Автор Тема: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон  (Прочетена 18177 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #30 -: Ноември 29, 2013, 08:13:31 am »
Тя тая карта е интересна по много показатели-анаретни, пък рецепции, пък тао-та с луна, пък венера с хирон (дали не е голям орбис?)...
Може да се помисли тука..
Ама като каза, че е рода, и ми се стори, че виждам прилики в картите ви...

И не само в тях-всички си мислят,че тя ми е майка  ;)
Шегата настрана ,но наистина е интересен ,но не лесен човек-следва си хороскопа.)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #31 -: Ноември 29, 2013, 11:49:07 am »
Да се включа и в тая тема  :93:. Моя натал- на всяко гърне мерудия :93: Имам голям воден тригон, участници са плутон, луната и юпитер. Домовете са съответно 12-5-9. Въпреки голямото количество сатурнови уроци понякога успявам да се измъкна " суха между капките" ( това определно става в ситуации, където всичко е с главата надолу и не се вижда рационално решение). А как определяте "късмета" на различните по стихийност тригони? Един вид каква ще е разликата (твърде генерално) в изявата на един въздушен и един огнен, да рече  :017:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #32 -: Ноември 29, 2013, 12:04:18 pm »
Най-генерално-едните ще действат, другите ще говорят/мислят, ще са посредници
Можем да видим дали в карти на успешни търговци, т.н. sales, има възд тригони

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #33 -: Ноември 29, 2013, 02:05:36 pm »
"Огненият тригон" не действа ,а знае и ако има към него динамика -реализира;
"Въздушният тригон " не мисли,а се свързва/информира и ако към  него също има динамика-гениалност ,даже и на ежедневно ниво;
"Водният тригон " не усеща ,а мързелува  и ако към него има...-твори.
Това е царството на Юпитер и винаги има за какво да се 'хванеш'... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #34 -: Ноември 29, 2013, 03:20:41 pm »
Само за водния тригон съм съгласна
Познавам няколко жени с по няколко огнени тригони-хич нищо не знаят, при все, че има и меркурий/луна замесени, често се мятат като риби на сухо под влияние на импулсивни решения и действия
На принципа "за лудо прави, за лудо не стой-пък квото стане"
И като питам-а какво правим ако това се провали-отговор:"няма да се провали"
Разбира се, "това" много често се проваля, но ние нямаме резервен план, защото не обичаме да мислим предварително :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #35 -: Ноември 29, 2013, 03:41:43 pm »
"Зная" като интуиция ,не като познание.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #36 -: Ноември 29, 2013, 03:50:54 pm »
То не им трябва да мислят, защото действат, Папи.  ;D

Ето ти още един огнен тригон. Годината е вярна. Това е мой прапрадядо.
С Петко войвода са участвали заедно в хайдушкото движение в Родопите. Заедно са били при Гарибалди. Борил се е за някаква справедливост, високи идеали е имал. Дълги години е бил заточен на остров, защото е бил заловен. Но спечелва доверието на големец, защото е бил много "светъл" човек. Който му дава една лодка и обещание, че 24 часа няма да бъде издирван, само това може да му помогне. Ако успее да избяга за това време, свободен е. Така и станало. И той има много интересна съдба.
На майната си райна е оставял жена си и децата си, в последствие около тях се събират и други хора и там се основава селце, което и до сега си е действащо, но е доста високо в Родопите. В църквата в селото има гробница/костница в негова памет.
Жена му също е била много оправна, добре е боравела с оръжия. Били са закрилници на онеправданите в смутните времена в онзи край. Не са се борили против турците, а против несправедливостите. Еднакво са закриляли всички, които са имали нужда от помощ. Между другото, бил е спасяван от турци, на които е помагал.

Едит: ако бях сложила и картата...  :85: И да бях споменала, че е без час на раждане...  :85: Отнесена работа.  ;D



« Последна редакция: Ноември 29, 2013, 03:52:58 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #37 -: Ноември 29, 2013, 04:48:30 pm »
То не им трябва да мислят, защото действат, Папи.  ;D

и аз това твърдя  :57:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #38 -: Ноември 30, 2013, 09:40:04 am »
Само за водния тригон съм съгласна
Познавам няколко жени с по няколко огнени тригони-хич нищо не знаят, при все, че има и меркурий/луна замесени, често се мятат като риби на сухо под влияние на импулсивни решения и действия
На принципа "за лудо прави, за лудо не стой-пък квото стане"
И като питам-а какво правим ако това се провали-отговор:"няма да се провали"
Разбира се, "това" много често се проваля, но ние нямаме резервен план, защото не обичаме да мислим предварително :)
В по-дългосрочен план обаче тези жени с огн. тригон, не се ли измъкват някак от неприятностите, дори недействайки? Ако им разгледаш живота дали не се оказва, че са късметлийки? Може би един стабилен сатурн ги предпазва?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #39 -: Ноември 30, 2013, 09:44:10 am »
Не бих казала, че се измъкват, но те имат дух и не падат лесно от въртележката
Виждала съм да са отрупани с кредити и пак да са весели и усмихнати, другата се разведе - болезнено, сама гледа две деца, но ако я видиш на улицата- няма да познаеш, че има проблеми. Има една борбеност, която и в най-критични ситуации им помага, не толкова обстоятелствата

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #40 -: Ноември 30, 2013, 01:28:32 pm »
Не бих казала, че се измъкват, но те имат дух и не падат лесно от въртележката
Виждала съм да са отрупани с кредити и пак да са весели и усмихнати, другата се разведе - болезнено, сама гледа две деца, но ако я видиш на улицата- няма да познаеш, че има проблеми. Има една борбеност, която и в най-критични ситуации им помага, не толкова обстоятелствата
Един огнен човек/като визираните от теб/ би ме разбрал, но и аз не съм точно същия тип като тях. Каквото вярват и мислят, това ще получат...някога. :)Така и живеят, моите наблюдения са само по стрелци, без големи тригони, пак им върви. понякога са ми смешни/наум/, но е факт, че вярват, дръзват, правят и постигат повече в живота.
То и астрологията този тригон го дава  най-късметлийски, след 11дом.Говоря за старат школа.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #41 -: Ноември 30, 2013, 01:47:41 pm »
enigma, имаш ли наблюдения вурху голям кръст и другите тригони?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #42 -: Ноември 30, 2013, 01:49:49 pm »
Не бих казала, че се измъкват, но те имат дух и не падат лесно от въртележката
Виждала съм да са отрупани с кредити и пак да са весели и усмихнати, другата се разведе - болезнено, сама гледа две деца, но ако я видиш на улицата- няма да познаеш, че има проблеми. Има една борбеност, която и в най-критични ситуации им помага, не толкова обстоятелствата
Един огнен човек/като визираните от теб/ би ме разбрал, но и аз не съм точно същия тип като тях. Каквото вярват и мислят, това ще получат...някога. :)Така и живеят, моите наблюдения са само по стрелци, без големи тригони, пак им върви. понякога са ми смешни/наум/, но е факт, че вярват, дръзват, правят и постигат повече в живота.
То и астрологията този тригон го дава  най-късметлийски, след 11дом.Говоря за старат школа.

Който може да обяснява ,си го може  :08:
Юпитер=Стрелец=Голям тригон=усещане /знаене за ...Каквото вярват и мислят, това ще получат...някога :clap:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #43 -: Ноември 30, 2013, 01:52:03 pm »
enigma, имаш ли наблюдения вурху голям кръст и другите тригони?
Не, само Т-квадрати, а тригоните са условни включват астроточка-възел...като от учебник-нямам.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Конфигурациите - голям квадрат, голям тригон
« Отговор #44 -: Ноември 30, 2013, 01:58:05 pm »
Не, само Т-квадрати, а тригоните са условни включват астроточка-възел...като от учебник-нямам.

и за таутата ще ми е интересно, нищо, че е леко странично  :)