Автор Тема: Рецепциите  (Прочетена 10356 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Рецепциите
« Отговор #15 -: Декември 05, 2013, 04:29:08 pm »
Да, в западната карта е в лъв-1 дом. В джойтиш е в рак. :012:

Има резон, Кая, тя да изтощава останалите- тя дава удовлетворението или липсата му, а оттам- и енергията.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Рецепциите
« Отговор #16 -: Декември 07, 2013, 09:50:23 am »
луна,сатурн и нептун отнемат енергия
слънце,марс и юпитер дават
 

ВЗ Луна-Меркурий по дом, Луна Скорпи в 3, Мерка Козирог в 4
Мерка Козирог секстил Сатурн Водолей не зам дали се брой,но ми дава винаги поглед отстрани
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 09:53:32 am от strelicka »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Рецепциите
« Отговор #17 -: Май 01, 2014, 11:10:59 pm »
По западна имам взаимна рецепция по екзалтация,за което не се говори много-Сатурн овен,1 дом/интерсептиран/опозиция /имат видимост / със Слънце във Везни,7 дом,и двете в падение .Мнението за ткива случаи на един руски астролог е че това е патово положение и двете планети се неутрализират .Ако опозицията е война то и двамата военачалници държат,,заложници,, лоето стопира военните действия .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Рецепциите
« Отговор #18 -: Май 01, 2014, 11:36:52 pm »
Е, опозицията е супер-като спре войната за авторитети, току виж съградили нещо добро

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Рецепциите
« Отговор #19 -: Май 02, 2014, 11:50:00 am »
Аз имам рецепция мжду у5 и у6 - Сатурн и Уран, но това доста хора го имат. Нека просто да кажем, че установяването на граници за мен не е ограничаващо, а напротив, трябва да ги има, за да се съгади нещо ново спрямо тях.  :)
Имам смесена рецепция между Слънце и Юпитер - Слънцето приема Юпитер по екзалтация, а Юпитер - Слънце - трон. Усеща се доста силничко, като се замисля, защото главно дали са качествени хората, съдя по моралният им апарат и капацитета им да се държат духовно, дори и да няма пряка връзка между отношенията ни и пропуските в него - примерно коври - ковра не може да ми е приятелка, дори и близка позната, щом ходи да плоди всяко срещнато мъжко нещо, получава билетче за елитарното ми презрение.  :012: Себе си също така оценявам, не се сещам, досега  в живота ми някога да съм предпочела някаква материална или друга облага, когато поставя установените ми принципи за достойнство и морал (които за мен са пряко свързани с духовната себеидентичност), под въпрос. Т.е аз винаги действам спрямо принципите си и няма изключения спрямо това. В това отношение винаги имам нужда да съм "високо".

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Рецепциите
« Отговор #20 -: Август 07, 2022, 12:22:59 pm »
За взаимните рецепции се замислих,по триплицитет.
Например:Баща ми има Луна в козирог и Марс в рак.И двете планети в знаци на заточение,падение.Взаимно си помагат да пропадат.
Марс е упр.на 1ви и 6ти домове,Луната упр.9ти и е в 3ти-дом на радост?!
Марс е в 9ми дом-рак.Опоззицията е знакова,но орбисът е твърде широк.Луната е мажорно неаспектирана.
Взаимна рецепция по триплицитет има между Сатурн в стрелец и Юпитер във везни,между Марс в рак и Венера в дева ,между Марс в дева и Венера в скорпион и т.н.
Имате ли наблюдения.
Сега Сатурн във водолей е взаимна рецепция със Слънцето в лъв и Юпитер в овен.
« Последна редакция: Ноември 10, 2023, 03:31:40 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Рецепциите
« Отговор #21 -: Август 07, 2022, 01:30:15 pm »
Сафо,

Цитат
Баща ми има Луна в козирог и Марс в рак.И двете планети в знаци на заточение,падение.Взаимно си помагат да пропадат.

Не. Просто Една планета, която се намира в знак, в който няма никакви достойнства, няма как да получи или отдаде сила.  .
В случая Марс приема Луната, Луната приема Марс, но не могат да си бъдат взаимно изгодни.
Рецепция по триплицитет е с най-слабо влияние, но особено в хорарите се взема под внимание.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Рецепциите
« Отговор #22 -: Август 09, 2022, 01:59:49 pm »
Сафо,

Цитат
Баща ми има Луна в козирог и Марс в рак.И двете планети в знаци на заточение,падение.Взаимно си помагат да пропадат.

Не. Просто Една планета, която се намира в знак, в който няма никакви достойнства, няма как да получи или отдаде сила.  .
В случая Марс приема Луната, Луната приема Марс, но не могат да си бъдат взаимно изгодни.
Рецепция по триплицитет е с най-слабо влияние, но особено в хорарите се взема под внимание.
Рени,благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Рецепциите
« Отговор #23 -: Август 09, 2022, 04:48:08 pm »
Сафо, моля.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Рецепциите
« Отговор #24 -: Ноември 10, 2023, 03:26:12 pm »
Много са ми интересни взаимните рецепции.Четох Фроули,относно натала на Тони Блеър.Той е асц.близнаци и Меркурий в 12 дом(овен).Марс е на асц му в близнаци.Фроули казва,че тази рецепция между Марс и Меркурий е огромна помощ за поста,който заема Блеър.
Защото ,каква кариера може да има при упр.на асц скрит в 12д.
Имате ли рецепции по управлени в натала ?

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Рецепциите
« Отговор #25 -: Ноември 10, 2023, 04:08:40 pm »
Със старите управители - Сатурн във везни в 12 дом и Венера във водолей в 4 дом. Двете са в точен тригон (по-малко от градус).

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Рецепциите
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2023, 04:37:30 pm »
Nana,с какво са си в помощ?Например ,някой в къщи да помага в домакинството,леля?

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Рецепциите
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2023, 05:07:11 pm »
Nana,с какво са си в помощ?Например ,някой в къщи да помага в домакинството,леля?
В домакинството не, но може би финансово - двама чичовци (братя на баща ми), постоянно помагат, с каквото могат. Например, те винаги ми поемат ремонтите на колата и после не искат да им давам парите. 

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Рецепциите
« Отговор #28 -: Ноември 11, 2023, 05:33:57 am »
Nana +1 :)

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Рецепциите
« Отговор #29 -: Ноември 11, 2023, 12:19:26 pm »
Марс в Риби 5 дом, Юпитер в Овен 6 дом, нямат аспект. Тъй като не са с много добър статус, може би имат някакво, леко подпомагащо действие.