Автор Тема: Елекции - практикум  (Прочетена 60886 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #165 -: Март 01, 2016, 07:46:14 pm »
На ретро Меркурий може да се купи или да се открие някъде нещо рядко или уникат, антиквариат. Например книга с изчерпан тираж или някое по-апокрифно издание. Но музикален инструмент по време на ретрограден Меркурий не виждам логика да се купува, особено употребяван вече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Елекции - практикум
« Отговор #166 -: Март 01, 2016, 09:21:01 pm »
Нали покупки трябва да се избягват при ретрограден Меркурий?
Иначе, знака Телец в натала ми попада във 2/3 дом, не съм гледал ретро Меркурия в кои градуси ще бъде.

Тогава ще разбереш, дали наистина това ти е потребно за момента, ще има ли някаква практична стойност за теб в бъдеще. Ако беше просто прищявка за теб нямаше да търсиш странично мнение, просто щеше да отидеш и да си купиш едно пиано.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Елекции - практикум
« Отговор #167 -: Март 02, 2016, 01:39:21 pm »
Добре, ще видим.
Това мое желание обаче не е от скоро, от дълго време, но чак сега посмях да отида (когато нашите вече няма да ми мрънкат, че си давам парите за "глупости").

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Елекции - практикум
« Отговор #168 -: Март 22, 2016, 11:40:07 am »
Така и не мога да намеря подходяща карта. В момента Венера е в Риби, но от утре Луната започва да намалява, а сега сме близо до пълнолунието, не е добре. След новолунието обаче Венера ще е в Овен (в заточение).  :-X Месец по-късно ще е в Телец, обаче Мерка ще е ретрограден. В началото на юни Венера ще е в Близнаци, Меркурий в Телец, ще са във взаимна рецепция, но тогава пък Марс ще е ретро (в този случай Марс доколко е от значение?). По-късен период не смея и да гледам, понеже не знам дали ще е хубаво да се карат уроците, без да има къде да се упражнявам.
Моля за помощ, всякакви предложения кога е най-добре да се насоча към покупка (а за мен е много важно да се намери инструмент, с който да нямам проблеми).

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #169 -: Март 22, 2016, 12:28:15 pm »
марсът ми се струва, че може да го игнорираш

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Елекции - практикум
« Отговор #170 -: Март 22, 2016, 01:01:10 pm »
Да купуваш сега  :) Многото избиране и чакане на подходящ момент не е никаква гаранция, пък до тогава може и желанието да ти е минало :)

Вземи някой, който разбира от музикални инструменти и просто си го купи  :)
Дори да е втора употреба, пак ще ти дадат гаранция, а и имаш 14 дневен срок да го върнеш.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Елекции - практикум
« Отговор #171 -: Март 22, 2016, 01:49:50 pm »
Весо, според мен гледай да са добре Меркурий и Марс, друго не ти трябва. Купуваш интструмент, така да се каже техника - Марс, за да е здрав и Меркурий по същата причина и заради договорите. Даже май можеш да минеш само с Меркурий. Излишно дълбаеш. Така няма да намериш подходящ момент никога :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Елекции - практикум
« Отговор #172 -: Март 22, 2016, 08:37:27 pm »
Благодаря ви много!
Това последното и аз си го мислех. Колкото повече гледах местоположенията на планетите, толкова повече ми се струваше, че попадам в омагьосан кръг.
Излишно дълбаеш. Така няма да намериш подходящ момент никога :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #173 -: Март 22, 2016, 08:40:42 pm »
Все пак не е сватба, годеж, създаване на бизнес или животоспасяващо лечение. Някои астрологични указания може и да се спазят, но цяла елекция да се прави за това...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Елекции - практикум
« Отговор #174 -: Март 22, 2016, 09:20:32 pm »
Така е, но за мен е много важно това, освен това едно пиано, дори и втора употреба, не е много евтино.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #175 -: Март 23, 2016, 02:12:41 am »
Така е, но за мен е много важно това, освен това едно пиано, дори и втора употреба, не е много евтино.
У дома пианото е купено малко след като съм родена, закърмена съм с Моцарт и Бетовен- сестра ми се е упражнявала на него, докато съм дремела в кошчето. Баща ми го е взел на изплащане, днешния така наречен лизинг, без да е гледал Меркурий, Марс и Луната дали е намаляваща, и пианото си стои, вече на 52г, само сестра ми дето я няма...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Елекции - практикум
« Отговор #176 -: Март 23, 2016, 07:50:38 am »
Ясно. Благодаря за мнението, akruks!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Елекции - практикум
« Отговор #177 -: Юни 07, 2016, 03:33:25 pm »
края на пролетта/началото на лятото предстои да се преместим с детето при приятеля ми. само че хич не ми харесва астрологично периода.
с ретро меркурий да се съобразявам ли, след като няма да подписваме нищо? и венера предполагам не е добре да е изгорена?

Клер, какво се случва около твоето пътуване ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #178 -: Юни 07, 2016, 03:50:52 pm »
Клер, какво се случва около твоето пътуване ?  :)

нищо не се случва...нещата се забавиха и сигурно август/септември ще сме готови за преместване. ще гледам да е на 6/7 септеври, ама вече не смея да си правя големи сметки.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #179 -: Юни 07, 2016, 04:12:34 pm »
Доколкото се сещам, беше пуснала и хорарен въпрос, но вече не помня къде е и какви са били тълкуванията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui