извънбрачна връзка за пари, за благото на семейството/детето. часът й не го знам.

Трудно да е опозиция Телец-Везни :-) Колежката ти вероятно е родена две седмици след рождения ми ден, изброените планетни позиции са същите и при мен, с тази разлика, че телешкият ретроМарс е в точен куинконкс със Слънце/Плутон в началото на Везни, Уран е по-далече, заедно с Меркурий, към края на Везни.
De omnibus dubitandum est