Автор Тема: Анаретни градуси  (Прочетена 22619 пъти)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Анаретни градуси
« Отговор #45 -: Февруари 03, 2015, 08:45:49 pm »
То и само Слънце в Козирог да беше, пак би дало подобен резултат :012: Сега е такава, защото когато сме деца се изразяваме предимно чрез Асцендента си и вече в юношеството започва да се показва цялата натална карта.
Но иначе й е хубав наталът - У2 в Д9 - ще печели пари от чужбина. Плутон в Д8 - може да получи голямо наследство, попринцип този аспект носи забогатяване. (само с този съвпад на Марс и Плутон ще трябва много да се пази от всякакви куриози) Ретрограден Сатурн в Д4 - абсолютно същото нещо го имам и аз, погрижете се да се чувства обичана и закрилена в дома си. (: Като цяло и за брак, и за социално положение, и за пътувания има добри позиции в натала и ще й върви.  :)

И аз смятам ,че чужбината е много застъпена  - У4  в 9 ти дом и обратно - У9 в 4 ти дом, а също и У5 в 9ти дом- може би ще срещне любовта в чужбина.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13700
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Анаретни градуси
« Отговор #46 -: Февруари 03, 2015, 08:48:42 pm »
За куриоз ви пускам картата на дъщеря ми с анаретен Асц. в Телец, анаретен Марс съвпад Плутон в 8 ми дом( мнооого тревожно според мен ).
Марс и Плутон са У7 при нея и са добре аспектирани със Сатурн У9, 10 в 4д- може да се омъжи за богат и с власт партньор
Венера У1 в 10д съвпад с Нептун У11, който е във взаимна рецепция с Уран У10 в 11д- би могла да е част от научна общност, свързана с литература, музика или друг вид авангардно изкуство- Меркурий У5 е на МЦ

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Анаретни градуси
« Отговор #47 -: Февруари 03, 2015, 08:53:01 pm »
Марс и Плутон са У7 при нея и са добре аспектирани със Сатурн У9, 10 в 4д- може да се омъжи за богат и с власт партньор
Венера У1 в 10д съвпад с Нептун У11, който е във взаимна рецепция с Уран У10 в 11д- би могла да е част от научна общност, свързана с литература, музика или друг вид авангардно изкуство- Меркурий У5 е на МЦ

Звучи чудесно! Абе знам си аз, че ще е моята гордост  - нейното Слънце прави точен съвпад с моя СЛВ :38:

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Анаретни градуси
« Отговор #48 -: Февруари 04, 2015, 08:25:57 am »
Имам анаретен Плутон 29.20 Дева в 5 ти дом, управлява инсептиран 6 ти дом. Отразявал ми се е зле в любовта, но не и в работата.
За куриоз ви пускам картата на дъщеря ми с анаретен Асц. в Телец, анаретен Марс съвпад Плутон в 8 ми дом( мнооого тревожно според мен ). Тя е още малка разбира се , но според мен и предстои интересен живот
 Странното е , че е с доста материален манталитет за възрастта си -  все за пари говори; все си ги спестява; брои си ги постоянно да не би брат и или ние да сме и пипали в портмонето :-\... абе с две думи изгряващ Телец :D
и моят син с АЦ телец е същият  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Анаретни градуси
« Отговор #49 -: Декември 15, 2015, 03:34:38 pm »
Сега Ема ще ме наплюе, че обобщавам, ама не съм виновна, не съм го измислила аз този термин :)

Обръщали ли сте внимание как точно се проявяват планетите в анаретни градуси?
Според моите скромни наблюдения винаги има кризисни или особени обстоятелства най-вече по основните сигнификации
Възможно е това да се дължи на факта, че последните терми винаги се управяват от малефици, или има друго обяснение?

Аз имам още две обяснения :)

При мен Слънцето е на анаретен градус - на кардинална ос. За хората, които имат щастието някоя планета или светило да е на кардинална ос - при всяко слънцестоене или равноденствие, когато правим сезонни карти, за да се види тенденцията за тримесечието - то транзитното Слънце квадратира, опонира или съвпада с въпросната планета/светило.

Когато планетите не са на кардинална ос - в сезонната карта слънцето може да формира с планетите на анаретен градус  и по-приятни аспекти - тригон, секстил или някой куинкос  :012:  Знам, че малцина гледат сезонните карти, аз го правя отскоро и съм си гледала само 3, сега от есенното равноденствие е доста точна и показателна. Та, ако някой има време и планети на анаретен градус - може да сподели как му се отразяват аспектите на слънцето от кардиналните оси :) Ако си спомня нещо :)

Много преломна и значима година беше когато Слънцето - прогресивно или по слънчева дъга беше на анаретен градус - с ингрес от Козирог във Водолей. Този период при мен съвпадна и със Сатурновия възврат. Тук мога да добавя, че когато има планета,ос на анаретен градус - ингресът в нов знак съвпада със сатурновия възврат и това усилва усещането.   И тук бих попитала тези с анаретни планети - дали при сатурновия възврат имаха окраска от ингреса на дирекционната анаретна планета в нов знак?
Над силата е само умението да я владеем!

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Анаретни градуси
« Отговор #50 -: Декември 15, 2015, 03:48:05 pm »
Моето Слънце е на 29,13* везни,равноденствията правят полусекстил или куинконкс,нищо особено не съм забеляязал .Обаче е интересна идеята ,че ингресите транзитни ,или прогресивни правят винаги аспект с такава планета,което значи че всеки ингрес е от по-голямо значение при наличие на планети в крайни градуси .Това ще го изследвам,макар ,че моята анаретна планета е Слънцето в падение,слабо едва ли ще реагира забележимо :017:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Анаретни градуси
« Отговор #51 -: Декември 15, 2015, 04:05:26 pm »
http://www.astrohoroscope.info/ru/astrology.gradusi.htm
и това на руски, но е цялата студия на Волжина
http://urania-bg.com/bg/content/%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%83%D1%81%D0%B8
Имам такава нелична планета-в 29 гр, определено влияе в смисъла на инфото от линка. Има някаква съдбовност по  дома, управляван от тази планета в критичен градус-чувствам се можещ старец, който няма сили да промени нещата, а може и да не му е работа. Мислила съм-при мен е последствие от избор, направен в младини, наобратно, наопаки на приетото,за Уран иде реч. Сега ми е време за другия край. Понякога прекалявам.
Не искаш да ползваш нещо, научено е, но след време си го искаш наведнъж, получава се прекомпенсиране.
Духовната астрология би казла -да се използва по-висше проявление, предполагам

 PAPY и първият й пост-определено съм на подобно мнение.
В прогностиката-на пр луна в 29гр,. подкрепена от един гол натален нептун на ъгъл ми се случи събитите. Аспектът е разпадащ, но луната беше в този градус.
« Последна редакция: Декември 15, 2015, 04:11:13 pm от enigma »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Анаретни градуси
« Отговор #52 -: Декември 15, 2015, 04:27:38 pm »
Енигма пр.Луна в аспект Нептун,за наводнение ли става въпрос :017:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Анаретни градуси
« Отговор #53 -: Декември 15, 2015, 04:37:41 pm »
Пр.Луна доколкото знам влияе 1,30*/1,5 месеца /преди/след точния аспект,в този смисъл няма значение,че аспектът е разпадащ се ако е в тези граници ,от друга страна предполагам намекваш,че дори и извън тези граници крайният,критичен градус на който се намира е спусъка?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Анаретни градуси
« Отговор #54 -: Декември 15, 2015, 04:43:09 pm »
Моето Слънце е на 29,13* везни,равноденствията правят полусекстил или куинконкс,нищо особено не съм забеляязал .Обаче е интересна идеята ,че ингресите транзитни ,или прогресивни правят винаги аспект с такава планета,което значи че всеки ингрес е от по-голямо значение при наличие на планети в крайни градуси .Това ще го изследвам,макар ,че моята анаретна планета е Слънцето в падение,слабо едва ли ще реагира забележимо :017:

А когато има слънцестоене - зимно и лятно на 0 градус в Козирог и Рак - би трябвало да има секстил и тригон на Слънце-Слънце  ::) Аспектът не е толкова незначиелен :) Ето, сега предстои и можеш да наблюдаваш как го усещаш :) Аз не ти познавам картата, но ти имаш достатъчно опит :)



enigma  :) Благодаря! Успях да отворя само руския линк, другият е явно забранен в мрежата ни, но ще чета довечера :) От руския линк - това, което прочетох за циклите много ме интригува, а допълнението за анаретно слънце е много точно - аз съм от първия тип хора - точно, както са написали за анаретно слънце в огнен знак, а втория - ако е в знак на изгнание или падение :)

Определено ще разгледам и кои планети са ми до 15 и след 15 градус :)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Анаретни градуси
« Отговор #55 -: Декември 15, 2015, 05:56:26 pm »
Енигма пр.Луна в аспект Нептун,за наводнение ли става въпрос :017:
Смърт на майка ми, нептун е у 8 в 4 нат.дом, колежка ми напомни тогава, че точно 29 гр на пр. луна може да финализира нещата. Аз се подразних , но е вярно, така стана. Само че пак казвам-случва се по ъглите, луната кацна на дсц.
Наводненията дойдоха по лунации върху пунктовете във 2-8 домове.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Анаретни градуси
« Отговор #56 -: Декември 15, 2015, 05:58:34 pm »
Пр.Луна доколкото знам влияе 1,30*/1,5 месеца /преди/след точния аспект,в този смисъл няма значение,че аспектът е разпадащ се ако е в тези граници ,от друга страна предполагам намекваш,че дори и извън тези граници крайният,критичен градус на който се намира е спусъка?
Точно това, да, и дори 2 градуса след съвпад Дсц.

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Анаретни градуси
« Отговор #57 -: Декември 15, 2015, 06:39:36 pm »
Освен материална, не е ли театрална тая щерка :)

Записани сме вече в Училище за таланти - актьорско майсторство за деца. Сама си е отишла на кастинг  харесали са я и аз се съгласих без никакви възражения:) .Въпреки това, тя продължава да настоява за пеене :)


toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Анаретни градуси
« Отговор #58 -: Декември 15, 2015, 06:52:22 pm »
Едит: Да, приятелката ми е интересна личност. Между другото, тя си е избрала и много интересна специалност, тя работи в отделение по детска хематология и онкология. Може би Луната й в Козирог малко я предпазва и дава възможност да се отстранява от ситуацията, защото такива отделения не са за всеки. Няколко пъти ме е молила да разгледаме хороскопи на дечица, които са й пациенти(ако си е поизпуснала Луницата към повече емоционалност, все пак е в съвпад с Нептун ;D). И там има много интересни карти.

Синът ми е с анаретна Луна в Козирог в съвпад с Нептун във Водолей в 5 дом . Все още е в пубертета, но забелязвам ,че е доста постоянен в любовта. Дълбоко емоционален и много дълго и трудно преживява разочарованията . Чудя се откъде е тази влюбчивост, при положение, че  Луната ,  и Венера и Асц са в земни  знаци. Не е хубаво това за един мъж ::)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Анаретни градуси
« Отговор #59 -: Декември 16, 2015, 12:20:01 am »
Торони, цитирала си 'парче' от картата на приятелката ми с Луна/Нептун в Козирог.
При нея к5 е в Скорпион, а Плутон също там, но в 4 дом. На к5 има Юлв. В 5 дом Сатурн и Уран(почти на к6). Марс в Дева, Венера анаретна в Лъв.
Трудно се влюбва, има своите изисквания, за да се разпали. Но захапе ли веднъж на тема любов, може да се влачи с години в неподходящи партньорства. По-често непостоянни. Но умее да ги идеализира много успешно. И в главата й не се допуска никакъв кусур в обекта на желанията й. Често се влюбва платонично. А е много красива жена, много фина, няма нещо, което да не й е на място - от връхчетата на пръстите до душата е красота и финес. Ето на, все си страда в любовта.

Аз съм много джаста-праста, когато ми заговори за обекта на желанията си от Х години. Вече забравих и аз колко години минаха в любов към него - обвързан/женен, с детенце. Но в главата й той е жертва на онзи вещица жена му. Сатурн е у7. Все се надах на сатурновия възврат да има нещо към промяна. Ама тя съвсем хлътна в тази посока. И може да си го обича от разстояние - в различни държави са, да не го вижда, да не го чува, да нямат никакъв контакт. И да са имали интимност 2 пъти за тези години. Преди той да се зажени.
Каква беше тази любов?! От време на време прави разни осмодомни изяви. И всеки път съм с надежда, че ще счупим каръка и ще се влюби в друг. Но никой не е толкова на ниво.  :(

Обект на желанието й е новолунен Водолей, с ретро Меркурий там, който й е кацнал на Юпитер и к8. С Марс в Козирог върху Дсц й. Венера в Риби. И Асц Овен. С Плутона си е квадратнал бедната й Луница. Гръм да го удари, хич не го обичам.  :96:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.