Автор Тема: Анаретни градуси  (Прочетена 22604 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Анаретни градуси
« Отговор #75 -: Май 23, 2016, 03:34:32 pm »
А разглеждали ли сте си анаретните планети в какви додекатемории/двадашамши попадат?

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Анаретни градуси
« Отговор #76 -: Май 23, 2016, 03:47:40 pm »
Под анаретни градуси е правилно да се разглеждат последните 2,5*-не последният 1* или последни 3* .Има се предвид последната 1/12 част от знака-самият знак е 1/12 от кръга,така че се им а предвид един принцип на делене,на мащабиране .За индийците знам че анаретен е стриктно последния 1*-например атма карака нормално е да е в последните градуси ,но не е добре да е точно в последния-губи много от силата си .

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Анаретни градуси
« Отговор #77 -: Май 23, 2016, 03:55:14 pm »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Анаретни градуси
« Отговор #78 -: Май 23, 2016, 04:06:37 pm »
За старческите по-скоро последните градуси на знака  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Анаретни градуси
« Отговор #79 -: Май 23, 2016, 04:26:05 pm »
Имам Слънце  в 29 *, не полагам кой знае какви усилия да бъда знакът му, съответно и да изразявам природата му. Непрекъснато се целя в следващия знак, в неговите характеристики и се получава нещо такова : уж съм на гара, а съм готова да се кача на самолет, а всъщност за никъде не заминавам, блокиран е прогресивния принцип на Слънцето. При мен Слънцето е силно аспектирано, ъглово и може би това донякъде компенсира  заложеното му състояние в анаретен градус, както и акцента върху 5-ти дом.
Управителят на АСЦ  Юпитер, е в критичен градус- 1 *, всеки транзит, прогресия, лунация, активиращи същия или той, когато активира, привнасят някаква криза, даже и в ежедневните ми дела, както и всеки синодичен цикъл, мунданна конфигурация в същия градус. Веднага откликвам, реагирам на  всяка промяна и то по-често със знак "-", защото същия има твърди аспекти, но пък след това знам как да използвам случилото ми се (секстил с АСЦ)
Венера в критичен градус 26 *-  мисля , че цял живот съм в критическа възраст, във всички сфери, отразяващи природата и принципа на Венера.  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Анаретни градуси
« Отговор #80 -: Май 24, 2016, 09:44:25 am »
Аз имам една карта с доста анаретни планети.

Слънце в 29 градус на Лъв. В съвсем точен квадрат с анаретен Нептун в Скорпион. Слънцето е у10 в 10 дом. Нептун е у5 във 2 дом.
Но при Слънцето имаме един Марс на 23 градуса в Лъв. И един Юлв на 3 градуса в Дева. Марс е в абсолютно точен квадрат със Сатурн в Телец.
Има и един Юпитер в 0,57 градус в Скорпион в 1 дом, стар у5, нов у3.

Тук драмата е по 5 дом. Този мъж има дете, което остава парализирано след катастрофа. И по много кофти начин научава. Прибирайки се от работа вижда, че движението по пътя е затворено. Малко преди това детето катастрофира. Колкото повече наближава, толкова по-ясно вижда, че това е неговото дете.
Това е човек, който колкото и пари да изкара, всичко заминава по всевъзможни опити за лечение на детето в чужбина. Което е и нормалното положение в неговата ситуация. Вяра има за цял един народ - вяра в чудо. Макар да знае, че е невъзможно да вдигне детето си от инвалидната количка, многократно доказано. Но съм сигурна, че до последния си дъх ще прави опити.

леле,слънце на регул и такова проявление,а юпитер къде е,др. упр. на 5

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Анаретни градуси
« Отговор #81 -: Май 24, 2016, 09:59:57 am »
А разглеждали ли сте си анаретните планети в какви додекатемории/двадашамши попадат?
това по индийската ли,кат кокорчо гледам-виждам ,а не схващам :-\

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Анаретни градуси
« Отговор #82 -: Май 24, 2016, 11:53:08 am »
По класическата и по индийската фифти-фифти. Тръгва от класическата. Просто вид подразделяне на знака на по-фини влияния — знакът се дели на 12 равни части, първата част се дава на самия знак и после по зодиакален ред. Не е много по различно от термите, деканите и т.н.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Анаретни градуси
« Отговор #83 -: Май 24, 2016, 12:08:34 pm »
Има много логика в това делене и това е принципът на холограмата-малкото се съдържа в голямото и обратно-запазване на пропорциите на различни нива,фракталната теория сигурно го обяснява това .

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Анаретни градуси
« Отговор #84 -: Май 24, 2016, 01:36:17 pm »
леле,слънце на регул и такова проявление,а юпитер къде е,др. упр. на 5

Ето картата

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Анаретни градуси
« Отговор #85 -: Май 24, 2016, 01:57:37 pm »
Писах, писах и се обърках...

В тази карта има акцентирано влияние на два малефика в знак на падение, ъглови - Марс в Рак/10 дом и Сатурн в Овен в 7ми от Лагна. Неприятното е, че дебилитираният Сатурн е в съвпад с Луната. Имаме и рецепция между Марс и Луна, а щом е в ъглови домове, се изявява силно, на фокус излиза справянето с трудни житейски ситуации.

Слънцето е силно, но е в един знак с Кету. Лагнеш е в знак на падение /макар че има отмяна заради Меркурий/, но в неблагоприятен дом - 12ти. Управителят на изгряващата накшатра е Марс и също е в падение. Тук има неблагоприятно влияние, по-изразено, върху партньорски и брачни връзки.

Слънцето е силно по знак, но съвпада с Кету. Иначе по дом са добре позиционирани, но за изгряващи Везни Слънцето е планета с неблагоприятен статус - бадхака, Юпитер също.

« Последна редакция: Май 24, 2016, 02:00:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Анаретни градуси
« Отговор #86 -: Май 24, 2016, 02:00:28 pm »
При него положението е доста полярно. В работен план има своите върхове, бих казала, че е успял. Особено след транзита на Юпитер през Лъв - определено имаше издигане. И много силни години във финансов план. Тоест - изкарал много, много парички. Но няма нищо заделено. Колкото изкара, толкова дава за лечение на детето.
Детето е още по-интересно, много силен дух има. Но нямам никакви данни, а не смея да питам.
Бащата също е с много силен дух. Голяма вяра. Може би е от значение и религията, той е мюсюлманин. И то от онези, които не хапват свинско месо и не целуват жена, ако е хапвала такова - тоест, силно вярващ е. А в същото време казва - Бог е решил така, явно има идея. Не точно примирен, а много наясно и в мир със ситуацията. Не е отчаян. Не е черноглед. Тревогите му не се четат на лицето му. А има невероятна сила да се изправя с вяра. Въпреки всичко.

Да, Лили, партньорски връзки - със съпругата му не живеят добре. Особено след случката с детето. Не бих казала, че са пример за брак, може би има едно скрито взаимно обвинение за случилото се. Тази трагедия не ги е сплотила, а ги е раздалечила. Той открито търси партньорка, с която да има хубава връзка, стабилна и да е споделено.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Анаретни градуси
« Отговор #87 -: Май 24, 2016, 02:03:32 pm »
Не бих казала, че и на съпругата му е леко - в картата му е представена като силна жена, която всичко понася и носи но гърба си. Влечение към извънбрачни връзки също е възможно но някой етап, вижда се в 12ия му дом. Може и с по-голяма разлика във възрастта, да си падне по някоя доста по-млада.

---
Не е нужно да си силно вярващ, за да не ядеш свинско или друго животинско месо, вярата не е в това. Мен пък ме забавляват някои православни - цяла година плющят кебапчета и пържоли, после по време на църковни празници постят и минават на треволяци. И искрено вярват в пречистването на духа.  :012:

---
Сега видях, че горе има и рождени данни, ще видя и в навамша какво е драснато.

« Последна редакция: Май 24, 2016, 02:16:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Анаретни градуси
« Отговор #88 -: Май 24, 2016, 02:50:25 pm »
Хм, в навамша на пръв поглед нищо чак толкова неблагоприятно, има силен Юпитер - в Стрелец. Обаче участва в една по-специфична комбинация - в един знак със Сатурн и Раху. Юпитер-Сатурн е благоприятна комбинация, но Раху я "разваля". Много интересно, както казваш, толкова религиозен и вярващ човек... Но пък може да означава да се положат усилия да се запази вярата в чужда етническа среда, понякога влиянието на Лунните възли се усеща и в такава насока - там, където си, ще си чужд, няма да си сред "свои" хора. И съответно много повече качества и адаптивност са нужни, за да се интегрираш и да успееш в непозната среда.

Слънцето няма знакови достойнства в навамша, важи и за останалите планети. Единствената силна планета е Юпитер.

Взаимодействие Луна-Марс и Венера-Меркурий се пренася и в производната карта, имат аспекти. Да, за Луна-Марс е важно да може да се запази желанието, страстта в отношенията, но дава и доста размирици при взаимодействие с женския пол. И ще е на фокус, ако Лагна в Д9 е в Скорпион, така Марс попада в 5 дом и съотв. Луна в 11ти. С този час, който е посочен. Освен това Марс му е с по-специфичен статус в натала - т.нар. атмакарака, има връзка с кармичните задачи и уроци на духа - те ще са по марсовите теми, но в контекста на взаимодействието му с Луната /там има да решава някои проблеми/.

Ако картата не е ректифицирана, при малко по-ранен час /3-4 мин./, домификацията в производната карта се измества, Лагна минава във Везни. Така пък ще има подсилване, подчертаване на темите от основната /натална/ карта - Лагна в навамша в същия знак. Ако часът е верен, за пред обществото/хората е важно да се демонстрира спазване на традиции и религиозни устои. В навамша Луната получава аспект и от Марс, и от Сатурн - наистина предполага малко по-труден живот, повече житейски предизвикателства, повече трябва да се бори за постигане на желаните цели и резултати /не е като при късметлиите с Луна-Юпитер/. А ако се гледат там аспекти по знак /раши дришти/, има взаимодействие между четирите дуални знака, които са заети с планети. И в това взаимодействие Луната е въвлечена, всички тия уроци не са му дадени случайно, в живота ще е учи да се справя с повече адаптивност /което качество не е заложено в раши картата/.

ПП. Малко поразводних темата, това по-скоро е за "Ведически карти". Но мисълта ми беше, че по едната анаретна планета, било то и есенциално силна, не могат да се правят обобщени анализи. Сега се сетих за още една анаретна Луна /29 гр. Телец/ като управител на АС, но личността е твърде млада, малко я познавам и трудно могат да се правят предположения. Има обаче подчертана сметкаджийска ориентация, но там други неща го показват.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Анаретни градуси
« Отговор #89 -: Май 25, 2016, 09:33:47 am »
КРИТИЧНИ градуси за различните модалности са:
За кардиналните / Овен, Рак, Козирог, Везни /- 0, 13, 26
За подвижните / Риби, Дева, Близнаци, Стрелец / - 4, 17
За неподвижните / Телец, Лъв, Скорпион, Водолей / - 8-9, 21-22