Автор Тема: Психически силните хора  (Прочетена 11076 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Психически силните хора
« Отговор #30 -: Декември 05, 2013, 06:39:14 pm »
Позамислих се какво точно значи да си психически силен.
Понякога не бъркаме ли по-слабо чувствителните хора (или направо безчувствени) със силни?
Тези могат стоически да понесат огромни нещастия, но силни ли са?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Психически силните хора
« Отговор #31 -: Декември 05, 2013, 06:44:22 pm »
Беше ми интересно точно сектата по важност къде я слагаш измежду различните достойнства
От отговора сега не съм съвсем сигурна-щом е в секта (според примера), защо да е проблемна, особено за жена?

В момента не мога да сложа карта, но която и примерна карта да вземем, ще свърши работа.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Психически силните хора
« Отговор #32 -: Декември 05, 2013, 07:29:41 pm »
днес гледах за втори път ,"Твърде лично"  главният герой е точно по темата

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #33 -: Декември 05, 2013, 07:45:50 pm »
Беше ми интересно точно сектата по важност къде я слагаш измежду различните достойнства
От отговора сега не съм съвсем сигурна-щом е в секта (според примера), защо да е проблемна, особено за жена?

В момента не мога да сложа карта, но която и примерна карта да вземем, ще свърши работа.
Защото за жена според древните са  по-важни женските планети/луна, венера/, за мъж/слънце, марс, слънце-сатурн/.
И да-щом е в секта-дори и с трудна аспектация не е по-проблемна от например-тронова луна, добри аспекти, но под лъчите на слънцето/ в неговата половина./
Сектата-първа по важност, ако се ползва нея система.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Психически силните хора
« Отговор #34 -: Декември 05, 2013, 08:25:53 pm »
мерси, енигма, сега ще сложа една карта да обсъдим практически :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #35 -: Декември 05, 2013, 09:11:04 pm »
"Капризна"карта,но е пълнолунна ,което би трябвало да я пази от "факсове".Ако е успяла да се "изгуби" в партньорство,пътуване с нетрадиционна цел,изкуство  и го изразява  смислено в полза на... е ОК според мен,иначе ще попийва и похапва "веселушки".

Papy,твоя позната ли е  или мадамка от отбора на "отличничките"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #36 -: Декември 05, 2013, 09:42:19 pm »
мерси, енигма, сега ще сложа една карта да обсъдим практически :)
Мъж, или жена и какво ни "вълнува" да разберем по картата?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Психически силните хора
« Отговор #37 -: Декември 05, 2013, 09:52:08 pm »
отговарям и на двете :)

не е мадамка, познавам я - срвнително добре, макар и не отвътре

енигма - вълнува ни луна в секта, аспекти, сила/слабост, психическа устойчивост, нормалните неща, за които говорехме по-горе
нали предложи да сложа карта

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #38 -: Декември 05, 2013, 09:58:54 pm »
Позамислих се какво точно значи да си психически силен.
Понякога не бъркаме ли по-слабо чувствителните хора (или направо безчувствени) със силни?
Тези могат стоически да понесат огромни нещастия, но силни ли са?
Нямаш и представа, колко съм съгласна с теб. Тези, които визираш дори не остават отпечатък в никоя общност-семейна, приятелска, друга...
НО истината за мен е в баланса.
Добре, какво е психически, хайде пак да се хванем за етимологията на думата. Душа-Психея. Явно всеки влага различен смисъл, ами за какво спорим тогава, колкото хора, толкова и истини.
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 10:00:29 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #39 -: Декември 05, 2013, 10:47:01 pm »
Сега ще ви разкажа една история, която никога няма да забравя, защото ми даде добър урок. На някои може да им се стори смешно, защото до някаква степен е наивна и детска  :)

Преди няколко години майка ми се прибра от разходка с кучето. Аз се оправях за работа. Извика ме и ме попита "Познай какво намерих". Веднага ми стана ясно, че е прибрала някое бебе животинче. Беше птичи, съвсем мъничко, още не умееше да лети. Било е паднало на земята, търсила гнездо да го върне обратно, но не открила. Реших, че не мога да го оставя да хвърчи в къщи заради кучето и ще си го нося с мен в офиса. На близо имаше зоомагазин, отидох да попитам какво трябва да му давам да яде. Продавачката ми предложи да го сложим в клетка и вечерта да мина да си го взема. Сложих ме го в клетката, то се хвана за решетките и започна да "плаче", но аз все пак го оставих. Реших, че по добре отколкото да подхвърча из офиса. След един час, да се върна да го взема, не исках да стои в клетката. Когато отидох птичката беше умряла. Колкото и абсурдно да е, тръгнах си от работа и плаках цяла седмица, защото заради мен беше мъртва. (Урокът беше никога да не отнемам свободата на живо същество)

Има хора, които не биха почувствали нищо дори да убият човешко същество. Силни ли са заради това, не мисля. Безчувствието, безразличието не прави човек силен. Силен си когато изпитваш болка със цялата и сила, но намираш сили да я приемеш и да се съвземеш след това.

Моите изцепки са извратена крайност  :)
И аз имам-умрели животинчета, раснах с Андерсен, ама не разбрах къде е истината на Малката кибритопродавачка, например..... Обичам невинните, чисти, незащитени душички. При теб как е нептун, риби...?
В детсвото заспивах с подути от плач очи ,заради несправедливостите в пракозките. За мен те бяха-Светая светих, божествени истини...Грозното пате, врАБЧЕТО С ОТРЯЗАНИЯ ЕЗИК, мАЙЧИНА СЪЛЗА, дори Пепеляшка.Съжалявам за капса, няма да го поправяма, съвсем на място си е...
« Последна редакция: Декември 06, 2013, 09:31:15 am от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Психически силните хора
« Отговор #40 -: Декември 05, 2013, 10:52:07 pm »
ох, Сатен, ... :)

А как би се почувствала, ако го видиш паднало на земята, вземемш го, на него му се пукне сърцето от страх и ти умре в ръцете
Или ако някой ти каже "Отивам да се самоубивам", и вземе, че наистина отиде...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Психически силните хора
« Отговор #41 -: Декември 05, 2013, 11:02:36 pm »
Но към хората съм по-сурова. Не безчувствена, но сурова. Може би защото аз имам по-висок праг на търпимост към несгодите и съм се научила да се изправям, да продължавам, да махвам с ръка и да вървя напред. И понякога нечия несгода ми се струва незначителна, елементарна, че чак да води до преобръщане. Няма какво толкова да се случи - удряш дъното и това е. Най-много да умреш.  :93:

брей, все едно аз го написах :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #42 -: Декември 05, 2013, 11:03:24 pm »
ох, Сатен, ... :)

А как би се почувствала, ако го видиш паднало на земята, вземемш го, на него му се пукне сърцето от страх и ти умре в ръцете
Или ако някой ти каже "Отивам да се самоубивам", и вземе, че наистина отиде...
а ,не....това е друга тема. Който отиде да се самоубие ,наказва другите, той не е разбрал нещата. Който умира заради другите ,не го тръби.
Който отива да се самоубие :обикновено за n-ТИ ПЪТ, казвам му,Ами ,хайде де ,имаш свободна воля,давай ,ние нямаме всичкото време на света да се занмиваме с теб.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Психически силните хора
« Отговор #43 -: Декември 05, 2013, 11:04:57 pm »
...казвам му,Ами ,хайде де ,имаш свободна воля,давай ,ние нямаме всичкото време на света да се занмиваме с теб.

случвало ли ти се е?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #44 -: Декември 05, 2013, 11:05:13 pm »
отговарям и на двете :)

не е мадамка, познавам я - срвнително добре, макар и не отвътре

енигма - вълнува ни луна в секта, аспекти, сила/слабост, психическа устойчивост, нормалните неща, за които говорехме по-горе
нали предложи да сложа карта

Не ме задоволява отговора. ;)
Интересно ми е дали наистина е капризна Луна в меркуриев знак ,дали реагира нервно,затрупвайки те с ненужна информация като защита и дали пълнолунието обира част от тази нервност?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“