Автор Тема: Елекции - практикум  (Прочетена 56655 пъти)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Елекции - практикум
« Отговор #15 -: Май 22, 2014, 03:19:58 pm »
ами то се гледа по картата и управителите на домовете, в случая Луната е У2 за клиента, неговите пари- ще извърши хармоничен аспект със Сатурн У2, У3 за теб -  продажбата и парите от нея, но Сатурн е ретро, което предполага да стане трудно и бавно, от друга страна Луната ще извърши квадрат с Уран У3, което също предполага трудности във връзка с продажбата, оформяне на документи, а може би и със самата обява, с намирането на купувач...
Сатурн е скрит в 12д, което показва укриване на информация или не добре поднесена такава, което също би забавило процеса на намирането на купувач и самата продажба
Иначе е добре за крайно развитие това, че Луната ще извърши съвпад с Юпитер У7, съу4 в 8д- клиента и неговите пари,  ти и наследствения  имот
Хем искам да помогна, хем не е лъжица за мойта уста. Най-вече гледах за хармонични аспекти на у1 и у7, у2 и у8 и мутаблени оси за бързо развитие. Просто няма време за чакане, следва от 6ти юни ретро меркурий и агонията се удължава. Мерси Акрукс  :08: Той целия 30ти май е с луна без курс, явно ще избера някой кардинална ос на 31ви, поне у3 да е хармоничен, а тази дата на картата ще я ползвам за обява от мой профил.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2014, 08:51:25 am »
и аз съм с питане за създаване на сайт за козметика.
избрах дата и час, но 7ми дом не ми се струва добре, както и върхът на 8ми дом. бих искала да чуя и други мнения, мога да избера и друг ден и час. не очаквам колосални печалби по принцип, но все пак бих искала някакви приходи да имам, не само да си губя времето. ац-то е в точен съвпад с моето МЦ.

и понеже през годината може да ми се наложи да правя важни решения, имам и други питанки.
сега уран е ретро, после юпитер, след него сатурн, като се застъпват. при мен са директни всички, като сатурн и юпитер са на АЦ. това значи ли, че важни неща не трябва да предприемам в тези периоди? ако една важна ретро планета е добре аспектирана в елективна карта, как се тълкува? тук по-скоро питам в конспект отношения.
« Последна редакция: Ноември 13, 2014, 09:17:12 am от Kler »

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Елекции - практикум
« Отговор #17 -: Ноември 13, 2014, 09:04:28 am »
Kler, доста ми е сложно това с елекциите, но аз мисля, че най-важните ти планети са Венера, Луна, Меркурий, Уран, Юпитер. Другите също не са маловажни, но да кажем, че тези трябва да са издигнати, в горната част на картата, най-близо до МЦ. Те трябва да са в силни знаци за тях и добре аспектирани, да не са ретроградни или изгорени от Слънцето. Гледат се сходящи аспекти, за да има развитие. Особено важно е Луната да НЕ сключва напрегнати аспекти със злосторници и последния нейн аспект да е хармоничен. Също така да има сходяща връзка между АСЦ-ДСЦ. Това е една малка част от изискванията и е много трудно да се напасне всичко, та по тази логика, ако ти е много важно, по-добре се консултирай със специалист. Пиша НЕ от опит. Успех :)
« Последна редакция: Ноември 13, 2014, 09:06:40 am от ini »

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #18 -: Ноември 13, 2014, 09:15:33 am »
благодаря Ини.
това чак толкова важно не ми е, но като може да си избера ден, защо пък да не се възползвам :) пък и ми е интересно как ще се прояви картата.
може би е кофти и периода.. тези ретро планети ме затрудняват, а и гледах да е на нарастваща луна и то до ретро юпитер не остава много време. но връзката ац-дц я забравих тук, ще гледам за друга възможност  :58:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #19 -: Ноември 13, 2014, 09:19:45 am »
Kler, наслагай звездите по картата, силна, благотворна неподвижна звезда на ключово място може доста да помага. Потърси тези, които биха били благоприятни за дейността, нещо с характер на венера примерно

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Елекции - практикум
« Отговор #20 -: Ноември 13, 2014, 09:24:12 am »
благодаря Ини.
това чак толкова важно не ми е, но като може да си избера ден, защо пък да не се възползвам :) пък и ми е интересно как ще се прояви картата.
може би е кофти и периода.. тези ретро планети ме затрудняват, а и гледах да е на нарастваща луна и то до ретро юпитер не остава много време. но връзката ац-дц я забравих тук, ще гледам за друга възможност  :58:
За нищо.  Точно така, това с растящата Луна го пропуснах, а е много важно.  :012:

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #21 -: Ноември 13, 2014, 11:10:25 am »
тази май е по-добре. въпреки, че 6ти дом е пълен, а финансовите домове не са много добре.  ::) луната обаче сключва хубави аспекти с у7 и марс от 7ми, както и последен аспект тригон. но пък у2 и у6 са във взаимна рецепция, което е добре мисля. ацто го нагласих в сириус  :)

всъщност елективната карта за създаването на сайта или за пускането му в експлоатация се гледа?
« Последна редакция: Ноември 13, 2014, 11:50:32 am от Kler »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #22 -: Ноември 13, 2014, 04:42:36 pm »
Ама защо венера в 6-ти забутана
И защо ти е клиент описан от козирог и рецепция марс/сатурн
Някаква био-козметика или висок клас?

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #23 -: Ноември 13, 2014, 04:51:49 pm »
не, най-обикновена козметика си е. ще въртя пак.  :-X

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Елекции - практикум
« Отговор #24 -: Ноември 13, 2014, 04:54:15 pm »
не, най-обикновена козметика си е. ще въртя пак.  :-X
Аз ти завъртях на АСЦ водолей, Венера и Слънце стават в 10ти дом, Юпитер в 7ми, Уран във 2ри , но не ми харесаха у2 и у8, че нямат връзка и че Уран е ретро. Та реших изобщо да не ти я предлагам  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #25 -: Ноември 13, 2014, 04:54:44 pm »
А не може ли някой от бенефиците да е ъглов? И клиентите да не са представени от малефик. С Близнаци на АС /накшатра Рохини/ ми изглежда добре, само че тогава Меркурий става упр. на АС и е изгорен. Венера ще мине в 7 дом. В момента не мога да разгледам обстойно, трябва с програма и на спокойствие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #26 -: Ноември 13, 2014, 06:53:45 pm »
тази май е по-добре. въпреки, че 6ти дом е пълен, а финансовите домове не са много добре.  ::) луната обаче сключва хубави аспекти с у7 и марс от 7ми, както и последен аспект тригон. но пък у2 и у6 са във взаимна рецепция, което е добре мисля. ацто го нагласих в сириус  :)

всъщност елективната карта за създаването на сайта или за пускането му в експлоатация се гледа?
А къде пропускаш основното- оста 3/9д- нали е сайт за търговия, а не само за зяпане, че да гледаш единствено 7д с клиентите и 2д с парите- пари няма да ти дадат клиентите ако не купуват, а за да купуват трябва да е добре поставена споменатата ос по знак и управители на домовете, които да са в добра връзка с 1/7д
 Предполагам за пускането в екслоатация е нужна елективна карта, за създаването на сайта може да разгледаш събитийната му карта, ако е създаден вече

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #27 -: Ноември 14, 2014, 08:46:54 am »
благодаря. ще видя какво ще измисля.
един последен въпрос - колко градуса орбис със слънцето преди новолуние се счита, че луната е балсамична?

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Елекции - практикум
« Отговор #28 -: Декември 08, 2014, 09:36:22 am »
ако искам да започна нещо ново, което да не продължи дълго /примерно около година/, но докато трае да се развива добре във времето и да е предпоставка за добро начало на нов цикъл след това - при каква луна е по-добре да се започне - намаляваща /за да не продължи прекалено дълго/ или растяща /за да се развива добре в конкретния период/?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #29 -: Декември 08, 2014, 09:46:20 am »

един последен въпрос - колко градуса орбис със слънцето преди новолуние се счита, че луната е балсамична?

Мисля, че до 30 градуса беше, преди новолуние. Фактически това са двата последни лунни дни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui