Автор Тема: Елекции - практикум  (Прочетена 60893 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Елекции - практикум
« Отговор #75 -: Август 26, 2015, 10:37:09 pm »
братовчедка ми планира лазерна операция на очите за корекция на диоптри през ноември или декември. кои са благоприятните дни през тези месеци за такава интервенция? или ако е по-лесно - кои не са благоприятните дни?
знам, че луната не трябва да е в овен и в скорпион. марс и меркурий не трябва да са ретро.
луната не трябва да квадратира планетите след сатурн. добре е да получва хубави аспекти, особено от слънце и юпитер/
да не е пълнолуние.
не знам как стои въпроса с луна без курс и новолуние при операции.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #76 -: Август 26, 2015, 10:47:02 pm »
За такъв тип интервенция не съм много наясно какви трябва да са аспектите.

Желателно е да има благоприятен аспект между светилата, нали се свързват с очите. За по-голяма прецизност - благоприятен аспект на Луната с Меркурий и Марс, особено при Луна в Дева. Може и благоприятен аспект на Луна с Уран или поне да няма напрегнат. Да се избягват негативните аспекти с Нептун.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Елекции - практикум
« Отговор #77 -: Август 26, 2015, 11:10:03 pm »
Нереална, светилата и подсказка по домовете на братовчедка ти, че е благоприятно да решава здравословен дълъг проблем. В тоя смисъл не знам колко лошо може да е ретрото, на мен ми се струва обратното?
« Последна редакция: Август 26, 2015, 11:12:48 pm от Papy »

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Елекции - практикум
« Отговор #78 -: Август 26, 2015, 11:25:33 pm »
Нереална, светилата и подсказка по домовете на братовчедка ти, че е благоприятно да решава здравословен дълъг проблем. В тоя смисъл не знам колко лошо може да е ретрото, на мен ми се струва обратното?
като се замисля, сменяла съм си благополучно пломба на ретро меркурий.
но все пак операция на очите си е сериозно. мисля по-добре да не се рискува на ретро меркурий, за да не се наложи да се повтори.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #79 -: Август 26, 2015, 11:50:38 pm »
. Да се избягват негативните аспекти с Нептун.
тези операции са без анестезиолог  :)
моя комшийка ходи последователно за двете очи на лазер, бързо и безболезнено ѝ свалиха очилата, а аз редовно я подминавам, без да я поздравя, защото съм свикнала да я виждам с очила, сега все едно си имам нова комшийка- подмладена  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Елекции - практикум
« Отговор #80 -: Август 26, 2015, 11:52:10 pm »
като се замисля, сменяла съм си благополучно пломба на ретро меркурий.
но все пак операция на очите си е сериозно. мисля по-добре да не се рискува на ретро меркурий, за да не се наложи да се повтори.

Да, по-добре не рискувайте, но потърси инфо и статистика, аз затова като въпрос...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #81 -: Август 26, 2015, 11:54:01 pm »
Не е заради упойката. Като цяло Нептун не допринася за прецизността и да се виждат ясно нещата, а тук говорим за зрение все пак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #82 -: Август 27, 2015, 12:02:36 am »
Не е заради упойката. Като цяло Нептун не допринася за прецизността и да се виждат ясно нещата, а тук говорим за зрение все пак.
Непъун сега нали си е в знака, една тронова Луна ще е в тригон с него, но пък ще е в квадрат с Уран и опозиция с Плутон  :)
Комшийката не си е правила елекция- отиде в София когато събра парите.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #83 -: Август 27, 2015, 12:09:46 am »
Потърсих информация в нета, но сега нямам време да чета целия материал.

Зрителният нерв се свързва с Уран. Различните части на окото са под управление на различни зодиакални знаци. Информация може да се потърси в "Медицинска астрология" на Лариса Назарова.

Ако правилно съм разбрала, зрителният нерв се свързва с Близнаци, с Овен се свързват очният булбус, зеницата и свързаните с тях очни мускули, с Телец - ретината.

Но нека се потърси по-детайлна информация.

В индийската астрология по Телец и 2 дом са очните болести. Да се избягват негативни транзити към 2 дом и през знака Телец/тропически Близнаци.

« Последна редакция: Август 27, 2015, 12:11:54 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Елекции - практикум
« Отговор #84 -: Септември 02, 2015, 09:53:09 pm »
Потърсих информация в нета, но сега нямам време да чета целия материал.

Зрителният нерв се свързва с Уран. Различните части на окото са под управление на различни зодиакални знаци. Информация може да се потърси в "Медицинска астрология" на Лариса Назарова.

Ако правилно съм разбрала, зрителният нерв се свързва с Близнаци, с Овен се свързват очният булбус, зеницата и свързаните с тях очни мускули, с Телец - ретината.

Но нека се потърси по-детайлна информация.

В индийската астрология по Телец и 2 дом са очните болести. Да се избягват негативни транзити към 2 дом и през знака Телец/тропически Близнаци.
лили, благодаря за книгата! много ми помогна. като спазих  правилата за определяне ден на операция останаха само 3-4 подходящи дни в месец.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #85 -: Септември 02, 2015, 09:57:10 pm »
Забравих да спомена, че в деня на операцията Луната не трябва да е в знака на наталното Слънце, също така да не съвпада с някой малефик в картата.

Добавям една книжка по медицинска астрология, може да ти е от полза.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Елекции - практикум
« Отговор #86 -: Септември 02, 2015, 10:00:29 pm »
Забравих да спомена, че в деня на операцията Луната не трябва да е в знака на наталното Слънце, също така да не съвпада с някой малефик в картата.

ужас, отпада ми още един ден  :012: накрая ще стане както казва лариса в книгата - 1 или най-много 2 дни в месец са най-подходящи.

почвам новата книга :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #87 -: Септември 02, 2015, 10:03:23 pm »
То и елекция за сватба като се прави и ако трябва да се спазят всички правила, най-благоприятният ден може да се падне веднъж на няколко месеца.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #88 -: Септември 03, 2015, 08:18:23 pm »
Nerealna, извинявай че така накъсано ти отговарям, просто сега намерих още информация по въпроса.

При избор на дата за операция внимавай светилата да не се намират близо до следните градуси: Плеядите - 29 гр. Телец /там са намира Алциона/, мъглявината Асцелус /Магаренце/ на около 6 гр. Лъв, Антарес - 9 гр. Стрелец. Особено ако при това имат негативни аспекти с Марс, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. Важи и обратният вариант - малефик в някой от тези градуси, раняващ Слънцето или Луната. Също така да се избягват негативни аспекти между Меркурий и Нептун. Съвпади с Лунните възли също не са желателни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Елекции - практикум
« Отговор #89 -: Септември 05, 2015, 11:17:54 pm »
Nerealna, извинявай че така накъсано ти отговарям, просто сега намерих още информация по въпроса.

При избор на дата за операция внимавай светилата да не се намират близо до следните градуси: Плеядите - 29 гр. Телец /там са намира Алциона/, мъглявината Асцелус /Магаренце/ на около 6 гр. Лъв, Антарес - 9 гр. Стрелец. Особено ако при това имат негативни аспекти с Марс, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. Важи и обратният вариант - малефик в някой от тези градуси, раняващ Слънцето или Луната. Също така да се избягват негативни аспекти между Меркурий и Нептун. Съвпади с Лунните възли също не са желателни.
благодаря, лили! много ценна информация. досега не бях срещала  толкова подробности в нета на бг език.  сигурно от англ. си превела...