Автор Тема: Психически силните хора  (Прочетена 11168 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2013, 11:18:59 am »
ми...виждам юпитер и сатурн в падащи домове, юпитер в квадрат към асц...:), пък сатурн хич и не го вижда

Принципът на същите под различна форма в дадена карта и доколко човек е настроен към същите-единият "вижда " в небесата ,а другият ги "катери" .Когато са в комбина двамата "големи" ,човек прескача 'границата" в областта с акцент,определен от трите външни планети за периода.
След като търсим за нещо определено тенденция,търсим специфика,която да я потвърди ,но без да се изпуска цялото (Светила,лични планети,главни оси) .

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #16 -: Ноември 30, 2013, 11:28:45 am »
Да, аз принципа, който обясняваш го разбирам, просто в конкретната карта не ми е ясно
Как юпитер в трети вижда небесата?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #17 -: Ноември 30, 2013, 12:07:04 pm »
Да, аз принципа, който обясняваш го разбирам, просто в конкретната карта не ми е ясно
Как юпитер в трети вижда небесата?

Чрез обучение/изследване , пътуване ,в Овен като "пионер" ,съвпад Слънце -да правя нещо по-голямо от самия себе си,съвпад Меркурий ,усилвайки функционирането на ума и определяйки света по юпитериански -това е примерен прочит на Юпитер тук. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #18 -: Ноември 30, 2013, 12:17:15 pm »
разбирам, мерси :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #19 -: Ноември 30, 2013, 01:42:36 pm »
Ще можеш ли да ги "върнеш" тези карти?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #20 -: Ноември 30, 2013, 01:49:58 pm »
Извън астронавтите, които са излетели от темата, си мисля, че една дебилитирана луна трудно дава устойчивост. Говорим за житейски психотравми, не за професионално самообладание. В примера на Аброуд, луната е добре поставена, останалите планети говорят за сила ,воля и дисциплина.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #21 -: Ноември 30, 2013, 01:58:53 pm »
А какво означава "добре поставена " Луна ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Психически силните хора
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2013, 02:01:24 pm »
Ще можеш ли да ги "върнеш" тези карти?

Да, ей сега, че малко забравих кои карти бях качила, нали съм русичка  :93:


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #25 -: Ноември 30, 2013, 02:15:53 pm »
А какво означава "добре поставена " Луна ?
В случая на Аброуд-луна във въздушен знак-емоциите се осмислят,по-малко се чувстват, не правят велики бури, хладен ум. Има секстили, най-паче със слънцето-винаги хармонични хора, някак все са на кеф/не говорим, обаче че плутон и сатурн на асцендента казват-не  етова, което е -външното изражение и светоусещане за пред света. Не точно маска, по-скоро-контрол, дисциплина/.
Секстил, тригон на слънце и луна-малък бонус, но винаги дава едно леко вървене, една обща симпатичност, и малък шанс за добро здраве. Не е малко,друго си е да живеята двама в теб-слънце и луна в например два съседни знака.
Добре поставена е относително нещо. Нали все уточняваме,че недобре, например есенциално е нещо,което може да се възпита, но трудно. Защото е инстинктивна нагласа луната.
В случая луната не е в сектата си, но ако това е мъж/не изчетох всичко в темата/ не е за скубане на коси чак.
« Последна редакция: Ноември 30, 2013, 02:28:23 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #26 -: Ноември 30, 2013, 02:34:57 pm »
понеже временно се фокусирахме върху луната (за пореден път, няма лошо :) ), да попитам - въздушна луна, в секта, но ранена от малефици - какво става?
силна ли е достатъчно, за да се пребори?

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Психически силните хора
« Отговор #27 -: Ноември 30, 2013, 08:12:20 pm »
В картата имаме Плутон и Сатурн на асц, което според мен предполага голяма вътрешна сила и издръжливост. Марс е доста енергичен. Луната и Меркурий са добре аспектирани.

Струва ми се, че e действен човек и гледа напред каквото и да се случи, няма време да се подмотава.

Психически силен човек човек за мен е онзи, на който живота му не е захаросан, поставя го непрекъснато в тежки ситуации, но той пак намира сили да се справи.

Но да не забравяме, че всеки има слабо място и предел на търпимост. Просто не всеки има "късмета" животът да му поднесе неприятни подаръци, след които да се срине.

================================================


В случая на Аброуд-луна във въздушен знак-емоциите се осмислят,по-малко се чувстват, не правят велики бури, хладен ум. Има секстили, най-паче със слънцето-винаги хармонични хора, някак все са на кеф/не говорим, обаче че плутон и сатурн на асцендента казват-не  етова, което е -външното изражение и светоусещане за пред света. Не точно маска, по-скоро-контрол, дисциплина/.
Секстил, тригон на слънце и луна-малък бонус, но винаги дава едно леко вървене, една обща симпатичност, и малък шанс за добро здраве. Не е малко,друго си е да живеята двама в теб-слънце и луна в например два съседни знака.
Добре поставена е относително нещо.
----------------------------------------------------------------
В случая луната не е в сектата си, но ако това е мъж/не изчетох всичко в темата/ не е за скубане на коси чак.

съвсем точни, кратки и ясни попадения
извинявам се, пропуснала съм да изпиша пола - мъж е. картата е на баща ми. замислих се тия дни, че съвпадът на негово слънце с мой СЛВ при това в 1ви, все трябва на нещо да ме научи, нищо че е по трудния начин :)
бих определила луната като "подходяща" обаче, не задължително вписваща се в рамките за общоприетото "добре поставена", макар последното да върши работа, ако избягаме от буквалната трактовка за есенциално силни/слаби, без да отчитаме за какво точно иде реч и за кого

ето друг пример, отново със специална луна: питането е "силна или слаба психика"(рожденият час уж е известен)



abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Психически силните хора
« Отговор #28 -: Ноември 30, 2013, 08:15:43 pm »
щом е издържал/а на транзитното преминаване на Плутон през всички планети и то в съвпад,без да изтрещи  :021: :banghead:  -вярвам ти,че е по темата :08:

не изтрещя, стреличка :)
и да - мина през доста неприятен период, но успя да се измъкне "сух", при това със запазена психика. за тегобите почти никой от близкото обкръжение не разбра (не е от хората дето мрънкат или имат нужда да споделят), знаех само аз.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #29 -: Декември 05, 2013, 06:28:11 pm »
понеже временно се фокусирахме върху луната (за пореден път, няма лошо :) ), да попитам - въздушна луна, в секта, но ранена от малефици - какво става?
силна ли е достатъчно, за да се пребори?
По-проблемно е при жена. Папи, ами нали цялата карта е важна.Теорията за сектите казва, че дори планета на трон -добра аспектация ,но не на мястото си-не дава очакваните благини, като реализация-конкретно в живота. Тоест-акциденталната позиция/секта, дом, аспекти-е по-важна/. Но винаги тръгваме от слънце-най-важната планета за дневната сфера и луна-съответно за нощната.
Дай пример, ако смяташ, че е нужно.
Знам, че изглежда противоречиво, но-ако се слагат балове на отделните достойнства тук-най-много точки има планета в секта,после другото. Респективно повече би се справила, зе жена по-трудно. И-с кое да се пребори, с фрустрациите, или -да постигне реализация в живота?